Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

IchiGo írta:teljesen rá vagyok kattanva az onigire és szeretnék készíteni, csak nem tudom, hogy milyen rizs jó hozzá és, hogy hol lehet kapni. Segítene vki? ::onigiri::
Nekem a Tescoban (is) kapható, legegyszerűbb, "Kerekszemű B Minőségű rizs"-ből lett a legjobb a végeredmény. Nagyon jól ragad, és szerintem finomabb is, mint a méregdrága SOS nevű termék. Átlátszó zacskó, kék felirat, asszem 200Ft/1kg.
1 bögrényi rizsből kb 5 db onigiri jön ki.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Aki olcsón akar Pocky-hoz jutni (mert hát gyakorlatilag arról van szó, a neve is nagyon hasonlít, de ami még fontosabb, hogy japán termék), az szabaduljon be a Rossmannba, és vásárolja fel az összes Tricky-t, amit talál!!! Komolyan mondom: csak 279 Ft egy csomag, és nagyon finom! Én ma találkoztam a csokissal és az étcsokissal egy pécsi üzletben, és a kellemes meglepetés után rögtön olyan szoros barátságot kötöttem egy piros dobozkával, hogy haza is hoztam magammal, de sajnos már csak a csomagolása őrzi az emlékét (vagyis felzabáltam XD).
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Jah, a Tricky-t lehet kapni a Spar-ban is, sztem a mandulás a legfinomabb ^___^
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Jó hogy ezt megosztottad velünk, Yuriko-chan! Ma vettem, és tényleg nagyon finom! Most már nálunk is lehet kapni Pockyt, éljen! ::hehe::
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Nagyon szívesen, és jó étvágyat hozzá! :D
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Gensou írta:Jah, a Tricky-t lehet kapni a Spar-ban is, sztem a mandulás a legfinomabb ^___^
Én Match-ban láttam, ott is érdemes nézelődni.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Na jó, most már tényleg megyek boltokat felkutatni Tricky után (bár ez valszeg csak kedden lesz aktuális).
Egyéb iránt, a Lidlben ázsiai/kínai hét van, és mindenféle távolkeleti kaját lehet kapni (sushi, tempura, meg ilyen-olyan mártások, sajna wasabit nem láttam XD). Viszont hozzá kell tenni, hogy pl. a sushi is ilyen gyorsfagyasztott kajaként kapható, szal nem szabad annyira ráadni... De aki gondolja, az próbálja ki! ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Én anno kiskoromban mindig ropival ettem a csokit, erre jó pár éve megláttam a Mikado-t Brüsszelben, és azt gondoltam: arghh, japánok, megelőztetek xD

Sushi élményem is Brüsszelhez kötődik: 3 hónapja egy nagyon szuper kis helyről lett rendelve sushi, bár mivel nem vagyok hússzerető, más volt benne, nem hal. Ez volt életem első és egyben utolsó sushi-élménye. :-P Hiába na, nem mind arany, ami japán :)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Rohanok is a Spar-ba. :D
Amint kinyit... :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Nekem a hétvégén sikerült találkoznom Tricky pocky-val (Rossmann). Annyira nem ízlett, azért mindkét dobozzal elfogyasztottam. De ekkor jött a meglepetés. A Müller-ben lehet kapni Mikado(tejcsokis és étcsokis)-s pocky-t. *.* Ami szvsz sokkal finomabb, mint a Tricky. (Mogyorós Tricky-t sajna még nem láttam. T_T)
Narumi: A jövőhéten (mármint ezen a héten) még lesz olyan ázsiai hét? Mert akkor holnap reggel benézek... T_T
Más kérdés: Az a bolt a Kapy és Törökvész utca kereszteződésénél hétköznap meddig van nyitva? Megtudná valaki mondani? Köszi~~~
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ichigo: Ha minden igaz, akkor csütörtökig tart ez az akció, akkor van váltás.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Rohanok a Lidl-be. XD Talán megint van Vitasia ramen. *.*

Szerk.:
Voltam a Lidl-ben. Volt ott minden, a kimondhatatlan nevű szószoktól kezdve a kínai szerencsesütin át a sushimintás szalvétáig, de ramen nem volt. :( Turkáltam egy kicsit a fagyasztóládában is a tengeri herkentyűs kaják között, de nagyon drágák voltak, ennyit nem ér meg egy kóstolás. (De legalább megtudtam, hogy a tempura az egyfajta panír.) Szóval hosszú kóválygás után végül egy 50 Ft-os ásványvízzel távoztam. XD
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Nemrég volt "szerencsém" megkóstolni a Pocky egy koreai változatát; ez, ha jól emlékszem, 250 Ft volt, de az igazat megvallva 2.5 Ft-ot sem adnék érte. Csokiba mártott ropi, semmi egyéb - gondolom az OMG NIPPON!!11 feeling miatt kerül az előállítási költség kb. 20-szorosába.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Minden élelmiszer az előállítási költség 20-szorosába kerül.
Ha meg olyan mákos vagy, hogy echte japán pockyt tudsz eszegetni, akkor inkább add nekem XD.
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Szerdán voltunk abban a Koreai-Japán élelmiszer boltba. ^^ Jól bevásároltunk, vettünk anman-t (gondolom az volt - amennyiben az fehér), meg is ettük, szerintem fincsi volt. Két ramen-t is vettünk, meg csokis sütiket, mochi-t, wasabi-s zöldborsót... *.* Szóval tök jó volt! ^^ Máskor is meglátogatom majd... ::taka::
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Wasabis zöldborsót (nem japán, hanem magyar gyártmány, biztos nem pont ugyanolyan, de szerintem egészen nem rossz volt) vettem a minap a kis vidéki (kispesti) Matchunkban :D
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Nekem is volt szerencsém találkozni a wasabival.Egyébként se szeretem a tormát,de amikor csak beleszippantottam a tubusba,éreztem,amint keresztül megy a tüdőmön,és akkor köhögtem egy keveset.Megkóstolni nem volt bátroságom. :roll: Ellenben haverom az orrán át is felszuippantotta higítva.Lehet hogy kiégett az orrszőre XD :lol:
Szóval nagyon csípős,azt mondják.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nalunk volt egyszer 2 buta amcsi csaj vendeg, akik ettek sushit, es amikor befejeztek az egyik elkezdte ugratni a masikat, h meg tudja-e enni egybe a dionyi wasabit, biztos lozer es nem hahahaa...a masik meg (mielott sikithattam volna h ne) fogta es berakta a szajaba az egeszet...olyan spurral okadta ki egy tizedmasodpercen belul az egeszet (a meg meg nem emesztett futomakikat), h orom volt nezni (neki meg takaritani)...ENNYIRE eros...
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nekem wasabis mogyoróhoz volt szerencsém, és nagyon finom, simán rá lehet kattanni, csak egy idő után szétmarja az ember száját. :-P
Amúgy a Fehérvári úti csarnokban lehet időnként kapni. (Ha hagyok másoknak...)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

A wasabis zöldborső szerintem egyáltalán nem durva, hacsak nem leszopogatja az ember a borsóról a cuccot. Ha csak simán rágja, és le is nyeli, nem olyan erős :)
Aki meg mondjuk nem wasabis borsót, hanem borsónyi wasabit halmokat nyom be, annak egészségére :D
Egyébként a wikipedia állítása szerint általában a wasabi csak utánzat, mert az igazi nagyon drága --> wasabiról angolul a wikin
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Vmelyik japán étteremben/boltban Mo.-n lehet esetleg kapni taiyaki-t? oO
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Most jutott eszembe, hogy akárhányszor voltam japán étteremben (kb kétszer :D ) / rendeltem szusit otthonra, akkor mindig volt pici igazán fura (úgy is mondhatnánk borzasztó) ízű kis savanyúságféle cucc. Az lett volna a gyömbér? Azt valaki megeszi?
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

A roszaszin/sarga cucc a szelen? mert akkor az volt az, es igen, en pl a rozsaszin bebigyombert kilora ennem ha nem lenne draga :S
Amugy meg minden falat utan kene enni, h semlegesitse a szadban az izeket es ugyanugy elvezhesd a kovetkezo falatot :3
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Erről jut eszembe, nyáron akarok rendelni az ilovesushi.-hu-ról. Jó ott a kaja, evett már vki, vagy rendelt?
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

De hát annak borzasztó íze van :D Lehet, hogy semlegesíti az előző ízt, na de hogyan :D Szerintem nélküle is lehet élvezni a következő ízt. Hát nekem se jöhet be minden kaja :D
Válasz küldése