My/Mai HiME

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Most hogy megszereztem az OST-t kezdek rájönni milyen klassz zenék voltak a HiME-ben.
Szerencsére a Mai-Otome megtartotta ezt a stílust, ami szerintem nagyon passzol az anime hangulatához (főleg azok a számok, amikben kórus énekel).
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Én már a sorozat nézése közben beszereztem mind2 OSTt :)

Általában nem tudok ovlasni, fórumozni vagy bármit csinálni ha "zene" megy a háttérben, de ezek tökre jó kis háttérmuszikák, Főleg az Ensei (eredeti mellett a különböző variánsai is), meg a Mezame amiket szeretek róla, aztán ott van még a Nemuranai Yami no Shitou (a kis minizúzda miatt :))
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Az OST nekem is nagyon bejon, sztem is az Ensei a legjobb (mindegyik verzioja tetszik..)
en meg nem tudok semmit csinalni zene nelkul :D
Nem tudom ki tud rola meg ki nem (vszleg en vagyok lemaradva :drop: ) de Dc-n talaltam ilyen neven h Mai Hime Specials, 26 kis epizodot (valoszinuleg DVD extrak lehetnek) amiben minden szereplo elmesel vmit magarol, megoszt egy gondolatot, es nekem nagyon tetszenek..amikor Mai beszel a szerelemrol majdnem elsirtam magam.. :cry:
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Ezzel az anime-val is úgy voltam mint az FMA-val ha nincs a kiábrándító befejezés akkor egy nagyon tuti cucc lenne.Persze így is az hisz adott az érdekes történet és karakterek(ráadásul Natsuki-t leszámítva nem is igen találtam sablonos szereplőt)remek animáció és még annál is remekebb zenék melyek pont jól illeszkednek a látványos harcokhoz.Aztán elkezdik fokozatosan egyre kilátástalanabbá,komolyabbá tenni a helyzetet az ember érzi hogy itt aztán durva végkifejletre számíthat erre az utolsó rész be jön a happy end szal....na mindegy attól függetlenül maga az anime nagyon bejött csak ez a befejezés,pedig nem is a BONES készített :-P
Avatar
sakuya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.07.22. 23:46

Hozzászólás Szerző: sakuya »

Igen, valóban nem kellett volna mindenkit feltámasztani a végére, dehát ez van, így kell szeretni. :cool:
Nem gondolom, hogy Natsuki sablonos szereplő lenne, kimondottan szerettem benne, hogy nem az a mindenkivel kedves típus... és amit levágott Sizuru-vel, na az ott volt a szeren...
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Nem is úgy értettem hogy az a hű de cute szereplő hanem az enyhén negatív beütése a "nem kell a segítséged egyedül is megy" hozzáállása nem épp a legeredetibb de ebből a szempontból legalább nem viszik túlzásba a dolgot.
Kép
Avatar
sakuya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.07.22. 23:46

Hozzászólás Szerző: sakuya »

Sai írta:"nem kell a segítséged egyedül is megy" hozzáállása nem épp a legeredetibb de ebből a szempontból legalább nem viszik túlzásba a dolgot.
várj, ezt most nem értem, hogy érted, mármint a nem viszik túlzásba--t.
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Úgy hogy bár nem a legeredetibb karakter azért nem esnek át a ló túlsó oldalára tehát hogy úgy mondjam még tűrhetően sablonos.
Kép
Avatar
sakuya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.07.22. 23:46

Hozzászólás Szerző: sakuya »

áááá, értem, hogy értetted.

furcsa, mert én pont azt tartom sablonosnak, ha valaki mindenkivel kedves, über jófej, meg ilyenek. hm.. ennyit tesz, hogy ízlések és pofonok..

Egyébként az volt a furcsa tényleg, h Mai állandóan másokra gondolt-mint valami brazil soap-ban, de aztán mikor Nao megkérdezte tőle, hogy igazából Takumi halálát akarja-e, igazán kétségbeesett... na ez az önvizsgálat volt az, ami emberivé tette a szememben...
nem hiszek a "csupa kedves" emberekben.
Avatar
Jiyuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2006.07.23. 03:59
Tartózkodási hely: Icethrone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jiyuu »

furcsa, mert én pont azt tartom sablonosnak, ha valaki mindenkivel kedves, über jófej, meg ilyenek. hm.. ennyit tesz, hogy ízlések és pofonok..

Egyébként az volt a furcsa tényleg, h Mai állandóan másokra gondolt-mint valami brazil soap-ban
Teljesen egyetértek veled, és sajnos rengeteg ilyen animehős van, ezzel pedig megfosztanak attol hogy bármilyen szinten bele tudjam élni magam a sztoriba vagy azonosulhassak a karakterrel.

Ugyanígy vagyok a mártírkodo, szegénysorsu, ártatlan szende leánykákkal (aka Miaka FY-ből). Nem tudom megemészteni az ilyen karakterjellemet..-.-
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

furcsa, mert én pont azt tartom sablonosnak, ha valaki mindenkivel kedves, über jófej, meg ilyenek.
Ha itt most Mai-ra gondolsz akkor ez nem teljesen igaz.Mai jelleme ennél azért komlexebb.Hisz tudjuk hogy milyen terhek mellett tud kedves maradni hogy egyik pillantról a másikra teljesen felfordul az élete és azért látjuk hogy ő is csak ember és nála is elszakadhat a cérna.Más hasonló jellegű karakterről nem tudok vagy épp nem emlékszem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sai 2006.07.24. 11:21-kor.
Kép
Avatar
sakuya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.07.22. 23:46

Hozzászólás Szerző: sakuya »

jiyuu; teljesen eggyetértek veled!! (magammal) :cool:
A tökéletlenséget szeretem az emberekben is.

sai; mai komplex jellemét senki sem vitatta; "aztán mikor Nao megkérdezte tőle, hogy igazából Takumi halálát akarja-e, igazán kétségbeesett... na ez az önvizsgálat volt az, ami emberivé tette a szememben... "--néhány hozzászólással feljebb.
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Akkor ezekszerint Natsuki marad az egyetlen enyhén sablonos szereplő.A végefelé mondjuk azért ő is összekapja magát + a "kapcsolata" Sizuru-val...najó mondjuk hogy a szereplők terén azért ott van az anime kár hogy ez az utolsó részben annyira nem látszódik.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem is tudom, nekem tetszett a vége, szeretem a happy endet. :) Mai pedig a legjobb. ::daisuki::
Kép
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

A happy end-el még nem is lenne gond ha nem úgy vezették fel volna ahogy:a fokozott kilátástalanság,drámaiság után elénk vágják ezt a kliséktől nem éppen mentes befejezesét.No comment.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Lehet, hogy klisés, de nekem bejött. :) Esetleg Reito-ból csinálhattak volna még felvágottat, de amúgy rendben volt a dolog. :D
Kép
Avatar
sakuya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.07.22. 23:46

Hozzászólás Szerző: sakuya »

Vicces, hogy ha erre a sorozatra gondolok nem is jut eszembe az utolsó 5 perc... leginkább a tragikus részek maradtak meg bennem --no meg mikor mondjuk stoppol Natsuki--, és ennek nagyon örülök.. az öszznépi piknik teljesen háttérbe van szorulva

Ja ezt csak zárójelben; kimondom, h Natsuki volt a kedvencem.... :-P és az egyetlen, akitől falra tudtam volna mászni, az Mikoto.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Mikoto-t mindenki utálja (?), pedig szerintem Shiho volt a legidegesítőbb... bár ahogy fehér köppenyben fuvolázik...
Kép
Avatar
sakuya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.07.22. 23:46

Hozzászólás Szerző: sakuya »

Shiho, tényleg.. a sok onii-chan, meg usotsuki.... hát versenyezhetnének a Mikotoval az biztos...
Bár Shiho másképp volt idegesítő, ő csak szimplán féltékeny volt.

(üdv madfist :wink: )
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Shiho tipikusan az a szereplő akit bár megért az ember mégis maga az egész karakter zsigerből irritáló,legalábbis én így voltam vele.Mikoto meg Mikoto^^'
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sai 2006.07.24. 18:32-kor.
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Tiara írta:Most hogy megszereztem az OST-t kezdek rájönni milyen klassz zenék voltak a HiME-ben.
Én azért kezdtem el nézni mert tetszett az ost :dirr:
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mikotóval semmi bajom, tök poén. :D Shiho-t én sem kedvelem annyira, viszont őt nem tudtam nagyon komolyan venni, mivel egyértelműen egy kislány, szerintem sosem volt Mai méltó ellenfele. (Tate-t leginkább csak a lelkiismerete tartotta mellette, de kétlem, hogy valaha is úgy gondolt volna rá, mint barátnőre.) Akit az első perctől fogva utálok, az Reito. A sorozat első felében sablonos 12-egy-tucat átlagbish, aki a sorozat második felére egy sablonos 12-egy-tucat darkosbish főgonosz lesz, és mindeközben folyamatosan beszólogat Tate-nek, valamint Mai-re hajt. Mit is mondhatnék? Blöööeee! :-P
Kép
Avatar
Sagesse
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.08.30. 05:16
Tartózkodási hely: Wudersch

Hozzászólás Szerző: Sagesse »

Nekem sem volt bajom a befejezéssel, sőt! A második felében annyira sötétté és nyomasztóvá válik a sztori, hogy valamivel meg kellett emelni a végén. Erre jó egy piknik. :)
Sai írta:Shiho tipikusan az a szereplő akit bár megért az ember mégis maga az egész karakter zsigerből irritáló
Ő volt az egyetlen, akivel képtelen voltam együtt érezni. Értettem és néha kicsit sajnáltam is, de ennyi... pedig amikor ül a hintában és Tate-ra vár, az igazán megható (lehetne, ha nem idegesített volna annyira a karakter :)).
Mikotóval semmi bajom nem volt (vagy lehet, hogy csak Shiho mellett nem tűnt zavarónak :D).
Deo favente navigas vel limine. - Horatius
Ira impedit animi iuditium. – Cato
Waff! - Ein
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Sagesse írta:Nekem sem volt bajom a befejezéssel, sőt! A második felében annyira sötétté és nyomasztóvá válik a sztori, hogy valamivel meg kellett emelni a végén. Erre jó egy piknik. :)
Sai írta:Shiho tipikusan az a szereplő akit bár megért az ember mégis maga az egész karakter zsigerből irritáló
Ő volt az egyetlen, akivel képtelen voltam együtt érezni. Értettem és néha kicsit sajnáltam is, de ennyi... pedig amikor ül a hintában és Tate-ra vár, az igazán megható (lehetne, ha nem idegesített volna annyira a karakter :)).
Mikotóval semmi bajom nem volt (vagy lehet, hogy csak Shiho mellett nem tűnt zavarónak :D).
Shiho tényleg eszméletlen bosszantó jellem, mellette eszméletlen önző. Az egész sorozat alatt azt hiszem igazán önzetlen tette nem volt. Ráadásul mindenki fetámad a nagyon elszúrt happy end végén mégjobban idegesítővé tették a befejezést azzal hogy egyből Tate-ra ugrik illetve Reito randira hívja Mai-t. Mintha senkinek nem tűnt volna fel, hogy mi történt. Pillanatok alatt egy akkora visszafejéődés történetileg és karakterileg, hogy az megbocsálthatatlan...

...lenne ha íddig nem lett volna olyan fordulatos és pörgő az anime. Ha nem szúrják el így a végét szerintem az egyik kedvenc animémnek nyilvánítottam volna. Így viszont a top10be éppenhogy ha bekerült.

Láttam feljebb Mikoto-ról is elég sok szó esett. Nos én azt mondom, hogy egy nagyon aranyos karakter, főleg mikor vízért rohangál mint egy macs. :-P Azt, hogy nem tudja hol a helye talán annak tudhatjuk be hogy nagyon fiatal, hiszen 13-14 éves lehet akinek sosem volt senkije. Bár miután Mai a gondját viselte és tényleg barátokkaá válltak nem igazán értettem, hogy mi történt. Végül pedíg a "bátyja" mellet kötött ki. Feltételezem, hogy a nyakláncon keresztül manipulálták valahogyan, bár ez nem tiszta nekem.
Ettől függetlenül egy olyan karakter, aki mintha az ember huga is lehetne. Aranyos, néha kicsit bosszantó de haragudni igazából nem lehet rá. ::^_^::
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nekem a happy end még tetszett is, viszont a "memóriatörlés" a végén tényleg pöttyet hülyén jött ki. ("Naonak elnézzük, hogy gyakorlatilag ellenünk fordult, Reitonak meg azt, hogy meg akart ölni mindnyájunkat..." :? ) Nem azt mondom, hogy rendezzenek nekik nyilvános kivégzést (bár Reitoét megnéztem volna :twisted: ), de azért elég könnyen megbocsátottak a többiek.
Kép
Válasz küldése