Hogy álltok a japán nyelvvel?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos

Milyen szinten tudtok japánul?

Japánban élek/éltem, folyékonyan kommunikációra vagyok képes
9
5%
Még nem jártam Japánban, de tartok olyan szinten, hogy nem lenne problémám ha ott élnék
2
1%
Folyamatban van a nyelvtanulásom, nyelvvizsgát letettem/készülök letenni
21
11%
Folyamatban van a nyelvtanulásom, de nem célom a nyelvvizsga/csak hobbiból tanulok
11
6%
Kezdő vagyok, de szorgoskodom, hogy többet tudjak
39
20%
Szeretnék tanulni, de pénz/idő/türelem hiányban szenvedek --- könyvből tanítom magam
36
19%
Semmilyen szinten se és nem is hiszem, hogy meg fogok tanulni
38
20%
Semmilyen szinten se és nem is hiszem, hogy meg fogok tanulni
38
20%
 
Szavazatok száma: 194

Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

ramiii írta:azt mondják, hogy egy átlag ember 10 év alatt tanul meg folyamatosan írni olvasni - aki japánban él, az is...
Fixed.
Több is van az, mint 10 év egyébként, ugyanis írni-olvasni AFAIK általános 1. osztályától tanulnak egészen 18 éves korukig. Igen, japánok tanulnak ennyi ideig - csak hogy ne higgye senki azt, hogy "1 hónap Japánban segíteni fog". Szomorú tény, de nem.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
ramiii
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.07.20. 13:41

Hozzászólás Szerző: ramiii »

jaja tom, hogy azaz egy hónap nem fog sokat nyomni a latba, de majd továbbtanulni is ott fogok - egyetemen - az talán már segít ::jblush2::
lolita-chan is born to be free
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Én 10 hónapot voltam kint, igaz, nulláról kezdtem, de 3kyuu-ig jutottam "csak" el.
Avatar
Kiya
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.10.01. 14:43
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Kiya »

Igen Narumi-nak igaza van Ezt énis tudom bizonyítani mert 3 héten át heti 3 órában tanárral tanultam és addig valahogy sosem volt hozzá kedvem hogy tanuljam. Akkor még tök sokat megtanultam úgyhogy már tudok néhány dolgot.(szerencsére) De abbahagytam mert a tanár angolul beszélt én meg nemtok angolul és ezér sajna már nem járok csak a könyvből tanulok nagy nehézségek árán.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

de jo is lenne találni itt egy japán tanárt. én beszéltem a minap egy csajszival aki 1 évet végiküszködött kolozsváron japán-angol szakon. hát nem volt valami lelkes.. azt mondta borzalmasan nehéz és h utálta.. (lehet h nem volt animefan, nem tudom, nem kérdeztem :P) és még arra se volt hajlando h orákat adjon nekem a kis mocsok :P
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Red13
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.02.05. 23:00
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Én tanulom a japánt levelezőin, de így elég nehéz. Ugyan a kiejtés már perfecto, de az írás nehezen megy. Na és a szavakat is jobb tanáral tanulni, mint itthon leülni, hallgatni egy cd-ről és közben magolni a füzetből. Ha pesten laknék beiratkoztam volna a japán alapítványba és ott tanulnám.
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

matsuo-chan írta:de jo is lenne találni itt egy japán tanárt. én beszéltem a minap egy csajszival aki 1 évet végiküszködött kolozsváron japán-angol szakon. hát nem volt valami lelkes.. azt mondta borzalmasan nehéz és h utálta.. (lehet h nem volt animefan, nem tudom, nem kérdeztem :P) és még arra se volt hajlando h orákat adjon nekem a kis mocsok :P
A szak nehéz vagy a nyelv?
Embere válogatja. Nekem pl. viszonylag könnyen megy a japán nyelv tanulása. Kíváncsi volnék, mit talált nehéznek. 1945 kanjit persze nem kis teljesítmény megtanulni, de ahhoz évek kellenek, szóval azért van idő.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

hát részleteket nem tudok, mert elég csunyán nézett a csaj h megmertem szolitani XD kb első tanulo meg kicsit fenhordja az orrát h mien kemény csaj
Kép

life is pain, get over it
Avatar
lezl
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2003.09.15. 12:13
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lezl »

Sziasztok.

Lenne egy eladó Canon G70 -es szótárgép
akit érdekelne szóljon árban megegyezünk.


http://www.thejapanshop.com/product.php?productid=16135
Avatar
Zakuro
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.08.11. 16:39
Tartózkodási hely: Miku mellett...(cép álomXD)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zakuro »

Nekem sajnos sehogy sem nyílik lehetőségem arra hogy komolyabban,hozzáértő emberrel tanuljak japánul,pedig engem nagyon érdekel a dolog!És ki is szeretnék jutni Japánba...Nos,elhatároztam hogy márpedig én meg fogok tanulni japánul,és elmondom,idáig nagyon jól haladok!És a netről tanulom egyedül... :S Vannak akik meghallgatnak,és akik segítenek szerncsére.^^ Na szal annyit akartam mondani hogy nekem naonjól megy és amikor felismerek egy egy szót eltoom olvasni..háát...a mennyekben vok. ... ^<^o
Kép

o(>V<)o <3>V<)o
Avatar
Arxur
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2008.02.27. 11:47
Tartózkodási hely: Szeged-Baja

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Én idén kezdtem el tanulni japánul.

Japán szakra adtam be a jelentkezésemet Pestre, szóval addig szintre kell hozzam magam. :) Imádom ezt a nyelvet. Irtóra érzelmes. :D
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sikerült valakinek a vizsga?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Meglett a 3kyuu-m.

"Dekita! Zenbu Dekita! Ma ni atta! (hysterical laughter)" :D
(Shion, Higurashi no naku koro ni)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

nekem is sikerült a 3kyuu. bár büszke annyira nem vagyok arra ahogy, de legalább sikerült ^^;;;

mégvalaki esetleg? xD
Kép
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

Gratula Nektek:)

Most már végre én is szavazhattam arra, hogy folyamatban van a nyelvtanulásom!:) A héten megvolt életem első japán órája *-* Egy tök aranyos japán nő tartja, aki már sok éve él itt Magyarországon.
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Sephiroth, Ayumi-chan: Gratulálok a vizsgához ^^, Ronja: gratula a nyelvtanulás megkezdéshez, csak kitartás! :wink:
Ayumi-chan írta:mégvalaki esetleg?
Akkor beszállok én is: sikerült a 2kyuu... :cool:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

Köszi, igyekezni fogok! :) Én is gratulálok Neked! ::beer::
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
Aemi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.07.06. 12:42

Hozzászólás Szerző: Aemi »

Én már elkezdtem tanulni a japánt és egyetemen is fel fogom venni a nyelvet.
A Veszprémi Egyetemen lehet japán nyelvet és kultúrát tanulni mint szabadon választott tantárgy..ezért is megyek oda. De megijeszt az, hogy a sensei nem tud magyarul, ezért angolul tanítja a japánt. Szerintetek meg lehet érteni egy 70-es éveiben járó japán hölgy angolságát ? Én valahogy félek elképzelni :)
Avatar
jason-san
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2007.06.23. 04:09
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: jason-san »

Pont most kezdetem el egy levelező tanfolyamot:)
megyek is hiraganát tanulni ::jnotes:: ::japtoun::
Kép
Life is too short to think all through, Life is too short to waste it all!
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Tegnap volt életem első japánórája - sikerült felkapnom a japán kezdő kurzust az egyetemen, majd meglátjuk, mit tanulunk fél év alatt (többnyire írni).
Egyébként a tanár igazi japán. :) Óra előtt nagyon izgultam, mert tudtam, hogy angolul fogják tartani az órát, aztán fogalmam sincs, hogy fogom én megérteni (kopik az angolom, nah) - felesleges volt. Mondjuk úgy, hogy nem családtam a japánok angol tudásában, szegény sensei is alig-alig beszéli az angolt, de magyaráz kézzel-lábbal, meg van mellette egy tolmács is - igaz, az is angolból tolmásol (ha jól hallottam), de gondolom van már egy kis gyakorlata, és megérti, amit a tanárnő mond, vagy tudja, hogy mit akar mondani. ^^ De amúgy nagyon kedves a tanár, azt se bánom, ha hétfőn első órában van az óra, jó így indítani a hetet. :D Jaj, meg tanultunk valami édi gyerekdalt (Kaeru no Uta - ha valakinek mond valamit), olyan ari volt a tanár, amikor elénekelte nekünk. :')
Ezen kívül túl sokat még nem tanultam, mert ami elhangzott órán, az számomra nem volt új dolog... De majd. :)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Az ELTE-n ebben az évben azt találták ki, hogy mindenki otthon tanulgassa a nyelvtant, az órákon (heti 3x90perc) pedig csak gyakorolni fogunk. Az előző évek tapasztalataiból ítélve ez nagyon rossz ötlet. Eddig is sok emberen látszott, hogy küszködik a nyelvtannal, annak ellenére, hogy az órákon a tanárnő próbált magyarázni. Ezek után nem tudom mi lesz. (A Genkiből tanulunk, ha valakinek ez mond valamit. A könyv angolul van, de az órákat magyarul zajlanak.)
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Tavaly tanultam ott japánt, sztem ez pont jó ötlet. Valóban nehezebb ez így, de mindig kevés az idő, nem egy/pár ember nyelvtantnemértem-problémáival kéne foglalkozni, hanem gyakorlatban is látni, hogy működik a dolog; ezzel az elméletet is könnyebben meg lehet érteni. Engem nagyon zavart, hogy minden óra eleje azzal ment el, hogy én ezt nem értem, én meg amazt... A tanárt órán kívül is meg lehet kérdezni ezekkel + mindig van vki, aki nagyon vágja az anyagot, biztos elmagyarázza, ha megkéred. Félév végére ugyanis el kell érni a 4kyuu, második félév végére pedig a 3kyuu szintet, nincs idő erre.
Valamint iszonyat sokan szeretnének japánt tanulni, a teremben is alig férnek el... Ezzel ki lehet szűrni azokat, akik tényleg komolyan gondolják a japántanulást, nem pedig csak "szeretem az animéket és el akarom tudni mondani japánul, hogy kék a kedvenc színem, teehee~" >_>;
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Ebben is van igazság és a kiszűrésre tökéletes módszer, viszont szerintem továbbra sem kifejezetten humánus azokkal szemben, akik annak ellenére, hogy komolyan gondolják a dolgot kevésbé fogékonyak az idegen nyelvekre. Lehet, hogy kenik-vágják a japán történelmet, csak éppen a nyelvvel, a nyelvtannal van egy kis gondjuk. A probléma továbbá az ilyen jellegű oktatásnál, hogy csak egyszer marad le az ember, utána már sohasem tudja behozni a lemaradást, mert ez a tempó erre nem ad lehetőséget. Ez kicsit olyan, mintha a japán nyelv lenne csupán fókuszban, nem pedig a japán kultúra és történelem ismerete a hozzá illő és megfelelő szintű nyelvtudás elsajátításával együtt.

A puding próbája az evés... meglátjuk mi lesz a szemeszter végére. Ha érdekel tudósíthatok:) (minden esetre már most mutatkoznak jelei egyeseknél a "nem értem, de nem merem megkérdezni" szindrómának. Pedig általában magyar anyanyelvű tanároknál szoktak merni kérdezni a diákok. A japánnál kevésbé.)
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: Gensou »

A második évig jobb, ha csak az jut el, aki bírja a tempót, mert utána már 2kyuu-re tolnak fel, és az tényleg nem vicces o__O; A japán szakszövegolvasás pedig csupa móka és kacagás~

Amúgy mivel ELTE BTK, ezért sztem nem csoda, ha a nyelvtanra gyúrnak =D Emlékszem, japán társadalomra kb. 10-15-en jártunk be rendszeresen, ehhez képest 70-en voltunk a nyelvórákon...

Az érdekelne, most hányan vagytok, és hányan maradtok 2. félév elejére xD
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Na arra én is kíváncsi vagyok. Ma szembesült vele az osztály előszőr, h milyen amikor nem mondják neki h melyik szavakat és melyik szabályokat kéne már tudni az órára. Úgy látom egyelőre még mindenki abból él, amit hozott. Ez körülbelül október közepére el fog fogyni:) Utána lesz izgalmas...
Válasz küldése