Hogy álltok a japán nyelvvel?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos

Milyen szinten tudtok japánul?

Japánban élek/éltem, folyékonyan kommunikációra vagyok képes
9
5%
Még nem jártam Japánban, de tartok olyan szinten, hogy nem lenne problémám ha ott élnék
2
1%
Folyamatban van a nyelvtanulásom, nyelvvizsgát letettem/készülök letenni
21
11%
Folyamatban van a nyelvtanulásom, de nem célom a nyelvvizsga/csak hobbiból tanulok
11
6%
Kezdő vagyok, de szorgoskodom, hogy többet tudjak
39
20%
Szeretnék tanulni, de pénz/idő/türelem hiányban szenvedek --- könyvből tanítom magam
36
19%
Semmilyen szinten se és nem is hiszem, hogy meg fogok tanulni
38
20%
Semmilyen szinten se és nem is hiszem, hogy meg fogok tanulni
38
20%
 
Szavazatok száma: 194

Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Amethyst írta:Amúgy ez nagyon furcsa probléma? O_o :lol:
Egyáltalán nem "furcsa", ugyanis a csak hiraganával való írás nem igazán jellemző általában (kivéve kisgyerekeknek készült képeskönyvekben pl.), és egyébként is, a kanji az "egyértelmű".
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Amethyst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2006.04.16. 14:36
Tartózkodási hely: NERV
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amethyst »

Tudom, de azért rendes szövegben is gyakran előfordul hiragana ^^ Na mindegy végülis, nem annyira a gyorsaságra megy ^^ Talán fejlődhetek majd még ^^
KépKép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Amethyst írta:Tudom, de azért rendes szövegben is gyakran előfordul hiragana ^^ Na mindegy végülis, nem annyira a gyorsaságra megy ^^ Talán fejlődhetek majd még ^^
Ja, akkor félreértettem. :dirr:
Az az igazság, hogy kifejezetten előnyös, sőt, szükséges is, hogy a hiragana / katakana olvasása teljesen folyamatosan menjen, de én speciel nem "gyúrtam" külön erre. Egy idő után "magától" menni fog, de semmiképp se erőltesd szerintem.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Amethyst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2006.04.16. 14:36
Tartózkodási hely: NERV
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amethyst »

Mondjuk az is benne lehet, hogy inkább csak az írását gyakorolgattam sokat, meg szavakat írogattam le, és nem magát az olvasását gyakoroltam ^^ De találtam most egy angol nyelvű oldalt, ami valami ilyesmivel foglalkozik, és ott van pár ilyen gyakorlószöveg, majd azokkal próbálkozok ^^
KépKép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Ősztől nagy ütemű japántanulásba kezdek. Jövő nyárra meglesz a felsőfok...
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

SoonDead írta:Jövő nyárra meglesz a felsőfok...
Álmaidban biztosan. ;] :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Csak magabiztosan. :dirr:
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Bizony, fő az önbizalom. :thumb:
Nekem jövő héttől úgy néz ki, hogy végre folytatódni fog a japánoktatás, mivel újra összeáll a csoport és remélhetőleg jó tanárt is kapunk. ^^
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

^Hajrá!!! Ugyanaz a jófej sensei lesz mint tavaly is? ^^
Jössz akkor majd decemberben, ugye? =)

Nekem is új sensei nénim van... *hugs Ami-chan* úgyhogy nagyon remélem hogy továbbra is rá fog érni és sikerül majd a 3kyuu ^___^V
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Kicsit másképp alakultak a dolgok, mint terveztem és kiderült, hogy mégse gyűlt össze elég ember a csoport folytatásához. :cry:
DE! Az a jófej sensei, aki tavaly is tanított, volt olyan kedves és elvállalt engem magánúton. ::hehe:: Szerintem így még jobban is járok, mert gyorsabban haladok egymagam, a csoport mindig kicsit visszahúzott. ^^"
Remélem decemberig fel tudok készülni a 4kyuu-ra, mert most az egész nyár kimaradt, de mindenképp szeretném megpróbálni. :oops:
Neked meg sok szerencsét a 3kyuu-hoz, Hime-chan! Ugye szólíthatlak így? Már úgy megszoktam. ^^; Amúgy milyen az új tanárod?
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Persze hogy szólíthatsz, olyan aranyosan hangzik ::hehe:: ^_^ és köszi! Igyekszem nagyon... leginkább a kanjitól félek, hogy nem fogok eleget tudni @_@ majd max tippelek :dirr:
Az új tanár nénim nagyon jó, csak most kiderült hogy valszeg az egyetemi sűrű órarend miatt nem fog tudni mégse tanítani, és akkor marad a magántanulás TToTT még szerencse, hogy itt nincs szóbeli, mert azt elbuknám xD;
Tök jó, hogy sikerült viszont magánúton vállalnia téged! Szinte biztos vagyok benne hogy sikerülni fog így neked ^___^ Ganbarimasu ^_^
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Kanjiktól én is tartok eléggé, most még csak kb 100-at tudok. ::jcrazy::
Akad még valaki akinek szándékában áll megpróbálni az idei japán nyelvvizsga valamelyik szintjét?
Kép
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Nálunk most másodikban a tanár mondta, hogy lehet menni. De az én csoportomat elnézve (és azokat kik menni akarnak), senkinek nem fog sikerülni. Mármint ezt nem bunkóságból mondom vagy mert zomg én vagyok a legjobb, hanem az egész csoportom hozzáállása az egészhez, azért vannak itt mert nem akarnak németet tanuli és nagyon nem érdekli őket. Én még gondolkozom rajta, hogy menjek-e vagy nem (bár én se vagyok annyira hűdejó) mert attól a 150 kanjitól nagyon félek. Mindegy majd kiderül.... messze van még a december...
a topic címére meg válaszolva, köszönöm egész jól.
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Bekerültem a Japán Alapítvány tanfolyamának 5. csoportjába ~desu.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Pal-chan írta:Akad még valaki akinek szándékában áll megpróbálni az idei japán nyelvvizsga valamelyik szintjét?
Én mindenképpen megyek 3kyuu-t írni, legalább 90%-ra kellene sikerülnie, remélem menni fog. 2 év múlva a 2kyuu-t mindenképpen szeretém letenni.
Ayumi-chan írta:(...)attól a 150 kanjitól nagyon félek.
Pedig az még semmi ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Surci írta:
Pal-chan írta:Akad még valaki akinek szándékában áll megpróbálni az idei japán nyelvvizsga valamelyik szintjét?
Én mindenképpen megyek 3kyuu-t írni, legalább 90%-ra kellene sikerülnie, remélem menni fog. 2 év múlva a 2kyuu-t mindenképpen szeretém letenni.
3kyuu-t most én is le akarom tenni ~desu. 90% a min. ~desu? Nem 60% ~desu? Mondjuk asszem a 3kyuu-n hozni a 90%-ot azért nem olyan nehéz ~desu.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

60%-tól van meg, de egyrészt maximalista vagyok (a Heineken-t is szeretem ^^), másrészt japán szakosként elég gáz lenne egy ilyen szintű vizsgán rosszul szerepelni...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Én úgy tudom, hogy mindenféle (nyelv)vizsgán 60%-tól már átengednek, de ki az aki a minimumra hajt? :dirr: Japán szakosként meg tényleg a kisujjadban kell hogy legyen minden. :-P
Más: desu, miért teszed minden mondatod végére, hogy "desu"? :o_O:
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Pal-chan írta:Én úgy tudom, hogy mindenféle (nyelv)vizsgán 60%-tól már átengednek, de ki az aki a minimumra hajt? :dirr: Japán szakosként meg tényleg a kisujjadban kell hogy legyen minden. :-P
Más: desu, miért teszed minden mondatod végére, hogy "desu"? :o_O:
Már vártam a kérdést ~desu. Nézd meg a Rozen Maident és megtudod ~desu ;)
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Surci írta:60%-tól van meg, de egyrészt maximalista vagyok (a Heineken-t is szeretem ^^), másrészt japán szakosként elég gáz lenne egy ilyen szintű vizsgán rosszul szerepelni...
Teljesen igazad van! Mármint nem a maximalizmusban, hanem abban, hogy a Heineken tényleg finom. Sőt. Na mind1.

Hétfőn lesz az első japán órám! Kívánjatok sok szerencsét (valami gambattene vagy hogy mondják :D nemtom azért megyek órákra)!
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Pal-chan írta:Én úgy tudom, hogy mindenféle (nyelv)vizsgán 60%-tól már átengednek, de ki az aki a minimumra hajt? :dirr:
Az 1. szintű japán nemzetközi nyelvvizsgán viszont tudomásom szerint csak 70%-tól engedik át az embert, de ez minket egyelőre nem érint. :? :-P :dirr:

SoonDead: GANBATTE!!!!!!!!!!! :D :D :D
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hát nekem ha így halad, akkor egyetem alatt se lesz rá lehetőségem tanulni. Utólag hírdették meg nálunk a japán tanítást, és naná, hogy órám van. :dirr: Ez van, én már csak mindig így járok. :dirr: Már meg se lepődök a szerencsémen. :dirr:
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Most decemberben akarok elmenni a 4-es szintű vizsgára. Igazság szerint a hármasra kéne mennem. De ha meg nem sikerül akkor mindenki azzal fog nekem jönni hogy ennyit nyűttem mégsem sikerült :( Egyelőre legyen meg röhögve a 4-es szint és azt hiszem akkor nagyobb önbizalommal kezdem a 3-mast. Igazából viszont nem jó húzni a dolgot... még a végén kitalálják hogy legyen szóbeli része is a nyelvvizsgának.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

úgy döntöttem hogy idén még csak a 4es szintűt próbálom meg, aztán jövőre már menni fog a 3as is (elvileg idén is, csak túlzottan félek tőle h elbukom -bár az az 5500Ft amit fizetni kell /jelentkezési lap+vizsgadíj/ nem akkora nagy pénz.... ) szal, ganbatte minasan, idén menjünk együtt nyelvvizsgázni^^
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Luca, szerintem nyugodtan megpróbálhatnád a 3kyuu-t is, biztos sikerülne! Jobban kellene bíznod magadban! :-P De akkor ezek szerint együtt megyünk idén vizsgázni. ::^_^::
Érdeklődtem, és október 6-ig lehet jelentkezni a Károli egyetemen, 7 és 3 óra közt. Aki még nem volt, ne felejtsen el magával vinni 2 db igazolványképet és 5500 Ft-ot. Sok szerencskét mindenkinek! ^^
Kép
Válasz küldése