Hogy álltok a japán nyelvvel?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos

Milyen szinten tudtok japánul?

Japánban élek/éltem, folyékonyan kommunikációra vagyok képes
9
5%
Még nem jártam Japánban, de tartok olyan szinten, hogy nem lenne problémám ha ott élnék
2
1%
Folyamatban van a nyelvtanulásom, nyelvvizsgát letettem/készülök letenni
21
11%
Folyamatban van a nyelvtanulásom, de nem célom a nyelvvizsga/csak hobbiból tanulok
11
6%
Kezdő vagyok, de szorgoskodom, hogy többet tudjak
39
20%
Szeretnék tanulni, de pénz/idő/türelem hiányban szenvedek --- könyvből tanítom magam
36
19%
Semmilyen szinten se és nem is hiszem, hogy meg fogok tanulni
38
20%
Semmilyen szinten se és nem is hiszem, hogy meg fogok tanulni
38
20%
 
Szavazatok száma: 194

Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hogy álltok a japán nyelvvel?

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Tudom, hogy nagyon hasonló a Japán nyelvi kérdés témához, de a szavazás miatt indítottam el ezt, előre is sorry, ha nem nézitek jó szemmel. :oops:
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Élejen a nyelvtnulás!!! Most megyek 6-kor japánra, ahol is megírom a 2. hiragana tesztet (kiegészített) + szó/mondat dogát... Drukkoljatok :wink:
Vagyis: Lelkes kezdő vagyok, aki gyakorlásként összeírkálta már az összes (nem japán) füzetét hiraganával... :vigyor:
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nem szavaztam, mert nem találtam megfelelő pontot. Igaz, hogy folyékonyan beszélek :dirr:, de még folyamatban van a nyelvtanulás [az ember mindig tanul vmi újat ^^] és van nyelvvizsgám, de szerintem szuper a topic egyébként^^
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Hát... nincs olyan választás, amire szavazni tudnék.... Nyelvtanulás természetesen folyamatban van, hiszen alig 2 hónapja koptatom a japán terem padját a gimiben.
Szal a leglelkesebb kezdő vagyok a csoportban, aki hiraganát és katakanát már tudja (utobbit kevésbé annyira) és szintén telefirkál minden füzetet/könyvet/etc hiraganákkal ^^'''''
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én arra szavaztam, hogy szeretném tanulni, csak sajnos időm nincs rá... De talán majd egyszer, az élet hosszú... ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én csak pár kifejezést tudok, de szeretnék tanulni. De hát ugye idő... Meg előbb le kéne tennem az angol felsőfokút, hogy le tudjam végre adni. Utána jöhet a japán is!
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Akkor összevágva:
Tudok pár szót, kifejezést, amit animekben hallottam, de pénz/idő/türelem hiányban szenvedek.

Majd nekiállok, ha már felgyülemlett bennem elég motiváció (= ~soha). Addig elvagyok annyival, hogy DOOOOMOOOO!!! :dirr:
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Csak szerényen... OK, ki a másik 2? :D

Konomi 1, bár azt mondtad, nem szavaztál. :P
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Erre én is kíváncsi lennék, sesam! :) Amúgy dolgozol Japánban vagy hogy jutottál ki?
Ayumi-chan írta:a leglelkesebb kezdő vagyok a csoportban, aki --- telefirkál minden füzetet/könyvet/etc hiraganákkal ^^'''''
Úgyszintén. :D
DinkaMailer: Hogy sikerült a dolgozat?
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Köszi, meglesz :)
Ha azt vesszük, hogy még az előtt meg kellett írnom, mielőtt befejeztük volna az anyagot (ütközött a dolgozatírós óra egy fontosabb zárthelyivel), ahhoz képest egész tűrhetőnek érzem... Felkészülésként az Internetről kellett összenéznem a hiányzó anyagot, úgy viszont nem annyira jó tanulni... A dogában rengeteg mondatot kellett átírnunk hiraganára és utólag verhettem a fejem a falba, mert a 'wa'-t tényleg 'wa'-nak írtam, pedig 'ha'-nak kellett volna és a dupla-szótagoknál nem tettem alsó indexbe a második tagot, hanem teljes méretben odaböktem az első mögé... :roll: :wwall: :tard:
Na mindegy, ha csak ezeknél szúrtam el, akkor még lehet jó a doga, de 5-ösre kell hajtanom, mert csak úgy kaphatok kettest év végén... (Mivel csak kb. az órák 65%-ára tudok bejárni a különböző órarendi ütközések miatt, ezért a legjobb jegy, amit kaphatok max. kettes vagy extrém esetben hármas lehet...)

Bocs a terjengős "élménybeszámoló"-ért...
Kép
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Hogy állok a japán nyelvvel.. szarul de büszkén :dirr: Köv héten kanji és nyelvtan teszto. Majd meglássuk. :-P
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Dettó. A héten nagyon ráfeküdtem a japántanulásra, a tesztonak ötösnek kell(ene) lennie ^^ Csak iszonyat gyorsan haladunk az anyaggal (bár nem csoda), nincs idő némi rutint szerezni - hacsak a Totoronézés nem számít annak ^^ - Bár mondjuk egy szót sem szólhatok, örülhetek, hogy egyáltalán van ilyen csoport... Kellene egy jó munkafüzet, amiben jól be lehet gyakorolni a partikulákat meg egyebeket + idő...

Igen, tudom: Nem rinya, tanulás! ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem meg idő, pénz+ egy tanár kéne. Bár most már kóreait is akarok tanulni. :P
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Andro: a koreai kiejtés szerintem... hát, nem könnyű :dirr: két koreai barátom is van, és mindig ha tanítanak vmit, sose bírom megérteni hogy mit mondanak, olyan egybemosódott, bár nekem tetszik ^__^ legalább az írás könnyebb :)
sok sikert!!! *thumbsup*

Én most szereztem tanárt ^___^ nem olcsó... úgyhogy mennem kell dolgozni szombaton, meg át kell vennem a takarítónéni munkáját, de azt hiszem megéri :) *boldoooog!*
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Köszi a bíztatást! :)
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

A koreai nyelv alapjaiban nagyon hasonlít a japánra, a nyelvtan szinte majdnem ugyanaz... [nem vagyok benne biztos, hogy ez a mondat nyelvtanilag helyes :dirr:] nekem van egy csomó koreai barátom, akik mind ezt mondták [hogy a koreai hasonlít a japánra] és úgy gondolom, alapozhatok a véleményükre, meg egyébként sem beszélek 3 szónál többet koreaiul ^^. Vkikkel Japánban ismerkedtem meg, egyetemisták és annyira kedvesek. Sokkal kedvesebbek, mint a japán férfiak. DE esküszöm 1 koreaiban több a kedvesség, mint 10 japánban együttvéve. Szal aki koreait akar tanulni, az gambareee \^_^/
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én is kb. 3-4 kóreai szót ismerek. Azért akarom tanulni, mert érdekel. És tényleg nagyon kedvesek. Már nekem is volt ezen a téren tapasztalatom.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

en sehogy sajna :(
de nagyon szeretnek tanulni csak nem tudom h kezdjem el...eddig nem talaltam japantatart ugyanis ::bawl::
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

hu... na igen, ez való igaz... a koreaiak tényleg nagyon aranyosak... :roll: <3
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ainariel-hime írta:hu... na igen, ez való igaz... a koreaiak tényleg nagyon aranyosak... :roll: <3
Nekem mondod? A múltkor a táncgépnél is rám mosolygott egy tök helyes kóreai srác. Én meg annyira elpirultam, hogy csak na. De azért én is levágtam egy kedves mosolyt. De nem jött oda. Talán nem tudott angolul, vagy csak félénk volt (én meg detto, ami a félénkséget illeti). De annyira édes volt. :oops:
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én inkább megtanulok először rendesen angolul és németül, aztán majd jöhetnek a távol-keleti nyelvek. Előbb hasznosabb azt megtanulni, amit hamarabb fogsz használni.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem már jöhetnek. Angolból most akarok felsőfokú C-t, németből meg elég a középfokú is.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ja, úgy könnyű... >.> Én legfeljebb most annyit tudok csinálni, hogy kölcsön kérem barátnőméktől az ELO japán tanfolyamot. Megvették azt a levelezős izét. Már láttam, szerintem egész jó. Csak hát azért tanár nélkül mégis nehéz tanulni...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Marosy
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2005.08.21. 13:40
Tartózkodási hely: Alvilág

Hozzászólás Szerző: Marosy »

Hát tanárral tényleg könnyebb tanulni.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

meg ha tanárral tanul az ember, akkor legalább van valami külső késztetése. Mert a belső késztetés -akármilyen erős is- nagyon könnyen el lehet nyomni.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Válasz küldése