Japán iskolák

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Fionn
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2005.11.01. 17:01
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Slovakia

Hozzászólás Szerző: Fionn »

Narumi írta:Japán töri és egyetemes töri közül válaszhat? Ez olyan, mintha azt mondanák nekem, hogy vagy csak magyar vagy csak egyetemes törit kéne tanulnom? Ezt baromság szétszedni, egyik függ a másiktól, meg jó ha tudod, hogy mi történik a nagyvilágban, de a nemzetiséged történelmét meg illik tudnod.
Régi hozzászólás de kommentálnám :D

Nekem egyetemes törit, magyar törit és szlovák törit is kell tanulnom. Idén heti egy órában. Kicsit túlterhelnek minket :?
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Na, itt sok mindent alaposan kitárgyaltatok már :vigyor: de szerintem egy elég fontos és talán nem olyan közismert dologról még nem volt szó:
ez pedig az évenkénti (félévenkénti?) osztálybontások a japán iskolákban (nem tudom ezt hivatalosan hogy nevezik?). Ha jól emlékszem, a japántanárom mesélte, hogy a japán iskolákban "fel szokták oszlatni" és aztán újra összerakni az osztályokat, állítólag még évente új osztályfőnököt is kapnak. Jól értettem? Ez mindenhol kötelező, vagy csak lehetőség? Általánosban és gimnáziumban (ill az ottani "megfelelőjükben")is csinálják? Konomi, Neked volt részed ilyenben? És egyáltalán, mire jó ez az egész?
Szerintem hülyeség felbontani az osztályközösségeket azon az alapon, hogy "a gyerekeknek ne legyen szoros kapcsolatuk pár emberrel, hanem legyen felszínes kapcsolatuk mindenkivel" (csak azt tudom elképzelni, hogy ez a gondolat az alapja az egésznek). Bár, who knows... lehet, hogy megvan minderre a jó okuk.
Na most jól el vagytok árasztva kérdésekkel ::jhihi::
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Én úgy tudom, évenként vannak bontások (és néha teljesen új osztályok), ami azt szolgálná, hogy: a gyerekek bármilyen ismeretlen, új közegbe kerüljenek is, szokják meg, és álljanak helyt, mint a csoport tagjai. Csoportszemléletre kondicionálás... Persze lehet, hogy nem mindenkinek tetszik, hogy elválasztják a legjobb barátjától/barátnőjétől, de hát elvtársak, az élet sajnos nem habostorta ^_^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Huh...jó kis Topik
Leírom a véleményem(a topic elejét is elolvastam)

Kicsit durvának tartom amiket írtatok,hogy estig benn vannak a gyerekek a suliban,a takarítós rész pedig méginkább unszimpatikus.
Nálunk általánosban volt háztartástan(vagy mi a fene,de abból is csak pár óra)aztán mi is technikára jártunk a fiúkkal együtt.(többek között az autómotorokról is tanultunk,mit ne mondja marhára érdekelt :-P )
Az hóban edzésekről annyit,hogy tudom miről beszéltek. Általánosban minden hétfőn (akár esett az eső,szakadt a hó,rekkenő hőség volt) tesiből futással kezdtük a hetet. Ráadásul kinn a szabadban. Még melegítőben is hideg volt,a tanár meg állandóan rövidgatyában viselt(télen is,csodálkoztam,hogy nem fagy le neki ::japhaha:: )

Hogy nehezek a japán sulik? Hát nem tudom,az viszont biztos,hogy itt is van pár olyan gimi,hogy csak na(pl. a Deák,ami kéttannyelvű és angolul tanulják a bioszt). Az amcsikról meg ne is beszéljünk,tök hülyék szerintem... (bocsi ha valaki nem így gondolja,de amcsiban evégezni a középsulit szerintem annyit ér mint itt az általánost. Úgy értem itt az a minimum,hogy van érettségid odakinn meg nagy dolognak számít ha elvégzed a középsulit - vagy nem? :weh: )
kalomte
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.07.09. 11:56

iskola

Hozzászólás Szerző: kalomte »

nagyon megfogott Mesi hozzaszolasa igy gondoltam reagalok ra. eloszor is jomagam teljesen ellentetes velemenyen vagyok az utolso reszben elhangzottakkal miszerint "Az amcsikról meg ne is beszéljünk,tök hülyék szerintem" (de gondolom nem sok amerikaival talalkoztal, es nem sok amerikai gimnaziumot latogattal meg). sajnos ugy latom ez igen elterjedt gondolkodas Magyarorszagon, de valojaban szerintem teves felfogasbol ered. Eloszor is el egy igen nagy tevkepzet Magyaroszagon, miszerint ahol magolni kell, ahol sokan buknak meg... az a jo iskola, egyetem ... es ebbol az elkepzelesbol fakadoan termeszetesn kovetkezik, hogy a sokkal gyakorlatiasabb, nem annyira a folosleges dolgokat tanito amerikai kozepiskolak, sot meg nehany egyetem szintjet is igen alabecsulik Magyaroszagon (es ezzel egyidoben igen felulbecsulik a magyar oktatasi rendszert, foleg az egyetemeket, amelyeket kulfoldon nem eppen a legjobbak kozott tartjak szamon). sokszor hozzak fel termeszetesen hogy sok amerikai nem tudja hol van Magyaroszag, itt az a kerdes hogy miert kellene egyaltalan tudnia. szerintem sok ember nem tudja felsorolni az amerikai allamokat es azok fovarosat sem, habar teruletileg es lakossagilag is sok esetben nagyobbak mint Magyarorszag. erettsegi amugy ugyanolyan elterjedt amerikaban mint mon, es nem szamit nagy dolognak, inkabb en a magyar erettsegi jelentoseget kerdojeleznem meg.
tehat szerintem biztos minden oktatasi rendszernek vannak hibai, es a magyar oktatasi rendszer is nagyon tavol van a tokeletestol de szerintem vigyazni kell es nem kellene egy egesz nemzetet "hulyenek" nevezni.

kalomte
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

kalomte: Teljesen igazad van, de sajnos eléggé offtopic a postod. :dirr:
Viszont ahogy látom, Japánból írsz, ha esetleg tudnál hasonló szintű információkkal szolgálni ottani iskolákról, azt megköszönnénk. :thumb:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: iskola

Hozzászólás Szerző: Mesi »

kalomte írta:nagyon megfogott Mesi hozzaszolasa igy gondoltam reagalok ra. eloszor is jomagam teljesen ellentetes velemenyen vagyok az utolso reszben elhangzottakkal miszerint "Az amcsikról meg ne is beszéljünk,tök hülyék szerintem" (de gondolom nem sok amerikaival talalkoztal, es nem sok amerikai gimnaziumot latogattal meg). sajnos ugy latom ez igen elterjedt gondolkodas Magyarorszagon, de valojaban szerintem teves felfogasbol ered. Eloszor is el egy igen nagy tevkepzet Magyaroszagon, miszerint ahol magolni kell, ahol sokan buknak meg... az a jo iskola, egyetem ... es ebbol az elkepzelesbol fakadoan termeszetesn kovetkezik, hogy a sokkal gyakorlatiasabb, nem annyira a folosleges dolgokat tanito amerikai kozepiskolak, sot meg nehany egyetem szintjet is igen alabecsulik Magyaroszagon (es ezzel egyidoben igen felulbecsulik a magyar oktatasi rendszert, foleg az egyetemeket, amelyeket kulfoldon nem eppen a legjobbak kozott tartjak szamon). sokszor hozzak fel termeszetesen hogy sok amerikai nem tudja hol van Magyaroszag, itt az a kerdes hogy miert kellene egyaltalan tudnia. szerintem sok ember nem tudja felsorolni az amerikai allamokat es azok fovarosat sem, habar teruletileg es lakossagilag is sok esetben nagyobbak mint Magyarorszag. erettsegi amugy ugyanolyan elterjedt amerikaban mint mon, es nem szamit nagy dolognak, inkabb en a magyar erettsegi jelentoseget kerdojeleznem meg.
tehat szerintem biztos minden oktatasi rendszernek vannak hibai, es a magyar oktatasi rendszer is nagyon tavol van a tokeletestol de szerintem vigyazni kell es nem kellene egy egesz nemzetet "hulyenek" nevezni.

kalomte
Bocsi,ha a gondolataimmal megsértettelek,legközelebb magamban tartom. Egy két dolgot meg félreértettél,de ez az én hibám mrt nem tudok magyarázni (családi vonás :wink: )
kalomte
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.07.09. 11:56

Hozzászólás Szerző: kalomte »

elnezest nem szandekoztam nagyon offtopic lenni :( de akkor megprobalom japanra kiterjeszteni az elozo hozzaszolasomat :). szoval mint az elozoekben irtam az amerikai iskolak nagyon gyakorlatiasak, s talan ez is az egyik legnagyobb problemajuk. japan sok mindenben probalja utanozni amerikat es ez sajnos sok hatulutovel is jar. nagyon erdekes fejlemeny hogy pl a japan altalanos iskolai tortenelem konyvekbol kivettek a regeszettel kapcsolatos reszeket (mint mezopotamia, jomon-kor, egyiptom ...), mivel azt mondtak, hogy az amerikaikhoz hasonloan majd az ujkori tortenelemre helyezik a hangsulyt (es ebben benne van az hogy nem erezte sok politikus eleg megalapozottnak a japan regi korokkal, mint jomon-jidai kapcsolatos regeszeti eredmenyeket). ezzel kapcsolatban csak termeszetesen ket nagyon fontos megjegyzesem lenne, meghozza az hogy amerika es japan tortenelme kozott igen nagy kulonbseg van (marmint a "hoditok amerikai torteneleme") mint nagyon jol tudjuk az amerikai tortenelem tulajdonkeppen sok ember szemeben 1492ben kezdodott, a masik fontos dolgot inkabb pozitivumkent emlitenem es szinten visszautalnek a magyar es mas orszagok oktatasi rendszerenek hianyossagara, miszerint is az okori regeszeti eredmenyeket sok tankkonyv tenykent kezeli (es tenykent beszel pl egyiptomi tortenelmrol), habar sok esetben nem igen megalapozottak ezek a kutatasok. az mar termeszetesen mas kerdes, hogy ezert nem kellene az egeszet kitorolni a tankkonyvbol , hanem eleg lenne csak megemliteni az adatok bizonytalansagat, sajnos a japanok nem igy dontottek.
van egy masik erdekes dolog is a japan tortenelem oktatassal, meghozza az, hogy a prof.om szerint a "high school"okban nem kotelezo a japan tortenelem tanulasa, de a vilagtortenelem tanulasa kotelezo (habar errol en masfajta informaciokat is hallottam). ez elvezet egy masik erdekes dologra a japan kozepiskolakkal kapcsolatban. ugyanis nekem nagyon ugy tunik hogy a japan kozepiskolak (altalanos es kozepiskolak) valamilyen hibrid modelt kovetnek. eloszor is az amerikai iskolakhoz hasonloan lehetoseg nyilik a kozepiskolakban tantargyakat valasztani, mint biologiat v kemiat v fizikat v foldrajz... masik szempontbol viszont nagyon hasonlit a magyar kozepiskolai rendszerhez: az orakon nincs nagy aktivitas, sok magolas ... az iskolak sokaig tartanak termeszetesen, de mar ezen a honlapon is lehetett olvasni ennek az okat, meghozza, hogy nem azert tartanak sokaig mert sok ora van, hanem azert, mert sok szakkor , klub van amiben reszt vennek. kulonben a juku (egyetemi felvetelire tanulas ...) is tul van misztifikalva szerintem, mivel a velemenyem szerint ez az egyetemre tanulas nagyon hasonlo a magyar rendszerhez (nekem is sok osztalytarsam kulon orakat vallalt tobb evig a felvetelire valo felkeszules jegyeben).
masik jellegzetesege a japan oktatasnak termeszetesen a nyelvtanulassal kapcsolatos, ami ugyancsak nagyon erdekesen eleg keson kezdodik (ha jol tudom az altalnos iskola utan) es a legtobb esetben csak angolra korlatozodik (habar sok politikus szerint meg kesobb kellene kezdeni a nyelvoktatast, mivel eloszor ugyebar japanul kellene jol megtanulni). habar itt is kiemelnem hogy a nyelvoktatas (ha van) a kozepiskolaban szerintem kb. ugyanaz mint magyarorszagon a legtobb helyen, tehat foleg a nyelvtant tanuljak , beszed gyakorlatok nem igen vannak.
az egyetemek eseteben a felveteli szerintem nagyon hasonlo a magyarhoz (marmint a regihez es ugyancsak tul van misztifikalva szerintem). az egyetem eseteben a legjobban szembetuno volt szamomra szerintem hogy igen keves a hallgatoi letszam europahoz viszonyitva (foleg olaszorszaghoz, mohoz, nemetorsz. frohoz...) elegge alacsony, ezt csak azert tartom erdekesnek, mivel japan lakossaga kb 10szer akkora mint moe. masik fontos szembetuno dolog hogy a japan egyetemi rendszer igen hasonlo az amerikaihoz es az angolhoz, ami azt jelenti, hogy igen nagy a szabadsag az egyetemen belul, pl orak valasztasaban... a vizsgak nem nehezek, de csak 1szer van lehetoseg megirni, es nincs a magyar vizsgaidoszakhoz hasonlo idoszak, es termeszetesen a vizsgakon is az amerikai ... szokasokat kovetve nem az adatok kerdezesen van a hangsuly hanem az anyag megertesen. egy erdekes vonulata meg ennek a rendszernek hogy sok ora eseteben nincs vizsga az oran, hanem felevi v evvegi beadandot kell irni. van egy olyan kepzet termeszetsen hogy a japan egyetemeken csak jatszanak az emberek es igazi tanulasrol nincs szo. hat errol csak az a velemenyem, hogy ez egyetemenkent es emberenkent kulonbozik, mivel minden orszagban van olyan ember aki tanulni akar es annak nehez az egyetem, aki pedig csak szorakozni akar annak nem kell sokat tanulnia. termeszetsen az egyetemeken igen nagy hangsuly van a gyakorlati reszen a tananyagnak.
sajnalom hogy hosszura sikeredett de remelem le tudtam irni hasznos dolgokat.

-----

Mesi: nem sertettel meg es termeszetesen ne tartsd magadban gondolataidat. en is csak a velemenyemet irtam le es szivesen hallgatom meg masok velemenyet is. termeszetsen ha vlmit felrertettem legszives ird meg mi volt az.
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

kalomte írta:Mesi: nem sertettel meg es termeszetesen ne tartsd magadban gondolataidat. en is csak a velemenyemet irtam le es szivesen hallgatom meg masok velemenyet is. termeszetsen ha vlmit felrertettem legszives ird meg mi volt az.
Hát,megpróbálhatom leírni,de nem tok magyarázni.. ::reliev::
Szóval arra gondoltam az érretséginél,hogy beöltöznek olyan ruciba,mint amikor itthon a diplomát osztják,és nagy buli van. Mikor én letettem akkor elemntünk bankettre meg ittunk :lol:
Szóval szerintem eltúlozzák. Meg a matektanárunk mesélte,hogy míg mi egy órán megtanulunk egy tételt kimondani és bizonyítani(másnap már persze számonkéri :mad: ) addig az amcsik két-három órán keresztül tanulják a tételt. Innen vettem hogy hülyék,de bocsánat érte inkább azt mondom nehéz a felfogókájuk... :wink: :woff:
kalomte
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.07.09. 11:56

Hozzászólás Szerző: kalomte »

OFF:

hat igen, mas a velemenyunk :) en ugy latom hogy ha vlki 2-3 oran at tanuljak a tetelt az nem azt jelenti hogy nehez felfogokepesseguek, hanem, hogy ott legalabb jol megtanitjak a dolgokat es nagyobb lesz a valoszinusege , hogy mondjuk 1 het mulva is emlekeznek majd a dolgokra, mig mon mar masnap elfelejtik a mar fentebb emlitetten "bemagolt" dolgokat. itt is ugyanaz a problema mint amit mar leirtam, hogy tudniilik magyaroszagon az szamit vlmi jonak ha "szivatjak" az embert, mar elnezest a kifejezesert, tehat ugyanugy egyetemen mint kozepiskolaban. jomagam valahogy nem latom be, hogy miert jobb az ha egy tanar egy ora alatt "eldaralja" az anyagot majd masnap szamonkeri, ami csak azt fogja jelenteni hogy a sok gyerek nem erti egyaltalan mirol van szo. japanban is a kozepiskolaban es nehany helyen ugyanez a problema, rengeteg az anyag az oran es nem torodnek vele hogy megerted-e vagy nem, hanem csak szamonkerik (bar azt is ki kell emelnem hogy japanban a dolgozatok nem arra mennek ra mint mon, hogy tudniilik mit nem tud az ember, hanem azt kerdezik amit tanultak).
az erettsegi utani unneplesnek meg szerintem nem kell akkora jelentoseget tulajdonitani, mert ha jol emlekszem amerikaban nincs bolond ballagas, ballagas, bankett, tanevzaro ... kulon kulon. meg azt hogy olyan ruhaba oltoznek mint itt az egyetem vegzesekor annak mi jelentosege van nem tudom, szerintem a kultura kulonbsege.
elnezest az offert es szeretnem kiemelni hogy ez csak az en velemenyem . :)

OFF vege
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

okés,köszi a választ. :D
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Mesi írta:es termeszetesen a vizsgakon is az amerikai ... szokasokat kovetve nem az adatok kerdezesen van a hangsuly hanem az anyag megertesen.
Ezzel egyáltalán nem értek egyet. Tapasztalat.

Afaik az egyetemes történelem meg a japán töri vagy-vagy alapon működik a legtöbbször. Már persze amikor történelemtanulásról beszélünk, akkor senki se gondoljon az otthoni anyagmennyiségre. Itt a teljes törikönyv az otthoni egy évre szóló könyvnek uszkve a negyede.

Az anyag rendszerezése meg... volt szerencsém látni azokat a könyveket, amik a Kínával, Koreával szembeni botrány okozói voltak. Az a lényegük, hogy minden olyan rész, ahol Japánt erős külső behatás érte, minimálisra van fogva. Meg persze nem volt Nankin, és a japánok Isten ajándékai voltak Mandzsúriában. Stb.

A "földrajz a kis országok tudománya" doktrína nagyon amerikai. Ha neked ez tetszik...
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
kalomte
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.07.09. 11:56

Hozzászólás Szerző: kalomte »

hat igen, gondolom az egyetemek es a szakok kulonboznek, mivel nekem mint irtam mas a tapasztalatom a vizsgakkal kapcsolatban :)
"földrajz a kis országok tudománya" dologot oszinten nem nagyon ertem, csak azt probaltam elmondani, hogy nem kellene elvarni pl az amerakiaktol hogy tudjanak mindent magyarorszagrol, ha mi sem tudunk mindent amerikarol. ennek szerintem semmi koze ahhoz hogy vlmelyik orszag kicsi v sem, inkabb szerintem talan ahhoz van koze hogy sajnos tul nagy jelentoseget tulajdonitunk magyaraorszagnak.
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

sesam írta:
Mesi írta:es termeszetesen a vizsgakon is az amerikai ... szokasokat kovetve nem az adatok kerdezesen van a hangsuly hanem az anyag megertesen.
Bocs de ezt tuti nem én írtam,én ékezeteket is használok....honnan vetted? :weh:
Tudom,hogy off-olok,bocsi :-P
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

kalomte írta:"földrajz a kis országok tudománya" dologot oszinten nem nagyon ertem, csak azt probaltam elmondani, hogy nem kellene elvarni pl az amerakiaktol hogy tudjanak mindent magyarorszagrol, ha mi sem tudunk mindent amerikarol. ennek szerintem semmi koze ahhoz hogy vlmelyik orszag kicsi v sem, inkabb szerintem talan ahhoz van koze hogy sajnos tul nagy jelentoseget tulajdonitunk magyaraorszagnak.
Hát, ha te úgy gondolod, hogy nem érdemeltük ki a "jelentős" jelzőt(több okból is), akkor az elég sajnálatos :(. Amúgy meg inkább legyen egy kicsit nehéz, mint túl könnyű(utóbbi hosszú távon rosszabb).
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

kalomte írta: tul nagy jelentoseget tulajdonitunk magyaraorszagnak.
Úúú..ezt a kijelentést!!
Részemről örülök,hogy magyar vagyok!
Akármilyen kicsi ez az ország én szeretem és sosem akarnék egy olyan országban élni,ami túl sokat képzel magáról és azt hiszi mindent megtehet.
Nyugodtan meg lehet kövezni,vagy leszídni,de én örülök,hogy magyar vagyok. Punk-tum! (a véleményem pedig nem fog megváltozni).
Bocsánat az offért és részemről befejeztem.
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

A földrajzzal kapcsolatos megjegyzés egy amerikai egyetemi professzor szájából hangzott el egy cikkben. Csak azért nem akartam mondani, mert nem emlékszem hol olvastam pontosan és cba megkeresni.

Itt amúgy kortántsem arról van szó, hogy mindent tudjon mindenki Magyarországról. Viszont egy fejlettnek mondott országban, ahol stabil oktatás van illik lennie egy minimumnak. Furamód minél nagyobb és erősebb az ország ez a minimum annál alacsonyabb.

Van egy videóm, ahol amerikaiakat kérdeznek arról, milyen stratégiát kövessen az amerikai hadsereg irakban. Egy térképet mutatnak nekik, melyen viszont Ausztrália van Irak-ként feliratozva. Senkinek sem tűnik fel a dolog... (Tudom, az ilyesmi össze van vágva, túlzás, stb, de mindenesetre érdekes.)

Ha már fejlett országok, és hogy ne legyek off, a japánok is hasonló szinten mozognak. Bár jobb a helyzet, mint au USA-ban, de itt is van oylan, hogy valaki egyáltalán nem tanult földrajzot. (afaik választható)
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
kalomte
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.07.09. 11:56

Hozzászólás Szerző: kalomte »

megint bocsanat az offert. szerintem amit irtam annak semmi koze sincs a hazaszeretethez :( es megint sajnalom de szerintem nem kellene minden hiba okat amerikaban keresni, mert az konnyu es ugyanigy nem kellene elfogultnak lenni magyarorszaggal es termeszetesen sok esetben japannal szemben.
magyarorszag jelentosegenek megkerdojelezesen meg csak azt ertettem, hogy sok magyar elvarja hogy a kulfoldiek mindent tudjanak magyarorszagrol, azonban azt nem varja el magatol hogy o sok mindent tudjon az adott kulfoldi orszagrol, legyen ez amerika, ausztralia, japan... (habar arra is kivancsi lennek hogy mivel erdemelte volna ki magyaroszag a jelentos jelzot)

-----

de azert megint csak azt se felejtsuk el hogy mi sem ismerunk reszletesen orszagokat europan kivul, igy nem ismerunk minden oceania orszagot sot sok esetben azt sem tudjuk milyen nyelven beszelnek ott, sot mint mar emlitettem az osszes amerikai allamot sem tudjuk felsorolni (vagy mondhatnam az afrikai vagy azsiai orszagokat is). ezzel csak azt szeretnem mondani, hogy amerika egy majdnem europanyi orszag, tehat szerintem ezert is ott az az alapveto, hogy az adott kontinenst ismerjek, ugyanugy mint magyarorszag es europa eseteben (vagy mondhatnam, hogy valoszinuleg legalabb europat ismerik, mint mi usat, azonban mi nem ismerjuk annyira az amerikai allamokat, mint ahogy ok sem ismerik nagyon az europai allamokat :) )
a japanokhoz kapcsolodoan ugyancsak meg lehet emliteni, hogy nem ismerik annyira europat, de a kornyezo, azsiai orszagokat eleg jol ismerik tapasztalatom szerint (amit viszont mi nem ismerunk), ugyancsak ez mondhato el a tortenelemmel kapcsolatban, europai tortenelmet nem nagyon ismerik, de pl kinai tortenelmet hozzank kepest igen jol tudjak.
Avatar
MaxieMilla
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2006.03.24. 15:53
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaxieMilla »

szerintem itt nem arról van szó,hogy az amerikaiak vagy a japánok mennyit tudnak Magyarországról,hanem hogy általában a világról kevesebbet tudnak,mint a magyarok.ettől függetlenül Magyarország világviszonylatban nyilván nem olyan jelentős,ezért elég fura lenne,ha elvárnánk hogy mindent tudjanak rólunk...viszont valószínűleg feltételezzük,önmagunkból kiindulva,hogy a történelem és a földrajz fontos tantárgyak,és ezek nem ismerése igen aggasztó.
Kép
だいじょうぶ元気だして ^^
kalomte
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.07.09. 11:56

Hozzászólás Szerző: kalomte »

bennem csak az a kerdes merult fel, hogy valoban kevesebbet tudnake a vilagrol vagy csak mast? :)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

A Magyarország világtörténelmi jelentőségével és hasonlókkal kapcsolatos dolgokat szerintem nem ebben a topikban kellene megvitatni, mert kb. annyi köze van a témához, mint a norvégok étkezési szokásainak.
Örülnék, ha innentől kezdve tényleg témába vágó dolgokról postolna mindenki. :cool:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
MaxieMilla
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2006.03.24. 15:53
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaxieMilla »

kalomte írta:bennem csak az a kerdes merult fel, hogy valoban kevesebbet tudnake a vilagrol vagy csak mast? :)
szerintem nem akarod érteni,de mind1
OFF VÉGE

"...a japán gyerekek jellemző vonása, hogy fegyelmezettek. Ha a mama a téren azt mondja a gyereknek, hogy gyere, menjünk, mert késő van, gyereke az esetek igen nagy többségében azonnal indul. Ha az óvodában az óvónéni bejelenti, hogy most foglalkozás lesz a teremben, azonnal jön az összes gyerek. Az iskolában a gyerekek minden reggel 8:15 és 8:45 között osztályukban ülve, egyedül várják a tanító nénit. Ilyenkor nincs kiabálás, verekedés, rohangálás. Halk beszélgetés van, és mindenki ül a helyén.

Nemcsak verés nincs, hanem a japán kisgyereket nagyon ritkán szidják meg és szinte sohasem kényszerítik akarata ellenére tenni. Az iskolában pl. az intő fogalma teljesen ismeretlen(!).

"akkor most mindenki csendben legyen, mert fontos, amiről beszélni fogok" - akkor tényleg csendben van és figyel. Miért? Hiszen, mint írtam, nincs büntetés, fenyegetés, verés.
Nos, a magyarázat a CSOPORT, a közösség. Az első dolog, amit egy gyereknek meg kell tanulnia: az adott közösséggel harmonizálnia kell. Ezt az érzést, ezt az elvárást erősítik a gyerekben születésétől kezdve. Nincs abszolút értelemben vett "jó" és "rossz". Minden a közösség, a többiek viszonylatában értékelendő. Rossz vagy, ha megsérted a közösség normáit, és jó, ha úgy viselkedsz, ahogy azt elvárják tőled. Ezt a felfogást oltja kicsi gyerekébe születésétől az anyja, és ez is a fegyvere vele szemben."

Részlet Laczkó Zsuzsa - Radnai Tamás
PAPRIKÁSKRUMPLI EVŐPÁLCIKÁVAL
LEVELEK JAPÁNBÓL
c.könyvéből

meg kell jegyeznem persze,hogy a könyv a 80as évek végén,90es évek elején készült,de remélem,kissé árnyalja az eddig kialakult képet...
Kép
だいじょうぶ元気だして ^^
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Szerintem ez elképesztő!
Nem ártana ilyen viselkedési normákat bevezetni nálunk is.
Csöndben ülnek a helyükön a diákok?! nálunk mikor nem volt benn tanár(sőt néha még akkor is) ment az ordibálás,köpőcső,meg az "én vagyok a nagymenő,te meg egy kis senki..." felkiáltású emberkék.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Sajnos, nemcsak nálunk, de elég sok helyen csak önmagukkal törődnek az emberek(tisztelet a kivételnek), ezért aztán nem meglepő, hogy itt mi megy... :(
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Ehh, mindez nagyon jó (MaxieMilla: :thumb: az egy remek könyv!), de a másik oldal meg az hogy a japánoknak külön szavuk van az iskolai, más tanulókkal szembeni szivatásra/erőszakra... :dirr: És azért ez is mutatja, hogy a japán iskolai élet =/= paradicsomi lét, boldogság, mintagyerekek.
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Válasz küldése