Japán kardok

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Koraku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.01.31. 13:14
Tartózkodási hely: Pécs-Vasas
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Koraku »

Hallani hallottam parrol; igyekszem beszerezni valami elerhetoseguket...
Nézelődöm erra-arra;
nem látok itt virágot,
sem tarka leveleket.
Tengeri fögényen áll a magányos kunyhó
az őszi este sejtelmes fényében.

Kakuzo Okakura
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Fontos lenne, mert komolyan gondolkodom ennek a mesterségnek a kitanulásán, aztán ha olyanom van akkor rászánom az életemet:) mindenki kinevet, mikor azt mondom, hogy legszívesebben mesterkovács és szamuráj lnnék :)
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

DeluksZ írta:Fontos lenne, mert komolyan gondolkodom ennek a mesterségnek a kitanulásán, aztán ha olyanom van akkor rászánom az életemet:) mindenki kinevet, mikor azt mondom, hogy legszívesebben mesterkovács és szamuráj lnnék
Csak akarat és elszántság kérdése. Sok sikert hozzá !
Avatar
Koraku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.01.31. 13:14
Tartózkodási hely: Pécs-Vasas
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Koraku »

Igen, elsőre én is mosolyogtam. De szerintem ezt csak tisztelni lehet. Nemcsak azért, mert olyan dolgot határoztál el, ami baromi nehéz, hanem mert ennyire ki tudsz tartani mellette.
Nézelődöm erra-arra;
nem látok itt virágot,
sem tarka leveleket.
Tengeri fögényen áll a magányos kunyhó
az őszi este sejtelmes fényében.

Kakuzo Okakura
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Köszi a bíztatást srácok. A legtöbb embernek ez a szamuráj whatever dolog valami misztikum vagy másvilág számba megy. Nem ismerik, nem is akarják megismerni. Engem mindemelett tényleg lenyűgöz az az értékrend, az a szemléletmód, melyet ők magukénak tudhattak. Ha csak 40 évesen lesz lehetőségem Iaidózni, akkor 40 évesen fogom elkezdeni...
Japánba viszont minél hamarabb ki szeretnék jutni. Ott talán infokat is szerezhetnék még aktív kovácsoktól, vagy a kultúra ismerőitől. Az, hogy komolyan gonodolom az egészet az biztos... habár ez még csak abban merül ki, hogy olasok a kultúráról, de remélem idővel "komolyabb2 dologkat is tudok majd tenni.
Avatar
Koraku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.01.31. 13:14
Tartózkodási hely: Pécs-Vasas
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Koraku »

Hát, nemtudom... Szerintem európai lévén, lenéznének, hogy meg akarod tanulni... És nagyon nehezen kellene bizonyítanod, ha adnának lehetőséget. De remélem így lesz. Már most igényt tartok majd egy kardodra :D
Nézelődöm erra-arra;
nem látok itt virágot,
sem tarka leveleket.
Tengeri fögényen áll a magányos kunyhó
az őszi este sejtelmes fényében.

Kakuzo Okakura
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Nah sikerült már felhajtani valami kovátsot?:)
Karoku ígérem az egyik mesteri példányomat külön a te igényeid szerint fogom elkészíteni, miután tökélyre fejlesztettem a teknikámat. Hasonló utat szeretnék bejárni hírnév terén mint mondjuk Muramasa :) bár kétlem hogy erre esélyem lenne, minden esetre egy néhány millió forintot érő példánnyal majd megajándékozlak ;)
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Ha jól tudom van magyarországon kovács, méghozzá olyan aki katanákat (is) csinál, mert amíg Kobudoztam addig hallottam "kovácsos storykat"
pl amikor vki látta a több mint testőrt és neki csakzért is olyan kard kellett amivel meg lehet csinálni azt a selyemsálas trükköt, végül megcsinálták, próba, sál ketté, srác szája fülig, aztán elejtette a kardot és az széttört.
De van egy pár kés és penge magazinom (igen szenvedélyesen imádok mindent ami szúr, vagy vág...vagy fémből van) mintha olvastam volna vmit egy magyar kovácsról...megkeresem a cikket és beírom a lényeges infot ok?
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

borzasztóan hálás lennék! Leginkább kapcsolatfelvétellel kapcsolatos dolgok érdekelnének
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Hmph....kár hogy feloszlott a kobudo-iaido csoport ahová jártam, a volt senpai, tuti tudna kovácsot....n mind1 itt van amit találtam
Az egész igazából nem sok, csak két név Polyák Imre, Nagy István...sajna egyik se készít katanákat, viszont elismert késkészítők, és az már egy olyan ismerteségi kört jelent...szal érted.
De szerintem a legjob az lenne, ha megdobnád egy maillel, a Kés, vagy Penge magaont...ők csak tudnak vkit, vmit....
Szerkesztőség és kiadó: 1300 Budapest, Pf.: 75
Tel.: 06 1 242 4116
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Köszönöm a segítséget, amennyiben igényt tartotok rá, és mást is érdekel tájékoztatlak titeket a fejleményekről. Valószínűleg írok egy postai levelet, válaszborítékkal, talán ugy komolyabban vesznek, és kimerítőbb, informatívabb választ kapok majd a kovácsolással kapcsolatban.
Mégegyszer köszönöm az infót. Be kell valljam eszembe sem jutott hogy ilyen téren kutakodjak.

Már csak egy kérdésem lenne. Mi a pontos címe annak a magazinnak, aminek a címét megadtad. A hozzászólásból nem tudtam pontosan kivenni neten nem jártam sikerrel.
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Bocs, mondták már, hogy kaotikus vagyok...

Szerkesztőség és kiadó: 1300 Budapest, Postafiók: 75 ( Pacumo Kft)

Ja igen és érdekelnek a fejlemények, meg szerintem másokat is szal majd írd be hogy mivan :)
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
Koraku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.01.31. 13:14
Tartózkodási hely: Pécs-Vasas
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Koraku »

Fenyx írta:Hmph....kár hogy feloszlott a kobudo-iaido csoport ahová jártam, a volt senpai, tuti tudna kovácsot....
Én is sajnálom, hogy enyém feloszlott... Mindenesetre majd megpróbálom elérni a senpai-t (Hollandiában van). Mindenesetre azt tudom, hogy aki a "klan" iaito-it csinálta eredetileg, az elhalálozott. :cry:
Nézelődöm erra-arra;
nem látok itt virágot,
sem tarka leveleket.
Tengeri fögényen áll a magányos kunyhó
az őszi este sejtelmes fényében.

Kakuzo Okakura
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Ha pestre megyek remélem lesz lehetőségem beleásni magam ebbe is, nem csak a kardkovácsolás nemes művészetébe ;) Úgy tudom ezt olyan 18-20 éves kor körül "ajánlják" elkezdeni, mert "nem gyereknek való"... szal nem vagyok lekésve még semmiről ?
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Ehm... nekem a ház körül használatos pengéik is tetszenek ^ ^ Egy újságban láttam egy japán kés /=nem kard/-kovács család munkáit. Egyszerűek és jók ^ ^
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Yuki írta:Ehm... nekem a ház körül használatos pengéik is tetszenek ^ ^ Egy újságban láttam egy japán kés /=nem kard/-kovács család munkáit. Egyszerűek és jók ^ ^
Ó igen azokkal, tényleg lehet úgy darabolni, mint az anime-kban
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Huhú, ma láttam igazi japán kardot! *_* De valami olyan eszméletlen szépen volt kidolgozva, és nagyon aprólékosan... *_* Mondjuk ára is volt... >.>
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Narumi írta:Huhú, ma láttam igazi japán kardot! *_* De valami olyan eszméletlen szépen volt kidolgozva, és nagyon aprólékosan... *_* Mondjuk ára is volt... >.>
O_O WTF?! Volt ÁRA? .......mégis mennyi?
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Fenyx írta:O_O WTF?! Volt ÁRA?
Miért ne lett volna? Nem minden japán kard felbecsülhetetlen értékű, igenis lehet pénzért is kapni.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Rage írta:
Fenyx írta:O_O WTF?! Volt ÁRA?
Miért ne lett volna? Nem minden japán kard felbecsülhetetlen értékű, igenis lehet pénzért is kapni.
A Moronal (regisegkereskedes) vannak mindig japan kardok (plusz egy komplett szamurajpancel, de az kiallitasi targy, nem elado :D), amik mind original, igazi japan cuccok - original, igazi japan csaladok adtak el oket. :3 Vannak koztuk tobb mint szaz evesek is, es vannak, amikkel "garantaltan embert oltek"... vagyis nem falra akaszthato disztargyak, hanem igazi fegyverek. (Nincs is rajtuk sok flincflanc.) Es jah, nem ket forintert adjak oket, de ha megfizeted az arat, megkapod.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Ok tudom, hogy van áruk, csak az olyan illúzió romboló ^^ . Ugyanakkor meg is dobogtatja az ember szívét, hogy tudja erre is költhet ha egymásután sokszor lesz ötöse a lottón :P

Mufurc: mi az az ár amit meg kell fizetni egy original japán kardért amit original japán családok adtak el???
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Egy igazi japán kard ára százezresekben mérhető. Amit mutattak, az asszem 150 körül volt...
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Sziasztok !

Megválnék az iaitomtól! Egy webshopjapanes 2.50 shaku hosszú, barna markolatú és sageojú, fényes fekete sayával rendelkező igazi japán kardomat eladom. Nincs kiélezve, mivel iaido gyakorlásra használtam, és nem akartam magamat összevágni.

Teljesen kifogástalan és kifejezetten jó minőségű kard. Irányár 110.000 HUF.

Érdeklődők megtalálnak bárhol (PÜ, email), aztán élőben megbizonyosdni róla, hogy megéri az árát.
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Koraku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.01.31. 13:14
Tartózkodási hely: Pécs-Vasas
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Koraku »

Azért az teljességében nem igaz, hogy minden kardot megkapsz, ha eleget fizetsz érte... Maximum tényleg régiségkereskedőknél. Igazi kovács nem ad csak úgy el, nem is csinál. Eleve kell protekció, hogy egyáltalán találkozhass vele.

Tudom, jó sokat kihagytam

Deluksz, neked (ha még nézed) pár cím:

http://www.pyraster.hu/
http://www.berbekuczviktor.hu/
Nézelődöm erra-arra;
nem látok itt virágot,
sem tarka leveleket.
Tengeri fögényen áll a magányos kunyhó
az őszi este sejtelmes fényében.

Kakuzo Okakura
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

235 euró egy "natúr katanáért".a többi helyhez képest ez elég olcsó.^^
Válasz küldése