Élnél-e Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

sesam írta:
Jah és ott nem néznének hülyének se a rokonaim se az osztály társaim a Manga& Anime mániám miatt
De. A japánok jól elszórakoznak a sztereotípan anime/manga-mániás gaijinon.
...kivéve akikkel tök jól el lehet beszélgetni egyes animék mondanivalójáról, kimeneteléről, vagy egyes rajzolók stílusáról, anélkül, hogy az ember hülyének érezné magát? Hopp, ilyen is akad, bizony. És ettől még nem nézik kiröhögni való otakunak az embert... láss csodát. :wink:
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Pár hete voltunk a debreceni japán önkéntesekkel "sörözni" és ott is előkerült az anime/manga téma... Egyáltalán nem röhögött senki rajtunk, (inkább csak csodálkoztak, hogy mi mindent be lehet szerezni kishazánkban is) és kitárgyaltuk, hogy miket néznünk/olvasunk... Mondjuk tény, hogy nem Japánban esett meg az eset és itt mi vagyunk otthon, de semmi jelét nem láttam, hogy "hülyének lennénk nézve", sőt ők is elmesélték, hogy mi mindent néztek kicsi koruk óta :)
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

MaKo írta:Hopp, ilyen is akad, bizony.
Ja, van ilyen is, de kábé a társadalom 2.99%-át képezik ^^ Egy japán alapból nem röhög ki senkit, csak akkor, ha már nagyon közeli barát vagy családtag... egy japán nem fog a képedbe röhögni, hogy "LOL egy hülye otaku", hanem szépen végighallgat és hozzászól, ha tud. Egyébként meg az átlag japán fiatal [értsd mondjuk 13 éves kortól] nem azzal tölti az idejét, hogy animéket néz... a kisiskolásoknak van idejük ilyesmire, de tapasztalataim szerint a nagyobbacskák igen kis hányada néz animéket. A manga az más, mert mangát sokkal többen olvasnak, pl buszon, vonaton stb... de hogy valaki ilyen szinten rajongó, hogy animéket tölt le, odakapja a fejét, ha meghallja az anime/manga szót, tele van a szobája animés poszterekkel stb na az elég ritka azért...
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Én csak azt akartam ezzel mondani, hogy a közhiedelemmel ellentétben csak azért, mert valaki japán, még nem fogja az embert kevésbé otakunak nézni.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Konomi írta:Ja, van ilyen is, de kábé a társadalom 2.99%-át képezik ^^ ...
Hmm... akkor biztos abba a 2.99%-ba csöppentem bele ^^"
Nah, amúgy meg az tény, hogy kevesen néznek 13 fölött animéket, de ettől független ha feldobsz a 13év felettieknek pár nevet, igenis van róla véleményük, már ha hallottak róla. Aztán ők is mondanak pár nevet, ahhoz meg mondjuk te nem tudsz hozzászólni, stb stb. Szóval teljesen nyugisan is el lehet velük ilyenről beszélgetni. Amúgy egen, ez saját tapasztalat, aztán embere válogatja nyilván, biztos van aki kiröhög, de velem nem ez történt (igen, a szerencsés 2.99%). Egyébként az illető, akivel dumáltam még meg is köszönte a beszélgetést, azt mondta, ilyen jót animékről/mangákról már rég nem eszmecserélt. ^^ És azt kötve hiszem, hogy ez gúny lett volna.
sesam írta:Én csak azt akartam ezzel mondani, hogy a közhiedelemmel ellentétben csak azért, mert valaki japán, még nem fogja az embert kevésbé otakunak nézni.
Jah, ez való igaz. DE én e mellett csak azt akartam mondai, hogy ez így lehet, de vannak olyanok is, akik meg nem ilyen japánok. (Tudom, menjek a búsba, ah~ túl pozitív vagyok és "naív", csak nem tudtam már befogni a számat :-P Nem kell mindenkinek azt hinnie, hogy attól mert gaijin és szeret egy-két animét, máris kiröhögik a japánok).
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

MaKo írta:Nem kell mindenkinek azt hinnie, hogy attól mert gaijin és szeret egy-két animét, máris kiröhögik a japánok
Teljesen egyetértek. Nem kell, hogy szeress egy-két animét elég ha gaijin vagy. :wevil:
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

sesam írta:
MaKo írta:Nem kell mindenkinek azt hinnie, hogy attól mert gaijin és szeret egy-két animét, máris kiröhögik a japánok
Teljesen egyetértek. Nem kell, hogy szeress egy-két animét elég ha gaijin vagy. :wevil:
Ha-ha :-P rém vicces. (Amúgy nem igazán értem. Szóval ha meg akarjátok szüntetni a sztereotípikus elképzelést arról, hogy ha az ember kimegy, nem nézik hülyének az animék miatt, akkor minek kell egy másik ellentétes dolgot ugyanúgy elterjeszteni? Mármint azt, hogy OMG ha gaijin vagy, akkor az egyenlő a "kitaszítottsággal", meg azzal hogy hülyének néznek... Ami önmagában nagy baromság, de mindegy. Én spec csak azokat sajnálom, akik majd ezt bekajálják...:-P ).
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

*elővesz egy nagy, jól átsütött sztereotípiát, és lenyomja az átlag aoianime fórumozó torkán* :wevil:
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Amúgy ha már itt tartunk: Meggyőzéspszichológián meg reklámszocilógián (mert egy gépésznek ilyen tárgyai is vannak XD) azt tanultuk, hogy a sztereotípiák nagyon fontos részei a társadalomnak, és a legtöbbször erre építünk.
de ha belegondolsz.... Itthon is kevés ember nyitott a japánok felé (jó példa erre a saját famíliám és köztem levő keméyn ellentét ^ ^"""") szóval ha valaki nagyon meg akar ismerkedni a gaijinok felé nyitókkal, akkor meg tud ^^" Mert vonzza a hasonló gondolkodásúakat. Az megint más tészta, hogy ez csak az első akadály.... a kultúrális különbségek okozhatnak kommunikációs nehézségeket...

Öööh.... ez most kicsit tudálékosan hangzott O_O"
Avatar
Echlair
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2005.11.18. 13:58
Tartózkodási hely: Planet Medeya (bárcsak úgy lenne...)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Echlair »

Persze! Japán a kedvenc országom!!!
JAPAN 4EVER!!! ::jthrill::
az igazság végül mindig győzedelmeskedik.
tehát aki túléli, annak van igaza...
HALÁLCSAPÁS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-Amelia
Avatar
Takayuki
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.11.22. 17:30

Hozzászólás Szerző: Takayuki »

Én bizonytalan vagyok, mert van ismerősöm aki ott, élt 5 évig, és nem fogadták be, lehet azért nem mert kis városban élt, nem tudom. De 5 év után is geijinnek hívták. Szoval nekik megvan a saját világuk. Szivesen élnék ott, de nem huzamos ideig, maximum 1 évet.
Close my eyes, rose breathes, I can hear........
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Bizony, öt év után is csak egy gaijin...
De gondolj bele. Ha hozzánk költözne egy japán (mondjuk hozzánk mucsára), akkor mindenki úgy gondolna rá öt év után is, hogy "a japán"...
Érted... attól még, hogy beépül a kultúrába valaki, attól még nem fogadják el itt se az embert magyarnak ^^" (hülye hasonlat, bocs)
Lehet, hogy jobban tud magyarul, mint én, vagy akár jobban is ismeri a hagyományokat (van élő példám egy japán lánnyal kapcsolatban)...
Mindenesetre ha még ennél is kevésbé fogadják be, akkor azon se csodálkozok.... ez van.
Ennek ellenére szívesen kipróbálnám én is a kintlétet rövidebb időre ^ ^
(3-5 év)
Haverom kilenc évet élt kint, és megszerette Japánt (ő nem akart kimenni, csak ki kellett neki...)
Szóval. Mindenki másképp éli meg ^ ^
.:SZERINTEM:.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Takayuki írta:De 5 év után is geijinnek hívták.
Természetesen, és ennek meg is van az oka: a gaijin (nem geijin) szó nemes egyszerűséggel annyit tesz, hogy "külföldi, idegen". Ahogy Yuki is írta, attól, hogy teszemazt egy japán itt él nálunk 20 évig, még japán marad. Szerintem a gaijin szót nem feltétlenül "sértésként" használják.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Jah, inkább valami féle megkülönböztetés, nem kell mindennek a rossz oldalát nézni...

Mostanság nem szoktam azon gondolkodni, hogy mennyire élnék Japánban. Az biztos, hogy egyszer mindenképp ki szeretnék menni, mint túrista, de ott élni huzamosabb ideig nem vállalnám be. Nekem 1 év is elég lenne. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hááát... ömm... izé... a túristák nem 1 évre mennek :P
Gaijin témához pedig, persze, hogy 5 év után is gaijin, mert attól, hogy ott élsz valahol, a nemzetiséged még nem változik meg automatikusan... [persze lehet benyújtani kérelmet, hogy megkapd az állampolgárságot, de ebben a témában nem vagyok otthon...] és a 'gaijin' kifejezés, mint ahogy azt Rage nagyon jól leírta, külföldit jelent... és akárhány évig is élsz kint, soha nem fogsz japánná válni, mert -ahogy azt mindenki tudja- japánnak születni kell ^^;;
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

Azért teljesen más kisvárosban "a" gaidzsinnek lenni mint nagyvárosban egy gaidzsinnek. Az előbbi tényleg kemény.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Élnék-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Hogy élnék-e azt nem tudom, de vannak terveim arra, hogy szerencsét próbáljak Japánban. Majd csak azután tudnám eldönteni hogy élnék-e kinn vagy sem.

Ha sikerül néhány akadályt leküzdenem, akkor megtanulok Japánul, és esetleg szerzek egy Angoltanári képesítést... Szívesen tanítanék Angolt egy Japán középiskolában...

Még akkor is ha én lennék a "Gaijin-sensei" :)
Kép
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Re: Élnék-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Case »

Mayer írta:Hogy élnék-e azt nem tudom, de vannak terveim arra, hogy szerencsét próbáljak Japánban. Majd csak azután tudnám eldönteni hogy élnék-e kinn vagy sem.

Ha sikerül néhány akadályt leküzdenem, akkor megtanulok Japánul, és esetleg szerzek egy Angoltanári képesítést... Szívesen tanítanék Angolt egy Japán középiskolában...

Még akkor is ha én lennék a "Gaijin-sensei" :)
már majdnem vicces, hogy mennyien jönnek ezzel az angoltanárosdi álomképpel... réggeben csak külföldi fórumokon bukkant fel újra és újra ez a bambaság, de az utóbbi pár évben már itthon is majd' hetente jön ezzel valaki. hihetetlen. ha mindenki aki ezt kitalálta magának mint életcélt meg is valósítaná, akkor pár év múlva kb több gaijin angoltanár lenne Japánban mint helyi lakos.
csak, hogy tisztázzuk a dolgokat: angoltanári állás Japánban anélkül, hogy valakinek anyanyelve lenne az angol (nem anyanyelvi szint... anyanyelv. plusz mellé megfelelö egyetem, megstb) egészen pontosan NULLA. álmodozni lehet, persze, de akkor én meg mondjuk leszek a következö japán császár, mert az biztos olyan móka.

csak, hogy megmaradjunk a realitások talaján..
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Re: Élnék-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Case írta: már majdnem vicces, hogy mennyien jönnek ezzel az angoltanárosdi álomképpel... réggeben csak külföldi fórumokon bukkant fel újra és újra ez a bambaság, de az utóbbi pár évben már itthon is majd' hetente jön ezzel valaki. hihetetlen. ha mindenki aki ezt kitalálta magának mint életcélt meg is valósítaná, akkor pár év múlva kb több gaijin angoltanár lenne Japánban mint helyi lakos.
csak, hogy tisztázzuk a dolgokat: angoltanári állás Japánban anélkül, hogy valakinek anyanyelve lenne az angol (nem anyanyelvi szint... anyanyelv. plusz mellé megfelelö egyetem, megstb) egészen pontosan NULLA. álmodozni lehet, persze, de akkor én meg mondjuk leszek a következö japán császár, mert az biztos olyan móka.

csak, hogy megmaradjunk a realitások talaján..
Persze, ez amolyan Álom... de mondjuk talán pont azért "gondolom" hogy jobban meg tudnék tanítani egy Japán-t angolul, mert jómagam is "tanultam" az angolt... a magyar embernek is nehéz a Németet megtanítania Magyarul (tudom, mert már próbáltam :D) mert a legtöbb dolog magától értetődőnek tűnik nekünk, holott nekik abszolút nem :)

Azért kösz a "bíztatást" :) Nekem nagyon is fontos hogy tisztában legyek ezekkel... Egy biztos: japánul megtanulok, és a Japán kúltúrát is jobban megismerem, ha törik ha szakad :) Ha angol tanár nem feltétlenül leszek japánban :)
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Szerintem nem baj ha valaki "álmodozik", amíg megvan a realitásérzéke, és ismeri magát és saját képességeit és lehetőségeit ^^
Akkor már nem biztos hogy álom ;)
Case, nem tudom voltál-e már Japánban, vagy mire alapozod ezt a véleményedet hogy NULLA az esély?
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Re: Élnék-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Rage »

Case írta:csak, hogy tisztázzuk a dolgokat: angoltanári állás Japánban anélkül, hogy valakinek anyanyelve lenne az angol (nem anyanyelvi szint... anyanyelv. plusz mellé megfelelö egyetem, megstb) egészen pontosan NULLA. álmodozni lehet, persze, de akkor én meg mondjuk leszek a következö japán császár, mert az biztos olyan móka.
csak, hogy megmaradjunk a realitások talaján..
Csak, hogy megmaradjunk a realitások talaján, megemlíteném, hogy egy ismerősöm (6-7 éve él Japánban, japán felesége van etc. etc.) mit ad isten, épp angoltanár (kozépiskolában tanít)... Pedig tanúsíthatom, hogy az anyanyelve magyar. Úgy látszik, mégsem annyira nulla az a nulla, ugye?
Úgyhogy megkérnélek, hogy mielőtt ilyen kioktató, mindentudó stílusban írsz egy kommentet, kicsit jobban nézz utána a dolgoknak.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Kicsit utánanéztem most így hirtelen felindulásból a dolognak, és megnéztem néhány Állásajánlós oldalt.

Valóban nagyon sok hely (90%?) Native-English-t kér... De van ahol Native-Level kell és embaj ha nem angol nyelvű vér csorog ereidben, azért leltem olyat is ahová az Egyetemi Diploma már elég bizonyték arra hogy Native szintet teljesíted O,o. Mindenesetre ahogy elnéztem van kereslet a Gaijin-Angol tanárokra, szép számmal vannak állásajánlatok. Sztem egyáltalán nem Nulla az esély, csak az embernek el kell Adnia magát, ahogy azt mindig is mindenhol kell... és ez nem csak a "dolgozzunk tanárként japánban" jelszavak alatt mondom, hanem ha egyáltalán valaki kinn akarná biztosítani a megélhetését.

De kitudja mi lesz a helyzet úgy 6 év múlva...

Jah, és a Japán Külögy évente hirdet meg pályázatot, hogy Angol tanári állásra kimenni kis időre (néhány év), és ebben szerény Hazánk is részt vesz (néha-néha:)) Szóval ha tartósan nem is, de tapasztalni mindenképpen megvan az esély...
Kép
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Re: Élnék-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

Rage írta: Csak, hogy megmaradjunk a realitások talaján, megemlíteném, hogy egy ismerősöm (6-7 éve él Japánban, japán felesége van etc. etc.) mit ad isten, épp angoltanár (kozépiskolában tanít)... Pedig tanúsíthatom, hogy az anyanyelve magyar. Úgy látszik, mégsem annyira nulla az a nulla, ugye?
A felesége miatt nincs gondja a vízummal. Így egészen más a helyzet...

(Egyébként: japán, magyar, angol - kisbetű, ha nem az országról van szó.)
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Szerintem a vízumkérdésbe ne menjünk bele, nekem is van barátnőm akinek az apja kiment Japánba, ott elkezdett dolgozni(ő is tanít) és utána lett japán felesége .__.

Szerintem :)
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

Ainariel-hime írta:Szerintem a vízumkérdésbe ne menjünk bele, nekem is van barátnőm akinek az apja kiment Japánba, ott elkezdett dolgozni(ő is tanít) és utána lett japán felesége .__.

Szerintem :)
Pedig érdemes belemenni. Ugyanis az elmúlt években két dolog szigorodott: egyrészt az, hogy mit várnak el az angotanároktól, másrészt tavaly áprilistól a bevándorlási törvény.

Szerk: ezzel csak azt akarom mondani, hogy tényleg nem olyan könnyű kiruccani angolt tanítani. Vagy megélni angoltanításból. Próbálkozni lehet, előfordulhat, hogy sikerül.
Válasz küldése