Élnél-e Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

MaKo írta: és én is benne vagyok a Fórumos utazásban ^___^ lottózzunk? ^~
Én lottózom immáron több, mint egy évtizede... ...de 2-esnél nagyobb találatom még soha nem volt. ::bawl::

Viszont, tervezem már a második túristautamat oda valamikorra jövőre (remélem, hogy összejön), akinek van kedve csatlakozhat, ha van felesleges elb*****való 3-400.000 forintja ilyesmire. 8) ::vic::
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

, ha van felesleges elb*****való 3-400.000 forintja ilyesmire. 8) ::vic::[/quote]

Ha valaki ad, akkor lesz. :D
Kép
Avatar
Freya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2004.04.30. 22:46
Tartózkodási hely: Cegléd

Hozzászólás Szerző: Freya »

Igen ez egy igazán jó kérdés! Nekem minden álmom hogy kijussak Japánba. Bár a szusi tutira nem tetszene, de minden más igen. Apám megigérte ha egyszer milliárdos lesz kimehetek egy hétre vagy kettőre :) ::hehe:: Ugye milyen aranyos! Vagy azt mondta hogy szánjam rá négy teljes nyaramat dolgozzak, és a keresetemhez hozzásegít hogy ötödik évben kimehessek. A munkával nem is volt gond eddig se, de mindig találltam egy aranyos mangás felsőt :) vagy figurát és izéé, hmm. Hagyjuk. ::bawl:: Nem baj, mostmár csak abban reménykedem, hogy annó majd ha oda kerül a sor, találok valami normális munka helyet, ami mellett egy két nyáron sikerül kimennem. Csak azt nem tudom visszajönnék e. Biztos nagyon érdekes hely lehet.
De ha valaki esetleg megnyerné a lottót :) megköszönném ha kivinne magával. Egy heti kamatot igazán rámszánhatna :wink:
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

nos hát úgylátom a legtöbbünket csak a pénzhiány tartja még vissza japántól..sajnos nekem is ehhez a csoporthoz kell csatlakoznom...
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Mit is mondjak rá... Vannak ismerőseim, akik voltak kint Japánban, több-kevesebb időre, és azt állították róla, hogy megszokhatatlan. Ezt így többezer km távolságból nem fogom tudni megállapítani, az biztos, hogy éhenhalnék, mert én nem szeretem a tengeri kajákat, és szinte semmit sem eszek meg, ami a tengerből vagy a folyóból jött ki... :ossick:
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Akkor inkább nem árulom el, hogy a kacsák is járnak úszni... :dirr:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Narumi írta:az biztos, hogy éhenhalnék, mert én nem szeretem a tengeri kajákat, és szinte semmit sem eszek meg, ami a tengerből vagy a folyóból jött ki...
Uh... azt ugye tudod, hogy Japanban se csak halat meg tengeri herkentyuket esznek...? Ott is ismerik am a csirket/marhat/disznot/stb, meg a mindenfele tesztakat es egyebeket, sot, meg McDonald's meg Burger King meg tobbi is van... :wchick:
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Persze, hogy tudom! Csak a japán ételek legnagyobb része tengeri eredetű. Mindegy, akkor is maradok anyum meg mamám főztjénél! ::jthrill::
JAFO: A kacsahúst nem is szeretem annyira! Inkább a csirkét. De úgyse találsz már manapság IGAZI biokaját, mert már minden meg van mérgezve... :dirr:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

MaKo írta: szóval egyáltalán nem kell pl. halálra fagynod a rövid kabátban ^^ (mellesleg meg nincs is fagy Japánban, csak nagyon ritkán, de ez megint más kérdés...)
Japánban igenis van fagy. Hokkaidon minusz 20 fok körül szokott lenni télen. Hó is van. Tavaly pl. hatalmas mennyiségü (160-200 cm) hó esett az ország északi részén.
Maxipocak
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2004.09.21. 07:24
Tartózkodási hely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: Maxipocak »

Konomi írta:
MaKo írta: szóval egyáltalán nem kell pl. halálra fagynod a rövid kabátban ^^ (mellesleg meg nincs is fagy Japánban, csak nagyon ritkán, de ez megint más kérdés...)
Japánban igenis van fagy. Hokkaidon minusz 20 fok körül szokott lenni télen. Hó is van. Tavaly pl. hatalmas mennyiségü (160-200 cm) hó esett az ország északi részén.
Nem is tudod mennyire igazad van barátom.Japán északi részén közel két méter :!: magas hófogók vannak az utak mellett(amik nyáron össze vannak csukva,így fogalmam sem volt,hogy mik azok a fém izék :arrow: a szállásadóm mesélte al,hogy miért vannak azok ott).A tél kegyetlen arrafelé is.Elmentem az egyik múzeumba Tsuruokában,ahol háromszintes házak voltak,de nem volt hozzájuk létra vagy lépcső.Bizony a hó miatt van ez így:ha betemette a az első szintet,akkor mentek a másodikra... :shock:

De legalább nem lesznek japánban alkoholisták az egyedül élők... :idea:

Ha valakit érdekel hogy miért csak üzenjen(nem vicc formájában).
-Itt maradsz köztünk Amigo.Mi a neved?
-Lusta Dick.
-Ricardo keblemre,barátunk vagy.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Én is láttam a hófogókat összecsukott állapotban (...és nem túl nagy örömömre használat közben is...)
::umh::
És az a legrosszabb az egészben, hogy a szegény iskolás lányokra nincs tekintettel senki... mert ugye télen is szoknyában kell járni suliba... igaz, hogy lehet harisnyát hordani, de az kb. annyit ér mint halott f*szán a buborék... szal kínzás, ami ott folyik télen...
::jtears::
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Maxipocak írta:
Konomi írta:
MaKo írta: szóval egyáltalán nem kell pl. halálra fagynod a rövid kabátban ^^ (mellesleg meg nincs is fagy Japánban, csak nagyon ritkán, de ez megint más kérdés...)
Japánban igenis van fagy. Hokkaidon minusz 20 fok körül szokott lenni télen. Hó is van. Tavaly pl. hatalmas mennyiségü (160-200 cm) hó esett az ország északi részén.
Nem is tudod mennyire igazad van barátom....nem vicc formájában).
... jó, Hokkaidon tényleg van elég erős tél, mivel az összes téli ünnep szinte onnan származik, csakhogy ÉN OKINAWÁRA fogok menni ha megyek, ami híres arról hogy MINDIG nyár van szinte, és STRANDSZFÉRA ^_^ Na jó, Tokyoban is elidőznék, ami szintén nagyon meleg területen van, úgyhogy aki halálra akar fagyni, és dideregni, egészségére, húzhat Hokkaidora... én abból nem kérek :?
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

MaKo írta:... jó, Hokkaidon tényleg van elég erős tél, mivel az összes téli ünnep szinte onnan származik, csakhogy ÉN OKINAWÁRA fogok menni ha megyek, ami híres arról hogy MINDIG nyár van szinte, és STRANDSZFÉRA ^_^ Na jó, Tokyoban is elidőznék, ami szintén nagyon meleg területen van, úgyhogy aki halálra akar fagyni, és dideregni, egészségére, húzhat Hokkaidora... én abból nem kérek :?
Én azért nem csípem Okinawát, mert ott egy kissé (eléggé...) különbözik a beszélt nyelv attól, amit Tokyo-ban használnak és nem csak annyira, mint pl. az "oosakaben" vagy a "kumamotoben" esetében... másrészt meg Okinawa nagyon drága (drágább, mint Hawaii), még Japán viszonylatban is. Az igaz, hogy gyönyörű meg mindig meleg van, de egy hétnél több nekem ott sok... nem beszélve arrol a sok taifuu-ról, amik ott szoktak pusztítani... én inkább didergek, mint szarrá ázok meg meghalok egy viharban...
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Konomi írta:Én azért nem csípem Okinawát, mert ott egy kissé (eléggé...) különbözik a beszélt nyelv attól, amit Tokyo-ban használnak és nem csak annyira, mint pl. az "oosakaben" vagy a "kumamotoben" esetében... másrészt meg Okinawa nagyon drága (drágább, mint Hawaii), még Japán viszonylatban is. Az igaz, hogy gyönyörű meg mindig meleg van, de egy hétnél több nekem ott sok... nem beszélve arrol a sok taifuu-ról, amik ott szoktak pusztítani... én inkább didergek, mint szarrá ázok meg meghalok egy viharban...
Hehe, akkor pont az ellentétem vagy^^ Én imádom a meleget, és nem rettennék meg egy kis taifuu előrejelzéstől... legalábbis látatlanban egyelőre nem. Meg az Ayashi no Ceres óta imádom Okinawát, abból felvételiztem is, és engem külön vonza a külön nyelve (nemsokára fogjuk azt is venni egyetemen yeee ^^!!!), meg egyáltalán, azok a fák amik ott nőnek... és a tenger... ::^_^:: hmm egyszóval mindent szeretek ami hozzá kapcsolódik, tántoríthatatlan Okinawa-fan vagyok :wink: A hideget meg sose várom (most meg pláne nem, hogy vége a nyárnak, brrr... >_<) Viszont van egy tök aranyos Okinawa-népdal amit a hétvégén két japán lány tanítgatott nekem, tök aranyos szám volt, imádom a japán énekeket ^^!!
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

ÉÉÉn is imádom a japán dalokat!!! Ismered a NADA SOUSOU címüt? Az olyan gyönyörűűű... Nekem az a kedvencem... megvan az "okinawa version" is... :wink:
Akkor tényleg ellentétek vagyunk, mert nekem a tél a kedvenc évszakom... :oops: A meleget nagyon nem bírom az allergiám miatt (melegben nem kapok rendesen levegőt...), no meg aza páratartalom...
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Konomi írta:A meleget nagyon nem bírom az allergiám miatt (melegben nem kapok rendesen levegőt...), no meg aza páratartalom...
Huh, akkor tényleg vigyázz a meleggel!! :wink: És a páratartalom tényleg bazi magas Japánban, szal ilyen tekintetben tényleg durva...
Nem tudom mi volt a címe annak a japán népdalnak, de lehet hogy ugyanarról beszélünk :wink: Főzőcskéztünk a három japán lánnyal most a hétvégén és közben énekeltünk, hol egy magyar hol egy japán népdalt... ^^ és akkor énekeltük ezt az Okinawásat is, lehet hogy ez az, nem tudom a címét sajnos... :?
Maxipocak
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2004.09.21. 07:24
Tartózkodási hely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: Maxipocak »

A páratartalom valóban nem fehér embernek való az biztos. :oops: Nem vagyok asztmás,de cigizek.Mikor Naritára (volt egy Rita barátnőm,akit mindig azzal idegesítettek,hogy na Rita,hogy tetszene Narita :arrow: hoztam neki egy kis emléket neki Naritáról)megérkeztünk első dolgom volt,hogy a smoking area-t megkeressem(you know:11 óra repcsi út) és mivel tele volt,elindult a kijárat felé,mert szabadban mindig jobban esett a deck.Olyan érzés volt kilépni,mint hogyha egy parázsló takarót terítettek volna rám,csak ezt nem tudtam levenni.Kellett vagy két nap,mire nagyjából megszoktam.(Bár hozzá kell tennem,hogy előző héten közel 50 :!: éves hőmérsékleti rekordok dőltek meg,és amikor a 35-40 fok a közel 90%-os páratartalommal párosul,az gáz :crazy: ) Eleinte még a fülemen is levegőt akartam venni.

Ja igen és Tokyoban én sem laknék(tisztára LEGO város).Úgy értem,hogy választol egy alapot,amire építkezel,és ha már nincs hely rajta ráhúzol még egy szintet (mert már nincs több terület,amire pakolhatnál,ezért fölfelé kezdesz el építkezni)és így tovább... :wink: )
-Itt maradsz köztünk Amigo.Mi a neved?
-Lusta Dick.
-Ricardo keblemre,barátunk vagy.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Én egyszer igen szívesen kipróbálnám mijen kint élni. Látni ahogy fejlődik a teknika és jut el onnan a világ többi pontjára...
Maxipocak
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2004.09.21. 07:24
Tartózkodási hely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: Maxipocak »

Hidd nem szeretnék belepofázni,de az aláírásodban nem Vegitát akartál írni????????? :lol:
-Itt maradsz köztünk Amigo.Mi a neved?
-Lusta Dick.
-Ricardo keblemre,barátunk vagy.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

OFF// A majin után?? Neeeem :) Én vagyok a majin harcos.. Vegita csak példakép:D //OFF
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

DeluksZ írta:Én egyszer igen szívesen kipróbálnám mijen kint élni. Látni ahogy fejlődik a teknika és jut el onnan a világ többi pontjára...
Ez tényleg nagyon érdekes... csak az a baj, hogy nem nagyon akar eljutni a világ többi pontjára... legalábbis ide nem... mármint ha arra gondolok, hogy "ott kinn" már az autókban is van TV meg zenélnek a WC-k meg a rizs megfőzi magát vacsorára... akkor kicsit elgondolkozom azon, hogy ez miért nem jut el ide... sok értelme mondjuk nincs a zenélő illemhelynek... (nem beszélve a különböző egyéb hangokat hallató illetve a köszönő és a dolgokat kommentáló WC-kröl...)
:whaaa:
Maxipocak
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2004.09.21. 07:24
Tartózkodási hely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: Maxipocak »

DeluksZ írta:OFF// A majin után?? Neeeem :) Én vagyok a majin harcos.. Vegita csak példakép:D //OFF
Hidd el nem bunkózásból írtam először sem,csak pirossal az van írva nálad(a profilodnál módosítanod kéne szerintem...) hogy Vegtia

Remélem segítettem,mielőtt egy csípősebb hangvételű levelet kaptál volna,mint ahogy én jártam egy másik topic-ban.
-Itt maradsz köztünk Amigo.Mi a neved?
-Lusta Dick.
-Ricardo keblemre,barátunk vagy.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

OFF// Ne offoljatok, mert rátokszólnak a csúnya moderátorbácsik... (krisi + Zel... bocsi...) :dirr: és akkor majd rosszat fogtok álmodni... //OFF
Avatar
Nagase
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2004.09.25. 19:55
Tartózkodási hely: valahol messze

Hozzászólás Szerző: Nagase »

Én szeretném kipróbálni, hogy milyen Japánban az élet. Már sok jót hallottam róla, nem is tudom kitöl. :weh: Egy jidaimura-ba mindenképpen elmennék.
Vans forever!! :boom: :gurul: :twisted:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Jaj Öcsém, ide is beszabadultál... Hát igen, a jidaimura tanoshii tokoro desu yo. Szóval a jidaimura, nyemtom, ki mennyire tájékozott a témában, egy múzeumszerűség-szerű település-szerűség... izé... nemtom hogy írjam le... tehát egy olyan falu, ahol azt mutatják be, hogy hogyan éltek régen a japánok... van ott mindenféle előadás samurai-okkal meg ninja-kkal (to Nagase: gondolom ezér akarsz odamenni... :o_O: )színészekkel meg papokkal... etc. lehet pónin lovagoli ::daisuki:: és rendszerint eljátszanak a főtéren vmi olyan ünnepet, ami éppen aktuális... lehet hagyományos kajákat enni... meg ilyenek...
Válasz küldése