Esetek "valódi" Japánokkal

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Esetek "valódi" Japánokkal

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ismerőseid között van "igazi" Japán ember? Találkoztál / beszéltél már Japán emberekkel, akik meséltek Japánról, vagy a magyarországi tapasztalataikról? Oszd meg velünk.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Egy alkalommal éppen utaztam haza meet-ről, amikor velem szemben helyet foglalt egy fiatal japán srác. Tök jól nézett ki, meg minden. Én meg elkezdtem bámulni. Egy idő után ő is rámnézett és percekig bámultuk egymást. Aztán éktelen röhögésben törtünk ki. Persze mindenki minket nézett. Aztán angolul megkérdezte, hogy min nevetek. Erre én az mondtam, hogy nem tudom. Olyan édes volt. Leszállt a Keletinél és elkísért a vonatig. Közben dumálgattunk. Megtudtam, hogy Pesten él (jelenleg), amúgy Tokióban lakik és egyetemre jár (az egyetem nevét már nem tudom). Orvosnak tanul és másodéves. Aztán én is meséltem magamról. Írtó gáláns volt, felsegített a vonatra, és megvárta, míg a vonat elindul. Nagyon cuki volt, és olyan édesen mosolygott. Tisztára vörös lettem, amikor csak rámnézett. :oops:
Az eset kora tavasszal történt. Azót sem tudtam őt elfelejteni. A nevére nem emlékszem már sajnos.
Kép
Avatar
Pharaoh
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2003.04.06. 19:08

Hozzászólás Szerző: Pharaoh »

Én még nem találkoztam valódi japánnal, de anyám a múltkor látja, hogy egy japán filmet nézek és erre azt mondja, hogy most jut eszébe, hogy a barátnője lánya összejött egy japán csávóval és most kint élnek japánban és lehet hogy összeházasodnak. És most nyárom ez egész családot meghívták japánba.
A mázlisták, gondoltam magamban.
Mért nem tud az én nővérem is egy japánnal összejönni? :hammer:
Kép
Avatar
Karubunseru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2003.09.06. 21:22
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Karubunseru »

Nos, ezt a témát nálam 3 felé osztanám ^_^

1.) Az ükükapám állitólag japán volt, szóval az 1/8-ada a véremnek japán vér ^_^

2.) Egyszer, mikor a Japán Alapitványhoz mentem nyitva tartottam egy japán férfinek az ajtot és köszönt nekem japánul ("Konnichiwa"), én is köszöntem neki így és utána örjöngve elmeséltem anyukámnak XD ez volt az elsô szóváltás egy japánnal életemben! ^_^

3.) Vannak ugye ezek a honlapok, mint "japan penpal" és ilyesmi, ugye? Én már találtam egy-két japánt, akivel jól tudok angolul elbeszélgetni Emailen kereszt&l (na jó, csak egyszer tanúltam angolul és az 3 éve volt és akkor is csak nagyon keveset tanúltam, szóval nem ´tok angolul olyan jól ^^"). Az eddigi legkedvesebb japán barátnômet úgy hívják, hogy Mami, ô Nagoyában lakik és néhány doldog már mesélt nekem Nagoyáról (cserébe én küldtem neki fényképeket Budapestrôl). ^^
--{-{@ That's my karma.. @}-}--
Avatar
Pharaoh
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2003.04.06. 19:08

Hozzászólás Szerző: Pharaoh »

Karubunseru írta:Nos, ezt a témát nálam 3 felé osztanám ^_^


3.) Vannak ugye ezek a honlapok, mint "japan penpal" és ilyesmi, ugye?
Mi ez pontosan?
Kép
Avatar
Karubunseru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2003.09.06. 21:22
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Karubunseru »

Pharaoh írta:
Karubunseru írta:Nos, ezt a témát nálam 3 felé osztanám ^_^


3.) Vannak ugye ezek a honlapok, mint "japan penpal" és ilyesmi, ugye?
Mi ez pontosan?
Az egy honlap, ahol a világ összes tájáról szereszhetsz email- vagy levelezôbarátokat. Ott magyarok is bejelentkeztek, egy nagyon hasznos és egyszerre cuki dolog =3
--{-{@ That's my karma.. @}-}--
Avatar
Pharaoh
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2003.04.06. 19:08

Hozzászólás Szerző: Pharaoh »

Karubunseru írta:
Pharaoh írta:
Karubunseru írta:Nos, ezt a témát nálam 3 felé osztanám ^_^


3.) Vannak ugye ezek a honlapok, mint "japan penpal" és ilyesmi, ugye?
Mi ez pontosan?
Az egy honlap, ahol a világ összes tájáról szereszhetsz email- vagy levelezôbarátokat. Ott magyarok is bejelentkeztek, egy nagyon hasznos és egyszerre cuki dolog =3
Link, vagy valami hasonló van?
Kép
Avatar
Karubunseru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2003.09.06. 21:22
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Karubunseru »

Pharaoh írta:
Karubunseru írta:
Pharaoh írta: Mi ez pontosan?
Az egy honlap, ahol a világ összes tájáról szereszhetsz email- vagy levelezôbarátokat. Ott magyarok is bejelentkeztek, egy nagyon hasznos és egyszerre cuki dolog =3
Link, vagy valami hasonló van?
Igen ^^
http://www.japan-guide.com/penfriend/index_e.php
--{-{@ That's my karma.. @}-}--
Avatar
Pharaoh
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2003.04.06. 19:08

Hozzászólás Szerző: Pharaoh »

Beregeltem magam, de nem tudok ismertetőt írni magamnak. Ezt hogy kell?

------
Pharaoh írta:Beregeltem magam, de nem tudok ismertetőt írni magamnak. Ezt hogy kell?
Nem szoltam.
Kép
Avatar
Karubunseru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2003.09.06. 21:22
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Karubunseru »

Pharaoh írta:
Pharaoh írta:Beregeltem magam, de nem tudok ismertetőt írni magamnak. Ezt hogy kell?
Nem szoltam.
Najó ^^" ha kell még segítség, szoljál :)
--{-{@ That's my karma.. @}-}--
Saori
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2003.06.19. 16:03
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Saori »

Karubunseru írta:
Pharaoh írta:
Pharaoh írta:Beregeltem magam, de nem tudok ismertetőt írni magamnak. Ezt hogy kell?
Nem szoltam.
Najó ^^" ha kell még segítség, szoljál :)
Én is regeltem már^^ és már találtam is magamnak egyet^^ tökjó:)

------

Dejó-dejó ::taka:: Karubunseru arigatou!!!!!!!
Találtam egy tök jó levelezőtársat ::hehe:: már egy csomót mesélt nekem ::jsmile::
"Mosolyogj, s az egész világ hülyének fog nézni" (Anonym)
Avatar
Karubunseru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2003.09.06. 21:22
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Karubunseru »

Saori írta:Dejó-dejó ::taka:: Karubunseru arigatou!!!!!!!
Találtam egy tök jó levelezőtársat ::hehe:: már egy csomót mesélt nekem ::jsmile::
Tényleg? De jó :) én most nem ´tok sokat levelezni velük, mert nem jelentkeznek XD
--{-{@ That's my karma.. @}-}--
Saori
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2003.06.19. 16:03
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Saori »

Karubunseru írta:
Saori írta:Dejó-dejó ::taka:: Karubunseru arigatou!!!!!!!
Találtam egy tök jó levelezőtársat ::hehe:: már egy csomót mesélt nekem ::jsmile::
Tényleg? De jó :) én most nem ´tok sokat levelezni velük, mert nem jelentkeznek XD
Én most egyszerre 4-gyel is levelezek..és elég sokat írnak^^
"Mosolyogj, s az egész világ hülyének fog nézni" (Anonym)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Akkor én is megyek. Elkéne egy emberke, akivel angolul is tudok csevegni. 8)

------

Én most írtam egy japán lánynak. Keiko a neve. Még nem írt vissza, remélem, kapok tőle levelet. Már alig várom.
Kép
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

Hoi!

Szombaton fonokomek meghivtak kerti-paryra, most jott haza a fiuk angliabol es hozott vendeget is, egy japan sracot. Takahiro-nak hivtak. Mikor bemutattak minket egymasnak konichiwa-val koszontem neki amin elegge meglepodott :)
Dumalgattunk (nagyon jol beszel angolul, rolam ez nem mondhato el), Tokio-ba valo, kerdeztem tole, hogy szokott-e anime filmeket nezni. Erre milyen valaszt kaptam: nem szereti az animet mert gyerekfilmek! -ez csapas volt az erzekeny lelkemnek :)
Idokozben a zenere terelodott a szo es megemlitettem, hogy en most mar szinte kizarolag japan popzenet hallgatok, itt felsoroltam 1-2 kedvencemet (MM, Aya Matsuura, Zone, Aiko), a srac total ledobbent, hogy japanon kivul is ismerik ezeket a neveket.
Meg dumaltunk meg sok mindenrol, de a fenti tortenetek voltak a lenyegesek :)

byez: gabranek
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

gabranek írta:Hoi!

Szombaton fonokomek meghivtak kerti-paryra, most jott haza a fiuk angliabol es hozott vendeget is, egy japan sracot. Takahiro-nak hivtak. Mikor bemutattak minket egymasnak konichiwa-val koszontem neki amin elegge meglepodott :)
Dumalgattunk (nagyon jol beszel angolul, rolam ez nem mondhato el), Tokio-ba valo, kerdeztem tole, hogy szokott-e anime filmeket nezni. Erre milyen valaszt kaptam: nem szereti az animet mert gyerekfilmek! -ez csapas volt az erzekeny lelkemnek :)
Idokozben a zenere terelodott a szo es megemlitettem, hogy en most mar szinte kizarolag japan popzenet hallgatok, itt felsoroltam 1-2 kedvencemet (MM, Aya Matsuura, Zone, Aiko), a srac total ledobbent, hogy japanon kivul is ismerik ezeket a neveket.
Meg dumaltunk meg sok mindenrol, de a fenti tortenetek voltak a lenyegesek :)

byez: gabranek
Az első kérdésre kapott válasz biztos sokkoló lehetett. Hihetetlen, hogy van japán, aki nem szereti az animéket. Pedig nem mind gyerekes.
Kép
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Kagome írta:Hihetetlen, hogy van japán, aki nem szereti az animéket.
Ez kb. olyan mintha azt mondanád, hogy hihetetlen, hogy van magyar aki nem szereti a gulyást, Bartókot és a magyar nótát. :)
Ott, ugyanúgy mint mindenhol máshol végtelenül különbözö az emberek izlése. ^_^"
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Case írta:
Kagome írta:Hihetetlen, hogy van japán, aki nem szereti az animéket.
Ez kb. olyan mintha azt mondanád, hogy hihetetlen, hogy van magyar aki nem szereti a gulyást, Bartókot és a magyar nótát. :)
Ott, ugyanúgy mint mindenhol máshol végtelenül különbözö az emberek izlése. ^_^"
Tudom, csak kissé fura. :oops:
Kép
Avatar
imaginary boy
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2003.12.07. 17:31
Tartózkodási hely: "Nyugat-Azsia" ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: imaginary boy »

Megísmertem pár éve egy japán lányt, aki Szegedre jött hungarológiát tanulni. Egy étterem előtt ültem, kajáltam, amikor odajött kérdezni valamit, aztán jót beszélgettünk és később megadtam neki az email-emet, amire akkoriban büszke voltam, hogy FidoNet-en én már emilezhettem, mert ez még az internetes idők előtt volt. (Hehe, részéről persze a net nem volt hű de nagy dolog.) Aztán felvettük egymással a kapcsolatot és jártunk mindenfelé. Chiya kint Osakában már tanult magyarul és egész jól tudott beszélni, de azért legtöbbször angolul társalogtunk. Most, hogy így visszagondolok, talán meg is találtam azt a pillanatot, amikor a japán nyelv megtetszett, ugyanis történt egyszer, hogy telefonált és bekéredzkedtem mellé a telefonfülkébe, mert érdekelt, ahogy beszélnek, ő meg nem bánta és akkor még amúgy sem értettem egy szót se. IB)

Nagyon édi volt. Kár, hogy már rég nem láttam, mert nem fejezte be a sulit, hanem elviharzott Pestre.

p.s.: ezt a nyelvtörőt tőle tanultam:
""Tonarino kyaku wa yoku kaki kú kyaku da"
Kép
Close the world,txEn eht nepO
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

to imaginary boy

^^ mint a mesékben
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

jó kis történet :wink:
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Hú, hát ez nem tudom, volt-e már, de a japán tanárnőmnek az egyik ismerőse mesélte, hogy mikor kint voltak Japánban jó sok évvel azelőtt, érdekeset láttak karácsonykor!!
Azt tudni kell, hogy náluk mindig nagyon gagyi felhajtás van karácsonykor. Nem vetheti az ember a szemükre, hisz más vallás, és hát nem igazán látják a Karácsony értelmét - lényegét. Azt tudják ugye, hogy van a Santa Claus meg a Jesus Crhist, de hogy mi köztük a különbség, azt nem tudják.
Így történhetett, hogy az egyik nagy áruház reklámként egy keresztre feszített Mikulást rakott ki dísznek. XĐĐĐ
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Alatta meg csodás angolságal az állt, hogy "Melly Clistmas!"... Na neee, ez nem lehet komoly Kép.

Bár, mikor elküldék az első víztisztító csapatot Irakba, akkor is olyan szép transzparenseket lóbáltak "NO WAR! NOT VIOLENCE!" felirattal. Szóval könnyedén vesznek mindent, ami külföldi.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Pedig megtörtént! XĐ Állítólag egy cikk is volt az esetről egy magyar újságban!! XĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐ
Kép
Avatar
ZDK
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2004.01.25. 20:34
Tartózkodási hely: Miskolc

Hozzászólás Szerző: ZDK »

Kagome írta:Az első kérdésre kapott válasz biztos sokkoló lehetett. Hihetetlen, hogy van japán, aki nem szereti az animéket. Pedig nem mind gyerekes.
Amikor Pesten dolgoztam, találkoztam japán egyetemistákkal. Az Oszakai Egyetemről jöttek (úgy tudom, csak ott van magyar szak) és amikor megemlítettem az animét az egyik srácnak, ő is azt mondta, hogy az gyerekeknek való. A lányok nem mondtak ilyesmit és egy másik srác pedig kimondottan szerette az animéket. Szóval a megítélés teljesen változó ott is... (még az animékben is szokott olyan lenni, hogy azzal cikiznek valakit, hogy animét néz...)
ZDK
Válasz küldése