Higurashi no Naku Koroni

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Higurashi no Naku Koroni

Hozzászólás Szerző: Sai »

Az idei szezon egy igen érdekes darabja ez a pszihothriller-horrodrámák egyik gyöngyszeme melynek ugye a blogja az oldalon is olvasható.Nos a sztoriról nem nagyon beszélnék mivel az egész anime fejezetekre van osztva és minden fejezet más-más szereplő szemszögéből egy teljesen más sztori más-más végkifejletekkel(kivéve a 3. és 4. fejezet melyek szorosan összefüggnek)így csak a helyszín és a főszereplő srác + a falu lakói állandók.Ellenben a hangulat már megér egy misét.(bár ez az utolsó fejezet nem volt annyira jó szvsz)Horror filmeket megszégyenítő hang és képi hatásokkal melyek bármelyik mai horrofilmet lazán überel.Egy-egy szereplő pszihó megmozdulásaitól pedig az embernek a hideg futkos a hátán amire még a seiyuu-k is rátesznek egy lapáttal(jó naggyal).Arról már nem is beszélve hogy a thriller/krimi szálat is rendesen kidolgozták vagyis minden fejezetnél van min elgondolkodni/elmélkedni amíg a következő részt várja az ember és a lezárásokkal sem feltétlenül lesz okosabb tehát lehet agyalni rendesen.Ráadásul az egész anime nagyon megtévesztő és bővelkedik hirtelen váltásokban melyek egyikén még kawaii-n mosolygó lányokat látunk a következő pillanatban pedig megáll az ütő az emberben.Az egyetlen negatívum-legalábbis én úgy vettem észre-hogy a sorozat lassan de biztosan kezd ellaposodni(ez rossz szó de most így hirtelen csak így tudom kifejezni)tehát az első fejezettel magasra tették a lécet aztán a második még hozta a formáját a harmadikból már elvették a pszihósabb részeket de még lehetett elmélkedni aztán a mostani negyedik(ami összesen 2 részes volt)már megsem közelítette az első fejezet minőségét.Na de még a java hátra van hisz még van 11.rész(vagyis két fejezet)de ha így folytatják nem tudom mi jó sülhzet ki belőle.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én el akarom kezdeni, mert a blog alapján egy nagyon ütős kis sorozatnak tűnik. :) Nekem amúgy is tetszik, ha egy horrorba vagy drámába ilyen poénkodás, és kawaiiság is kerül, annál nagyobbat ütnek a pszicho részek. :D Csak remélem nem fogok ebben is csalódni, a legtöbb ember azt mondja, hogy ütősebb, mint sok horrorfilm, de volt aki azt is mondta, hogy túloznak. Na mindegy, ha kijött az összes rész, majd elkezdem, és véleményezem. :)
Kép
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Hát a mostani ilyen Fűresz,Átok, A motel(vagy valami hasonló)horronak szánt cuccoknál azért jobb.Legalábbis az első(és talán a második)fejezet biztosan.Aztán egy kicsit kezd átcsapni krimibe,csökkennek a psziho megmozdulások több kérdés jön elő aztán a 4. fejezet(bár lehet hogy csak a rövidsége miatt)de a krimi rész tekintetében sem volt olyan kimagasló.Viszont ha az utolsó fejezetben Rena hozza az első fejezetbeli über pszihó formáját akkor a végében nem fogunk csalódni.Szvsz.
Kép
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Viszont a ket kezemen meg tudom szamolni az osszes olyan animet*, amin igy lehet agyalni 2 resz kozott. Ezt vetek egyhuzamba megnezni, ezen gondolkozni kell, hozza tartozik.

* A ket kezemen 1024ig tudok szamolni, ugyhogy igen, meg tudom.
Kép
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Na igen ami főleg a harmadik fejezetre igaz(bár az első kettőnél is lehet min agyalni).A végén már elég WTF helyzetben voltam mert ugye vannak elképzelések/lehetőségek de sok konkrétummal nem szolgált az utolsó rész így maga az egész fejezet egy talány.Igaz hogy a következő fejezet választ ad néhány kérdésre(Rika és Satoko bácsikájának a halála de azokra is csak ilyen Rika-Oyashiro jóslás szintjén.)
Kép
Avatar
Nataniel
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.04.20. 21:14
Tartózkodási hely: eddig a padláson voltam, most épp az agyadra megyek

Hozzászólás Szerző: Nataniel »

jejejeeee ilyen téme is van márr huhúúú ::jthrill::

(bocs h ennyire értelmes cuccot írok ide, de 5 óra folyamatos csocsó után eléggé zsibbadt vok...)
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Akkor nem egyszerűbb ha szimplán nem írsz semmit?(nem sértésnek)
Ja amugy kiderült hogy az első magyarázós fejezet a 2. fejezet "válasza" lesz(paTKany blogja)és eszerint bejött a tippem vagyis hogy az első fejezet válaszaira az utolsó fejezetben kerül sor.
Kép
Avatar
Nataniel
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.04.20. 21:14
Tartózkodási hely: eddig a padláson voltam, most épp az agyadra megyek

Hozzászólás Szerző: Nataniel »

igazad van...tényleg egyszerűbb, de valahogy ez se tűnt fel nekem, sry :? (csak annyira megörültem^^)
csak az utolsóban? nem ér.... mind1... megnéztem a 16. részt és olyan szinten összekeveredtem, h ez most Shion v Mion akit most épp látok, h már a felenél elvesztem (jól jött a blog :wink: )
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Akkor ezek szerint nem fog kiderülni,hogy ki ölte meg Rika-chant (a Satoko-fejezetben) ?Azért az vicces hogy színtiszta spirituális alapon összehoztam egy elméletet,PaTKány blogja meg színtiszta logikus alapon kírúgja alóla a széket :-P
Hanatarou desu.
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Hogy ki ölte meg Rika-chant valóban rejtély maradt bár szvsz Satoko volt.Szvsz erre utal a kantoku eltünése és az hogy megpróbálta megölni Keiichi.Annyira elpattant már nála a cérna hogy mindenkit aki segíteni akart neki megölt mivel bizonyítani akart(ez volt Satoshi-val is,ugye a bűntudat hogy még az ő részét is átvállalta a szenvedésben a bácsikájuk részéről) hogy neki nincs szüksége segítségre így mikor visszajött a bácsikája és előjött a Satoshi téma majd pedig elborult az agya neki kezdett a gyilkolásnak a fent említett ok miatt.de az csak az én elképzelésem
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Egyelőre csak a második fejeztnél tartok, de nagyon bejött eddig. Mellesleg utálom a horrorokat, de ez nagyon ott van a szeren (egyelőre), a harmadik fejezetet csak azért nem néztem még meg, mert nem találtam még három esti órát, ami alatt egyben le lehetne tolni. Mellesleg rejtélyes, meg minden, de nekem gyakran úgy tűnik mintha az egészet, csak Kaichi haluzná. Főleg a második fejezet végén, mikor fekszik a korházi ágyban tök nyugiban és egyszercsak... meg a két iker... najó majd visszanézek, ha már megnéztem a harmadikat, mert spoilerek vagytok :)
Kép
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Nos Keiichi és a halucináció valóban szerves részét képezik a fejezetek történéseinek főleg hogy nem tudhatja az ember pontosan hogy honnan is kezdődnek Keiichi halucinációi ami leginkább az első és a harmadik fejezetnél játszottak eddig nagy szerepet.a 2. fejezeetben szvsz nem volt olyan mélypont mely kiválthatta a halucinációt vagy bekattanást mivel szvsz ahoz túlságosan gyorsan és hirtelen történtek a 8. részben az események bár volt két mozzanat(a telefonos beszélgetés és a létrás eset)de azok nem voltak olyan súlyosak mint az első fejezetben az ajtós jelenet.
Kép
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

A 2 fejezet vége nemetszet... Jó volt meg minden de olyan Zs kategóriás horrorfilmérzésem lett, hogy csak na. Az a tipikus, hű meghalt a gyilkos de mégsem. Egyszóval bééénaaaa! Halottam olyan híreket hogy a DVD-változatban máshogy kerül be ez a fejezet. Hát reméllem. (Biztos sok levele kaptak. :) )

De a most jövő rész (Shion) is magyarázó. És ezután jön a finálé. :) Remélem ez valamilyen szinten már Good End végigjátszás lessz. :)

Mellesleg mekkora állat lenne már ha a utolsó "végigjátszás" a 2-ot fojtatná! Akkor megbocsátanám azt a kivételesen béna véget.
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Szerintem pont ez az az anime, amin egy kicsiny valtoztatas (egy gombostu fejenek a szine) is megengedhetetlen. Ha jol emlekszem a Good End nincs benne az animeben, talan utolag OVAnak (bar erosen ketlem). Nekem a masodik hennel sincs bajom, elvegre csak felig lattuk, most jon majd a magyarazat, de teny, h a watanagashi nekem is jobban tetszett. Persze, hiszen az volt az elso :D
Kép
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Prof.William:Most nem azért de egyszer sem volt "utalás"(ahogy az általad említett Zs kategóriás filmekben lenni szokott)hogy a gyilkos(vagyis Mion)meghalt szimplán lelépett időben nehogy elkapják aztán szépen sorjában végigment a kimaradt áldozatokon(vagyis Shion és Keiichi).Good End meg max. csak az utolsó fejezet lenne de sajna azt csak az tudja aki játszott a játékkal.
Érdekes lesz majd Shion szemszögéből látni az eseményket,tudva hogy a 2. fejezetben már attól sokkot kapott szinte ha meglátta Mion-t.Mellesleg szerintetek a késelős jelenet mikor fog előjönni ha egyátalán előjön?
Kép
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Ott ugye Rika-chan kovet el ongyilkossagot, espedig tudatmodositas alatt Shion alltal, valoszinuleg ennek az eredmenyet lattuk a 3.-4. henben. Tehat a valaszarcok kozul barhol lehet, ugy tunik ez szinte mindenhol megtortent...
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

1. Az, hogy a kórházban Keiichire támadó "Mion" egy zombi volt (démon a bűnös verzió), vagy csak hibásan azonosították a kútba dobott hullát Mionként (Mion a bűnös verzió) vagy Shion megszerezte a hullát és kidobta az ablakból Shionnak öltöztetve (Shion a bűnös verzió) nem egyértelmű, de remélhetőleg az elkövetkező 4 részben kiderül.

2. Amennyire tudom a Tsumihoroboshi valóban valamennyire "good end" lesz, de ettől még nem lesz vidám mesedélután. Bepöccent Rena húsvágó bárddal a kezében közveszélyes, biztos nem lesz könnyű Keiichijéknek megfékezniük.
Kép
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Szvsz az első verzió lehet a magyarázat mivel a beszélgetés Mion,Rika és Keiichi között erre utal mielőtt beindultak volna az események.Hasonló eset mint Rika-nál,tudja hogy irányítja Oyashiro de nem tud tenni ellene vagy valami hasonló.A második teória azért nem lehet hisz elvileg csak Satoko és Rika került a kútba.A harmadik már neccesebb mivel ott bezavar a létrás jelenet.
Ja és nem tudom mennyire spoileres(vagy épp hiteles) de ez érdekesen" néz ki http://usteam.hu/pictures/b/pics/1150567432142.jpg
Kép
Avatar
Nataniel
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.04.20. 21:14
Tartózkodási hely: eddig a padláson voltam, most épp az agyadra megyek

Hozzászólás Szerző: Nataniel »

Sztem Shion lehet a bűnös. Úgy vélem, hogy a "barlangban" is ő akarta megkínozni Keiichi-t(valószínűleg azért, mert ugyanúgy beleszeretett Keiichibe, mint Satoshiba...és tudjuk, h Satoko is ugy nézett Keiichire mintha ő lenne az "új" bátyja, csak most Keiichin [is] tölti ki a dühét)
[saját teória...elég furcsán néz ki mondjuk így visszaolvasva. lehet megint meg kéne néznem a szóban forgó fejezetek... :roll: ]


U.I.:nem úgy van, hogy a játékból most készül az uccsó fejezet?(5 részt sikerült megszereznem). Mert akkor ezt még megcsinálhatják utólag OVA formájában(remélem).
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

2 lehetőség van... Ha sikeres volt jön az OAV, ami nem lenne rosszmvagy az utolsó részt variálják meg valamennyire.

A fightjelenet ahogy tudom az official mangábol volt, szóval nagyon, jó lenne ha beraknák a animébe amolyan végső Oyashiro-sama vs Keichi harcnak. :)
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Nataniel:
Sztem Shion lehet a bűnös. Úgy vélem, hogy a "barlangban" is ő akarta megkínozni Keiichi-t(valószínűleg azért, mert ugyanúgy beleszeretett Keiichibe, mint Satoshiba
Végülis nem elképzelhetetlen.Sok mindent kihoz ám az emberből a féltékenység.
és tudjuk, h Satoko is ugy nézett Keiichire mintha ő lenne az "új" bátyja, csak most Keiichin [is] tölti ki a dühét
A második fejezetben erre nem igen van utalás ha jól emékszem nem is nagyon beszélt nagyon egymással Keiichi és Satoko.
[saját teória...elég furcsán néz ki mondjuk így visszaolvasva. lehet megint meg kéne néznem a szóban forgó fejezetek... ]
Főleg hogy szerintem kevered a 2. fejezetetl a 3.-al amelyek ha jól tudom nem igen függnek össze.
Prof.William:
Jó lenne csak épp nem igen lehet komolyan venni^^'
Kép
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Én akkor is fenntartom,hogy van itt valami lény(Oyashiro-sama,mocsári démon,akármi),ami képes emberek alakját felvenni...
Ismer valaki hasonló stílusú animét?Eddig nem szerettem az ilyesmit,de most nagyon rákattantam.
Hanatarou desu.
Avatar
Nataniel
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.04.20. 21:14
Tartózkodási hely: eddig a padláson voltam, most épp az agyadra megyek

Hozzászólás Szerző: Nataniel »

igen Sai. Utánanéztem és megkevrtem a 2őt egy kicsit :oops:
hasonló stílusú engem is nagyon érdekelne, bár utánanéztem és nem nagyon találtam
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Na megnéztem a 16. részt:
Nataniel:Talán mégis jó amit írtál mivel a féltékenység az meglehet bár még nem tudom hogy fog ez alakulni de az eddig ismeretek szerint Shion-nak bejött Satoshi és bejött Keiichi(legalábbis "hajtott" rá) egyaránt míg Mion-nak anno csak Keiichi tetszett(a 16. részben nem volt különösebb utalás egy Mion és Satoshi féle szálra bár tény hogy barátok,mivel az a simogatás amit Shion kapott azt ugye Mion-nak öltözve kapta)tehát a féltékenységi szál adott lehet és közvetetten ugyan de Satoko is rájátszik a dologra(azért csak közvetetten mert a 2. fejezetben nem ő volt az áldozatok részéről a főszerepben)Mondjuk nem értem hogy Shion már a múltban is ennyire bekattant akkor hogy élte meg Keiichi feltünését Satoko.Lazán kinéztem volna Shion-ből hogy kicsinálja Satoko-t.Mellesleg van egy olyan érzésem hogy Satoshi haláláért elég erőteljesen Shion lesz a felelős.
Kép
Avatar
Nataniel
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.04.20. 21:14
Tartózkodási hely: eddig a padláson voltam, most épp az agyadra megyek

Hozzászólás Szerző: Nataniel »

Sai írta:Mellesleg van egy olyan érzésem hogy Satoshi haláláért elég erőteljesen Shion lesz a felelős.
Én is így gondolom, már csak azért is mert amikor láthattuk Satoshi holttestét (9. rész legeleje) ugyanazzal a módszerrel lett megölve/megkínozva ahogy Keiichit is el akarta intézni Shion[?](minden ujjba 3 szög, stb stb...).
Válasz küldése