Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

The Prince of Tennis(75.rész után)nos ha eddig csak ajánlottam mostmár szinten kötelező darabbá minősítem(és nem feltétlenül csak a sport anime rajongóknak)Bár kellett egy kis idő még tényleg beindult a dolog de nagyon odatették magukat a készítők:a szereplőkről most nem kezdek ódákat zengeni mivel azokról már az elején látszott hogy odavannak téve de amellett mostmár karakterfejlődésről is lehet beszélni ami a "mellék"szereplőkre egyaránt jellemző.A legnagyobb előrelépés viszont a zenében(az op.-ok és end.-ek is megérnek egy misét) történt egy bizonyos résszel gyakorlatilag feladták a leckét jópár sport anime-nak.(olyan Hikaru no Go szinten mozog mostmár biztosan)A meccsek továbbra is érdekese és fordulatosak(ezt külön kiemelném)az ellenfelek egytől-egyig érdekes és egyedi karakterek.A fillerek(ha lehet annak nevezni őket)nagyon poénosak és abszolút nem fölölegesek egy-két anime-val ellentétben(a chibi részekről már nem is beszélve^^)Drámailag is odatették magukat a készítők szóval egy szó mint száz nagyon ajánlom mindenkinek^^
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Surci írta:
Misu írta:De annak lesz folytatása,nem?
Ha minden igaz, ez év októberében startol a Genshiken 2. sorozata, és én is nagyon várom ^^
Nos sajnos nme lesz Genshiken second season, mert helyette úgy döntöttek hogy megcsinálják a Kujibiki unbalance-ot, lásd a májusi hírt:http://www.animenewsnetwork.com/article.php?id=8923
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

NEEEEEEEEEEEEE :tard: Tájékozatlan vagyok:mangában azért folyatják?
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Mangában már vége van... (és nem, nem folytatják)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

most, hogy befejeztem az Ichigo Mashimaro-t (aranyos volt ::hehe:: ), elhatároztam, hogy bármi történjék, belenézek a Natúróba. addig is folytatom a Lain-t..
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Gungrave: rettentően tetszik idáig, remek kis maffiatörténet. Ellenben ha nem olvasom az ismeretetőt, nem jutok tovább az első résznél... amit így is három részletben néztem meg... (át kellett volna ugranom?)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Azt hiszem, most felfüggesztem a Lain-t, (hangulatom nincs hozzá) és folytatom az Infinite Ryviust. Eddig egy rész volt meg belőle, az pedig még nem fed fel semmit, arra jó volt, hogy felkeltse az érdeklődésemet... de arra nagyon. Szóval Ryvius...
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Elindult a Kemonozume.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tonari no Totoro
Remek kis anime, tegnap előtt néztem meg haverommal és majd kiestünk a fotelből. Totoro nagyon kawai. Mindenkinek ajánlom, igazi kikapcsolódás, nem kell félni, nincs benne szomorúság, igazi felhőtlen anime. Egyetlen bajom , hogy írhattak volna hozzá történetet is :roll: ( na, ezét még fogok kapni. :-P )
Dehát ne legyen az ember telhetetlen... :D
Avatar
Nataniel
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.04.20. 21:14
Tartózkodási hely: eddig a padláson voltam, most épp az agyadra megyek

Hozzászólás Szerző: Nataniel »

én folytatom a Mushishi-t (16. résznél letettem)
elkezdtem a Night Head Genesis-t(2. résznél tartok, eddig közepes bár annyira nagy bajom nincs vele. Adok még pár részt neki)
és most érkezett meg a Higurashi no Naku Koro ni 18. része feliratozva ::^_^::

U.I.: lehet belenézek én is ebbe a narutóba...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Groove Adventure Rave befejezve

Hát hol is kezdjem...? Ilyen animét még 10 éves pályafutásom alatt nem láttam. :D Szóval eddig voltak mindig közepes, szuper, és borzalmas darabok, vagy olyanok, amik nem az én stílusom, de azért találtam bennük valami értékeset. Ez viszont mixeli magában az első hármat. XD Nem is nagyon tudom felosztani poztív és negatív dolgokra, mivel azokat is keveri, így minden részének (karakterek, sztori stb.) megvan a jó és rossz oldala. Az OP és ED pl. szuper, (az első openingről csak annyit, hogy sok más animének elkelne egy ilyen nyitószám), a háttérzenék nagy része is jó lett, viszont ezek között volt néhány fájdalmas is, pl. amikor az első 10 részben szinte minden harcnál ugyanazt az agyatlan metál-döngölést rakták be zenének... ::jcrazy:: (szerencsére utána végleg száműzték, lehet túl sok rajongói levelet kaptak, hogy így nem tudják komolyan venni a nézők a harcokat :D ) A szereplők megint megosztottak, volt kb. 2 kedvencem, 1-2, aki elment, a többiek szerintem átlagosak voltak. (Haru pl. külsőre tiszta Cloud az FF VII-ből, a kardja nemkülönben, bár az lehet Gatts Dragonslayere is a Berserkből. :D) Elie-t nagyon eltalálták, már miatta megérte megnézni, Sieg Hart pedig elsőre sablonbishnek tünt, aztán kiderül, hogy nagyon nem az, onnantól kedvenc lett. :) De lehetett volna ennél több és érdekesebb szereplő, bár a vége felé megjelenik 1-2. A poénok közül néhány nagyon ütött, illetve volt pár rész, ami szinte Ranma-szintű volt, és végigröhögtem, de a többi sajnos átlagos, és néhány picit erőltett is, más animékben már sok hasonló poént látni. A legtöbb gondom azonban a történettel volt. Szóval van egy egész jó háttérsztorink, és tragikus múltú karakterek, akik azonban egy gyakásos sztoriba vannak beágyazva. Ennek az lett az eredménye, hogy kb. 15 részenként van pár drámai epizód (amiket viszont tényleg nagyon eltaláltak), viszont az ezek előtt és után jövő részek egy átlagos shounen sorozat színvonalán mozognak, amiben csak fight van, és fárasztó poénok, meg "A" városból mennek "B"-be. Mondjuk lehet jobban tetszene a történet, ha nem az IY után láttam volna, ugyanis erősen "kölcsönvette" az ottani sztorit: 50 éve megszületett egy kő, ami darabokra tört, ezeket keresik hőseink, persze a gonoszok ennek darabjaival "upgradelik" a saját fegyvereiket és erejüket. Harunak átalakuló óriási kardja van, csak itt már nem elég az IY-féle 5 verzió, hanem megduplázták és 10(!) különböző formát képes felvenni, de ezekről valahogy szó sem esik addig, amíg valahogy elő nem pattannak belőle.... (nem tanulja őket, mint IY, hanem harc közben jön rá, hogy "jé, ezt tudom!"...) És persze Elie annak a bizonyos Resha-nak a reinkarnációja, aki 50 éve létrehozta a követ, de az életével fizetett érte. (Tegye fel a kezét, akinek az eddigiekből nem az Inu Yasha ugrott be...) Az IY-n kívül kis mértékben merít még a Dragonball, Slayers, Final Fantasy, és Yu-Gi-Oh világából is. De vissza a történethez. Az első 10 rész, ahogy már anno is írtam, olyan mint valami rossz vicc. Sablon szereplők, értelmetlen harcok ("csak üssünk valakit, mert kell az eksön" jelleggel), álmosító események, és gyakorlatilag még sztori sincs. Utána 10 és 20 között elkezdődik végre valami, érdekesebb szereplők jelennek meg. 20-tól pedig következik a fentebb említett metódus, vagyis, hogy 1-2 drámai rész, majd rá 15 átlagos. Ezért nem szoktam szeretni, ha egy animében nagyon a harcra helyezik a hangsúlyt, mert a történet bánja, aminek a Groove is ékes példája lett. Szóval pl. amikor majdnem 50 rész kell, hogy egy szereplőnek a motivációi kiderüljenek (ez nem a gonosz, ez az egyik velük utazó haverjuk...), olyankor kezdek el gondolkodni, hogy a mangaka ezt az elejétől így tervezte, mert szerinte poén elhúzni a dolgokat, vagy addigra kapcsolt, hogy talán valami sztori is kellene szerencsétlen karakternek, ne csak mászkáljon a semmiben. Elie detto, 50 rész alatt alig derült ki a múltjáról valami. Idegesítő, hogy a harcok miatt a történet csigalassan halad. A másik dolog, hogy ez határozottan egy olyan sztori, aminek nagyon nem tesz jót, ha húzzák. Vagyis húzhatná a mangaka, ha értene ahhoz, hogy hogyan kell, de láthatólag nem ért. A manga 35 kötet, de kb. mire 10 kötet alatt levernek egy gonosz szervezetet, már a nyakukban liheg a következő, és amíg azt leverik, az előző újraszerveződik... ::umh:: Az animét pedig jó szokásukhoz híven elvágták már az 51. résznél, ami még alig több, mint a manga első 10 kötete. (Pedig azért a sztori vége érdekelne, főleg, hogy a mangát sehol nem találom.)
Akkor ezek után felmerül a kérdés, hogy ez egy rossz anime? Határozottan nem. :) Számomra az IY és a MÄR után már nem volt annyira eredeti, kevés újdonság volt benne, és sok más anime elemei visszaköszöntek belőle, de ettől még nyugodtan nézze meg bárki, szerencsére közel sem vitték annyira túlzásba a harcot, mint a DBZ vagy Naruto esetében. (Ha jómagam 2-3 éve láttam volna, lehet, hogy most hatalmas kedvencem lenne.) Nem bántam meg, hogy végignéztem, voltak benne olyan részek, amik örökké meg fognak maradni, mindössze nem volt annyira szórakoztató, hogy kedvenc legyen belőle. Ha értékelnem kellene, 10-ből 7-et adnék rá.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2006.09.22. 01:18-kor.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Titkos írta:Számomra az IY és a MÄR után már nem volt annyira eredeti
Csak egy megjegyzés: az említett két mű közül csak az IY mangája kezdődött előbb a Rave-nél. :wink:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rage írta:
Titkos írta:Számomra az IY és a MÄR után már nem volt annyira eredeti
Csak egy megjegyzés: az említett két mű közül csak az IY mangája kezdődött előbb a Rave-nél. :wink:
Tudom, a Rave manga asszem 98 körül indult. :) Azért is írtam, hogy "számomra", mert én előbb láttam a MÄR-t, ami szerintem sokkal jobban sikerült, de amúgy valóban a Rave a korábbi. :) (A YGO mangával meg kb. egy időben futott, ha jól tudom, nehéz eldönteni, hogy a "Memory World"-öt melyik mangaka találta ki hamarabb. XD)
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Titkos :arrow: ennyi erövel ismertetőt is írhattál volna...:roll:

nekifeküdtem a Natúrónak, és ez jó, mert gazdaságos (nem foglalja a helyet). eddig nincs különösebb bajom vele (eltekintve az égbekiáltó fizikai lehetetlenségektől, amik ugye minden "shounen fighting" anime velejárói :? )
valamint megnéztem életem első raw-ját, az Ouran 18. részének személyében. érdekes volt. egy szót nem értettem belöle.>_> hol van ilyenkor a Lunar :!: ::bawl::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

outsyder írta:Titkos :arrow: ennyi erövel ismertetőt is írhattál volna...:roll:
Őszintén: Gondoltam rá. :D De ilyesmit csak a kedvenc animéimmel szoktam, a Rave meg azért annyira nem jött be. :wink: Amúgy csak szimplán szeretem kiértékelni, hogy mindenki tudja, mire számítson. A "tetszett, nézni fogom..., nem tetszett, hagyom..." postokból sokszor nehezen lehet érteni, hogy pontosan mivel is állunk szemben. (Meg máskor is így kivesézem, csak általában rövidebbeket nézek, és 26 részről nem lehet annyit írni, mint 51-ről. XD) Meg mondom, ennyire kettős animével még nem találkoztam, bizonyos értelemben lehetne a shounen fightingok Elfen Lied-je (az a közönséget osztotta meg, a Rave meg engem XD).
outsyder írta:nekifeküdtem a Natúrónak, és ez jó, mert gazdaságos (nem foglalja a helyet).
Én meg ezt nem értem ^^" Lassan 200 részes lesz, hogy-hogy nem foglal helyet? O_o (De a "Natúró"-t, mint nevet, megjegyzem. XD)
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Titkos írta:...bizonyos értelemben lehetne a shounen fightingok Elfen Lied-je (az a közönséget osztotta meg, a Rave meg engem XD).
::japhaha::
Titkos írta:Én meg ezt nem értem ^^" Lassan 200 részes lesz, hogy-hogy nem foglal helyet? O_o (De a "Natúró"-t, mint nevet, megjegyzem. XD)
nincs annyi helyem, dvdm, meg az az isten, h én nekiálljak kiírni egy on-air/endless/tetű-hosszú sorozatot (ha kell, még a Rémálmok Hercegének is beintek). úgyhogy lejön 10-20 részt, azokat megnézem, törlöm és jöhet a következő adag. és mivel igencsak lefoglalja a sávot (kifektetni nem fekteti, mert megy még soulseek&emule is+vhogy netezni is kell), nincs lehetőségem olyan animékat összeszedni, amelyekre azt mondom, h majd felpötyögöm dvdre, addig viszont csak a helyet foglalják (ez alól kivétel a Ouran :D :D ). :cool:
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Lassan de biztosan végignéztem Air-t és asszem, hogy egy pár napra leállok az anime-kel :oops:
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

nekem nem sikerült végignéznem az Airt
kábé egy éve hagytam abba, két rész maradt vissza belőle, múltkor elővettem, hogy végignézem, de nem sikerült, mert már olyan régen félbehagytam, hogy nem emlékeztem szinte semmire és azt sem tudtam miről van szó :P
Kép
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Most nem rég néztem végig a Gravitation-t és szerintem ez az anime mindenkinek elnyerné a tetszését, úgyhogy ajánlom.Most pedig megszeretném nézni a Scrapped Princess-t, csak nem tudom, hogy honnan szerezzem meg.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Beck-be kezdtem bele, 3. résznél tartok és nagyon tetszik. A stílusa nagyon megfogott, biztosan jó lesz a többi része is. :)
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ryou írta:Most nem rég néztem végig a Gravitation-t és szerintem ez az anime mindenkinek elnyerné a tetszését,
Vagy nem. :3 Én a magam részéről ki nem állhatom, és eléggé sajnálom, hogy mindenki ezzel a sorozattal próbálja reklámozni a BL műfajt. :? Maa, akinek tetszik, az örüljön neki...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akira

Így fél évvel a magyar megjelenése után végre sikerült beszereznem a filmet DVD-n, és nem csalódtam benne, szerintem jól sikerült. :) (Véleményem szerint jobb volt, mint "nagy vetélytársa", a GITS.) Igaz, talán picit sok volt ebben is az "irodában tárgyalunk" jelenet, de ez szinte már a világvége-animék velejárója. XD
Kép
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Titkos írta:Akira

Így fél évvel a magyar megjelenése után végre sikerült beszereznem a filmet DVD-n, és nem csalódtam benne, szerintem jól sikerült. :) (Véleményem szerint jobb volt, mint "nagy vetélytársa", a GITS.) Igaz, talán picit sok volt ebben is az "irodában tárgyalunk" jelenet, de ez szinte már a világvége-animék velejárója. XD
Nagyon jóóóóó ::jwin:: ::sugoi::
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Titkos írta:Akira (...) (Véleményem szerint jobb volt, mint "nagy vetélytársa", a GITS.)
Izé, a GITS mióta vetélytársa az Akirának? O__O Nem éppen ugyanakkor készültek, nem ugyanakkor jelentek meg akár Japánban, akár az USÁban, akár itthon, és még csak nem is ugyanarról szólnak... o_o;;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Full Metal Panic-ot néztem(többnyire inkább szenvedtem) végig.Olyan összevisszaságnak éreztem az egészet.Volt pár rész amik tetszettek de áááá!Nekem olyan volt mint ha egyszerre akart volna mecha,akció,romantikus,echi,akció,thriller lenni.Nem tudom pontosan megmagyarázni de egyszerűen túl zagyva volt nekem.Persze lehet hogy bennem van a hiba. :neutral:
Válasz küldése