Élnél-e Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Hoc írta:Velem sajna nem ez a helyzet. Én egyszerűen lusta vagyok kimenni máshova, de ha Japánról lenne szó, egyből ugranék. Lehet, hogy velem van a baj, de ez még változhat. Most egyszerűen nincs kedvem világot látni, de majd ehez is megjön a kedvem.
Bocsi nem akarok veled összeveszni, de lehet hogy nem vagy egy kicsit lusta?Mert amikor én is ilyen vagyok akkor általában lusta szoktam lenni
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Semmi gond, ez így van és el is fogadom. Csak sok más bajom van és ezek mellett nagyon szeretek lusta lenni.... :D
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

SZEL írta:Én nem biztos hogy kint élnék japánban, mert sok a katasztrófa...
... öö, ez nem hiszem hogy így van, ugyanis katasztrófa mindenhol lehet, független attól hogy hol vagy, milyen országban. Ha meg kell halnod, akkor meghalsz, ha baleseted lesz, akkor baleseted lesz. Ez sztem teljesen független a helytől, ezt nem lehet előre kiszámítani. Rá lehet fogni Japánra hogy ott sok a földrengés, de könyörgöm, ez olyan mintha én nem mernék kimenni az utcára, mert lehet hogy a fejemre esik egy tégla...
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

SZEL írta:Én nem biztos hogy kint élnék japánban, mert sok a katasztrófa és nagy a zsúfoltság.
Ez Hokkaido-ra pl. nem igaz... kevés (jelentősen kevesebb) az ember, mint a főszigeten mondjuk... a katasztrófákról még annyit, hogy mindig mondták, hogy jön majd ilyen taifuu meg olyan taifuu de mire odaért Hokkaidóra, már csak csöpögő eső volt... Nagyobb földerngések is csak ritkán vannak...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

MaKo írta:
SZEL írta:Én nem biztos hogy kint élnék japánban, mert sok a katasztrófa...
[...] Rá lehet fogni Japánra hogy ott sok a földrengés, de könyörgöm, ez olyan mintha én nem mernék kimenni az utcára, mert lehet hogy a fejemre esik egy tégla...
Arrol nem is beszelve, hogy pl mennyien elnek vagy szeretnenek elni Amerikaban, pedig ott is van tornado, erdotuz, stb, raadasul az is csak a mazlinak koszonheto, hogy a nyugati partvideket, Kaliforniaval meg San Franciscoval meg mindennel egyutt, meg nem suvasztotta a tengerbe egy foldrenges. ^^;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Katasztrófák itt minden héten vannak, amikor emelik a benzinárakat..^^
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Na jah... meg mikor ártatlan állatokat bántalmaznak...
Kép
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

És dagadt sapagetti-evő kislányokat reklámoznak a TV-ben!!! :wwall:
hangyoca
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2004.06.05. 16:20
Tartózkodási hely: Cegléd, nemsokara veglegesen is pest^^

Hozzászólás Szerző: hangyoca »

Hoc: egy pillanatra azthitem hogy a japán tv ben megy de rajotem hogy ez hazai adó -.-" Az a kiscsaj nemis a spagetit eszi hanem csak a szoszt de aztis disznó modjara... ha az en hozatartozom lene tuti letornem a kezet, elkepzelem hogy othon hogyesznek...vájubol?
Hangyoca
Cyber Ant. Inc
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Már azt hittem, hogy abbahagyták, erre tegnap megint leadták a spagettiszósz evő kislány legendáját... most még tűrtem, de legközelebb már sírva fogok kifutni a szobábol ::bawl:: vaaaagy letalpalom annak az arcát aki ezt reklámot csinálta ::box::
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Milyen reklám??? Én még nem láttam... igaz, nem is nézek tévét... mostanában nem nagyon... :dirr:
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Én is épp kérdezni akartam, hogy egyáltalán adják e a "nagy" adókon, mert ha néha nap bekapcsolom a TVt, akkor azt nézem :D
Avatar
Sukibi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2004.11.07. 18:41

Hozzászólás Szerző: Sukibi »

Én bizony élnék, mert nagyon ottvan az az ország. Egyetlen hibáját emelném csak ki a sok közül (amikkel együtt is ez a legjobb ország!!!), ami pedig az, hogy nagyon sok szemetet termel. Környezetszennyezés a köbön. De mindennek van rossz oldala. A többi szerintem nem olyan lényeges. Szal nekem nagyon bejön!!! Gyönyörű helyeik vannak, hangulatos helyek. Tele vidám(nak mutatkozó) emberekkel. Meg tele Kitty channal :dirr:
愛する、緩す、殺す
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hehe... Kitty chan rulezZZZ... olyan édi!! És hihhhetetlen, menyire tele van vele minden...
Azt meg igazán nem értem, hogy a szeméttel miért nem csinálnak már vmi konkrétat... hiszen ha jól tudom, ez a világ egyik leggazdagabb országa... csak ezek szeint akkor ezt nem tartják fontosnak... nagy kár...
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Hétvégén belemerültem Japán tanulmányozásába (ismeretterjesztő filmek +könyv) - Hát nagyon szívesen lelépnék innen, az biztos, és meg sem állnék Japánig! Elmennék az összes egzotikus helyre meg shinto szentélybe meg Okinavára meg Tokyóba meg mindehová! ÁÁÁÁ!!! Elegem van Magyarországból, meg a szürkeségből! *liheg*

Ez most kitört belőlem, pedig nagy hazafi vagyok... :D Át is megyek japán szakra! *Surcinak elszánt fej*

Egyébként meg azt nem értem, hogy ha olyan kevés a beépíthető meg a művelhető terület és sok a lakhatatlan, sziklás rész, miért nem dózerolják a hegyeket a tengerbe? Gazdagok is, technológiájuk is megvan, imho megtehetnék.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Surci írta:Egyébként meg azt nem értem, hogy ha olyan kevés a beépíthető meg a művelhető terület és sok a lakhatatlan, sziklás rész, miért nem dózerolják a hegyeket a tengerbe? Gazdagok is, technológiájuk is megvan, imho megtehetnék.
Uh.... o___O T'od... van egy dolog, amit ugy hivnak, "termeszet", es eleg fontos dolgot jatszik a bolygon es az ember eleteben (barmennyire szeretik is ignoralni), es igazan nem szep dolog elpusztitani az emberiseg onos erdekei miatt. Meg aztan van vmi olyan, hogy "kornyezetvedelem" meg "a termeszet megovasa", ami olyasmit jelent, hogy megvedjuk a termeszetet, mer' az szep es jo, es az ember amugysem tud nelkule letezni, es egyebkent is, az ember nem isten, hogy ugy alakitson mindent, ahogyan o akarja, eppen eleg az, amennyire eddig belepiszkaltunk a vilagba, nem kene tovabb rontani a helyzeten... meg hasonlok...

...bocsanat, de ez most nagyon ledobbentett.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Na igen, előbújt belőlem a pénzéhes, profitért mindenre képes imperialista szellem (telekspekuláns milliárdos :twisted: )... Meg aztán nincsenek nagy környezetvédő hagyományaim. De pl. a folyószabályozás is a természetbe való belepiszkálás, mégis megteszi az ember, és nem nagyon tiltakoznak miatta. Ha valakinek elviszi a házát a víz, nem a levelibékák miatt fog elsősorban aggódni. Bár a kettő nem egy kategória..

Végül is megértem, elvégre a japán gondolkodásban (ha jól tudom) fontos a természettel való harmónia. Én sem tenném a helyükben. Szeretem a szép tájakat. Főleg azokat, amiket képeken láttam Japánról. ::daisuki::

Most meg ellentmondok önmagamnak... Hogy is van ez? ::jcrazy::
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2004.11.08. 14:07-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Japán földbe döngölése... o_O" hmm... érdekes ötlet... sőtmitöbb megdöbbentő...
Bizony a japánok szeretnek a természettel harmóniában álni, vagy legalábbis úgy tenni... az viszont nem jut eszükbe, hogy talán nem kéne a kekszet meg a rágót (meg még sok mindent) szemenként becsomagolni... és akkor talán nem lenne annyi szemét...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Surci írta:De pl. a folyószabályozás is a természetbe való belepiszkálás, mégis megteszi az ember, és nem nagyon tiltakoznak miatta. (...) Bár a kettő nem egy kategória.
Hát nem igazán, arról nem is beszélve, hogy mostanában már folyókat se nagyon szabályoznak (egyébként világ legegszerűbb megoldása: nem kell folyó árterébe építeni a házat, és akkor nem fogja elmosni minden évben a víz... persze sokaknak már késő). Egy-két folyókanyar levágásának, felszárításának, stb. is elég nagy hatása van az ottani élővilágra (Bős-Nagymaros, anyone?), de ez még semmi ahhoz, amit mondjuk egy-két hegy ledózerolása okozna (= ott kb. végleg kipusztulna az ottani élővilág, az időjárás változna, ésatöbbi - egyáltalán mi a fenét kezdenének a földdel/fákkal/kövekkel, belevágnák a tengerbe?). Ez most nem japán gondolkodásmódnak meg ilyesminek a kérdése, hanem azé, hogy azért gondolkodjunk már egy kicsit. >_>

[/off - sorry, rakom már a bicskát vissza a zsebembe...]
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Én sem akarom ledózerolni Japánt, Isten ments, dehogy! Igazad van, épp elég volt a itt nekünk a Tisza ciánosítása, meg Bős-Nagymaros, as you have just said... Láttam hegy méretű meddőhányókat Erdélyben a nyáron. Na az tényleg szörnyű volt... :cry: ::jcrazy::

Csak valahogy eszembe jutott. Elég gyakran vannak hasonló elképzelhetetlen ötleteim... (lásd alternatív út Japánba... Bár hangyócának tetszett :) ) Meg mint mondtam, nincsenek környezetvédő hagyományaim, viszont gátlástalan haszonleső felfogásom, az van... Japán úgy gyönyörű, ahogy van. Csak elgondoltam, hogy ezt is megtehetnék.

Na jó, ez már lassan a Zöld Zóna lesz, OFF vége...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

mufurc írta:egyáltalán mi a fenét kezdenének a földdel/fákkal/kövekkel, belevágnák a tengerbe?
Ezzel lenne a legkevesebb gondjuk. Bizonyos iparágak kitörő örömmel fogadnák bármelyiket ezek közül... Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Visszavonom, amit a hegylegyalulásról írtam... Most olvastam egy cikket a Verespatakot fenyegető katasztrófáról... ::bawl:: :(

Na tényleg OFF vége...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Én nem szívesen élnék japánban, ha nem muszáj, mert jól érzem magam a mi kis Kárpát-medencénk-ben. Itt is szeretném leélni az életem, de lehet hogy munkalehetőség miatt majd jó pár év mulva kimegyek külföldre.
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Bár végülis attól függ... Egyszer mindenképp ki akarok menni Japánba, és ha megtetszik lehet hogy ott is maradok... Nem is, nem maradok ott, de soxor kimennék...
Avatar
Sukibi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2004.11.07. 18:41

Hozzászólás Szerző: Sukibi »

SZEL írta:Én nem szívesen élnék japánban, ha nem muszáj, mert jól érzem magam a mi kis Kárpát-medencénk-ben. Itt is szeretném leélni az életem, de lehet hogy munkalehetőség miatt majd jó pár év mulva kimegyek külföldre.
Nem tudod, miket beszélsz. De tényleg nem értem, h miért nem? Hidd el, állati jó, most nem kezdek el regélni, mert annak sosem lenne vége, mindenesetre szerintem Japán a legjobb ország!!!
愛する、緩す、殺す
Válasz küldése