Japán iskolák

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Japán iskolák

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Az animékből az ember megismeri a Japán iskolai életet. Az osztálycseréket félévente, az o-bento, vagyis ételdoboz fontosságát, az egyenruhák hagyományát, és minden hasonló "Japános" szokást. Mit szólsz ezekhez? Járnál-e Japán iskolába? Mi a véleményed a Japán oktatásról?
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Az egyenruha nekem nagyon tetszik. Kár, hogy nálunk nincs ilyen. ^^
Kép
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Ha ott élnék, járnék. Egyenruha meg néhol van.. Az ételdobozról meg csak annyit, hogy az szerintem tökjoo! (legalább is jobb mint a közös menza ahol rossz a kaja és rághatom a konyhásnéni fülét, hogy nekem is adjon, habár nem vagyok befizetve ;) )
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Kajároljut eszembe: Én minden hétem minimum egyszer vinnék curry-s csirkét :))
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Nekem nagyon tetszenek ezek az egyenruhák...nahh persze gondolom a valós életben nem olyanok mint a mangákban avagy animékben, de azért nekem nagyon bejön. Csini.
Kép
Avatar
giroszpók
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2003.02.18. 11:56

Hozzászólás Szerző: giroszpók »

hat, az egyenruhak olyanok, csak akik felveszik, azok nem :wink:. szerintem egyenruhaban jarni tok gaz, nem?
Don't think about winning. It's to fight or not to fight. (Kanon)
Even a couple of losers can survive most things if they're together. (My Neighbours The Yamadas)
Avatar
Pharaoh
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2003.04.06. 19:08

Hozzászólás Szerző: Pharaoh »

A lányok egyenruhája még oké, de a fiukééé. Egy hetet sem bírnék ilyen cuccban.
Amúgy a leggázabb szerintem a suli takarítása.
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Nekem a sulikban (nem tudom igazából milyen 1 japán suli, csak az animékből indulok ki^^"), szal nekem ott az tetszik, hogy nagy kert van és pl. a kajaszünetben kint ehetsz egy fa tövében.
Az egyenruhák nekem tetszenek (legjobban az, ami a KKJben van), csak az a gáz, hogy abban csak azok néznek ki jól, akik alapból jól néznek ki...szóval aki nem annyira csinos, annak meg lehet, hogy kicsit ciki..^^'
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nos, egyszer biztos felvennék egy egyenruhát. Az oktatásról meg annyit, hogy iszonyatosan szigorú, még rosszabb, mint a magyar oktatás. Reggel fél 9-től délig, aztán délután 1-től este 4-5 óráig. + van aki még különórákra is jár. Így ezek az illetők este olyan 8-9 felé érnek haza. Aztán még ugye neki kell állni tanulni másnapra. Nekem jó az itthoni módszer is, nem vágyom japán suliba.
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Kagome írta:Nos, egyszer biztos felvennék egy egyenruhát. Az oktatásról meg annyit, hogy iszonyatosan szigorú, még rosszabb, mint a magyar oktatás. Reggel fél 9-től délig, aztán délután 1-től este 4-5 óráig. + van aki még különórákra is jár. Így ezek az illetők este olyan 8-9 felé érnek haza. Aztán még ugye neki kell állni tanulni másnapra. Nekem jó az itthoni módszer is, nem vágyom japán suliba.
De ha figyelemne vesszük, hogy a világon szinte az elsők oktatási szint terén....
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Sora! Amit az utolsó hozzászólásodban írtál, azt én is tudom.
Kép
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hello!!!

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Nem sokat tudok a Japán iskolákról... ::bawl::
A barátnőm olyan iskolába megy ahol egyenruhát hordanak, talán egy japán egyenruhát felvennék, de itt magyarországon, nem vagyunk hozzá szokva!!! :lol:
Az ételtáskáról vagy miről meg az a véleményem, hogy biztos jobb, mint a menza!!! ::jcheers:: ::ramen:: ::jbeeer::
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Hát, hogyha olyan őrült az iskolai élet, mint az azumangában... HÁT PERSZE!
Oké, Szívesen eljátszanám a beépülősdit a Full Metal Panicból. Ott sem túl normálisak az emberek. Jajj, és a Mahoromatic tanárnénije... Geh, kiráz a hideg... ::jcrazy::
Egyébként alapjában véve szimpatikus a japán oktatás. Már így az animékban.
Na jó, a viccet félretéve, legszívesebben maradnék ahol vagyok, imádom a sulim, az osztálytársaim, ezt az egészet.
A bentóról meg csak azt tudom mondani, hogy ha van aki elkészítse a kajám, itthon is megoldható. De a menza csak 160-180 Ft-ba kerül, és azért nem is olyan szörnyű.
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Betax írta:De a menza csak 160-180 Ft-ba kerül, és azért nem is olyan szörnyű.
De jó neked.. annyiért akár még én is ennék, de az ahova én járok nem állami kézen lévő iskola.. így nálunk még a "nagycsaládos" kategóriába tartozó emberek is többet fizetnek.. És a kaja se mindíg jó.. Így inkább kunyerálok a konyhásnénitől ingyen és kímélem szüleim pénztárcáját..

De ez offtopic volt, sorry!
Ehehe
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.12.21. 23:59
Tartózkodási hely: Győr

Hozzászólás Szerző: Ehehe »

Épp azon gondolkodtam, mi lenne ha egy magyar középsulis diák (a vadparasztabbik fajtából) beszabadulna egy ilyen iskolába. Kb 30 mp alatt kirúgnák, de nem is az a lényeg, hanem pl. kihívná a tanár felelni (azt nem tudom, hogy japánban szoktak-e, ha nem akkor valami hasonlót művelni a táblánál), oszt a gyerek rapper cuccban kiballagna a táblához, kezében egy mikrofonnal, azt legyomná a tanárnak hogy :"Nálam a mikrofon anyabaszó!" (bocs a kifejezésért, de ez pontosan így történt az egyik Győri szakmunkásban). Hát szerintem a sensei minimum holtan fordulna le a székről. Meg azért, ha japánul is, a magyarok eléggé káromkodó fajták (A történelem erre szerintem magyarázatot ad :)), nem hiszem, hogy az osztálytársak nagy bizalommal lennének iránta. Persze ilyen Japánban is előfordulhat, de szerintem kicsi az esélye. Nemtom erről mi a véleményetek, de én egyszer megnézném. Meg az ellenkezőjét is: Japán középsulis a fent említett suliban. Kb 10 mp-ig bírná :P.

Ja meg a tanuláshoz annyit, hogy lehet hogy japán az egyik első oktatási szinten, de tőlük kerülnek ki a legszürkébb emberek is(de ez csak találgatás, azokból az infómorzsákból, amiket japánról hallottam)
Ne töröggyé semmivee, egyé zsömlét kiflivee!!!
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Japán suliba jópofa dolog lehet járni. Szerintem alapbol kevesebb ott a "gorilla". Én is szivesen hordanék egyenruhát, szerintem tök vicces lehet ^_^;

Meg szeretném azt a jellegzetes suli csengőt, amit szinte majdnem minden animéban lehet hallani, amelyik animéban van suli. :)
Kép
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Suikotsu írta:Japán suliba jópofa dolog lehet járni. Szerintem alapbol kevesebb ott a "gorilla". Én is szivesen hordanék egyenruhát, szerintem tök vicces lehet ^_^;

Meg szeretném azt a jellegzetes suli csengőt, amit szinte majdnem minden animéban lehet hallani, amelyik animéban van suli. :)
hát nem hiszem, hogyha odajárnál, akkor is nagyon szeretnéd azt a csengőt (legfejjeb óra végén) ^^
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Nekünk általános suliban kellet köpenyt hordanunk (kvázi egyenruha), és egységesen utáltuk, mint varjú a rohadt tököt :?. Szóval passz.
Egyébként szerintem csak tanár kérdése, hogy milyen a rend. Nálunk is volt ilyen rapper-bohóc, aki kabátban ment ki felelni, és a füles kilógott a ruha alól. Mire a tanárúr közölte, hogy "Pubi, hogy nézel ki? Kilóg a katétered! Ez itt nem a Pethő Intézet!". Annak ellenére, hogy nagyszájú gyerek volt, semmit nem tudott válaszolni :roll:.
Ehehe
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.12.21. 23:59
Tartózkodási hely: Győr

Hozzászólás Szerző: Ehehe »

Shukuhai írta:Nekünk általános suliban kellet köpenyt hordanunk (kvázi egyenruha), és egységesen utáltuk, mint varjú a rohadt tököt :?. Szóval passz.
Egyébként szerintem csak tanár kérdése, hogy milyen a rend. Nálunk is volt ilyen rapper-bohóc, aki kabátban ment ki felelni, és a füles kilógott a ruha alól. Mire a tanárúr közölte, hogy "Pubi, hogy nézel ki? Kilóg a katétered! Ez itt nem a Pethő Intézet!". Annak ellenére, hogy nagyszájú gyerek volt, semmit nem tudott válaszolni :roll:.
Az igaz, de azért szerintem, egy jobb suliban lefordulnának a székről, ahogy itt Mo.-on is, csak ott föl se vennék. :) A tanártól függ, de ott azért akkor is nagyobb a szigor, és sokkal nagyobb fokú udvariasság kötelező.
Meg az se lenne semmi, ha a levélhordó odakajabánla a vezérigazgatónak, hogy szevasz haver. Mo.-on ha normális az igazgató, csak röhög rajta eggyet, v hasonló. De ott kapásból azért "megköveznék érte", ha véletlenül san-t, mondana sama helyett.

Mindíg is érdekelt, hogy milyen lehet, ha két kultúra így találkozik. Nem csak viselkedés, hanem étkezés, ruházkodás, beszédstílus, szokások terén is.
Ne töröggyé semmivee, egyé zsömlét kiflivee!!!
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Én nem is az ottani viszonyokról alkotott képet akartam gyengíteni, hanem itthoniról lévőt valamivel reménytelibbé tenni.
Szerintem egy ilyen "találkozásnál" normális emberek mesélnek a másiknak, az idegbetegek pedig egymásnak mennek.
Ehehe
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.12.21. 23:59
Tartózkodási hely: Győr

Hozzászólás Szerző: Ehehe »

Shukuhai írta:Én nem is az ottani viszonyokról alkotott képet akartam gyengíteni, hanem itthoniról lévőt valamivel reménytelibbé tenni.
Szerintem egy ilyen "találkozásnál" normális emberek mesélnek a másiknak, az idegbetegek pedig egymásnak mennek.
Ja, én sem akarom, hogy bármilyen nemzetről is rossz kép alakuljon ki a másik félben, csak azt mondom, hogy megnézném, amúgy én a normálisokhoz tartozom, csak ez is érdekelne, de semmi pénzért nem viselkednék így, még egy magyar emberrel sem, nemhogy egy külföldivel.
Ne töröggyé semmivee, egyé zsömlét kiflivee!!!
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Hát... imádom a japán iskolai egyenruhákat, különösen az Utenás egyenruhákat *.* Az öltönyöket, meg a formális viseletet ki nem állhatom, de ha olyanban kéne flangálnom, azt el tudnám viselni ^_^

A bentou meg benne van a világ 10 legjobb találmánya között nálam :D
viiiszooont ami nem tetszik a japán oktatásban az a túlfeszített életmód
(mint ahogy a munkahelyek 99%-ánál is)
Kép Kép
Shizukana
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2003.12.22. 23:30

Hozzászólás Szerző: Shizukana »

A Japán okatási rendszer szerintem iszonyatosan jó, igaz hogy szigorú, de eredményképpen egy 10 éves japán ember annyit tud mint egy 18 éves amerikai:) és mivel 0% az analfabetizmus nemhinnem hogy a japánoknak túl nagy gondot jelentene az iskola:)
Ehehe
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.12.21. 23:59
Tartózkodási hely: Győr

Hozzászólás Szerző: Ehehe »

Shizukana írta:A Japán okatási rendszer szerintem iszonyatosan jó, igaz hogy szigorú, de eredményképpen egy 10 éves japán ember annyit tud mint egy 18 éves amerikai:) és mivel 0% az analfabetizmus nemhinnem hogy a japánoknak túl nagy gondot jelentene az iskola:)
Hát talán az ált. iskola nem gond, amúgy meg egy 11 éves átlágtudású magyar kisgyerek is tud annyit mint egy amerikai 18 éves (jó ez egy erős túlzás, ezzel csak azt akarom kifejezni, hogy milyen színvonalú az amerikai oktatás). De nehezek a Japán iskolák, sokkal nehezebb mint a magyar, meg jobb is, viszont egy diák legálább 3-szor annyit tanul a 2-es ért, mint nálunk valaki a 4-esért(ez csak találgatás, de szerintem valami ilyen).

Én képtelen lennék annyit tanulni (mondjuk én amúgy is képtelen vagyok 10 percnél többet tanulni :P), de ahogy az animéket elnéztem, hát az rettenet, nekem rosszabb lenne mint a pokol. Az egyenruháktól meg viszketekségem van, egy szimpla inget is csak fél órás győzködés árán vagyok hajlandó felvenni.

Meg az állandó feszített életmód számomra az öngyilkossággal lenne egyenlő. 2 hét alat úgy kikészülnék, hogy 6 phsziológus team-munkában 2 év alatt se tudná rendberakni az idegeimet.

Mindamellett tetszik a kultúra, meg a nyelv, meg úgy egészében japán. Kivéve a fent említett dolgokat.

Tehát én iskolába, meg dolgozni nem járnák semmi pénzért japánban. Bár lehet, hogy a "tanyasi" életet azért elviselném, de a városit azt biztos nem. (Kivéve ha talán egy vezérigazgatói állásom lenne :P, de hát ez nem fog bekövetkezni :(.
Ne töröggyé semmivee, egyé zsömlét kiflivee!!!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Shizukana írta:A Japán okatási rendszer szerintem iszonyatosan jó, igaz hogy szigorú, de eredményképpen egy 10 éves japán ember annyit tud mint egy 18 éves amerikai:) és mivel 0% az analfabetizmus nemhinnem hogy a japánoknak túl nagy gondot jelentene az iskola:)
-OFF- Az amerikaiaknak sem jelent nagy gondot, mivel ott a követelmény kb. negyede az itteninek (és hol van attól még Japán...). Gondolj bele, szinte minden dolgozatuk egy "feleletválasztós" teszt. Na meg azt se tudják hol van Magyarország. :P Na mind1. -/OFF-
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Válasz küldése