Élnél-e Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Konomi írta:(de lehet, hogy van másik nemzetközi repterük is... fogalmam sincs...)
Van.

Osaka Kansai International Airport
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Köfike... ^^;;
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Én Japánban!!! Max a képregények miatt mennék el, de akkor is csak 1-2 hétre. Ugyanis utálom a tömeget. Meg se kérdezzétek, hogy mi lenne velem Kínában ( valószínüleg tömeggyilkos ) . :-)
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Japánban is vannak ám nyugis részek. Sőt! Ősszel ott a legszebbek a fák :D Én azért kipróbálnám. Meg a modern technika! WoW!
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Meg tavasszal is ott a legszebbek a fák...
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Cseresznyefa... Azokkal a szép rózsaszín levelekkel... *vágyakozva néz*
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Sakurááááák *___*
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Olyan csodálatos tökig gázolni a sakurában... haaaaaaaaaa... natsukashiiiii naaaaaaaaa... és akkor a legjobb, amikor abbahagyja a hullást, mert akkor úgy is ki tudsz menni az utcára, hogy nem leszel tiszta szirom... ^^
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Engem nem érdekelne, hogy szirmos lennék-e vagy nem... Csak futnék, futnék...ááááááááá.Hoc ébredj fel :?
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

Eddig mindenki arról beszélt, hogy élnének-e kint és jött pro kontra érv is. Azonban egyre kíváncsi vagyok. Hogy lehetne kint élni (legális úton és nem elbújni a bőröndben, átúszni,...), mármint letelepedési engedély, beházasodás, nyerni egy zöld kártyát... Erre kérnék megoldásokat.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hát... Ez már tényleg komolyabb lenne így. Erre csak találgatni tudok, feltételezem, hogy a Japán Kormánytól kéne engedélyt kérni, meg minden a Külügyminisztériumba is el kell menni, meg miegymás... Amúgy szerintem túlságosan bonyolult az egész, másrészt én tartanék attól is, hogy rosszul érezném magam a sok japán között mint európai... És lehet, hogy nem szívesen fogadják az idegen származásúakat, emiatt különcnek érzi magát az ember... Szóval nem tudom. Ez csak találgatás, szóval lehet, hogy teli írtam hülyeségekkel...
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

teraflare írta:Erre kérnék megoldásokat.
1. Kutatói/tanulmányi ösztöndíj
előnye: minden költséged fizetve van, minden évben hirdetnek többet is a nagykövetségen
hátránya: NAGYON jónak kell lenni hozzá tudásban, csak 1-2 évre szól

2. Beházasodás
előnye: ameddig a házasság tart maradhatsz
hátránya: érdekházasság - edit: utólág átgondolva tökmindegy, hogyan néz ki egy érdekből elvett partner -

3. Sok pénz
előnye: pénzen mindent megvehetsz
hátránya: az nincs, de gazdag családba kell születni hozzá :)

Így hirtelen ennyi. Akadhatnak még más módszerek is, de ami biztos, hogy a japán bevándorlási jogszabályok borzasztó szigorúak.
Kép
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

paTKany írta:
teraflare írta:Erre kérnék megoldásokat.
1. Kutatói/tanulmányi ösztöndíj
előnye: minden költséged fizetve van, minden évben hirdetnek többet is a nagykövetségen
hátránya: NAGYON jónak kell lenni hozzá tudásban, csak 1-2 évre szól

2. Beházasodás
előnye: ameddig a házasság tart maradhatsz
hátránya: érdekházasság - edit: utólág átgondolva tökmindegy, hogyan néz ki egy érdekből elvett partner -

3. Sok pénz
előnye: pénzen mindent megvehetsz
hátránya: az nincs, de gazdag családba kell születni hozzá :)

Így hirtelen ennyi. Akadhatnak még más módszerek is, de ami biztos, hogy a japán bevándorlási jogszabályok borzasztó szigorúak.
1:már hallottam róla, de ahhoz egyetemi diploma kell x év allattinak kell lenni, és most egyenlőre azon fáradozom, hogy főiskolai szakról átmenjek az egyetemi szakra (a jegyeim azóta drasztikusan megugrottak)

2:azért van esély jó házasságra is

3: Ez már megvan Józsikám(a reklám miatt Józsi). Tisztelettel:Szemlédi András ötöslottónyertes. ^_^
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

teraflare írta: 1:már hallottam róla, de ahhoz egyetemi diploma kell x év allattinak kell lenni, és most egyenlőre azon fáradozom, hogy főiskolai szakról átmenjek az egyetemi szakra (a jegyeim azóta drasztikusan megugrottak)
Egyetem végzés alatt is lehet ilyen ösztöndíjat szerezni. Mellesleg ha sokáig akarsz kinn lenni, létezik ötéves ösztöndíj is, csak kemény a felvételi (ázsiai történelem, matematika, angol és japán, mind a négy magas szinten).
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

MaKo írta:Egyetem végzés alatt is lehet ilyen ösztöndíjat szerezni. Mellesleg ha sokáig akarsz kinn lenni, létezik ötéves ösztöndíj is, csak kemény a felvételi (ázsiai történelem, matematika, angol és japán, mind a négy magas szinten).
Hát az ázsiai történelem rész elég húzósnak tűnik, töriből 2-essel mentem át úgy az érettségin, hogy a tanárnak megmondtam hogy ezt a tételt tudom a legjobban (nem pedig jól) és ő mikor az vizsgabiztos elfordult megmutatta melyik az a tétel. Matek és idegennyelv meg egész jól szokott menni. (bár nyelvvizsgám még nincs) Esetleg valami példafelvételi dolog, hogy mennyire erősre kell számítani?
Avatar
Koraku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.01.31. 13:14
Tartózkodási hely: Pécs-Vasas
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Koraku »

Azt hiszem, csak akkor élnék ott, ha valami kis hegyek közti faluban élhetnék... És néha hazajöhetnék egy jó kis töltöttkáposztára :D
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én is szívesebben élnék ott egy faluban... Mondjuk ott egy falu akkora, mint nálunk pl. Szeged... :shock:
iceye
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2005.02.01. 18:36
Tartózkodási hely: Veszprém

Hozzászólás Szerző: iceye »

élnék e ott?mindenképp :lol: annyira tetszik a mentalitásuk,ahogy a gyerekekket nevelik,ahogy a közösségért élnek...sztem nem lehet olyan hűde rossz dolog ott élni :thumb: persze a korrupció meg az h a tehetőseknek jobb ott is az igaz..mindenhol így van,de sztem ha nem is minden szabályukat betartva de vidáman ellehetne ott éldegélni...ha tehetném,tenném ::ramen::
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nem tudom amúgy, nekem még mindig az a gyanúm, hogy kívülről tűnik ilyen szépnek... Ez a *kívülről rózsaszínnek látszik, de belülről sötét* effektus... Vagy csak vészmadár vagyok? XD
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

Soha semmi nem volt és nem is lesz tökéletesen jó. Mindig lesz benne valami hiba. Velük is így van. Hajléktalan és munkanélküli mindenhol van, csak nem mindenhol híresztelik annyira (nálunk kevesebb munkahelyre például több embert vesznek fel az adatok szerint, mivel aki nem kap munkanélküli segélyt az nem munkanélküli,habár munkája az nincs). Amiket meg már többen is írtak a lakóhely nehézségeiről (drága, kicsi...) szóval nekik is megvan a maguk árnyékos oldala.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

De Japán tökéletes... szerintem legalábbis... ^^
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Konomi: Egyébként te mennyi időre voltál kint Japánban? ^^ Teljes tanév?
Avatar
Koraku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.01.31. 13:14
Tartózkodási hely: Pécs-Vasas
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Koraku »

Az is elgondolkodtato, ami a Kóla Puska Sültkrumpliban volt... Miszerint ha jol emlekszem Japánban 39 volt a löfegyverrel elkövetett erőszakos cselekedet...
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

Konomi írta:De Japán tökéletes... szerintem legalábbis... ^^
Ha egyszer kijutok akkor talán nekem is ez lesz a véleményem, de addig csak 0-n vagyok vele (se pozitív, se negatív én valamiről csak tapasztalat útján állapítok meg saját véleményt.)
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

teraflare: Így igaz. Mindig csak az után ítélünk, miután megismertük. :)
Válasz küldése