Tradicionalis zene

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Orochimaru
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2004.09.18. 10:45
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Kapcsolat:

Tradicionalis zene

Hozzászólás Szerző: Orochimaru »

Csak és kizárolag az animékkel kapcsolatos zeni stilusok és a modern japán érdekel mindenkit??? és a mult?
-=(((())))=- My Eyes Are Burning With Bleeding Flames -=(((())))=-
Avatar
Feldin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2004.06.07. 13:17

Hozzászólás Szerző: Feldin »

Engem érdekel ha tudsz vmit.
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Re: Tradicionalis zene

Hozzászólás Szerző: Case »

Orochimaru írta:Csak és kizárolag az animékkel kapcsolatos zenei stilusok és a modern japán érdekel mindenkit??? és a mult?
mik is az animékkel kapcsolatos zenei stílusok? jazz? (Cowboy Bebop) klasszikus zene? (LoGH) tradícionális ütöshangszerek? (Akira) techno? (Boogiepop Phantom) hiphop? (Samurai Champloo)
Vagy esetleg a JPop/JRock-ra gondoltál? Mert azoknak sincs több/kevesebb köze az animékhez mint a fent említetteknek.
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

jól halad a topik :thumb: flame és érdeklődés, de semmi egyéb...
persze Case némileg jogosan szólt

én a japén tradícionális zene hangszereiből a taiko dobokat ismerem, hallgattam is mindenfélét, egész jó volt, de mint sok más országban itt is ég és föld a tradícionális/klasszik és modern zene...
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Sajnos a klasszikus zenét sem mondhatom, ugyanis az NGE-ben ha jol tudom szerepel... és biztosan még 1-2 másik animeban is helyett kapott.
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

Deluksz: mivan??? O_o

egyébként azt írtam, h a klasszik meg a modern különböznek... azér mer egy animénak szimfonikus soundtrackja van, az nem érinti a jpop, jrock, tehát a tényleges mai japi zenét...

Kérdés, Kitaróról ki tud valamit?
Azonkívül, h japán és nyugis zenéje van...
(anyumnak megvan az összes Kitaro cd, tegnap vettem észre, h mi ez a japán cd ^^''')
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Galb írta: Kérdés, Kitaróról ki tud valamit?
Azonkívül, h japán és nyugis zenéje van...
Rémlik mintha már hallottam volna... de nem merek rá megesküdni. Én most kaptam egy cd-t ajándékba egy japán csajtól, teli van mindenféle "tradicionális" zenével elvileg, gyakorlatban még nem bontottam ki (szép az a csomagolásban is :-P egyelőre...)
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Kitaro nekem is van - illetve apának. Én csak annyit tudok róla, hogy jó "billentyűs zenéje" van, és feldolgozta pl. az Egy kiállítás képeit is ^^
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Sora írta:Kitaro nekem is van - illetve apának. Én csak annyit tudok róla, hogy jó "billentyűs zenéje" van, és feldolgozta pl. az Egy kiállítás képeit is ^^
Azt Tomita dogozta fel.. ^^ Kitaro meg ilyen billentyüs newage cucc. én nem szeretem. o__o/
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

engem erdekelne a tradicionalis zene is, csak nincs honnan beszerezni...
mult heten volt itt 1 japan csoport, akik adtak 1 kis koncertet tradicionalis zenekbol. nagyon jo volt!!! volt kotou + shamisen. nagyon teccett. kulon buszke voltam magamra, hogy utanna beszelgettem veluk apanul. :cool:
Kép
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Én egyedül a kotot(húros hangszer) ismerem, és imádom a hangját! Ha valaki tud szerezni ilyesmi (tradícionális) zenét szóljon! Arigato
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Tokubei írta:Én egyedül a kotot(húros hangszer) ismerem, és imádom a hangját! Ha valaki tud szerezni ilyesmi (tradícionális) zenét szóljon! Arigato
Na azt lehet kapni... CDboltokban kell keresgelni a vilagzene cimszo alatt.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

Én most ismerkedek a japán zenékkel (mármint ezekkel a tradicionális zenékkel) , pl. shakuhachi furulya vagy van ez a dob féleség... de nekem valahogy a kínai bambusz furulya jobban bejött.... De ez se rossz:) Van egy ilyen zenéket kedvelő haverom és mellette kiművelődöm :^_^:
"Nincsenek szárnyaim, hogy fellendüljek a csillagokba. Akármilyen buzgón imádkozzam is... az emberek hátából nem nőhetnek ki szárnyak."
Avatar
Leana
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:48
Tartózkodási hely: Maglód

Hozzászólás Szerző: Leana »

Nos, ha furulyát vagy kotót nem is, de japán dobot hallhatunk nemsokára (relatíve).
Ugyanis Magyaroszágra jön a Yamato japán dobcsapat! :bounce: ::jthrill::
A honlap szerint február 10, 11 és 12-én lépnek fel Budapesten. Hogy pontosan hol és mikor, azt valószínűleg csak később tudjuk meg.

A csapatról bővebben: www.wadaiko-yamato.com

A nyitólapon az áll, hogy Az univerzum szívdobbogása.
Nagyon bíztató.

Egyébként a Japán Alapítvány rendezett egy koncertet tradícionális japán hangszerekkel, talán tavaly nyáron. Megnéztétek? :)
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

wow! ez elég jól hangzik:)

Mako, azt a cd-t majd kölcsön tudod adni? *_* olyan szépek a tradicionális ázsiai (meg általában mindenféle) zenék. Épp tegnap néztem bele a Heróba (kínai), és annak is hihetetlenül szép zenéje van. Mennyire különbözik attól a tradicionális japán zene? (japánt még leginkább csak taikót hallottam)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem van egy albumom, a Music of the World és ebből pont a japán tradíconális zenék vannak meg. Nagyon imádom őket, teljesen ki tudnak kapcsolni. És olyan szépek.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nekem van egy Tai-Chi kazettám. Az japán zenének minősíthető, vagy inkább kínai? Amúgy kínaizeném is van, de az már csöppet modernebb. Meg van itthon egy rakás ilyen meditációs zene, ami között akad távol-keleti...
Avatar
Koraku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.01.31. 13:14
Tartózkodási hely: Pécs-Vasas
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Koraku »

Én beszereztem pár tradicionális számot, de a boltban egyszerűen nem lehet kapni ilyesmit... Egy Nescafe albumot találtam csak, de az már nem annyira tradicionalis... :roll:
Avatar
Orochimaru
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2004.09.18. 10:45
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Orochimaru »

dc-n találgattam pár ilyen dolgot de inkáb a kinai tradicionális zene van többségben......
-=(((())))=- My Eyes Are Burning With Bleeding Flames -=(((())))=-
phadeout
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.10.31. 10:08
Tartózkodási hely: z-town

Hozzászólás Szerző: phadeout »

nekem ilyenek vannak:

buddhist monks of maitri vihar monastery - tibetian mantras and chants
va - masterpieces of chinese traditional music
va - tai chi too - meditations
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem is kéne pár meditációs zene. Honnan lehetne ilyesmit leszedni?
Kép
phadeout
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.10.31. 10:08
Tartózkodási hely: z-town

Hozzászólás Szerző: phadeout »

Andro írta:Nekem is kéne pár meditációs zene. Honnan lehetne ilyesmit leszedni?
hát hogy nekem ezek hogy kerültek a vinyómra azt nem tudnám +mondani... :weh: :lol:
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

konkrét linket nem tud valaki adni?Olyat ahonnan esetleg le is lehet szedni...
Hanatarou desu.
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Ugyan nem egészen vág a témába, /nem teljesen "tradicionális zene"/ és valószínűleg senkit sem fog érdekelni rajtam kívül, de talán emeli kissé az oldal ill a fórum átlagszínvonalát is, ha ilyen is szerepel itt...
Magyarán, nem tudom ki ismer XX. századi japán klasszikus zenét vagyis "komolyzenét", bár ezt az elnevezést nem szeretem. Ők Yougaku-nak nevezik, ahol is a "you" a nyugat/ óceán kanji-ja, a "gaku" pedig meglepő módon a zene ::^_^:: : tehát "nyugati zene", de ha jól tudom, ezt a szót használják a saját nyugati hangszereket használó zenéjükre is. Hadd meséljek méhány kedvencemről:

-Saegusa Shigeaki: ma is élő alkotó, mint a többiek nagy része. Az egyik legjópofább dolgot csinálta, amit valaha hallottam :D eredetileg durván avangárd cuccokat dobált össze, aztán 96-ban írt regy operát, amit japánul énekelnek, "Chushingura" címmel. Ez a történet az 1700-as években megtörtént, valós eseményeken alapul és számos színdarabfeldolgozást megért. Röviden, néhány szamurájról van szó, akiknek az urát- sajna a nevére már nem emlékszem, de ha eszembe jut, szerkeszteni fogom- egy Kozukenosuke Kira nevezetű hatalmas daimyó megsérti, amiért ő kénytelen elégtételt venni, - és ez az életébe kerül. A szamurájai pedig elindulnak bosszút állni... végül beteljesítették a bosszút és mind seppukut követtek el (ezzel a jelenettel indul az opera, a többi csak visszatekintés- tudjátok, mint a Berserkben :vigyor: ) ez a történet az akkori idők békés világát, hogy is mondjam, erősen felkavarta (:argue: vagy inkább :gun: és :knife: ) és óriási felzúdulást keltett.
Természetesen vannak szerelmi szálak is, melyek közül számos (na jó, 1 :lol: ) közös öngyilkossággal végződik.
Azonban az az érdekes, hogy mindezt Saegusa csodálatosan romantikus hangzású zenével oldja meg. Szóval, viszonylag kevés a tradicionális japán zene hatását tükröző részlet (csak a prológus, amely férfikar kántálása sok-sok dob kíséretében, meg a 2. felvonás eleje, ahol a Chushingura eredeti, asszem kabuki változatából --most lehet hogy hülyeséget mondtam :^_^: -- hallunk részletet), főleg ahol szerelmi szálak vannak, ott duettezgetnek egészen csodálatos dallamokra, úgyhogy szerintem a Rómeó-és Júlia musical is elbújhatna ezen részek mellett. És persze végig japánul énekelnek, méghozzá egész érthetően :sing: ::karaoke::. Ja, ez (mint a többi, amiről irkálok) megvan Cd-n, angol szövegkönyv-másolattal, szóval, ha netán érdekelne valakit... :wink:

-Ifukube Akira (1914-nem emlékszem meddig): szintén azoknak ajánlom akik nem vetik meg a zenei romantikát, meg mondjuk Bartókot sem :)
Tucatnyi jobbnál jobb műve közül ajánlom a Sinfonia Tapukaara címűt, amely az aino (ainu-nak is láttam már írva, megmondhatná valaki, hogy melyik a helyes) népzenéből merít, meg a Japán Szvit -na EZ aztán tényleg elementális hatású zene. Egyébként van még Zongoraversenye meg Hegedűkoncertje is, ami egész jó.

-Akutagawa Yasushi(1912-1984): Ő az, akit szerintem mindenki kajálna, ha egy kicsit népszerűsítenék :) A Szimfóniája egyszerűen remek, bár kissé sötét hangzású (engem néha az Evangelion hangulatára emlékeztet. :lol: )

-Toyama Yuzo: ha van japán Tarantino és japán Walt Disney, akkor ő a japán Bartók, legalábbis több helyen ezt írják róla :vigyor: . Sajna tőle még csak 1 csellóversenyt hallottam, az meg szerintem rajtam kívül még kevésbé izgatna bárkit, mint amiket eddig írtam :wink:

-Mayuzumi Toshiro (1929-?): ha valaki kíváncsi a buddhista szent szövegek kántálására, tudom ajánlani Mayuzumi Nirvána-szimfónia című művét. Meditálási segédeszköznek azért nem ajánlanám... :^_^: kiváló példa arra, hogy tud egy szimfónikus zenekar + egy kórus 50 percig kb azonos ritmusban és karakterben megmaradni, anélkül, hogy unalmas lenne... és a végén persze mintha elérnénk a Nirvánát, úgyhogy ::jthrill::

-Takemitsu Toru (tudjátok, "Toru" mint a Duel Mastersben :^_^: ): na ő az aki nekem nagyon nem jön be, bár mostanában ő van a legjobb japán zeneszerzőnek kikiáltva. Nem, nemtom él-e még... elektronikus zene, disszonanciatócsák, szétcsúszó hülyeségek etc Szóval nem szeressük.

Na, momentán ők jutottak eszembe. Mint mondottam, az elsőnek emlegetett operát mindenkinek ajánlom, a többieket -a sorban előrehaladva- az egyre alternetívabb ízlésű embereknek.
Egyelőre ennyi voltam, végszó: Yougaku FOREVER!!!
:thumb:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Oda vagyok a japán zenékért. Olyan megnyugtatóak. Amikor dühös vagy levert vagyok akkor japán zenét halgatok. Főleg a mély és lassú fajtáját
szeretem. :angel:
Válasz küldése