Full Metal Alchemist

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd?

Edward Elric
83
49%
Alphonse Elric
24
14%
Roy Mustang
42
25%
Scar
22
13%
 
Szavazatok száma: 171

Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Én még reménykedtem benne hogy meg lehet menteni...
De talán ez a jó az FMA-ban hogy nem minden úgy történik ahogy a néző szeretné...
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
PlayBack
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.05.15. 07:19

Hozzászólás Szerző: PlayBack »

kezembe került egy ps-es FMA stuff...... és nem ajánlom senkinek egyelőre az érdeklődők tartsák távol magukat az ilyen gamektől.... mert szenny az összes:)
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

PlayBack írta:de a kutya+a lánya áááh... a kislány vajon mit érezhetett és az a lény ami lett belőle...... legalább nem élt sokáig
De az a valami, amit vegulis krealt a doki, az nem halt meg..vagy rosszul emlekszem? Szal nem az eredeti kutyachimera, hanem a masodik (megint kirazott a hideg), amelyik total tudattalan volt, es cipelte magaval a doki a vegefele..
Amugy en vegig remenykedtem mindenfeleben, persze tudtam h nem lesz semmi ugy ahogy en szeretnem, meg az nem is illett volna a sorozathoz (azt "kivantam" a legjobban h a mamajuk emlekezzen rajuk, de az mekkora gaz lett volna ha a legnagyobb oldokles meg lelki stressz kozepette, Jaj, fiaim, sajnalom, h ilyen csunyan viselkedtem..)
Amugy en meg soha nem jatszottam ilyen jatekkal, de el nem tudnam kepzelni h egy ilyen FMA jatek h nez ki, megh mit kell csinalni, merth teszem azt Bleach jatek ahol Mortal Kombat szeruen harcolhatsz a szereplokkelm az egy dolog, nade itt ahol konkret sztori van, meg minden ...
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Renji majd én válaszolok :)

Az FMA játékot még én adtam kölcsön Playnek.
Azt kell tudni róla hogy ez a második FMA játék PS2-re és az alcíme valami Crimson..(akármi). Nekem kifejezetten tetszett én elöbb ebben a játékban találkoztam az FMA-val.
Pontosan ugyan úgy kezdődik mint az anime de aztán elkanyarodik egy másik történetszálra és új anime átvezető videók kerültek bele amit kimondottan a játéknak készítettek. Totál 3D-s animevilágban kell mászkálni, harcolni, transzmutálni, és a karaktereket fejleszteni. És nem csak annyi hogy Ed-et irányítod hanem végig veled van Al is és késöbb fórróbb helyzetekben mások is segíthetnek.
Nekem nagyon tetszett én egy erös 9 pontos játéknak mondanám. a gond vele az hogy kb 10 óra alatt simán végig lehet vinni. Viszont szerintem érdekes a sztori és hangulatos az egész.
PlayBack-nek nem tom mér nem tetszik :? pedig még végig se vitte. Azt a 10 órát azér "kibírhatná" és utánna mondjon véleményt
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Na rohamléptekben ezt a sorozatot is kivégeztem :]
Sajna a sorozatban felgyülemlett lelkesedésemet a movie vége alaposan letörte. Nem is értékelem egy darabig mert legfejebb 2 adnék rá 9-10 helyett :/. De ettől eltekintve megszerettem a sorozatot.
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
PlayBack
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.05.15. 07:19

Hozzászólás Szerző: PlayBack »

A film mint befejezés bátor ötlet volt és a maga módján zseniális :D .
Aki ezt a sorozatot megnézi az úgy tegye hogy közben próbája meg semmilyen más animéhoz sem hasonlítani ne várjon tőle semmit csak figyeljen és próbáljon meg rájönni mi is benne a lényeg miről szól és hogy jó e az a kesernyés érzés amit az animét nézve egyre inkább érzünk.

Viko ha szted egy FMA animéből ennél jobb játékot nem lehet készíteni akkor nem ártana ha megnéznéd a sorozatot.
A játék arról szól hogy mész és kis fekete emberkéket öldögélsz. Ami amúgy szépen van megcsinálva de a történet szemét a hangulat szemét nem jön át semmi. Te FFX et végigtoltad ami szerinted rövid lett ezért csak 9 pont ( 576 ban 10 pont és sztem 11) akkor hogy adhatsz FMA-nak 9 pontot? Próbálj meg nem minden animét a DBz-hez hasonlítani:P

ui: azért az FMA stuff felé mutatott sekélyes ítélőképességed ellenére én bírlak:P majd edzünk a héten:P
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Vree »

Azt hiszem, elég jól elkülöníthető, hogy hol kanyarodtak el a sorozatkészítők a manga filozófiájától és belevinni a sajátjukból (aki emlékszik a sok beszélgetésre a sorozat végefelé, tudja, miről beszélek...) ami persze végül a minőség rovására ment. Mondhatnám, hogy talán ha nem akartak volna annyira még egy filmet is csinálni, vagy jobban hűek maradtak volna az eredeti szellemiséghez...De nem mondom, mert hát az FMA éppen az az anime, ahol a legjobban helyeseltem a változtatásokat (például mennyivel izgalmasabbak a Homonculusok mint az ember-transzformáció eredményei vagy mennyivel menőbb Sloth és Wrath, mint az eredetijeik? És persze a vonatút Hughessal, ahogy az alkimistavizsgát lehetővé teszi Mustang...zseniális.) Így aztán marad a szokásos "filmet-és-mangát-is" megoldás annak aki teljes élményre vágyik. :)
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Most járok a sorozat felénél, és rohamléptekben haladok vele. ^^ Egyre jobban kezdem megszeretni. Mondjuk a kezdése valahogy nem jött be, nem szeretem igazán, amikor durrbeleaközepébe kezdést bevágnak, néha egészen kedvét szegi az embernek, hogy semmit sem ért belőle...
Kedvencem ki más lenne, mint Edward Elric. Jó pasi, kicsit lökött, meg olyan kis cuki, Babszem Jankó. (Na ha ezt hallaná, agyonverne... ^______________________________^) A másik meg Roy Mustang... Az se marad el sokkal Edwardtól. Az a kijelentése határtalan nagy röhögőgörcsöt váltott ki belőlem, amikor közölte, hogy ha egyszer ő lesz a Führer, akkor a hadseregben minden nőnek miniszoknyában kell járnia. XDD Cooool. ^^ :cool:
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Egyike azon anime-knak amiket először láttam végig és mit ne mondjak ha a végét nem rontják el(annyira végülis nem katasztrofális de lehetett volna jobb is)és ha sikerült lezárni úgy hogy a movie-ra ne kerülhessen sor akkor bátran merném állítani "tökéletes"(mondjuk így is alapmű)A történet(vezetés)érdekes és jól kidolgozott(kellően fordulatos)(.A karakterek zseniálisak mind a főszereplők mind a "mellékszereplők" főleg a Homunculus-ok(miattuk raktam idézőjelbe) akiknél gyakorlatilag ahány tag annyi egyéniség(személyes kedvenc Greed)és persze a negatívabb(de nem feltétlenül gonosz) figurák is nagyon jól elvannak találva(Scar RULZ)Az animáció és a hangok jók.A seiyuu-k is nagyon elvannak találva.(Romi Paku és Okiayu Ryotaro nagyon hozza a formáját)Amikor kell kellően drámai de nem süllyed bele és tud magán lazítani.A poénok is oda ütnek amiről ugye a szereplők kellően gondoskodnak^^Szal. ha nincs a vége és a movie(de leginkább ez szúrja a szemem)akkor...de így is Top5 nálam.Kedvencek:Roy,Scar,Greed.
Ja és Scar-ra szavaztam^^
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sai 2006.07.16. 22:06-kor.
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Scart én is bírtam, de azért is Edwardra szavaztam. És persze ez a kedvenc sorozatom :D
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Hát ez is nagyon jó shounen anime.Én Roy Mustang-ra szavaztam mivel õ a kedvencem.Az Elric bratyók nekem nem tetszenek. :D Kicsit a szereplõk nem tetszenek, de Roy bejõtt.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

EZ is olyan, hogy minden szereplő zseniális :D Roy Mustangot én annyira nem bírtam mondjuk, az Armstrong viszont ku**a poén volt :D
A hommunculusokat is bírtam annak ellenére, hogy negatív karakterek.
De Greed volt az, akit a legkevésbé...nemt'om, ő nem volt olyan szimpi.
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Õt én sem bírom!
Az Armstrong bizony tényleg jó volt !!! Én nem bírom hommunculusokat!
Greed meg tõkéletlen.Egyébként látom azt írtad hogy a kedvenc animéd.
Nekem nem ez a kedvencem de szeretem.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Imádtam ezt a sorozatot.
Te nem sajnáltad Gluttonyt amikor megtudta, hogy meghalt a Lust?
Én már szinte meghatódtam.
(Egy kis OFF:Ryou, te is virrasztó vagy? Én még 03:10 ig itt leszek sztem, mert akkor kezdődik Monthy Python az élet értelme, azt nem hagyom ki)
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

O hát nekem olyan az alvás mint a szûlinap!! :lol: Igen itt leszek.
És hát én is sajnáltam szegény-t s szégyen bevallani de csak azért nem bõgtem el magam mert el le kellett akkor mennyek. :D S azért ugy nem mutatkozok hogy azelõtt sírtam. :lol:
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Hogyha nem birod a hommunculusokat, akkor miért ez az elérzékenyülés Gluttony esete miatt? hm??? :weh:
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Na igen,éljenek az ellentmondások.Mellesleg én azért birom Greed-et(még az előző postomhoz hozzá téve)mert neki legalább van egyénisége(ellenben a többi Homunculus-al):karizmatikus igazi vezéregyéniség aki mellesleg a társaival is törődik és szemtől szemben felvállalja a tetteit nem úgy mint a többi háttérből manipuláló Homunculus.
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

A homonculusokban az a legjobb, hogy az elején úgy néz ki, hogy csak felbukkanó gonosz karakterek egy részig, aztán végig ott lesznek, és legalább úgy fejlődnek, mint az ember karik. Nagyon jó, hogy mindegyikük egy-egy főbűnt szimbolizál. Ők a kísérletek nem kívánt mellékhatásai, amik visszaütnek az alkotókra! Hozzátartoznak a világhoz. Közülük Lust a kedvencem. A legkevésbé Wrathot bírtam, az a dolog a kezével nagyon nyomi. Ráadásul az idővel nem stimmel valami... nem lehet egykorú sehogy se Eddel! Amikor látta őket a szigeten gyerekkorukban, akkor hogy mászkált láb meg kar nélkül?... Mer' ugye akkor Ed még csak tervezte a nagyjelenetet.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nekem a Homonculusok közül a kedvencem Wrath volt, meg Envy. Amúgy nekem az tetszett a homonculusokban, hogy negatív szereplők ellenére, valahogy mégsem éreztem őket teljesen gonosznak.

Amúgy abszolút favorit Ed és Roy. *jó pasiiik*

Amúgy Baoko, mire gondolsz, hogy mi nem stimmel az idővel? Kifejted részletesebben? Pár hét távlatából se ragad meg minden a sorozatból. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Baoko írta:Amikor látta őket a szigeten gyerekkorukban, akkor hogy mászkált láb meg kar nélkül?... Mer' ugye akkor Ed még csak tervezte a nagyjelenetet.
*fejet vakar* régen láttam már a sorozatot, de nem úgy került Ed a szigetre, hogy a néni a mesterük lett? mert az asszem mán azután volt, hogy nem volt hová menniük, mert anyuka transzmutálva... vagy nem? ^^'
Kép
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Cruel Angel írta:
*fejet vakar* régen láttam már a sorozatot, de nem úgy került Ed a szigetre, hogy a néni a mesterük lett? mert az asszem mán azután volt, hogy nem volt hová menniük, mert anyuka transzmutálva... vagy nem? ^^'
Akkor viszont nem mehetett volna a szigetre Al emberi alakjában, hiszen a Nagyjelenet után elvesztette testét, bátyja pedig végtagjait, az első "szigetelésüknél" viszont épek voltak.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

KazukiFuse írta:Akkor viszont nem mehetett volna a szigetre Al emberi alakjában, hiszen a Nagyjelenet után elvesztette testét, bátyja pedig végtagjait, az első "szigetelésüknél" viszont épek voltak.
Oké, igazad van... mondom hogy régen volt :P
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Baoko írta:Amikor látta őket a szigeten gyerekkorukban, akkor hogy mászkált láb meg kar nélkül?...
Szeretem akkor még nem látta őket, a szigeten csak a szörnynek öltözött sréác volt velük nem? (mind1 igazából, ezért most nem nézem újra, de pl. a mangában most olvastam ezta részt és ott nem volt ilyen jelenet)
Kép
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

A movie-t milyen playerrel lehet normálisan megnézni? Az 1300 Megás MKV ACE-classiccal csak hang van, VLC-vel elindul, de időnként elmegy a kép. :wtf: ::argh::
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Off: Használj mplayert.
On: Még mindig nem mertem megnézni ezt a moviet... Hadd maradjanak szép emlékeim az FMA-ról. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Válasz küldése