Élnél-e Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Re: Élnék-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Rage »

Rorimack írta:A felesége miatt nincs gondja a vízummal. Így egészen más a helyzet...
Itt most nem ez a lényeg szerintem, de természetesen igazad van.
Rorimack írta:(Egyébként: japán, magyar, angol - kisbetű, ha nem az országról van szó.)
Öö, lehet, hogy rosszul látom, de szerintem kisbetűvel írtam ott, ahol úgy kell...
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

Bocs, az Mayernek ment... :oops:
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Re: Élnék-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Case írta: több gaijin angoltanár lenne Japánban mint helyi lakos.
Nos... még előbb-utóbb az is lehet, ugyanis ahogy ma kinéz a helyzet az alapján az angoltanárkodásban iszonyat nagy zsé van, és sosincs elég belőlük ^^ Mert ugyebár az szép és jó, hogy tanulni kell angolul és ők tényleg mindent meg is tesznek ennek érdekében, de tudni angolul az már egy kicsit ciki... Szal nem tartok attól, hogy japánból kihalnak az angoltanárok :dirr:
:arrow: mindenki álmodozzon nyugodtan ^^
(konkrétan az angol nyelvsSULIkat annyira megéri nekik reklámozni, hogy iszonyat pénzekért olyan arcokat szerződtettek le, mint Mariah Carrey O_O')
Én a magam részéről nem látok erre lehetőséget... Főképp, hogy nem angol szakon tanulok >_<
Bár... épp magyarul tanítok egy japán kölköt, aki gaidaira jár, és középeurópai nyelveket vette célba :vigyor:
Szal akár még magyartanár is lehet majd vkiből... :dirr:
.:SZERINTEM:.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Re: Élnék-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Yuki írta: Bár... épp magyarul tanítok egy japán kölköt, aki gaidaira jár, és középeurópai nyelveket vette célba :vigyor:
Szal akár még magyartanár is lehet majd vkiből... :dirr:
Tudom, hogy off... de^^"
Szóval azért az, hogy tudsz egy nyelvet, még nem jelenti azt, hogy képes vagy tanítani. Nem véletlenül kell tanárszakot végezni ahhoz, hogy az ember tanár legyen, bármennyire is "feleslegesnek" látszik néha, nem az.

Úgyhogy szerintem attól, hogy vki pampog vmit angolul, és tud egy bizonyos szinten, még nem jelenti azt, hogy ha kimenne Japánba, jó tanár lenne belőle. Persze lehet, hogy nem az a célja, hogy jó tanár legyen, csak az, hogy megszedje magát - de sztem minimum egy tanári diploma kéne ahhoz, hogy rendesen alkalmazzanak, és az még csak a kezdet. Mert ugyebár kéne hozzá némi tapasztalat is... a magántanítás nem rossz dolog, ha komolytalanul megy külföldieknek/haveroknak/ismerősnek, stb., de tanári diplomata nélkül hosszútávon sztem nem túl becsületes tanítani.

És akkor még az "elhivatott tanárságról" nem is beszéltem o_o.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Re: Élnék-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Mayer »

MaKo írta: Tudom, hogy off... de^^"
Szóval azért az, hogy tudsz egy nyelvet, még nem jelenti azt, hogy képes vagy tanítani. Nem véletlenül kell tanárszakot végezni ahhoz, hogy az ember tanár legyen, bármennyire is "feleslegesnek" látszik néha, nem az.

Úgyhogy szerintem attól, hogy vki pampog vmit angolul, és tud egy bizonyos szinten, még nem jelenti azt, hogy ha kimenne Japánba, jó tanár lenne belőle. Persze lehet, hogy nem az a célja, hogy jó tanár legyen, csak az, hogy megszedje magát - de sztem minimum egy tanári diploma kéne ahhoz, hogy rendesen alkalmazzanak, és az még csak a kezdet. Mert ugyebár kéne hozzá némi tapasztalat is... a magántanítás nem rossz dolog, ha komolytalanul megy külföldieknek/haveroknak/ismerősnek, stb., de tanári diplomata nélkül hosszútávon sztem nem túl becsületes tanítani.

És akkor még az "elhivatott tanárságról" nem is beszéltem o_o.
Pontosan ez az! A legtöbb amcsi vagy angol anyanyelvű fiatal kimegy, mert tudja h szegény japánok nem tudnak olyan jól angolul ő meg csak úgy tud és kimegy h majd jól megtanít egy nyelvet, holott Ő MAGA sem tudja a SAJÁT nyelvét rendesen...

(Sry ha van amit kis/nagybetűvel írok és nemkéne :))

Hát, az angoltanárkodás is egy ilyen: Szerencsepróbálásnak felel meg... Arra biztos hogy van igény, de más úgymond "átlagosnak" mondható munkával (pl újságíró, közgazdász stb) sztem még ennél is nehezebb lenne elelyezkedni odakinnt. Szal nekem az előtt a kérdés elött hogy "Élnél-e japánban?" az jön hogy: "dolgoznál-e japánban?"
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Re: Élnék-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

MaKo írta:Nem véletlenül kell tanárszakot végezni ahhoz, hogy az ember tanár legyen, bármennyire is "feleslegesnek" látszik néha, nem az.

Úgyhogy szerintem attól, hogy vki pampog vmit angolul, és tud egy bizonyos szinten, még nem jelenti azt, hogy ha kimenne Japánba, jó tanár lenne belőle. Persze lehet, hogy nem az a célja, hogy jó tanár legyen, csak az, hogy megszedje magát - de sztem minimum egy tanári diploma kéne ahhoz, hogy rendesen alkalmazzanak, és az még csak a kezdet. Mert ugyebár kéne hozzá némi tapasztalat is... a magántanítás nem rossz dolog, ha komolytalanul megy külföldieknek/haveroknak/ismerősnek, stb., de tanári diplomata nélkül hosszútávon sztem nem túl becsületes tanítani.

És akkor még az "elhivatott tanárságról" nem is beszéltem o_o.
Ebben természetesen sok igazság van, de szerintem ne általánosítsunk. Egy papír nem minden. Vannak, akik mindenféle diploma nélkül is jobb tanárok mint akik elvégeztek főiskolát és egyetemet. Az sokkal fontosabb hogy valaki tényleg komolyan vegye amit csinál, és ne a pénzre utazzon. És persze itt jön be az, hogy valóban van módszertani része is, amit az egyetemen jobb esetben megtanulnak a delikvensek, de vannak emberek akik maguktól is ráéreznek erre (megint csak élő példák alapján mondom ezt). De persze, igazad van abban hogy sokan csak kontárok akik azt hiszik hogy gyorsan sok pénzük lehet ebből.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Re: Élnék-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ainariel-hime írta:Ebben természetesen sok igazság van, de szerintem ne általánosítsunk. Egy papír nem minden. Vannak, akik mindenféle diploma nélkül is jobb tanárok mint akik elvégeztek főiskolát és egyetemet.
Nah... nem általánosításnak szántam a felsőt, hanem tiszta ténynek. ^^ Szóval jah, egy papír nem minden, de "majdnem minden". Mert akárhogy csűrjük-csavarjuk, annak, aki nem végez el tanárit, legyen bármilyen "jó tanári képessége", egyszerűen nincs joga beszólni egy olyannak, aki már elvégezte - és esetleg kevésbé rátermett. Egyszerűen az, aki nem végzett tanárit, szerintem semmi esetre se menjen el angolt tanítani japánoknak, feltéve ha tényleg komolyan gondolja a tanítást (és nem csak pár ismerőst/barátot/stb. akar magánúton tanítani). Egyrészt azért, mert tényleg nem ismeri a tanítást rendesen, másrészt valszeg nincs rendes tanítói háttere (és úgyis tapasztalattal rendelkezőt szeretnek mindenhol felvenni), harmadrészt meg mert a diákját csapja be azzal, hogy nincs rendes képesítése.

Mayer: igaz, de én spec a fentit konkrétan a magyarokra gondolva írtam. De ha egy amerikai/angol anyanyelvű akarna így "szerencsét próbálni", arra ugyanezt mondanám, amit fennt. Csak ugye neki az előnye, hogy anyanyelvű, így pl. kisebb nyelviskolákban, vagy akár csak beszélgetési órákon, magánúti beszélgetéseknél simán segíthet bárkinek, aki angolul tanul. De hogy komolyan tanítson nyelvet, na az sztem már egy más dolog. Mert pl. barátilag lehet beszélgetni, de hogy ezért vki pénzt is kérjen... (szóval én se kérek pénzt akkor, mikor magyarul beszélek külföldivel, hogy elősegítsem a nyelvtudását... o_o Egész egyszerűen nem lenne fair).
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Re: Élnék-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Mayer »

MaKo írta: Mayer: igaz, de én spec a fentit konkrétan a magyarokra gondolva írtam. De ha egy amerikai/angol anyanyelvű akarna így "szerencsét próbálni", arra ugyanezt mondanám, amit fennt. Csak ugye neki az előnye, hogy anyanyelvű, így pl. kisebb nyelviskolákban, vagy akár csak beszélgetési órákon, magánúti beszélgetéseknél simán segíthet bárkinek, aki angolul tanul. De hogy komolyan tanítson nyelvet, na az sztem már egy más dolog. Mert pl. barátilag lehet beszélgetni, de hogy ezért vki pénzt is kérjen... (szóval én se kérek pénzt akkor, mikor magyarul beszélek külföldivel, hogy elősegítsem a nyelvtudását... o_o Egész egyszerűen nem lenne fair).
Teljes mértékben egyetértek. Már maga az is nehéz dolog hogy ha az ember kisiskolásoknak akar angolt tanítani, úgy, hogy azok előtte sosem tanultak angolul. És most elsősorban úgy értem h MAGYARokat! De a Japánoknál ez sokkal nehezebb dolog, hiszen ott még egy teljesen új írásrendszert is el kell sajátítani. És ahhoz hogy valaki erre képes legyen, bizony el kell mennie és meg kell csinálni azt a tanári diplomát, különben nem is fogja tudni, hogy hogyan kezdjen hozzá, mert az hogy bemegy valaki és azt mindja: Hi there! let's learn English With Fun! Az még bőven nem elég...

Én oda vagyok a japán kúltúráért, és nyelvért, minden hülyeségük és hibájuk ellenére (mert valljuk be bővelkednek meredek dolgokban észjárás terén:)) és emellett szeretem az Angolt is nagyon. Beszélni, írni, olvasni, használni.Mindig is felnéztem a nyelvtanáraimra, és sokszor gondoltam úgy, hogy ezt kéne csinálnom mert ez tetszik, ezt csinálnám. Nekem valahogy innen jön az a következtetés hogy tökjó lenne Angol nyelvtanárnak kimenni Japánba :) Remélem egyszer valóra válik ez az álom... addig sajnos tanulásba kell ásnom a fejem :)
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Re: Élnék-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Mayer: no igen... de ebbe most ne menjünk bele ^^" hosszú lenne és totál off (én spec abszolúte nem tartom jónak, hogy kisiskola elején már a gyerek angolul tanuljon...). Egyébként úgy tudom, hogy alapból megtanulják a japán kisgyerekek a latin abc-t is (persze gondolom ez vmennyire eltérő lehet iskoláktól, de általánosan sztem így van). Persze elég nagy teher ám nekik, hogy egyszerre van kana írás, és még latin abc is... =/ Szenvednek is vele eleget.

Nah, de részemről az offról ennyit ^^".
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Re: Élnék-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Yuki »

MaKo írta:annak, aki nem végez el tanárit, legyen bármilyen "jó tanári képessége", egyszerűen nincs joga beszólni egy olyannak, aki már elvégezte - és esetleg kevésbé rátermett.
Nem értem miért gondolod ezt így... Ez olyan, mint a nyelvvizsga-kérdés.... attól még k***jól beszélek egy nyelvet, hogy nem mentem papírért.
Ami meg a tanítást illeti van benne gyakorlatom (nem csak nyelvből) és a magánvéleményem az, hogy ha vki elvégzi a magyar szakot meg egy tanárszakot attól még nem fog jól tanítani, mert ahhoz, hogy valaki TANÍTANI tudjon, ahhoz sokminden más is kell, mint a suliban szádbarágott anyag (kérdezz csak meg egy tanárt, hogy milyen volt neki az első pár év)... (persze ha elvégzi az nem azt jelenti hogy nem ért hozzá, nehogy vki úgy értse ^^")
Másrészt.. pl a műszaki szakmában direkt hívnak laikusokat egy adott csoportba.. mert néha ők világítanak rá fontos dolgokra... Értsd: Amit az egyetemen tanulsz az egy SABLON, amit lehet használni, de nem feltétlen válik be.
A nyelv tanításához pedig egy bizonyos szisztémát kell csak tudni, hogy hogyan érdemes tanítani. Felépíteni a tananyagot, milyen sorrendben ajánlott az adott elemeket tanítani, és mikor milyen fokon belemenni a részletekbe... a többi baromságot (szemantika és társai) SOSE fogod használni a gyakorlatban... SOHA.

ehh. Ezt a pár sort most visszaolvasva nem sikerült túl finomra a megfogalmazás. Bocsi ^^"

Bár az én postom nem erről szólt eredetileg...^^" hanem arról, hogy nem csak angoltanárra van szükség kint, hanem más nyelvűekre is. Mert más iránt is van kereslet.
.:SZERINTEM:.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Re: Élnék-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Yuki írta: Nem értem miért gondolod ezt így... Ez olyan, mint a nyelvvizsga-kérdés.... attól még k***jól beszélek egy nyelvet, hogy nem mentem papírért.
Öhhhh... khm, azért egy nyelvizsgát meg egy tanárságot ne hasonlítsunk össze, ha lehetne... #_# két totál különböző dolog, teljesen más kell mindegyikhez (hozzáállásban, felkészültségben, lélekben, stb). Az egyikre ráér pár évet (még annyit se) kell készülnöd, a másikra akár a fél életed is rámehet. Meg egyáltalán: durva hasonlat volt ez o_o.

Egyébként én nem arról beszéltem, hogy nem lehet jó tehetséged, rátermettséged arra, hogy taníts, anélkül, hogy ne lenne diplomád. Ilyen persze hogy van. Én azt mondtam, hogy úgy nem lehet tanítani huzamosabb ideig (pénzért, mondjuk Japánban), hogy ne legyen egy konkrét tanári végzettséged. Itt most nem csak a diplomáról beszélek, hanem arról, amit az egyetemen kapsz tanári képzés alatt - és arról, amit később megtapasztalsz a tanításkor. Azt meg már meg se említem, hogy Japánban tanítani alapból szerintem teljesen más lehet... a rendszer mellett ugye még az emberek is teljesen mások. Teljesen másként kell hozzáállni (pl. nem leüvölteni az alvó gyereket, és nem seggbe rúgni, amiért elkésett, az ottani módszertan is totál másmilyen lehet, stb.) Szóval ahogy vki már fennt említette, az egy teljesen más kultúra, és imho sokkal keményebb belerázódni az ottani tanításba, mint ahogy azt az ember képzelné. (Az itthoniba is, de az ottaniba sztem pláne o_o).
Yuki írta: Ami meg a tanítást illeti van benne gyakorlatom (nem csak nyelvből) és a magánvéleményem az, hogy ha vki elvégzi a magyar szakot meg egy tanárszakot attól még nem fog jól tanítani, mert ahhoz, hogy valaki TANÍTANI tudjon, ahhoz sokminden más is kell, mint a suliban szádbarágott anyag.
Öö, persze, hogy sok más minden is kell, főképp az elhivatottság, a türelem, a rengeteg tapasztalat, az, hogy ne vágd a gyerek fejéhez öt perc múlva a könyvet, stb. Ezek, ÉS az, amit tanítanak tanárszakon. Az előbb felsoroltakat egyébként igenis próbálják begyakoroltatni már tanár szakon is (természetesen nem mindig sikeresen... de legalább próbálkoznak). Én se azt mondom, hogy mindenkiből aki tanár szakos, abból jó tanár lesz, DE igenis elvégzett egy képzést, ami - akár később tudja jól alkalmazni, akár nem - sokkal jobban behatóbbá tette a tanárság szakmájában. Egyszerűen tudja, mi az ami helyes és mi az ami nem, tanult módszertant meg hasonló kedves dolgokat. És azt ne mondja nekem senki, hogy ezt egy jelenkori tizen-huszon éves akármilyen szakos, tanárképzés nélkül simán levágná a gimnáziumban 30 diák előtt huzamosabb ideig, úgy, hogy annak foganatja legyen... mert azt nem hiszem el. o_o. Erre az esély szerintem 0,000% és vhol a végén egy 1-es. A tanárság szerintem főképp elhivatottság és kitartás kérdése: ha nem érzed magad tanár alkatnak, hosszú időn belül belebuksz a dologba.

Egyébként ha már itt tartunk, én is próbálkoztam tanítással, volt, hogy egyszerre több emberkét is tanítottam, de csak magánúton próbálkoztam, és amíg nincs a zsebemben a tanári diploma, nincs mögöttem tanári gyakorlat, addig nincs kedvem se magamat, se másokat átverni azzal, hogy a mellemet döngetem, hogy OMG én már tanítottam... mert az, hogy ezt-azt egy ideig tanít az ember, az azért még NAGYON messze van attól, hogy az embernek pofája legyen kiállni és pénzt kérni a tanításáért. És akkor még nem is említettük meg, hogy az is függ, mit tanítasz, mert mindegyiket teljesen másként kell, másmilyen szellemben, másmilyen módszerekkel... és ezt bizony csak hosszú évek alatt lehet kitapasztalni, bárki bármit mond és képzel.
Yuki írta: Másrészt.. pl a műszaki szakmában direkt hívnak laikusokat egy adott csoportba.. mert néha ők világítanak rá fontos dolgokra... Értsd: Amit az egyetemen tanulsz az egy SABLON, amit lehet használni, de nem feltétlen válik be.
Persze, nem feltétlenül válik be, de 80%-ban igen. Ha minden ember csak a saját kútfejéből venné elő a módszereket elsőre, akkor elég érdekes világ lenne...:)
Yuki írta: A nyelv tanításához pedig egy bizonyos szisztémát kell csak tudni, hogy hogyan érdemes tanítani. Felépíteni a tananyagot, milyen sorrendben ajánlott az adott elemeket tanítani, és mikor milyen fokon belemenni a részletekbe... a többi baromságot (szemantika és társai) SOSE fogod használni a gyakorlatban... SOHA.
Nah azért álljunk meg egy kicsikét. Ezt most ugye Te se gondoltad komolyan ^^". Az a bizonyos szisztéma nyelvenként eltérő dolog, tehát már alapból marhára bonyolult, és jól oda kell figyelni vele (főleg ha 6 éves gyereket tanítunk @_@). Az egy dolog, hogy az ember gyakorlatban nem tanítja azt, amit mondjuk megtanul pedagógiából meg pszichológiából, de rengeteget hozzáad ahhoz a stílusához, a gondolkodásához, közben kétszer meggondolja, hogy tényleg tanár legyen-e (mert a tanárság igenis egy hivatás, sportból nem bírod sokáig, mert kidőlsz, kész). A sok "hülye és unalmas tantárgy" által alakul ki benned az, ahogy majd sokkal később taníthatsz. Vicces is lenne, ha az ember csak úgy leülne, hogy "jóvan, akkor mától én leszek a tanár" o_o.

Bocs a sok dumáért... a fél családom pedagógus ^^".
Na de most már tényleg részemről lezárva, mert jön Rage és leharapja a fejünket a sok off miatt ^^".
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Egy apró megjegyzés (értsd OFF): Egyik barátnőm tanárképzős és bizony elég rendesen van tanítási gyakorlata... Mármint van ilyen foglalkozás az oktatás keretében... A tanári pálya egy szakma, aminek természetesen legalább olyan alapjai vannak, mint bármilyen más szakmának...
Tegyük fel, hogy marha jól tudok hegedüni, mert önszorgalomból hiperszuperre képeztem magam... ez azt jelentené, hogy játszhatok zenekarban? Hát abból a kísérletből azt hiszem senki nem jönne ki emelt fővel... Kivéve ha született tehetség vagyok, de persze nem ez a jellemző... Ugyanez a helyzet a nyelvekkel: nem elég nagyon jól tudni... ha tanítani akatod, akkor tudnod kell hogyan kezeld a hiperaktív kissrácot, a kislányt aki állandóan sírva fakad ha fel kell olvasnia, stb... Van aki alapból ráérez, de nagyon könnyű elszúrni és bizony ez egy nagy felelősséggel járó szakma...
Kép
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

Azt azért meg kell jegyezni, hogy az angoltanárok többsége külön nyelviskolában, felnőtteket tanít. Egyrészt, a nagyobb nyelviskoláknál van egy pár hónapos kiképzés, másrészt sokszor a lényeg az eikaiva, az angol beszélgetés, ami szó szerint nem feltétlenül jelent tanítást, és sokszor nem is ez a cél (a tanulóknál, nem a tanároknál)

"Tegyük fel, hogy marha jól tudok hegedüni, mert önszorgalomból hiperszuperre képeztem magam... ez azt jelentené, hogy játszhatok zenekarban? "

Érdemes lenne megnézni, hány "végzett" zenész van pl. a rock és punkzenekarokban... ;)

Ja, és leendő angoltanárok: ez ugye mindenkinek megvolt?

http://outpostnine.com/editorials/teacher.html
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

:goodpost:
Bizony Rorimack.... *bólogat*
Btw: Értékelem a linket. 10/10 :thumb:
.:SZERINTEM:.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

YESSS! :D

*Applause*

(ez a linknek szólt:D)
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Azt hiszem, az offból ennyi elég is volt, az angoltanáros dolgokat innentől kezdve privátban tessék megbeszélni. :p
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

"Why I Now Hate Japan"

Természetesen ez csak néhány ember véleménye, nem általánosítás céljából linkelem, nyilván másoknak más a tapasztalata, senki ne bátortalanodjon el, ésatöbbi ésatöbbi, yadda yadda etcetera, én még sose voltam Japánban, so there.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nos igen, mindenképpen fontos megérteni h Japán nemcsak messze van, nem csak más nyelvet beszélnek és nem csak más a kúltúrájuk... de ők egész egyszerűen TELJESEN MÁSOK :)

Ugye kb két féle ember van (mármint azok között akik kimennek), az egyik a pénz miatt a másik mert tényleg érdekli őket Japán. Sztem a Legtöbben akik "csalódnak" japánban (azaz megutálják és velejéig romlott társadalomnak tartják őket) azok a "pénz miatt mentem ki"-k társaságához tartoznak.

De mindenképpen érdemes ezeket elolvasni mert ha tényleg érdekeli az embert Japán akkor sok dologra felkészít... persze tényleg ne szegje senkinek se kedvét mindez :)
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Csak egy megjegyzés:
Mayer írta:Sztem a Legtöbben akik "csalódnak" japánban (azaz megutálják és velejéig romlott társadalomnak tartják őket) azok a "pénz miatt mentem ki"-k társaságához tartoznak.
Lehet, de ez a csaj speciel nem. ^^;; Ő azok közé tartozik, aki lelkesedésből tanulta meg a nyelvet és ment ki, és évek óta ott él.

Egyébként meg tanulságként ld. a szöveg legvégét.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

mufurc, ez a link hihetetlen király :)
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

mufurc írta:Csak egy megjegyzés:
Mayer írta:Sztem a Legtöbben akik "csalódnak" japánban (azaz megutálják és velejéig romlott társadalomnak tartják őket) azok a "pénz miatt mentem ki"-k társaságához tartoznak.
Lehet, de ez a csaj speciel nem. ^^;; Ő azok közé tartozik, aki lelkesedésből tanulta meg a nyelvet és ment ki, és évek óta ott él.

Egyébként meg tanulságként ld. a szöveg legvégét.
jah, ez tanulságos azoknak az idealistáknak, akik azt hiszik, hogy minden ami japán az hjaj-de-cool és ott minden micsoda móka, közben meg fogalmuk sincs arról, hogy milyen az az ország igazából. de közben meg aki irta az imho iszonyat szánalmas, pont ezért mert így képes volt oda menni, aztán felháborodva csodálkozott, hogy nem úgy van minden ahogy ö azt elképzelte... :weh:
Kép
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Case írta:de közben meg aki irta az imho iszonyat szánalmas, pont ezért mert így képes volt oda menni, aztán felháborodva csodálkozott, hogy nem úgy van minden ahogy ö azt elképzelte...
Szerintem egy bizonyos fokon túl csak akkor lehet megérteni Japánt ha benne élsz. Más olvasni róla és megélni.
Külföldön hiába találkozol japánokkal is, ők eredendően mások lesznek, mintha Japánban lennének.
Én itt lakom, és megértem amiért írta - én is éreztem így nem egyszer. Valamint, ahogy mufurc jelezte, a tanulság a végén van elrejtve.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Case írta:jah, ez tanulságos azoknak az idealistáknak, akik azt hiszik, hogy minden ami japán az hjaj-de-cool és ott minden micsoda móka, közben meg fogalmuk sincs arról, hogy milyen az az ország igazából.
De azért nem kell átesni a ló túloldalára sem. Biztos szóról szóra igaz, amit leírt a lány, pont azért, mert ő maga így élte meg. Csak éppen azt felejtette el, hogy Japánban számtalan jó dolog is van, nem mindenki érzi magát rosszul. Ismerek néhány külföldit [amerikaiakat, koreaiakat, ausztrálokat, németeket, argentínokat és még sorolhatnám], akik Japánban élnek már évek/évtizedek óta és közülük nem kevesen kifejezetten élvezik. Igazából személyesen még nem találkoztam olyan emberrel, aki tiszta szívéből gyűlölné, lenézné a japánokat vagy akár Japánt. És nem szabad elfelejteni, hogy bunkó, gonosz, gondatlan emberek minden országban vannak.
Az anyuka/kislánya/oshikko incidenshez hasonló [ha még nem rosszabb] esetnek szemtanúja voltam itthon. Egy lepukkant, középkorú anyuka két 4-5 év körüli kisgyerekkel vonult a buszpályaudvaron, a gyerekek szaladgáltak, nem figyeltek az anyjukra, az anya sem a gyerekekre. A kislány egyszer csak elesett, sírni kezdett, de valami eszeveszett módon. Erre az anyja mit csinál? Lekever neki egy pofont és elkezdi rángatni azt a kezét, amire ráesett... döbbenten álltunk néhányan, mire egy fiatal lány odaszaladt és lehordta az anyukát, hogy mit művel, nézzen már a gyerekre [aki akkor már alig állt a lábán és folyt a kezéből a vér]... szerencsétlen gyereknek úgy állt a keze, mitha kicsavarták volna, gyorsan mentőt hívott a lány és erre szétszéledt a tömeg. Miközben én a buszra vártam, ők meg a mentőre, a gyerek elájult, erre az anya kicsit észbekapott.

Nem kell Japánt útálni, mert valaki más azt írta, hogy útálnivaló, de nem kell szeretni sem, mert egyesek szeretik. Mindenki alkosson véleményt, ami alapján szeretne, de végleges "ítéletet" csak azután hozzunk, miután megbizonyosodtunk róla, hogy igaz-e vagy sem, más szóval:
sesam írta:Szerintem egy bizonyos fokon túl csak akkor lehet megérteni Japánt ha benne élsz. Más olvasni róla és megélni.
Nagisa

Hozzászólás Szerző: Nagisa »

ááá! De szívesen élnék Japánba ::jsmile:: ott az a sok anime illetve manga bolt, cseresznyefa virágzás...
Ha ott lennék, biztos résztvennék egy nyári fesztiválon. ("Summer Festival", tudjátok, mindenféle sült izé, aranyhal-halászat, a végén tüzijáték. Mondjuk oda yukata kell, azaz nyári kimono. Vá de naon vágom... ::tenshii:: )
Tényleg milyen komoly lenne már oda járni egy "gakuen"-be (...suli...)? ::jhihi::
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ó, neked ilyen fiatalon még ott a lehetőség! :D Tanulj nagyon idegen nyelvet, és amikor középiskolás leszel, pályázd meg az "1 évet külföldön tanulni" lehetőségeket. Szokott lenni olyanba Japán. :wink: Én már sajnos kinőttem ebből, másrészt azért eléggé pénzes a dolog, esélyem se lett volna kijutni ilyenbe...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Válasz küldése