Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

wow ez tök jó... én is tudok egyet...
Ha joghurt-állagú annindoufu-t akarsz, akkor kell 1 csomag kantencook, 300 ml víz, 60 gr cukor 6 kanál méz, 100 ml citromlé, 500 ml natúr joghurt, 1 kanál porcukor meg gyümölcsök...
Egy edénybe bele kell tenni a vizet meg kantencook-ot (vagy kanten-t, ha úgy tetszik...), forrástól számított 1 percig kell főzni, majd a cukrot és a mézet bele kell tenni, összekeverni, megállítani a tüzet, beleönteni a citromlét, behűteni. A joghorttal össze kell keverni a porcukrot, majd poharakba tenni, majd az apróra vágott gyümölccsel és a lehűtött citromos-mézes dologgal összekeverni. Ez is nagyon finom...
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

tudom ez nem kívánságműsor, de nem tudok valami olyan receptet, amiben nincs se cukor, se liszt, se tészta...? mert én nagyon örülnék néhány receptnek, akár privi üziben is.... Előre is köszi ;)
"Nincsenek szárnyaim, hogy fellendüljek a csillagokba. Akármilyen buzgón imádkozzam is... az emberek hátából nem nőhetnek ki szárnyak."
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

De ez kívánságműsor... a cukrot bármiben helyettesítheted mézzel (a családom is ezt teszi egy ideje, mert érzékenyek vagyunk különböző ddolgokra), mindenesetre meg fogom nézni neked, ha hazaértem ^^;;
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Sakumo írta:tudom ez nem kívánságműsor, de nem tudok valami olyan receptet, amiben nincs se cukor, se liszt, se tészta...? mert én nagyon örülnék néhány receptnek, akár privi üziben is.... Előre is köszi ;)
A cukrot például tudod édesítővel helyettesíteni. Mi szinte mindent azzal csinálunk.
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én sem ettem még tradícionális japán kaját, mondjuk ott többségében halételek vannak, pontosabban tengeri ételek, amiket én nem szívlelek. Viszont most per pillanat pálcikával eszem a grízes tésztámat. XD ::ramen::
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nah az érdekes lehet... ^^
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Juj, ma a rizzsel is kipróbáltam. XD Hát az már egyáltalán nem ment. XD
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

a Pocky finom:) meg 1x ettem rendes rament étteremben, és az jó volt. de ettől eltekintve eddig nem sok pozitív tapasztalatom volt a japán konyhával kapcsolatban.
nem szeretem a halat, meg semmit, aminek köze van a tengerhez + a rizst sem-_- kivéve a tejberizst, ami meg, ahogy hallottam, a japánoknak szentségtörés...

meg azok az édességek... azoknak a zselékockáknak még nem fedeztem fel az ízét, a szójás dolgok meg olyanok, mintha félresikerült gesztenyés édességek volnának. a koreai konyha kevés tapasztalatom alapján sokkal jobban bejött :roll:

milyen zöldséges ételeik vannak egyébként, amikben nincsenek tengeri dolgok? hátha találkozom még vmi pozitívval:) (ja és nem uborkás sushi, vagy bármilyen zöldséges sushi, mert azok sem nyerték el a tetszésemet)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Eszenk elég sok zöldséget a japánok, pl. misoshiru-ba is szoktak tenni zöldséget, borsót, sárgarépát, sörretket, burgonyát, édesburgonyát... de ők nem főzik szarrá, mint itthon, hanem inkább olyan fél-nyersen eszik. Aztán van a tempura, ami lehet halból, de akár gombából vagy valami zöldségből is... ízlés dolga... meg hát a sok saláta, spárgával meg a sok általam ismeretlen zöldséggel... és a kedvencem, az ottani sütőtök ^^, olyan édes és olyan finom... teljesen más, mint az itthoni...
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ezek a japánok mindent nyersen, vagy félig főve esznek? :shock:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ja... de a halat sokszor grillezik, vagy szénné sütik :lol:
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

Konomi írta:és a kedvencem, az ottani sütőtök ^^, olyan édes és olyan finom... teljesen más, mint az itthoni...
Nincs néhány elültethető tökmagod (az általad említett fajtából) véletlenül? Én ugyan nem vagyok oda a sütőtökért, de a nővérem nagyon szereti.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Sajnos nincs, de ha megyek, majd hozok, bár álítólag tilos kihozni meg bevinni ilyen magvakat... de ki a fene venné észre... ^^
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

Majd rejtsd el egy zacskó pirított tökmag közé... ^_^
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ja... vhogy úgy... ^^ de akkor már kéne hazahozni egy csomó mást is, pl. csokikat meg minden... a legnagyobb bajom, h a kedvenc japán kajáim/édességeim romlandóak, szal nem tok behozni nagyobb tételben... ^^
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

multkor vmelyik elmés német adon láttam 1 müsort, amiben a sushi készitésröl volt szo. merthogy németeknél már lehet kapni sushi készitö szettet hozzávalokkal (alap szett asszem 20 euro körül, táposabb sütös cucc 100 euro körül) és a 2 szettet tesztelték 2 sushi bárban: az egyikben gaijin szakács volt, a másikban japánok (japánok németül beszéltek, halál édesek voltak és kvázi érthetök. ^^) a német csávo tök jol elboldogult 2 szettel és ö az olcsobbra szavazott, a japánok a másikra. de halál jo volt, ahogy a japánok bontják ki a dolgokat és el se birják képzelni mire jo egynémelyik tartozék ("disznek jo, de sushit késziteni nem lehet vele!" :lol: )
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Amy Jade írta:(alap szett asszem 20 euro körül, táposabb sütös cucc 100 euro körül)
El nem bírom képzelni, mi lehetett a másik, mivel a sushi nyers kaja...
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

Ahogy a Csengetett milord? ban is volt : "Ezek mindent nyersen esznek. Nyers sárgarépa, nyers zöldbab, nyers sültkrumpli..."
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nyers sültkrumpli azért persze nincs XD... de nem is olyan egetrengetően rossz ám félig v teljesen nyers kajákat enni... főleg ha halról van szó [sashimi, maguro etc...]
Avatar
Sagara6
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.10.25. 22:58
Tartózkodási hely: Afganistan

Hozzászólás Szerző: Sagara6 »

Hi All!

Kösz a receptet várom a többit is ::japsmil::
Én eddig csak Sushit ettem viszont abból mind Nigiri Sushit mind Makikat is nekem izlik a szárított algába tekert rizs közepén mindenféle finomságokkal.
A Wasabi az WoW kategória nagyondurván csíp pedig én csípősszájú emberke vagyok aki megbolondul az iendolgokért de ez már nekem is sok volt.
Mindenesetre a www.netpincer.hu webcímen találtok 2 sushi futár szolgálatot is ebből az egyik étterem tehát belehet ülni tradícionális kialakítású az a neve hogy Bambusz Liget éttererm szóval ha egy kis Japones kajra meg itókára vágytok hát rajta, persze amiket írtam elsősorban budapesti futárok tehát akik nem innen akarnak rendelni azoknak nem tudom, hogy mien lehetőségeik vannak. De ha one kedvetek akkor lessétek be és kóstoljátok meg énnekem bejött. Egy biztosh a heti sushi zabás eléggé drága mulatság tehát ha bele akartok lendülni jóóól gondoljátok meg , mert finom valóban de annyira nem laktató, hogy mindennap azt egyed. ::jthrill::
Sagara ready for Action...
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

A múltkor láttam a Sushi elkészítési módját, nem tudom már melyik műsorban. Hát meg kell mondjam, hogy ha az életem műlna rajta sem kóstolnámmeg:) Én előre tudom, hogy nekem ez ki fog maradni a Japán kultúrából... nagyon finnyás vagyok, és a rizsen kívül sajnos semmi mást nem tudnék belőle megenni :?
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Sagara6 írta:A Wasabi az WoW kategória nagyondurván csíp
Wasabiból is van ám nagyon csípős, meg kicsit csipős... a titkok a mértékletességben rejtőzik... én mindenesetre imádom...
hogy a sushi mennyire laktató az emberfüggő, döntse el mindenki maga. Hozzáteszem és soha nem bírtam megenni 2-3 tányérnál többet... [egy tányéron 2 db van]
Avatar
Sagara6
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.10.25. 22:58
Tartózkodási hely: Afganistan

Hozzászólás Szerző: Sagara6 »

Konomi írta:Wasabiból is van ám nagyon csípős, meg kicsit csipős... a titkok a mértékletességben rejtőzik... én mindenesetre imádom...
hogy a sushi mennyire laktató az emberfüggő, döntse el mindenki maga. Hozzáteszem és soha nem bírtam megenni 2-3 tányérnál többet... [egy tányéron 2 db van]
Én átlagba egy 18db os Maki tálat vagy egy 8db-os nigirit eszek meg de ettől függetlenül legalább 1.5x vagy legalább 2x annyit is beférne nekem ::ramen:: ::jthrill::
Sagara ready for Action...
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

LOL ^U^
Válasz küldése