Élnél-e Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mammooth írta:Természetesen szívesen kimennék én is Japánba (Stokerral egyetemben). Ha sikerül, akkor talán ösztöndíjra is pályáznék kintre. Ha az nem is jön össze, akkor is szívesen elfogadnék egy esetleges Japán ovoskutató cégtől jövő állásajánlatot. :D :wink:
Imádom a japán kultúrát, a kajáikat, a hegyeiket, mindent...
Én is mennék, csak pénz kéne hozzá.
Kép
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Nanááá, hogy élnék :D
The last Angel...
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Én nagyon szivesen élnék kint. Bejárnám legszívesebben Japán minden részét, minden utcáját :)
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Erre a kérdésre még válaszolni is felesleges,annyira egyértelmű.
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Na akkor ebben is egyetértünk. Most úgyis megnyerem a lotto 5öst (még sosem lottoztam:P) Aztán megyek egy világkrüli útra. Egye fene titeket is elviszlek Japánig... Aztán kaptok egy két milla költőpénzt :lol:
The last Angel...
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

nagyp írta:Egye fene titeket is elviszlek Japánig... Aztán kaptok egy két milla költőpénzt :lol:
Megígéred :wink: ?
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

StabWest írta:
nagyp írta:Egye fene titeket is elviszlek Japánig... Aztán kaptok egy két milla költőpénzt :lol:
Megígéred :wink: ?
Azt mán azér' nem!! :lol: :lol: :lol:
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

nagyp írta:Na akkor ebben is egyetértünk. Most úgyis megnyerem a lotto 5öst (még sosem lottoztam:P) Aztán megyek egy világkrüli útra. Egye fene titeket is elviszlek Japánig... Aztán kaptok egy két milla költőpénzt :lol:
Akkor kezdek is pakolni a bőröndömbe, úgyis szabadságon vagyok éppen. Vár rám Akihabara, meg egy csomó kifosztandó markolós játékautomata.
:osmad1: :oscool: :ossmil2: :osgrin:
Kép
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

paTKany írta:
nagyp írta:Na akkor ebben is egyetértünk. Most úgyis megnyerem a lotto 5öst (még sosem lottoztam:P) Aztán megyek egy világkrüli útra. Egye fene titeket is elviszlek Japánig... Aztán kaptok egy két milla költőpénzt :lol:
Akkor kezdek is pakolni a bőröndömbe, úgyis szabadságon vagyok éppen. Vár rám Akihabara, meg egy csomó kifosztandó markolós játékautomata.
:osmad1: :oscool: :ossmil2: :osgrin:
Ha jól tévedek ez a gamer negyede Tokiónak,igaz?
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

phr0zen írta:Ha jól tévedek ez a gamer negyede Tokiónak,igaz?
Egész pontosan a Hi-Tech negyede. Egy rövid idézet egy turist-guide-ból:
"The name Akihabara is now world-famous. More than 250 electrical appliances and electronics shops of all sizes are located in a small area around Chuo-dori Avenue, in the west of Akihabara Station."
Szóval ott már lehet kapni minden olyan elektronikus kütyüt ami a legújabb fejlesztés és éppenhogy legördült belőle a legelső széria a futószalagokról. Olyan nyálcsorgatós hely lenne nekem, ahol "egy-két miller" nem költőpénz, hanem csak egy marék apró. :)
Kép
Avatar
Norka-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2003.08.24. 08:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Norka-chan »

Persze! De nem sokáig, mert hiányozna az otthonom... ::hehe:: De érdekes lenne megnézni egy másik kultúrát, sőt akár meg is ismerni valamennyire... De előbb a nyelvet kéne megtanulni (ami nekem nagyon tetszik) ::sugoi::
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Szándékomban áll egy évet kinn tölteni, a hogyanján azonban még dolgoznom kell... :roll:
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Amúgy meg nekem is először a nyelvet kéne még fejleszteni. :(
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Én szívesen élnék kint, bár a nyelvet nekem is fejleszteni kéne... ::uhoh::
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

MEGÍGÉREM! :lol:
The last Angel...
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Én nagyon szívesen élnék Japánban csak egy problemó, hogy pár szó/kifejezést kivéve egy kukkot nem tok' japánul... ::reliev::
Én inkább úgy fogalmaznék, szeretnék japánként újjászületni. ::tenshii::
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Kasumi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2003.11.21. 15:59
Tartózkodási hely: "Underworld" ^_~

:)

Hozzászólás Szerző: Kasumi »

Én is élnék japánban nadon szivesen ::jthrill:: és még a nyelvet is tudom,ugy ahogy ::jblush:: hehe

éééééééééééés nanáááááááá hogy éééélnék Japánban (ki nem?) :hee:
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Hogy élnék-e Japánba :?: Még jó hogy igen! Ha kiderülne hogy mehetnék már az első géppel utaznék is. De gondolom ezzel mindenki így van aki ide jár. :P Egyszer akkor is kijutok :!:
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

Én csak kiutaznék megnézni pár boltot és helyet. De élni? Minek... :twisted: Kedvenc szorakozásom lenne mindenkit kinálgatni Szatmári Szatyi Szilvával, Fütyölös Barackkal, és Házi Vegyessel :twisted: Igazából ami leginkább érdekelne az a cseresznyefa virágzás túra. Szépen végigslatyogsz japánon 1-2 napokat töltve egy helyen. És MINDIG pont a fesztiválra érsz a városokba. Meg van Sake gyár az utvonalban :) Kimono, sake, fesztivál. Mi jobb lehet odakint?
Avatar
imaginary boy
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2003.12.07. 17:31
Tartózkodási hely: "Nyugat-Azsia" ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: imaginary boy »

http://slp.dwalin.ru/new/details.php?bo ... pid=tca00K

Elég érdekes írás. Korrektnek tűnik, de mégis, mintha néhány dolog nem lenne teljesen igaz.
Kép
Close the world,txEn eht nepO
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Ez nekünk megvan németekkel és angolokkal, de még nem volt lelkierőm, hogy bármelyiknek is nekifeküdjek :P.
Avatar
Dosetsu
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2003.10.28. 19:14
Tartózkodási hely: pont ott...

Hozzászólás Szerző: Dosetsu »

1ik haverom mesélte, hogy 2 skac előtte ép arról beszélt, milyen rossz volt nekik Japánban: nem ízlett nekik a kaja, meg semmi más sem. Én bezzeg a gatyám is odaadnám érte, hogy kijussak. De egyébkén t a kérdésre válaszolva:igen.
Avatar
imaginary boy
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2003.12.07. 17:31
Tartózkodási hely: "Nyugat-Azsia" ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: imaginary boy »

http://radnai.net.hu/tartalom.htm

Az első volt, amit még régen ebben a témában (kimegy valaki élni és beszámol mindenről) olvastam és tetszett.
Kép
Close the world,txEn eht nepO
Ehehe
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.12.21. 23:59
Tartózkodási hely: Győr

Hozzászólás Szerző: Ehehe »

Hát ott élni inkább nem. Esetleg vidéken (amúgy sem szeretem a városokat). Dolgozni meg mégúgysem. Nekem a 8 óra kötött munkaidő (még tanulok, de napi 3-4 óránál így sem bírok a suliban többet lenni) is felérne egy középkori kínzókamra stuffjainak végigpróbálásával(nem önszántamból :) ). 1 hónap után úgy ki lennék, hogy 6 phszihiáter teammunkában 2 év alatt nem tudná rendberakni az idegeimet (ezt már a japán suliknál leírtam, de ide is beletartozik :) )
Ne töröggyé semmivee, egyé zsömlét kiflivee!!!
Avatar
Gohan_
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2003.05.07. 20:14
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gohan_ »

Nos, csak pár hozzászólásotokat olvastam, de válaszolok a témában feltett kérdésre:
Élnék japánban, de azzal elb***nám az egész életemet nagy valószínűséggel, és még itt Ti is valamennyien. Max ha japán lennék akkor lenne király.
Sokan mondjátok azt hogy de jó lenne kint élni és ^__^ ilyen fejelt vágtok hozzá, de kíváncsi lennék mit kezdenétek ott.
Ugyanis a Japánokról tudni illik hogy egyrészt nem nagyon kedvelik a külföldieket, másrészt egyáltalán nem barátságosak, max egymás közt. Tehát ha ott is élnétek nagy a valószínűség rá hogy egybarátotok se lenne, mert ha még elfogadnának külföldinek is, de mivel magyar vagy, nem barátkozna veled abszolút senki. Lehet hogy először még jönnének hozzád, de az csak azért van, mert más vagy mint ők, és kíváncsiak. Szóval ne csodálkozzatok hogyha egyik este még iszogatsz valakivel, és másnap meg nemis köszön.
Van egy ilyan élőpélda is, hogy megy az egyik magyar, és oda megy hozzá az utcán egy egyetemista japán, majd elegyed vele beszélgetésben angolul. De az csak azért volt, mert gyakorolni szerette volna külföldin a nyelvet. Többet nemis látta a japánt.
Ezeket csak azért mondom hogy tisztában legyetek a tényekkel. Ez a földön a helyzet.
A japánok véleménye a magyarokról:
Undorító koszos városaik vannak, koszosak, lusták, és a munkához való hozzáállásuk ritka szörnyű, őrültmód pesszimisták, viszont jobban kimutatják érzelmeiket.
Nos, ez a nagy helyzet.
A japánok azért mosolyognak annyit, mert mindent magukbafojtanak. Hatalmas feszültség alatt vannak. Nem csoda hogy japán az egyik oszrág, melynek a legmagasabb az öngyilkosok száma. Annyian ugranak be a vonatok alá, és metrók alá, hogy kitettek olyan táblát, hogyha valaki beugrik a sinekre, azt a családja fogja feltakarítani :)
Hát ez a helyzet.
Nem akarok senkit se megbántani, de sajnos ez a helyzet.
Tényleg ne haragudjatok, de ez az igazság.
Kép
Válasz küldése