Élnél-e Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Nagyon király, szókimondó leírás. És még vicces is.
Egyébként ha megnézitek a beteg japán filmeket, a sok groteszk, elborult metafora mögött ugyanezek a problémák állnak. Ott van pl. a Battle Royale oktatófilmje, vagy a suicide circle...
Piracy is charity.
Avatar
Zita
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2005.09.03. 18:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zita »

Nos, ez jó kérdés, egyszerű a válasz. Persze, hogy élnék Japánban! Persze, csak akkor, ha megtanulnék folyamatosan beszélni, stb. Akkor biztosan. ^^
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Miután megnéztem a Grudge 1&2-t, felmerült bennem egykét poén dolog. Ha majd házat veszek és valami miatt nagyon olcsón adják, akkor tuti nem veszem meg :D
Amúgy komolyra véve a szót, természetesen én is élnék japánban, x számú ki meg visszautazás után. Ha már ismerem a szokásokat, nem tévedek el az utcán, tudok értelmesen beszélni, a pénzem nem az ételek próbálgatására fog elmenni, akkor majd kiköltözök. Jah igen...a pénz... lol a pénzt alapul véve soha nem fogok japánban élni :?
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Megkell nyerni a lottót, betenni egy Svájci bankba és elvegetálsz a kamatból... :)

Én egyelőre annak örülnék a legjobban h ha majd egyetemi évek alatt esetleg 1 éves pályázattal kijutnék. Azután már kicsit jobban meg tudnám ítélni h élnék-e ott vagy sem. Eddig egyelőre "élnék kinn"-re áll a dolog nálam , mert csak a szépet meg a jót látom belőle :weh:

Hát, házat venni... én inkább laknék egy Suli Campusán, Onizuka Style :D (persze csak vicc ) :wink:
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Én soha nem élnék japánban. Nem szeretnék színesbőrű kisebbség lenni.
Emellett utálom a rizst, és a japán csajok elég csúnyák szerintem, a divatról nem is beszélve.
Piracy is charity.
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

kukurbuki írta:Én soha nem élnék japánban. Nem szeretnék színesbőrű kisebbség lenni.
Emellett utálom a rizst, és a japán csajok elég csúnyák szerintem, a divatról nem is beszélve.
/hug kukurbuki

Tíz pirospont az avtárért. Fallout |20xx!!!11one
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En nem elnek szivesen ott..nem birnam ki egy teljesen mas kulturaban egyedul, ha meg csaladdal megy ki az ember az egy dolog..de sztem nem tudnam azt csinalni mint sesam, h 5 evre kimegyek egy host csaladhoz..voltam mar egy evet tavol itthontol, amikor elmesz akkor azert rossz, amikor haza akkor meg azert..
es nem igazan kedvelnek az en lustulos eletvitelemet, a maguk munkamoraljukkal szoges ellentetben..
Turistakent nagyon nagy elmeny lehet, ha mar vmit konyitasz a nyelvhez, es szeretnek is kijutni, de ott elni valahogy nem elkepzelheto szamomra..
Avatar
Ayumi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.03.28. 13:14

Hozzászólás Szerző: Ayumi »

Kon-san írta:Élnék-e? Valószínűleg igen nagy lelkesedéssel mennék ki, egy furcsa idealizált "Japán" képpel a lelkemmel.Persze a reális világgal való találkozás valószínűleg porig rombolna és egy túristaként való egy hónapos tartózkodás után szép élményekkel, és rendkívülien megnőtt hazaszeretettel térnék haza.
Japán egészen más mint bármelyik ország akiknek mi még nyugat vagyunk :wink:
Ott élni szerintem először is igen felelősségteljes vállalozás odafgyelni a társadalmi hagyományokra,hogy ne sérts meg minden harmadik embert, megtanulni elfogadni azt, hogy huzamosabb ideig a japán embereknek te csak az IDEGEN fogsz maradni és ha kibírod a japán rohanó világát, megtanulod a rengeteg hagyományt és meg is felelsz minden elvárásnak, bírod a munkatempót, dolgozol mint egy gép akkor egy idő után elfogadnak.

De hozzáteszem imádom az országukat az alapján amit tudok róluk. ::daisuki::
teljesen egyetértek!!!
bár még mindig teljesen fellelkesülök ha arra gondolok, hogy kinn élhetek...
Bár köztudott, hogy az idegenek eléggé "lenézik", nemhogy az idegen nőket, szóval biztos királyi módon lebzselhetnék(vicc volt)
sztem egy biztos: nagyon kétélű a dolog :D kész vok áldozatot hozni :oops: :D
//The handfuls of rice were never thrown, and the wedding bells never rang.//
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Csak a miheztartás végett, nem hosztcsaládnál lakom, hanem szálegyedül, jelenleg egy kollégiumban. Egy év múlva kiraknak, onnantól valami apartman-félébe kell költöznöm.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Ayumi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.03.28. 13:14

Hozzászólás Szerző: Ayumi »

sesam írta:Csak a miheztartás végett, nem hosztcsaládnál lakom, hanem szálegyedül, jelenleg egy kollégiumban. Egy év múlva kiraknak, onnantól valami apartman-félébe kell költöznöm.
azért még így is irigyellek :lol: :D
Sorry, h ien tolakodó vok...de nem mesélnél egy kicsit, h mien kinn??? :oops: :D
//The handfuls of rice were never thrown, and the wedding bells never rang.//
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

sesam írta:Egyetemen tanulok ötéves Monbusho ösztöndíjjal. (Részletekért a magyarországi japán követséget lehet zaklatni.)

Szerintem olvasgasd mondjuk ezt a témát visszafelé egy kicsit, meg az aláírásom is lehet segítség.
bár ezt egy másik Topicban írta, de sztem hasonlót válaszolna :)
Kép
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Megnéztem sesam honlapját vagyis a képeket nézegettem és a legtöbb egész hangulatos.Áááá de szeretném ezt élőben látni:
http://sesam.hu/.gallery/inari/dsc03143

Mindenesetre én nem bírnám ki egy ilyen kicsi szobában.
http://sesam.hu/.gallery/a303/DSC03454

Szóval lehet hogy drága kimenni,meg jól kell tudni japánul de a egyszer mindennkép szeretnék eljutni Japánba mégha hazafelé úsznom is kell. ::jthrill::
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Elméletileg laknék Japánban csak gyakorlatilag nem mert teljesen más életcélom van amibe nem passzol bele :(
Amúgy California és Canada után Japánban laknék legszivesebben :D .
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Hát gaijinként nincs rá sok esélyem,de ha sikerülne rávennem egy kiadót hogy adja ki egy mangámat(kaccc,már úgy értve ha egyszer kimászom annyira a lustaságból,hogy le is rajzoljam amit kitaláltam... :D ),akkor kimennék,aztán lehet hogy egy hét múlva sírva jönnék haza,hogy soha többé nem megyek el itthonról,de egy próbálkozást megér...
Hanatarou desu.
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Koszi, Mayer. :wink: Ezt valaszoltam volna.

Az en szobam meg viszonylag nagy is, mondjuk azon a kepen a szuk fele latszik... :cool:
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Élnék-e Japánban? Nem. :? Egész életemben semmiképp sem.
A posztgraduális ösztöndíj, az már egy másik dolog lenne/lesz :vigyor:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Japánban? Hmmm...
Simán! Persze csak ha ötösöm lenne a lottón ::reliev:: Amúgy csak álom marad ::bawl::
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Asszem, a válasz: nem. Legalábbis egyenlőre semmiképp. Bár készülök kilátogatni, de max. egy hónapra. Az szerintem elsőre elegendő is lesz. Aztán ha nagyon megfog még arról is lehet szó, hogy huzamosabb ideig kintmaradjak, de szerintem arra képtelen lennék, hogy ott éljem le az életem...
Avatar
MaxieMilla
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2006.03.24. 15:53
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaxieMilla »

Ha jól értelmeztem a fentieket,akkor ott főállású anyák vannak?Tehát férjhez mennek,megszülik a gyereket,és nem dolgoznak addig,amíg nem nevelik fel?
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Olvasta itt valaki A felkelő nap árnyékát?Kozák Gyula interjúkönyve Ferber Katalinnal...nagyon érdekes.
Hanatarou desu.
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Rájöttem hogy miért nem élnék japánban. Mert olyan furcsán takaróznak, hogy csak a derekukra raknak így keresztbe egy törülközőszerű izét.
:D Amúgy lehet hogy élnék japánban. Ha jól kereső állásom lenne.
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

MaxieMilla írta: Ha jól értelmeztem a fentieket,akkor ott főállású anyák vannak?Tehát férjhez mennek,megszülik a gyereket,és nem dolgoznak addig,amíg nem nevelik fel?
Pontosan. Csoda hát, ha nem akarnak megházasodni?
Mert olyan furcsán takaróznak, hogy csak a derekukra raknak így keresztbe egy törülközőszerű izét.
Szerencsére nem így csinálják, jöhetsz ;)
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Természetesen szeretnék egyszer kijutni,mint turista,de úgy is csak akkor mennék,ha valamilyen illemtudással rendelkeznék.
Kint nem szertnék élni,a maximum amit ellehet képzelni szerintem egy év.
(De akkor még + egy év arra hogy teljesen kiismerjem a kúltúrájukat,tulajdonságaikat. Ha már én megyek,én alkalmazkodjak)
Avatar
neuhikari
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.05.29. 17:40
Tartózkodási hely: Budapest/Dreamland
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: neuhikari »

Egyik életcélom remélem sikerülni fogok nyáron a nyelvel fogok közelebbről megismerkedni és az egyetemen is ezzel szeretnék foglalkozni szal mindenképpen élnék japánban!!!
Szerelemben háborúban mindent szabad
-Ezért nem tudom megnyerni egyiket sem
Avatar
MaxieMilla
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2006.03.24. 15:53
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaxieMilla »

Rorimack írta:
MaxieMilla írta: Ha jól értelmeztem a fentieket,akkor ott főállású anyák vannak?Tehát férjhez mennek,megszülik a gyereket,és nem dolgoznak addig,amíg nem nevelik fel?
Pontosan. Csoda hát, ha nem akarnak megházasodni?

nemtudom,nekem ez kicsit tetszik ::jsmile:: lehet,mert én is így nőttem fel ::uhoh::
Válasz küldése