Japán iskolák

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Olyan jó lenne megint japán iskolásnak lenni... ^^ nagyon visszasírom azokat az időket... tök jó volt az utolsó pillanatban becsusszanni a kapun a szigorú tekintetű ügyeletes "kapuőrző-késődiákotfülöncsípő" tanár szeme láttára, 2 másodperccel a csengő megszólalása előtt ^^ mert ugye aki késik [a 8:30-as csengő megszólalása után érkezik] azt nem engedik be a diákok által használt kapun... szal kénytelen a tanár/vendégkapun bekullogni és beírni magát a késők könyvébe... ^^ van néhány önkéntes figyelő tanár, aki többször is van a héten, kiáll a kapuba 8:29 30 másodperckor és ordítva tájékoztatja a nyugodtan sétálgatókat, hogy "Ato sanjuubyou!!!!!!!!!!" [=Még 30 másodperc!!!!!!!!!!] és aki akkor nem kezd el kocogni a bejárat felé, azt nem engedi be... vannak olyan rutinos késők, akik a szomszédos általános iskola csengőjéhez igazodva ponosan tudják, mikor szólal meg a csengő és úgy időzítik, hogy a mi sulink csengőjének megszólalása pillanatában lépjék át a küszöböt ^^ a tanárok közül nem mindenki díjzza ^^
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Konomi írta:késés...
Van egy olyan érzésem, hogy egy idő után mint vendégként vagy tanárként tekintenének rám az iskolában :lol: A diákbejárót nem sűrűn használnám :-P
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

JAh öltözzünk be szülőnek, mondjuk, hogy megbeszélésünk van vagy vmi...wc, aztán átöltözés :D (ahogy azt én elképzelem :P )
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Én egy Japán egyetemre járnék szívesen. Bár asszem sesame jártasabb a témában. Minden esetre dumáltam egy Japán csajjal, aki megerősített abban, hogy az egyetemre tényleg csak bekerülni nehéz, aztán az életbe nem rugnak ki onnan meg ott van csak a kánaán. Kipróbálnám:)
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Minden esetre dumáltam egy Japán csajjal, aki megerősített abban, hogy az egyetemre tényleg csak bekerülni nehéz, aztán az életbe nem rugnak ki onnan meg ott van csak a kánaán.
Tény, hogy a japán egyetemekre bekerülni igen nehéz egy japánnak. Legalábbis a jobb, nevesebb helyekre. (Lényegében ha egy jó nevű egyetemen tanultál, utána munkahelyet is jelentősen könnyebben kapsz.) Az oktatás viszont nem túl színvonalas, és ez igaz a legjobbnak tartott helyekre is. Szóval a japánok életének a fénypontja az egyetem, mert addig megszakadnak a rengeteg tanulásba a felvételikre, meg a délutáni iskolákba, egyetem után pedig dolgozniuk kell látástól vakulásig. Az egytemen viszont minimális tanulással is el lehet lenni, és a jegyek úgysem fontosak, csak a diploma a végén.

Viszont ha véletlen nem vagy japán - és nem is beszéled, írod, olvasod a nyelvet folyékonyan - akkor az a puszta tény, hogy japánul kell tanulnod egy egyetemen jelentősen növeli a nehézségi faktort...
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

sesam írta: a jegyek úgysem fontosak, csak a diploma a végén.
Öhm... "nem ertem..."
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Japánban jobban számít az, hogy melyik egyetemre jártál, mint az, hogy mit tanultál. Ha a Todairól van diplomád, gond nélkül tudsz elhelyezkedni. És korántsem kell olyan állás találnod, amire tanultál, ugyanis alapvetően minden cég x ideid tartó kiképzéssel kezdni a munkaadást, így szépen kitanulod az egyetem után azt, amit valóban csinálni fogsz...
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Tehát akkor végül is nem a tudás, hanem az elhvatottság alapján válogatnak dolgozókat (aki bekerült egy jó egyetemre és még végig is nyomota, azt keményfából faragták, kitartó-->jó munkaerő)
De ha ez így van, és tényleg nem túl "húha" az amit tanítanak a japán egyetemen akkor ti miért jártok oda? (amellett hogy japán szép, hly, meg járjunk külföldre....)
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ha kimegyek megint, nem az egyetem miatt megyek ki, hanem, h találkozzak a haverokkal, mert szórakozzak... nem a tanulás miatt, hanem mert JAPÁN ^^
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

akkor ti miért jártok oda?
A többiek nevében nem tudok nyilatkozni, de én keveset tudtam a dologról, amikor kijöttem. Azért nem mentem haza, mert nagyon kényelmesen el lehet itt élni, és olyanokat csinálhatok, amit otthon soahsem. Valamint nekünk azért nem sétagalopp az egyetem a nyelv miatt...
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
pink girl
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.05.10. 19:11

??

Hozzászólás Szerző: pink girl »

Sziasztok mi a véleményetek a japán sulikról és az egyenruháról? ::jhuh:: ^^
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Olvasd vissza az előző oldalakat, szerintem megkapod a kérdésedre a választ ^^
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

Ahogy a tegnapi újságban olvastam a Japán egyetemeken kötelezővé tették az számítógépes-animációkészítést. Az indok, hogy a mai világban ez fontos és szükség lehet rá. Hmmm.
::jhuh::
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mi pontosan ez a Cram-school? Sejtem, de pontosan nem tudom. Valaki fel tudna világosítani?
Kép
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

Andro írta:Mi pontosan ez a Cram-school? Sejtem, de pontosan nem tudom. Valaki fel tudna világosítani?
Cram school az előkészítő vagy speces iskola, ahova a középiskolás diákok járhatnak (de ha be akarnak kerülni vmi jó egyetemre, akkor inkább muszáj nekik). Ez általában a rendes iskolaidő után, délután van, és nem csak elméleti tantárgyakat, de rajzot, zenét, képzőművészetet, bármit is lehet itt tanulni.
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Vagyis mint nálunk az egyetemi előkészítő tanfolyamok.

-----

Hmmm... én csak németül nyomtam az egyetemet, de egy év után kikészültem... /No jó, a német műsz. egy. képzés kicsit erősebb sztem tananyag mennyiségében, mint a japán de legalább/ átérzem a helyzetet.
Idegen nyelven felfogni egy problémát sokkal nehezebb, mint magyarul.
Főleg ha KÖZBEN tanulod a nyelvet IS /én esetem is ilyen volt. Nem tudták elképzelni, hogy nem tartozik bele a német alapszókincsembe a fészkes retesz, térgörbe meg ilyenek.... főleg hogy néha azt se tudtam, hogy most ez egy új német szó, vagy technológiai kifejezés..../
szal sztem ilyen egy külföldi egyetemistának....
De ha japánban még tudsz arra is időt szentelni amiért kimentél, az heaven...
:::SZERINTEM:::
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én azokat a szavakat szeretem, amelyeket magyarul nem tudom, hogy mit jelentenek, de tanuljam meg idegen nyelven. :dirr:
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Narumi írta:Én azokat a szavakat szeretem, amelyeket magyarul nem tudom, hogy mit jelentenek, de tanuljam meg idegen nyelven.
Nah az meg a másik fele volt a dolognak.... :^_^:
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Narumi: hja, ismerős XD

Egyébként van egy japán ismerősöm, és azt mondta hogy ha nem kapnak kb 97%nál többet egy teszten, akkor hülyének számítanak, és leszidják őket a szüleik meg a tanárok... ez tényleg így van?

Én egyébként szívesen járnék suliba Japánban, az az egy gond van csak az egyenruhájukkal hogy a kicsit testesebb lányok már rondák a miniszoknyában :O
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

nekem is van egy plusz évem, francia miatt.. az lehet a nehéz, ha vannak olyan kifejezések, amiket nem részletezünk magyar nyelven. pontosítva, vegyük például az eszkimókat (japán példát nem tudok, de érdeklődő vagyok eziránt is), ők kb 20 féle havat különböztetnek meg (mittomén hogy mennyit, na...), mindnek más a neve, van ilyen kásás hó meg nagyon kemény hó stb... namost nálunk ez mind hó, mert számunkra nincs különösebb jelentősége, így nem nevezzük el a fajtáit. biztos van ilyen japánoknál is, ezeket lehet nehéz megtanulni.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hát igen, Japánban nem érdemes sonkának lenned, ha normálisan akarsz kinézni az egyenruhában! :dirr:
Én meghalnék egy japán suliban... Ennyire nem vagyok maximalista, hogy 97%-osak legyenek a tesztjeim... Jobb így lazán, európai módra! :D
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

jaja :D mondjuk lehet hogy ez motiválja őket, és a genetikai adottságaikon kívül(amiben valljuk meg benne van a "csonti" gén XD) emiatt sem látni sok kövér japánt... meg egyáltalán ázsiai embert.(koreai barátnőm mondta hogy ott is szinte senki se kövér)
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Az én sulimban nem volt sok kövér... aki esetleg az volt, az meg annyira aranyos volt, hogy senki sem cikizte érte. Az aranyosat nem csak a belső tulajdonságokra értem, hanem külsőleg is. Volt egy annyira édes évfolyamtársam, hogy csak na, pedig nem volt éppen egy nádszál... lány létére baseballozott meg minden ^^ imádtam ^^
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Arashi írta:
Andro írta:Mi pontosan ez a Cram-school? Sejtem, de pontosan nem tudom. Valaki fel tudna világosítani?
Cram school az előkészítő vagy speces iskola, ahova a középiskolás diákok járhatnak (de ha be akarnak kerülni vmi jó egyetemre, akkor inkább muszáj nekik). Ez általában a rendes iskolaidő után, délután van, és nem csak elméleti tantárgyakat, de rajzot, zenét, képzőművészetet, bármit is lehet itt tanulni.
Köszi! Volt némi fogalmam róla, de nem tudtam pontosan mi is ez.
Kép
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Narumi írta: nem vagyok maximalista, hogy 97%-osak legyenek a tesztjeim... Jobb így lazán, európai módra!
Ez a laza ez igen relatív.... még a tárgyak közt is igen nagy a különbség, képzelem milyen a sulik közt O_O
Nálunk matekból úgy kell kaparni a 60%ért /azért már marslakónak néznek/.. a konfliktus nevű órán meg ha nem 100%ot írtam volna körberöhögtek volna...
Kben nekem se örülnek az anyámék, ha egy lájtosabb jeggyel állítok haza akármilyen nehéz is a tárgy /most van egy 8kredites/, pedig már egyetemista vagyok...
Válasz küldése