Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Amikor Wasabi-ban ettem sushi-t, ott nem volt gyömbér. Csak ilyen sárga szósz, némelyikhez, de nem mindegyikhez. ^^" Viszont annak tényleg savanykás íze volt... De nekem az is ízlett. ^^
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Hát a gyömbértől én nem voltam elájulva... illata az nagyon jó, de nagyon hányingerem volt miután megettem...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

IchiGo írta:Amikor Wasabi-ban ettem sushi-t, ott nem volt gyömbér. Csak ilyen sárga szósz, némelyikhez, de nem mindegyikhez. ^^" Viszont annak tényleg savanykás íze volt... De nekem az is ízlett. ^^
:weh:
Én is voltam már Wasabi-ban, de akkor az asztal közepén volt a gyömbéres üveg...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

IchiGo írta:Erről jut eszembe, nyáron akarok rendelni az ilovesushi.-hu-ról. Jó ott a kaja, evett már vki, vagy rendelt?
Hmmmm....en inkabb a sushifutar-t ajanlanam (ill a takebayashi ettermet)..nekem annyira nem izlett az ilovesushi..mondjuk ott egyszer ettunk es az nem volt jo, szal lehet h epp rossz napja volt a szakacsnak... (de imho inkabb menj el az ils-be hetkoznap a rendeles helyett, es 2900ert edd halalra magad :3)
Olyan nincs h ne adjanak szojaszoszt, gyombert es wasabit O_o
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

anubys írta:
IchiGo írta:Amikor Wasabi-ban ettem sushi-t, ott nem volt gyömbér. Csak ilyen sárga szósz, némelyikhez, de nem mindegyikhez. ^^" Viszont annak tényleg savanykás íze volt... De nekem az is ízlett. ^^
:weh:
Én is voltam már Wasabi-ban, de akkor az asztal közepén volt a gyömbéres üveg...
Ja, akkor én vagyok vak. ^^" Vagy csak nem tudtam, hogy az a gyömbér. ^^ *mégnemlátottgyömbért*
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

IloveRenji írta:
IchiGo írta:Erről jut eszembe, nyáron akarok rendelni az ilovesushi.-hu-ról. Jó ott a kaja, evett már vki, vagy rendelt?
Hmmmm....en inkabb a sushifutar-t ajanlanam (ill a takebayashi ettermet)..nekem annyira nem izlett az ilovesushi..mondjuk ott egyszer ettunk es az nem volt jo, szal lehet h epp rossz napja volt a szakacsnak... (de imho inkabb menj el az ils-be hetkoznap a rendeles helyett, es 2900ert edd halalra magad :3)
Olyan nincs h ne adjanak szojaszoszt, gyombert es wasabit O_o
Mi az az ils? oO
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

ils = ilovesushi..van ilyen akcio hetkoznap delutan h 2890-ert All You Can Eat :3
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Rage írta:Nemrég volt "szerencsém" megkóstolni a Pocky egy koreai változatát; ez, ha jól emlékszem, 250 Ft volt, de az igazat megvallva 2.5 Ft-ot sem adnék érte. Csokiba mártott ropi, semmi egyéb - gondolom az OMG NIPPON!!11 feeling miatt kerül az előállítási költség kb. 20-szorosába.
Tricky volt az véletlenül? Mert én most azt csemegézek, és megnéztem a dobozon, koreai gyártmány ez is.
Amúgy 140 Ft-ért vesztegetik az Intersparban, de (sajnos) osztanom kell Rage véleményét. Megszámoltam, 12 darab van a zacsiban... És ahogy elnhézem, nem egy nagy cucc magadnak elkészíteni otthon, szerintem egyszer ki fogom próbálni házilag elkészíteni.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

IloveRenji írta:ils = ilovesushi..van ilyen akcio hetkoznap delutan h 2890-ert All You Can Eat :3
Hm, ez érdekesen hangzik. Néha kevergek bentebb a városban, akkor a Takebayashiban szoktam bentózni (<2k egy aranyos rekeszes edény mindenféle falatokkal, olyan vegyesen, mindenből egy kicsit :)), de ha ez is olyan helyen van, ahol előfordulok, lehet, beesek ide is :) Hm, mindjárt meg is keresem, hol vannak, mert, be kell valljam, halvány lila gőzöm nincs róla ::jblush:: De a take futárától szoktunk rendelni, a rengeteg megmaradt jegyemet erre szórom el (merthogy elfogadják), ki a fene bír annyit enni munkaidőben? :mrgreen:
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

A Take merre van bennt a városban? Én is elmennék, s kb. mennyiért vesztegetik azt az obentot? oO
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

A házszámot meg nem mondom, de a Szabadság hídtól szoktam kicsit sétálni a Belgrád rakparton az Erzsébet híd felé. Kinn van egy japán zászló, onnan messzebbről is fel lehet ismerni =)

A bento-k ára más-más, amit én szoktam rendelni, a karaage bento az 1700 HUF. (De a többi ára is ekörül van.)

Most látom, van oldaluk is ^^'
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Köszi az infót! Én is kifogom próbálni. :D
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

...és most jött el az ideje, hogy kipróbáljam a rament főtt tojással. Köszönhetően annak, hogy találtam itthon egy főtt tojást. XD Jól van na, de ha beírjátok a képkeresőbe, hogy ramen, akkor a találatok többsége tojásos... Nekem is izgatta a fantáziámat, hogy milyen lehet, és "üresen" már olyan snassz volt.
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Hát a ramen-t is megstolnám egyszer. Barátnőm azt mondta tök finom.
Amit eddig ettem...kár h nem tudom mindnek a nevét. (japán szakosként volt alkalmam pár dolgot kóstolni)
Amiket tudok az a sushi és a soba volt. A babsütit és az onigiri-t nem kóstoltam, (a babsüti olyan volt mint a cékla)
A sushival semmi bajom nem lenne, uborka fincsi, tojás fincsi, hal fincsi, rizs fincsi +még amit beleraknak. Nekem a moszatlappal van hatalmas problémám. Egyszerűen ki nem állhatom. A halat szeretem, de ennek olyan tömény hal szaga van, hogy majdnem kijött ami bennem volt. Úgyhogy azt hizsem maradok a sushi nélküli életnél.
Ami a soba-t illeti, na az finom volt, bár ott is ott volt az a szörnyű moszatlap ::reliev:: ...
Aztán ettem még rágcsákat is, azok jók voltak, meg a rizskeksz is (kár h teljesen édes ízre számítóttam a legelső harapásnál /nem tudom miért) meg ettem még valamit aminek azóta sem tudom a nevét.
De erős hatással volt rám, hogy úgy nézett ki mint egy tésztalap és az íze tömény hal volt, de olyan tömény, hogy az életben nem ettem még ilyet, és kb olyan hatással volt rám mint a sushi...
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Shin írta:A halat szeretem, de ennek olyan tömény hal szaga van, hogy majdnem kijött ami bennem volt. Úgyhogy azt hizsem maradok a sushi nélküli életnél.
Ami a soba-t illeti, na az finom volt, bár ott is ott volt az a szörnyű moszatlap ::reliev:: ...
Hm. Szóval nem jött be a norilap? Lehet, el tudom képzelni. Ami viszont a halszagot illeti, két eset látok lehetségesnek így hirtelen, és éjjel:
1. érzékeny vagy rá - ebben az esetben a halas verziók valóban nem a Te műfajod ::jblush::
2. nem volt elég friss. ebben az esetben még lehet a Te műfajod, ha sikerül jót enni belőle :) Hol/honnan etted amúgy?

Nori ellen meg azt tudom mondani, hogy a nigirik esetében általában kevesebb nori figyel a falatban, mint a makik esetében :) aztán meg, végülis le lehet hámozni arról, amin van. Bár a maki az tuti szétesik nélküle ::jblush::
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szombaton beugrottunk a Podmaniczky utcai Wasabiba, hogy együnk egy miso-t, meg egy pár makit. Mikor kiderült, hogy nem all-you-can-eat akarunk fogyasztani, hirtelen megcsappan a kedvességük, elénkhoztak egy gyűrött A/4-es papírt, amin volt összesen két sushi-szett, amiből lehetett volna választani. Szépen megköszöntük és távoztunk.
Dolgoztam és is a vendéglátóiparban, de mi soha nem voltunk ennyire lekezelők. Nem hiszem, hogy túlzottan bonyolult lenne összeállítani egy normális étlapot, amiről lehet választani.
Szóval konklúzióként maradunk a Szépvölgyi úti változatnál. Ég és föld...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: Ayla »

A múlt szombati Japán piknikünkről kicsi....

Kezdtük a napot egy obento-val: http://kepfeltoltes.hu/view/080809/IMG_ ... es.hu_.jpg

aztán ebéd első fogása volt a ramen: http://kepfeltoltes.hu/view/080809/IMG_ ... es.hu_.jpg

a bento-ban tojás, paradicsom curryvel töltve, onigiri (halas) alma, narancs és kolbász volt.
a ramen egy csirkés császárszallonás volt.

Volt még pálcikára szúrt falat, de nem készült kép sajnos.
Meg ződtea ^^

Minden made by az alelnök aki gasztro-technikus ::jsmile::
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Valaki nem tud vmi boltot, ahol árulnak bento-hoz szükséges kellékeket? Persze Magyarországon belülre értem. Bento-s dobozt ugyanis már sikerült rendelnem külföldről, de elég húzós ára volt. S még szeretnék venni hozzá szójaszószós dobozkákat, stb.-t.
Ezenkívül még lenne egy kérdésem: Japánban általánosan mit tartalmaz egy obento? (Itt gondolok az alapvető dolgokra, amiknek benne kell lenni...)
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Egy bentóban egy egész világ van :D

De az alap az a valamilyen szósz, tojás, zöldségféle, tésztaféle, gyümölcs, hal. Körülbelül. Lényeg hogy minnél többféle kaja legyen benne, még akkoris ha nemjut csak 1-1 falat mindegyikből...

Följebbi postomat ha olvasod akkor ott benne van mi mit tettünk bele, hogy kábé mindenféle legyen. De nagyrészt nekünk nem volt elég nagy dobozunk...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: Kaen »

IchiGo írta:Valaki nem tud vmi boltot, ahol árulnak bento-hoz szükséges kellékeket? Persze Magyarországon belülre értem. Bento-s dobozt ugyanis már sikerült rendelnem külföldről, de elég húzós ára volt. S még szeretnék venni hozzá szójaszószós dobozkákat, stb.-t.
Ezenkívül még lenne egy kérdésem: Japánban általánosan mit tartalmaz egy obento? (Itt gondolok az alapvető dolgokra, amiknek benne kell lenni...)
Készül az Őszi Conos versenyre? :D
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Lennének esetleg olyan japán ételek,amiket az érzékenyebb gyomrúak és laktózérzékenyek is ehetnek?Kipróbálnék egy-két ilyet.Sajnos nem tudom mi az,amit bÍrnék,és mi az,amit nem,de hamar ki szokott derülni(nos ezt nem részletezném :wc: ) EddÍg ugyanis kÍnait ettem,nagyon ritkán,de azt bÍrtam,kÍváncsi lennék,mennyire hasonlóak ehez a japán ételek.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Megkóstoltam a wasabi-s zöldborsót, és nem volt ehetetlen.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Mi az hogy *.*
Csak nagyon draga sajnos :S
Nana
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.11.16. 10:09

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: Nana »

Én meg megkóstoltam a wasabis mochit, és ehetetlennek bizonyult. ::jcrazy::

(Na nem a wasabival ízesítettet, már ha egyáltalán van olyan)
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Yuriko-chan írta:Megkóstoltam a wasabi-s zöldborsót, és nem volt ehetetlen.
Én még conon kóstoltam meg valami wasabis (pontosabban tormás) földimogyorót, hát nem jött be. XD
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Válasz küldése