Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na igen, a dramaturgia és a mondanivaló nem hozza vissza az általunk kedvelt, majd megölt szereplőket. :( Attól, hogy megértjük, hogy XY miért halt meg, még lehetünk tőle a padlón. És a Berserkben Ricket és Casca akkor is életben maradtak! XD
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

.......REINKARNÁLÓDNAK. Az ég szerelmére. o___o Lehet, hogy nagyon tragikus meg minden ahogy meghalnak, de ez nem érvényteleníti a tényt, hogy REINKARNÁLÓDNAK, mert a világ körforgása, meg minden. Ami a mondanivaló része, teszem hozzá. :roll:

Ez meg lehet, hogy csak az én személyes perverzióm, de én nem szeretem, amikor szereplőket csak azért hagynak életben, mert "sajnáltuk megölni őket", mint ahogy azt sem, ha csak hatásvadászatból ölnek meg karaktereket. Aki halálra van "kijelölve", annak tessék szépen meghalódni, a WR esetében pedig baromira egyértelmű volt, hogy ezt senki nem fogja túlélni (én ezért is örültem a reinkarnációnak a végén)... mivel az egész sorozatban végig a világvége dolgot nyomatták.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Load
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.03.29. 17:38
Tartózkodási hely: Nem, nem vagyok szomjas.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Load »

Hellsinget befejeztem, most nézem a Chobitsot.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Legutóbb Laint néztem, aztán a Neo-Tokyo került elém (Memories kedvelőinek ajánlott, szinte ugyanaz a stílus), most GITS: SAC 2nd GIG van soron (miután az első sorozat nagyon tetszett), és a Gungrave/Texhnolyze párossal is kéne haladnom, valamint a Chrno Crusade-ből is néztem egy újabb részt, de most sem győzött meg.
Avatar
Jiyuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2006.07.23. 03:59
Tartózkodási hely: Icethrone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jiyuu »

Rájöttem hogy értelmetlen vitatkozni... :)
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Én ezt olyankor érzem, mikor rájövök: lehet hgoy a másiknak jobban igaza van :) Tehát tudom, hogy én miért is gondolom én az adott dolgot úgy ahogy, a másik érvei elég meggyőzően állnak velem szemben :D Ez általában egy konszenzusra fut ki bennem - amivel én elég boldog vagyok, mert ha valaki meg kérdezi, mit gondolok, egyből, el tudom mondani mindkettőt, amit kvázi igaznak tartok :)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Groove Adventure Rave

Ismét egy shounen/akció/kaland/vígjáték. :D Eddig egész meggyőző. Az opening isteni, az ending is szépre sikerült, a humora ütős tud lenni, a szereplők is egész szórakoztatóak voltak (és lehet, hogy most a fanboy beszél belőlem, de Elie egyenesen rulez *__*). A történet egyenlőre elég gyér, ami még nem lenne gond, viszont az már zavar, hogy az 5. résznél tartok és máris jönnek a DBZ-t idéző rétestésztás jelenetek. Szóval a legutóbbi rész gyakorlatilag arról szólt, hogy főhősünknek a törött kardját újrakovácsolják, míg másik hősünk a gonosz bázisára betörve verekszik vele egy csöppet, de persze elverik. Jobb animékben ez 5-10 perc alatt lezajlik, itt 25 percig erről volt szó. A következő rész preview-jában pedig kezdődött az amit igazán utálok: "Kinek van coolabb kardja?" avagy a gonosz a hiperszupermegagiga technikát használva előhív egy illúziósárkányt, hősünk pedig a Rave nevű varázskővel upgradeli kardját, ami mellesleg már alapból akkora, hogy Gatts Dragonslayerével vetekszik a Berserkből. Szóval valószínűleg hamarosan eldől, hogy tovább fogom -e nézni. Ha a fickót leverik a következő rész végére, akkor még van rá esély, ha még tovább huzzák, akkor már kevésbé. (Ugyanis az anime még be sincs fejezve, a manga több mint 30 kötet, és asszem még ma is megy. Na most ez szerintem pont nem egy olyan sztori, ami kibír 30-40 kötetet, de majd kiderül.) Majd meglátjuk, nem bírom, ha a kaland és vígjáték elemeket háttérbe szorítja az agyatlan gyakás. Ha nem így lesz, akkor akár még kedvenc is válhat belőle, ha pedig mégis, akkor megállapíthatjuk, hogy MÄR-ból csak egy van. :D
Kép
Avatar
Jiyuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2006.07.23. 03:59
Tartózkodási hely: Icethrone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jiyuu »

Akkor most ez buzdítás, vagy elrettentő példa?:D
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Genshiken:Váá vmi brutál!Nagyon tetszett!Kár hogy ilyen rövid lett.Az opening vmi brutál nekem nagyon bejött!!!Jó lenne ha lenne ilyen klubb a környéken. :lol:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jiyuu írta:Akkor most ez buzdítás, vagy elrettentő példa?:D
Még én sem tudom. :D Most tart a sorozat annál a pontnál, ahol elválik, hogy jó vagy rossz irányba billen a mérleg. :wink: Még úgy a közepe körül írok majd róla egy véleménynt, hogy mégis melyik irányba ment el, illetve a legvégén egy összegzést. (Már ha végig bírom majd nézni, remélem annyira nem fajul el, bár ha torrentről egy hét volt mire leszenvedtem, akkor már valószínű végignézem.)
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Oruchuban Ebichu:
Igen.. végignéztem :D
Hát van benne elég szex, de ezek mellett egy igen hülye sorozat :D
Ebichut a házvezető hörcsögöt egyszerre lehet szeretni is meg utálni is :)
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ma fogom elkezdeni az Excel Saga-t... :D
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Most kb up-to-date lettem az Ouran Host Klubbal (értsd: eljutottam az eddigi utolsó fansubolt részhez, szóval azt majd folyt köv, remélem, minél hamarabb :bounce: ); addig is, jön a Lain... :dirr:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

raz86 írta:Genshiken:Váá vmi brutál!Nagyon tetszett!Kár hogy ilyen rövid lett.Az opening vmi brutál nekem nagyon bejött!!!Jó lenne ha lenne ilyen klubb a környéken. :lol:
Az nekem is nagyon tetszett! De annak lesz folytatása,nem?
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Én sajnos nem úgy tudom :( Pedig az egyik kedvencem lett... (Madarame-san rulz! fullotaku :D) Illetve Tanaka-san-on nem tudok napirendre térni - hogy Kamui a hangja... :D:D:D
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Ichigo Mashimaro ::hehe::
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Misu írta:De annak lesz folytatása,nem?
Ha minden igaz, ez év októberében startol a Genshiken 2. sorozata, és én is nagyon várom ^^
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2006.08.02. 09:50-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tegnap álltam neki Haibane Renmeinek, első két részt néztem meg, ma nekikezdek párhuzamosan a Boogiepop Phantomnak... :cool:
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

juhúúú! most láttam h lesz nemsokára az RTL2-n a Shaman King, végre megnézhetem az elejét,meg kíváncsi vagyok a szinkrionokra, nomeg a zenére is. aztán lesz még rajta a Naturo is, bár ezt nem tudom mennyire fogom szeretni, mertha csak a pöfölésről szól azt annyira nem szeressem... lesz mit nézni azgusztusban anélkül h rácsoffadnának a szemeim a monitorra ::jthrill::
Avatar
Devi chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2006.08.01. 21:17
Tartózkodási hely: Föld - Európa - Magyarország - Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Devi chan »

Legújabban Bleachet nézek éjjel-nappal, bár azt nemhinném hogy bárkinek is ajánlanom kéne a hírneve magáért beszél.
Ezenkívül lazább fandommal viszonyulva a dologhoz Chrno Crusade-t, Gundam Seed Destinyt meg Gokusent nézek, hangulatfüggő mikor mennyit.
"Friends are the family you choose by yourself."
Kép
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Innocent Venus-t fogok nézni.Sakurai Takahiro,Ishikawa Hideo...bőven ellensúlyozzák a mechákat.
Hanatarou desu.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Groove Adventure Rave EP 26.

Ezzel a sorozat feléhez érkeztem, amit az új openinggel és endiggel is jeleztek a készítők. (Véleményem szerint az első OP és ED nyomába sem ér a két új, viszont rossznak sem nevezném őket, szóval rendben vannak. :)) Megtörtént, amit talán még akkor sem hittem volna, ha előre mondják: a sorozat nagyon beindult. :D (A Trigunnal voltam így anno, hogy az első 10 rész alatt abba akartam hagyni, utána meg nem bírtam leállni vele. :D Úgy néz ki, ez lesz a második ilyen animém. :)) Szóval az első 10 rész (1-2 vicces epizód kivételével) egy rossz viccnek tünt, klisés helyzetek (és ha már én mondom, hogy klisés, akkor tényleg baj van XD), sablonos és elbénázott szereplők (főleg a gonoszok terén), 0 történet, és az események is nagyon lassan haladtak előre. Aztán 10 és 20 között határozotta elindult valami, elkezdett a sztori fordulatosabb lenni, a szereplők személyisége kiforrottabb lett. Viszont amitől ma végleg nagyott nőtt a szememben a sorozat, az a 20. résztől kezdődött. Mintha egy teljesen más animét néztem volna, a sztori drámaira fordult, ötletes és eredeti gonoszok jelentek meg (és már nem a "semmiből" jönnek, hanem tudni lehet, hogy még kb. hányan vannak), szóval a 20-21-22 részeket szinte sikerült non-stop végigsírnom. (ezek ilyen ütős részek voltak) Elie seiyuujának csak gratulálni tudok, azok a sikolyok, majd a megható jelenetek nagyon hatásosak voltak. :cry: Szerencsére a dráma nem fordult át angstbe, szerintem nagyon szépen sikerült ábrázolni. (Direkt nem írok semmit róla, mert erős spoiler lenne.) És végül még meg is oldódott a probléma, legalábbis egyenlőre. :) Érdekes volt még, hogy aki az opening alapján főgonosz sablonbishnek tünt, abból az egyik legeredetibb figura lett, ráadásul még be sem lehet nagyon sorolni, hogy a "gonoszok" vagy a "jók" táborát erősíti -e. A 23-24 részben szerencsésen lezárták a sztori ezen drámai részét, a 25-el pedig a sorozat első felét is. A 26. valószínűleg egy mangában nem szereplő filler volt, viszont megérte, mert utoljára talán csak a legelső epizódon nevettem ennyit. :D Szóval eddig gratulálok neki, az elején nem hittem, hogy valaha "talpra fog állni" a sorozat, de sikerült. :D Majd a végén még írok egy végső értékelést, ha tartják ezt a színvonalat, nagy baj már nem lehet. :)
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Mivel rájöttem, hogy Yu Yu Hakushot kodek hiányában jelenleg nem tudok nézni, be kell érnem a Higurashi no Naku Koro ni -val. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Fate/stay night:

Nemrég került a kezeim közé, és a Shakugan No Shana után elkezdve méginkább megtetszettek ezek a "karddal vívós" animék, amik tele vannak mágiával. A története viszonylag egyszerű, az egész anime egy 7 mester + 7 szolgájának harca köré épül, amiről persze a külvilág nem tud. Minden mesternek van egy szolgája, bár ez nem a legjobb kifejezés rá. Ezek a megidézett segédek egy-egy a multban elhunyt hős lelkei, akik materializálódnak a mai világban. A harc a Szent Grál-ért megy. És az ok is egyszerű: A Szent Grál minden kívánságot teljesít. Tele van izgalommal, jó kis harcjelenetekkel, meg jó csajokkal:).
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

De rég írtam ide... Hát lássuk:

Hachikuro 2. szezon: még mindig szeretem, már szinte hiányzott ^_^. Ez a sorozat annyira fílinges, hogy kár is magyarázni, úgyse lehet leírni: mindenkinek ajánlom, aki szereti a hangulatos animéket, jó karakterekkel és vicces részekkel (csuklásos rész rulz xD). Kiváncsi vagyok, mi lesz a szerelmi szálakkal benne... :roll: Ilyenkor nyáron pedig valamiért még közelebb érzem magamhoz az egész anime hangulatát ^^.

Le Chevalier D'eon: ez egy új cucc, még csak az első részét láttam, de szerintem folytatni fogom, bár nagyon kell hozzá hangulat, hogy leüljek megnézni. Az animációja nagyon szép (de a cg néhol elég... furán illeszkedik a grafikához o_O). Ami a karidizájnt illeti, egyértelműen nyugati közönségnek van szánva (szinte alig lehet észrevenni, hogy ez most japán lenne...) Amúgy eddig annyi derült ki róla, hogy "franciás-titkosrendőrős-kosztümös-zombis-fiúbólnővérbe átváltozós xD"

Blood+: random belenéztem az első részébe... O____O au. Az a pasi (Mr. főbishi) borzalmas benne (kb. mintha a Weiss Kreuz-ból jött volna ki, vagy nem is tudom...). Utoljára ekkora fanservice-t Tooya csinált az AnC-ben, de ő legalább felvállalta a tettét nyíltan, és még bocsánatot is kért (ld. smár), ez a pali meg gondolom ráfogja majd a véradásra xD. Hát, ezek a bishik se a régik... hová lett az udvariasság ˇ_ˇ?

Innocent Venus: egyelőre ettől se ájultam el. Az alaptörténet egyáltalán nem nagy durranás (világvégén kasztosodott rétegek, akik külön élnek - avagy getto vs. ultragazdagok), a karakterek is elég klisék. De az angsty fejű bishi érdekel (jó a kabátja xD), meg a zenéje is szép, úgyhogy talán adok még esélyt neki...

xxxHolic: nagyon megszerettem ^__^ (annak ellenére, hogy a grafika továbbra is kaki). Komolyan gondolkozom, hogy beleolvasok tovább a mangába, és ha az is ilyen jó, akkor beruházok rá. Egyelőre lassan kezd jobban tetszeni, mint a Tsubasa. Valahogy a világa sokkal jobb (biztos a sok japános utalás miatt, vagy nem tudom ^^' De imádom ezeket a sztorikat benne...). A 12. rész meg egyenesen szemétség volt xD! Aki akar egy jó parás részt megnézni, az lehetőleg éjszaka nézze meg, garantált a hatás 8) Ja és Fukuyama Jun továbbra is rulzik benne xD!

Nana: hullámzó. A Shouji+Hachi rész például gyönyörű lett megint, de a rákövetkezőben (ep15) meg ismét előjöttek néha az elnagyolt fejek... Na mindegy, azért folytatom. ^^

Ezeken kívül meg persze Ouran Koukou, ami változatlanul zseniálisan zseniális <33!!!
Válasz küldése