Hogy álltok a japán nyelvvel?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos

Milyen szinten tudtok japánul?

Japánban élek/éltem, folyékonyan kommunikációra vagyok képes
9
5%
Még nem jártam Japánban, de tartok olyan szinten, hogy nem lenne problémám ha ott élnék
2
1%
Folyamatban van a nyelvtanulásom, nyelvvizsgát letettem/készülök letenni
21
11%
Folyamatban van a nyelvtanulásom, de nem célom a nyelvvizsga/csak hobbiból tanulok
11
6%
Kezdő vagyok, de szorgoskodom, hogy többet tudjak
39
20%
Szeretnék tanulni, de pénz/idő/türelem hiányban szenvedek --- könyvből tanítom magam
36
19%
Semmilyen szinten se és nem is hiszem, hogy meg fogok tanulni
38
20%
Semmilyen szinten se és nem is hiszem, hogy meg fogok tanulni
38
20%
 
Szavazatok száma: 194

Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Most, hogy ki kell tölteni a papírt, elfogott a rettegés... önbizalom egyre fogy a napokkal... MIRE VÁLLALKOZTAM ÉN? :shock: T_T
Loo, mióta tanulsz japánul, hogy már a 3kyuu menne? *.*
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Gendo írta:Most decemberben akarok elmenni a 4-es szintű vizsgára. Igazság szerint a hármasra kéne mennem. De ha meg nem sikerül akkor mindenki azzal fog nekem jönni hogy ennyit nyűttem mégsem sikerült :( Egyelőre legyen meg röhögve a 4-es szint és azt hiszem akkor nagyobb önbizalommal kezdem a 3-mast. Igazából viszont nem jó húzni a dolgot... még a végén kitalálják hogy legyen szóbeli része is a nyelvvizsgának.
Mi a baj a szóbelivel ~desu? Irány a Japán Alapítvány, és keress magadnak egy japán hölgyet ( 8) ), és beszélgessetek ~desu.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Pal-chan írta:Érdeklődtem, és október 6-ig lehet jelentkezni a Károli egyetemen, 7 és 3 óra közt. Aki még nem volt, ne felejtsen el magával vinni 2 db igazolványképet és 5500 Ft-ot.
Ja, az igazolványkép fontos!!!!!! Engem ki is dobtak, mert nem volt nálam... És a jelentkezési lapot NYOMTATOTT betűkkel töltsétek ki, mert máshogy nem fogadják el.
desu írta:Irány a Japán Alapítvány, és keress magadnak egy japán hölgyet ( 8) ), és beszélgessetek ~desu.
Persze... Nem megy azért ez olyan könnyen.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Pal-chan, Surci: köszi az infókat! Már féltem, hogy lekéstem a jelentkezést. :)
Egyébként olyan 1,5-2 éve tanulok, és 3kyuura szándékozok menni. (De a tanáromnak volt már tanítványa, aki 1 év alatt eljutott odáig, hogy sikeresen abszolválja ezt a vizsgát :cool: .) És rájöttem, hogy a szókinccsel meg a kanjimennyiséggel kevesebb problémám lesz, mint a nyelvtannal...

A beszélgetés/szóbeli pedig továbbra is megoldatlan problémát jelent... :drop:
Bár a desu által javasolt megoldás egyátalán nem rossz ~deshou. :D
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Surci írta:És a jelentkezési lapot NYOMTATOTT betűkkel töltsétek ki, mert máshogy nem fogadják el.
Szerintem ez egyértelmű ~desu.
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

hát ez a 4. évem, és elvileg tényleg menne, de csak elvileg :( ja, meg lehet h nem is fogok tudni jelentkezni T_T mind1, hétfőn kiderül.....


*ja és lehetne kérni hogy ezt a desu-zést kedves desu hagy abba desu mert desu az desu az agyamra megy desu*
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

~desu, engem is idegesít... gomen ^^;

Liache: wow, 4 éve?! akkor már mehetnél 2kyuura is, nem? ^^ Biztos sokat tudsz már... *_____*
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Azért aki csoportban tanul nem halad olyan gyorsan, mint akit magántanár tanít. Ez nagyon sokat számít, tapasztalatból mondom. Így ~2 óra alatt átveszünk egy teljes leckét, míg csoportban meg volt adva hogy mennyi anyagot kell leadni a tanárnak.
Loo-chan, miért ne tudnál jelentkezni? ::jhuh::
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Miharu-chan írta:Liache: wow, 4 éve?! akkor már mehetnél 2kyuura is, nem? ^^ Biztos sokat tudsz már... *_____*
Azért ez nem (csak) ettől függ, bár kétségkívül le lehet tenni 4 év alatt. (Csak arra akartam rávilágítani, hogy a tanulással töltött évek száma nem feltétlenül egyenesen arányos a megszerzett tudással. Természetesen egy pillanatig sem vonom kétségbe, hogy Liache képes letenni ezt a vizsgát, félreértés ne essék.)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

^Ezt persze én is tudom =) Ismerek embereket akik 10 év angol után sem tudnak középfokúzni :dirr: De mint mondod, Liache nekem nem jön át egy buta emberkének, így megelőlegeztem neki ;)
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

az a baj, hogy én is csoportban tanulok és eléggé lassan haladunk... magántanár meg 2× ennyibe kerülne szóval....:(
mindegy, elvileg következő utáni nyáron elvileg megyek ki nagyon elvileg Japánba elvileg :D
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
Moetan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.09.30. 16:08

Hozzászólás Szerző: Moetan »

2kyuum van amit Japánban csináltam meg
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Sziasztok!

Az iránt érdeklődöm, hogy valaki ismeri-e a következő tanfolyamot, és ha igen, milyen tapasztalatai vannak vele kapcsolatban:

http://www.elo.hu/hu/tanfolyamaink/nyel ... knek/index

Az oldal alján bele lehetnézni a tematikába és egy próba leckébe is. Aki nem ismeri pont ezt a tanfolyamot, de azért már járatos az ilyen dolgokban, kérem, az is vessen rá egy pillantást, és véleményezze! Sajnos vidékiként nincs más lehetőségem, csak távoktatásban tanulni a nyelvet. Ha valaki ezen az oktató központon kívül esetleg ismer még olyat, ahol a távtanulás lehetséges, kérem jelezze!

(Ebben mondjuk nekem az a gyanús, hogy a "végzettség", amit kap az ember, az annyi, hogy "a tanfolyam elvégzéséről igazolást állítunk ki". És ez gondolom nem olyasmi, ami hivatalos nyelvi végzettségnek mondható - már ha jól sejtem.)

Nagyon szépen köszönöm! ::jbow::

Szerk: közben megtaláltam, itt: http://www.elo.hu/hu/vizsga_tajekoztatok/cikk2
De azért továbbra is szívesen olvasnék ezzel kapcsolatos észrevételeket.
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Kagain írta:(Ebben mondjuk nekem az a gyanús, hogy a "végzettség", amit kap az ember, az annyi, hogy "a tanfolyam elvégzéséről igazolást állítunk ki". És ez gondolom nem olyasmi, ami hivatalos nyelvi végzettségnek mondható - már ha jól sejtem.)
arra ott van a nyelvizsga. Itt csak megtanitanak... de egy nyelvi képzésután milyen végzettségre számitassz?:) OKJ?:P
A tematkája rendben van nagyjából... sztem ha komolyan gondolod vágja bele. De csak, ha komolyan gondolod.
Avatar
Amethyst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2006.04.16. 14:36
Tartózkodási hely: NERV
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amethyst »

Én ezzel tanultam meg az alapokat, és szerintem kezdetnek megfelel :) Később viszont ha teheted keress tanfolyamot vagy magántanárt.
KépKép
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Köszi a hozzászólásokat! ::beer::

Úgy döntöttem, belevágok. Komolyan gondolom, különben sincs kidobni való ~ 60e forintom. :D
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

DeluksZ írta:
Kagain írta:(Ebben mondjuk nekem az a gyanús, hogy a "végzettség", amit kap az ember, az annyi, hogy "a tanfolyam elvégzéséről igazolást állítunk ki". És ez gondolom nem olyasmi, ami hivatalos nyelvi végzettségnek mondható - már ha jól sejtem.)
arra ott van a nyelvizsga. Itt csak megtanitanak... de egy nyelvi képzésután milyen végzettségre számitassz?:) OKJ?:P
A tematkája rendben van nagyjából... sztem ha komolyan gondolod vágja bele. De csak, ha komolyan gondolod.
Ilyen papírok kellhetnek bizonyos helyekre, vagy pályázatokhoz, pl. japán ösztöndíjhoz (amihez nem kell nyelvvizsgáról papír, de kell egy arról, hogy tanfolyamon tanultál valamennyit).
Ilyet követel meg pl. a Waseda Egyetem a cserediákoktól.
Avatar
MaxieMilla
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2006.03.24. 15:53
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaxieMilla »

...és a wa+no szerkezet az helyes?

pl.Anata wa no kuni

vagy a wa-t el lehet hagyni?
Kép
だいじょうぶ元気だして ^^
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Szerintem ez így ebben a formában nem helyes. Mármint én két partikulát még egyátalán nem láttam egymás mellett (főleg nem ezt a kettőt), meg így tök értelmetlen az amit írtál... de ez csak az én véleményem... nyilatkozzon az, aki jobban tudja....
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Ayumi-chan írta:Szerintem ez így ebben a formában nem helyes. Mármint én két partikulát még egyátalán nem láttam egymás mellett (főleg nem ezt a kettőt), meg így tök értelmetlen az amit írtál... de ez csak az én véleményem... nyilatkozzon az, aki jobban tudja....
Van olyan, hogy két partikula egymás mellett, pl. niha (wa-nak olvassuk, de ha-nak írjuk) akkor, ha teszem azt egy helyről beszélünk, és témának akarjuk megjelölni. Felhozok példának egy japán szójátékot.

Niwa niha niwatori ga imasu. (1. niwa = kert, 2. niha (amit szintén niwa-nak kell ejteni) = -ben, 3. niwatori = csirke)

De valóban, olyat nem mondunk, hogy anata ha no kuni. Pusztán azért sem, mert a ha az a témajelölő partikula, és birtokos szerkezetnél a téma a birtok szokott lenni, és nem a birtokos. Kivéve persze, ha pl. a birtokosra kérdezünk rá, de az már egy másik szerkezet.

Pl. Kono kaban ha dare no (kaban) desuka? - Kié ez a táska?

szerk.: még jó, hogy következetesem használom azt a dolgot, amit ugyanabban a postban elmagyaráztam...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára desu 2006.10.20. 13:39-kor.
Avatar
MaxieMilla
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2006.03.24. 15:53
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaxieMilla »

pedig ezt japán levtársam írta...mondjuk nekem is furcsa volt,akkor biztos csak sietett ::jumph::
Kép
だいじょうぶ元気だして ^^
Avatar
Tasmán Ördög
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.03.11. 14:11
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Tasmán Ördög »

Hello! Én most keresek sulit. Ezért érdeklődöm, hogy van-e itt valaki aki ismeri a Keleti Nyelvek Iskoláját? Örülnék, ha tudnátok pár infőval szolgálni, hogy milyen, mennyire éri meg oda menni. Mivel úgy árban megfelelne nekem, és még az órákra is el tudnék menni. De mielőtt beiratkozom, szertnék infót gyűjteni. Gondoltam ti hátha tudtok segíteni. ::jeye:: ::uhoh:: ::gome::
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Honnan lehet beszerezni kanji gyakorláshoz lapot? (genkoo yooshi)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
-Vision-
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2007.01.20. 14:58

Hozzászólás Szerző: -Vision- »

Most kezdem igazán elsajátítani az alapokat..énis jelenetkeztem az ELO levelezős tanfolyamra , ha meglesznek az alapok sokkal nyugodtabban keresek fel egy nyelvtanárt a továbbiakban..(az eleje mindig nehéz ^^')
With blood shot eyes, I watch you sleeping
The warmth I feel beside me is slowly fading
Would she hear me, if I called her name?
Would she hold me, if she knew my shame?
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Hát én is csak egy hete tanulom. A beszéddel nincs is nagyobb gondom, de azokat az átkozott hiraganákat keverem néha. Viszont olvasni jobban tudom őket mint leírni, ami poén. Ezt már a tanáraim is megjegyzték. :lol:
Kép
Válasz küldése