Élet Japánban, de milyen áron?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Asami. írta:Ismerősöm mesélte hogy ő körtéket talált - potom 1400 yen. :shock:
Pedig mikor meglátta hogy milyen szép nagyok, milyen hajszálpontosan egyformák, nagyon venni akart. Aztán valami visszatartotta... :lol:
Gondolom az ára.
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Asami. írta:Ismerősöm mesélte hogy ő körtéket talált - potom 1400 yen. :shock:
Pedig mikor meglátta hogy milyen szép nagyok, milyen hajszálpontosan egyformák, nagyon venni akart. Aztán valami visszatartotta... :lol:
Azok aztán nagyon prémium körték lehettek. Én többször vettem kint körtét, természetesen nem ilyen áron. Vilmoskörte 4db-os csomagolásban összesen 400 yen volt akciósan. Elhiheted, hogy nem 1400/db árról leértékelve.
Aztán van a japán körte (nashi), az egészen kerek alakú, bazinagy, még inkább lédúsabb, ízre gyakorlatilag ugyanolyan. Akciósan 100-150yenért lehetett venni, de az ára sose haladta meg a 300-400 yent tudtommal (pedig kapott egy polimerhab sapkát is, minden egyes darab, és természetesen gyakorlatilag szabvány méretűek). Persze nekem még ez is sok volt, de ez az 1400... vagy túlzás/tévedés, vagy vmi hiper-szuper körte lehet.
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

Biztos valami agyon génkezelt valamik lehettek...de én akkor pláne nem adnék ki értük ennyi pénzt.
És Vilmos volt...utána kérdeztem. Egy csomagban 4 db rajta a nagy fehér címkén: Vulmis kartö - no comment.
.(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

Génkezelt körte?

Az ok egyszerű: drága áruházban nézte.

Kis boltokban emberi áron lehet kapni. (max. 150 jen szezonban, azon kívül viszont nem nagyon van).

Vulmis kartö - erre azt mondanám, hogy urban legend. A vilmoskörte nem csak magyar fajta.

A vilmoskörte japánul leginkább 洋梨(ウィリアム種) , vagyis "körte, Vilmos fajta" :p
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

Rorimack írta:Génkezelt körte?

Az ok egyszerű: drága áruházban nézte.

Kis boltokban emberi áron lehet kapni. (max. 150 jen szezonban, azon kívül viszont nem nagyon van).

Vulmis kartö - erre azt mondanám, hogy urban legend. A vilmoskörte nem csak magyar fajta.

A vilmoskörte japánul leginkább 洋梨(ウィリアム種) , vagyis "körte, Vilmos fajta" :p
Tudom hogy nem csak magyar fajta, de ha a az írás mellett a ki van téve a pici magyar zászló, legalább ne kartö legyen a körte.
Na de mindegy, a lényeg h nem vett belőle :-P
Sajnos nekem még ne volt szerencsém kijutni és vásárolgatni, nekem is csak úgy mondták ::japsmil::
.(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Asami. írta:Tudom hogy nem csak magyar fajta, de ha a az írás mellett a ki van téve a pici magyar zászló, legalább ne kartö legyen a körte.
Na de mindegy, a lényeg h nem vett belőle :-P
Sajnos nekem még ne volt szerencsém kijutni és vásárolgatni, nekem is csak úgy mondták ::japsmil::
Magyar zászló?! :shock:
Egyet nem láttam kint, pláne nem zöldségesnél/áruházban.

Arról nem is beszélve, hogy jónéhányan nem is tudják pontosan a helyére rakni Magyarországot. Volt olyan, hogy Belgiummal szomszédosnak hittek minket.
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

Én is csodálkoztam :D
Állítólag írta a kaja nevét mellette pici magyar zászló. Legalább a Kartö-röl híresek lettünk :lol: :wink:

Na ja meg a Bukarest-Budapest is örök sláger. Egyszer németeket kérdeztük meg...naná hogy Bukarest.
.(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Avatar
MaxieMilla
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2006.03.24. 15:53
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaxieMilla »

OFF:
azért ez nem minden esetben ilyen negatív
én több japánnal is találkoztam,aki tudta hol van Magyarország
egy idősebb úr pl.rajongott a Rubik-kockáért
meg a sláger kérdés az,hogy hasonlít-e a nyelvünk
van egy bnőm,aki úgy tudja,hogy "Hungarian are pre-Japanese"
meglepő,de ők is hajlamosak ilyen butuska összefüggéseket keresni,hogy nem-e rokonok velünk,és így a messze távolból igen szimpatikusak vagyunk nekik
~mint nekünk ők :-P

ON:
múltkor azt olvastam hogy 1 yen egy mobiltelefon(infrával,3gvel)
viszont a jogsi letétele 1500-2000 dollár
Kép
だいじょうぶ元気だして ^^
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

MaxieMilla írta:van egy bnőm,aki úgy tudja,hogy "Hungarian are pre-Japanese"
Remélhetőleg csak viccből mondta. Ha nem... hát, rosszul tudja. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

MaxieMilla írta: ON:
múltkor azt olvastam hogy 1 yen egy mobiltelefon(infrával,3gvel)
viszont a jogsi letétele 1500-2000 dollár
Igen, van 1 yen-es mobil, viszont a töltőért külön fizetni kell, én pl. a töltőmért 945 yent fizettem. Bár lehet, hogy ez csak az Au-nál van.

Egyébként lehet venni drágább készüléket is, bár a legdrágább, amit láttam, az 20ezer yen volt, itthon ezek sokkal többe kerülnének.

Megjegyzés: Németországban is kapni már 0 euróért készüléket.

Továbbá: említetted az infrát. Ez készülékfüggő, az enyémen nincs, ellenben van TV :)

3G: a japánok ezen már túl vannak :P Náluk már a 2. generációs WDCMA rendszer van, ha minden igaz.

Ami nekem tetszett, hogy e-mailt lehetett küldözgetni. Au-nál volt ún. c-mail is, ami az sms megfelelője, picit olcsóbb, mint az e-mail, de az e-mail is olyan olcsó, hogy nem érdemes nagyon c-maillel foglalkozni, csak ha tényleg nagyon rövid üzenetet akarsz küldeni.
Itthon még elég macerás az e-mail küldözgetés.
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

Akkor megvan a megoldás: a vilmoskörtét ált. az olaszoktól hozzák be. ;)
Avatar
MaxieMilla
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2006.03.24. 15:53
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaxieMilla »

mufurc írta:
MaxieMilla írta:van egy bnőm,aki úgy tudja,hogy "Hungarian are pre-Japanese"
Remélhetőleg csak viccből mondta. Ha nem... hát, rosszul tudja. :3
nem viccből mondta :D
nem tudom honnan vette,biztos Japánban is volt/van egy Czeizel... :D

bocs a 3gért,nem figyeltem :oops:
Kép
だいじょうぶ元気だして ^^
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Rorimack írta:Génkezelt körte?

Az ok egyszerű: drága áruházban nézte.

Kis boltokban emberi áron lehet kapni. (max. 150 jen szezonban, azon kívül viszont nem nagyon van).

A vilmoskörte japánul leginkább 洋梨(ウィリアム種) , vagyis "körte, Vilmos fajta" :p
Naná, mindenhol vannak kis boltok. Amúgy most gyűjtöm az infót, mert Tokióba megyek januárban és tudnom kéne mennyiből lehet ott megélni (szállás van, tehát arra nem kell költenem, csak a többi dologra).
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Andro írta:Naná, mindenhol vannak kis boltok. Amúgy most gyűjtöm az infót, mert Tokióba megyek januárban és tudnom kéne mennyiből lehet ott megélni (szállás van, tehát arra nem kell költenem, csak a többi dologra).
Tudsz-e, akarsz-e magadra főzni? Mennyi időre mész? Ettől függően kell/nem kell TB, mobiltelefon és hasonlók. Fürdés otthon vagy közfürdőben? Elég nagy különbségek lehetnek a válaszok alapján.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Fél évre megyek nyelvet tanulni. Panzióban fogok lakni, tehát minden előre ki lesz fizetve, nekem csak az ellátásomról (értsd: kaja, utazás) kell gondoskodnom. Egy ismerősöm, aki már évek óta Tokióban él (mellesleg én is oda készülök) azt mondta, 80-120 ezer yen elég havonta. Ő már csak tudja.
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Andro írta:Fél évre megyek nyelvet tanulni. Panzióban fogok lakni, tehát minden előre ki lesz fizetve, nekem csak az ellátásomról (értsd: kaja, utazás) kell gondoskodnom. Egy ismerősöm, aki már évek óta Tokióban él (mellesleg én is oda készülök) azt mondta, 80-120 ezer yen elég havonta. Ő már csak tudja.
Mindig attól függ, mire.
Én havi kb. 35ezer yenből kajáltam, más ismerőseim 50-60ezret is fizettek, mert nem főztek magukra.
6havi TB kb. 6000-7500yen, szóval nem ez a tétel.
Utazás: attól függ, mennyit utazol, és hova. Nyílvánvaló, hogy Fukuoka-ba utazni nem ugyanaz, mint Nikko-ba.
Havi 80-120ezer yen egyébként tényleg elég, ha a szállás már fizetve van. Marad költeni való pénz is.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Hát én önellátó leszek, szóval kajáról nekem kell gondoskodni. De hát kisboltok mindenhol vannak, nem kell mindig a nagyáruházakat választani. Az utazást meg megoldom, mert elsőre max. Kiotóig utazom (ott él egy japán lev.társam és mondta hogy körbe akar vinni Kiotóban).
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Andro írta:Hát én önellátó leszek, szóval kajáról nekem kell gondoskodni. De hát kisboltok mindenhol vannak, nem kell mindig a nagyáruházakat választani. Az utazást meg megoldom, mert elsőre max. Kiotóig utazom (ott él egy japán lev.társam és mondta hogy körbe akar vinni Kiotóban).
Ezt kérdeztem, hogy főzöl-e magadta vagy sem. Ezek szerint igen.
Mellesleg én sem Shinjuku-ba jártam méreg drága áruházakba luxus alapanyagokat venni. Diák voltam, nem monbusho-val, hanem JASSO-val, tehát alapból kevés volt a pénzem. Olcsó helyeket keresve is ki fogsz pengetni legalább havi 30ezer yent.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Jó kis topik ez, az anyagiakat tekintve elég sokmindent meg lehet tudni, de most, hogy egyre inkább közelbe kerül a japánba való kiutazásom, nézelődtem e téren, és nagyon sok minden információ vagy kérdés jött fel melyek túlnyúlnak az anyagiakon.
Metró térképek, vonathálózatok, látnivalók (a kevésbé ismertek is), a külföldieknek betartandó vagy nem kötelezően betartandó szokások, tájékozódás, étkezés, szórakozás, az ezekkel kapcsolatos szokások, stb... mind mind fontos dolgok, és elég sok, a témába vágó linket is találtam. A kérdés hogy lenne e igény egy ilyen topikra, ahol a sok Japánban élő vagy élt fórumozó villoghatna. Ha elég az anyagi része a dolognak akkor nem kérdeztem semmit, és majd PÜben felveszem a kapcsolatot vmelyikükkel.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

desu írta: Ezt kérdeztem, hogy főzöl-e magadta vagy sem. Ezek szerint igen.
Mellesleg én sem Shinjuku-ba jártam méreg drága áruházakba luxus alapanyagokat venni. Diák voltam, nem monbusho-val, hanem JASSO-val, tehát alapból kevés volt a pénzem. Olcsó helyeket keresve is ki fogsz pengetni legalább havi 30ezer yent.
Shinjuku-ban lesz a szállásom, szóval nem lesz sok választásom, mint hogy ott vásároljak, hacsak nem akarok legalább egy órát utazni még suli mellett (hála az égnek legalább a sulihoz közel van a szállás). Amúgy gondoltam, hogy nem olcsó hely, de hát ha már ki tudok menni, nem szalasztom el a lehetőséget. Ez egy vissza nem térő alkalom és tudom, ha most nem megyek ki, egész életemben bánni fogom. Bár az igazat megvallva most kezdek kissé begazolni. Nem az utazástól, hanem hogy ott kint milyen lesz.
Amúgy a 30 ezer yennek megfelelő pénzt itt is simán elverem havonta (ok, itthon számlát és bérleti díjat is kell fizetnem).
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Nem azt mondtam, hogy Shinjuku-ban csak drága helyek vannak, hanem hogy olyanok is vannak ;)
Továbbá: Shinjuku-ku-ban fogsz lakni, vagy a Shinjuku állomáshoz közel? Én Shinjuku-ku-ban laktam, de nem a drága utcáknál.
Egyébként ott van a Meiji-doori, van pár olcsó hely ott (mondhatok pár tippet).

Egyébként nem kell begazolni semmitől. Viselkedj normálisan, és a japánok el fognak fogadni. Nem kell semmi extrára gondolni.
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

DeluksZ: olvasd végig az Indexes Japán fórumot.

Ha pedig még van kérdésed, akkor inkább egyesével tedd fel ;)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

desu: Várom a tippeket köszi, végülis csak hasznát vehetem. Hogy pontosan hol fogok lakni még én sem tudom mert térképet még nem kaptam (csak egy baromi hosszú címet).
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Andro írta:desu: Várom a tippeket köszi, végülis csak hasznát vehetem. Hogy pontosan hol fogok lakni még én sem tudom mert térképet még nem kaptam (csak egy baromi hosszú címet).
Google map-en rá lehet keresni. Ha megmondod nekem a címed, akkor valszeg be tudom lőni nagyjából (vagy ki tudja, még akár pontosan is), hogy hol lehet.
Tippek: ahol én vásároltam sokszor, az a Santoku, ill. a Don Quijote (ezutóbbi katakanával írva). Ezek igen közel voltak. A Don az eléggé elterjedt üzlethálózat, a Santoku kevésbé asszem. Ezen kívül van 99yen-es bolthálózat, ahol szinte minden 104yen (99yen adómentes ár), ill. van 100yenes (-> minden 105 yen) bolthálózat is, ahol igazából csak kekszet, cukorkát, meg kismennyiségű innivalót kapni élelmiszerként (mellette van sokminden más, főleg háztartási cucc).
Más élelmiszerboltok, amiket ismertem, pedig egyedi kis boltok voltak, amiket elmondhatok, hogy hol vannak, de ahhoz nem ártana egy térkép.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Köszi az infókat. Most már majd szerintem boldogulok. De hála az égnek vannak kint lev.társaim, meg egy ismerős fórumról aki már évek óta kint él. Szóval lesz segítségem. De azért köszi.
Kép
Válasz küldése