Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Pedig van benne rendszer, és jó a sorozat... :D Folyamatosan keveredik benne a humor, és a dráma. :D
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Mondom,biztos benem van a hiba. :? Pedig haverom is próbált meggyőzni hogy jó sorozat de ez olyan volt mint amikor én próbáltam meg őt meggyőzni arról hogy a Vampire Princess Miyu TV-sorozat igenis jó! :neutral:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ízlés kérdése, nincs olyan anime, ami mindenkinek tetszene.
DLX

Hozzászólás Szerző: DLX »

Tegnap megnéztem a NightWarriors/Dark Stalkers (mind a?) 4 részét. Semmi különös, egy teljesen hétköznapi fantasy-action anime, és sokaknak nem tetszhet a drasztikus izomkiemelés, az erős karakterábrázolás, én mégis az ilyenfajta megrajzolást szeretem, az eltúlzott könyököket, a teljesen valószerűtlen izomfelépítést ect...

A storyt nemnagyon fogadtam be, nem volt teljesen tiszta számomra helyenként az angol fordítás, de az alapsztori egy újtáj kereső harcos félvér ember, aki vére egyik és másik fele ellen is küzd, ugyanúgy a belső énjével, mint másokkal... mondjuk 4 részben ez kevésbé komolyan vehető... túl rövid és sűrű. Senkinek sem a sztori miatt fog tetszeni.

Az anime sokkal inkább hasonlít egy fantasy arcade játékhoz tökéletes testű, jó mellű Macskanővel, 6méteres kardot cipelő Monk harcossal, Farkasemberrel, Succubussal, Vámpírral, Zombi Rockzenésszel, s egyenként 250 féle különleges képességgel és átalakulással.

Élveztem mindenképpen, de az "Emlékezetesség Listán" 3/10

Néhány kép a teljesség kedvéért:

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára DLX 2006.08.11. 15:29-kor.
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Van is belőle verekedős játék psx-re. :D Kemééény!
DLX

Hozzászólás Szerző: DLX »

mufurc írta:Izé, a GITS mióta vetélytársa az Akirának? O__O Nem éppen ugyanakkor készültek, nem ugyanakkor jelentek meg akár Japánban, akár az USÁban, akár itthon, és még csak nem is ugyanarról szólnak... o_o;;;
Úgy vélem a "vetélytárs" arra irányult, hogy mindkét világhírű animét a Cyber-Punk műfaj alapjai közé sorolják, én is elég sok kontextusban hallottam már a kettőt így emlegetni, egymáshoz mérni, stb...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

DLX írta:
mufurc írta:Izé, a GITS mióta vetélytársa az Akirának? O__O Nem éppen ugyanakkor készültek, nem ugyanakkor jelentek meg akár Japánban, akár az USÁban, akár itthon, és még csak nem is ugyanarról szólnak... o_o;;;
Úgy vélem a "vetélytárs" arra irányult, hogy mindkét világhírű animét a Cyber-Punk műfaj alapjai közé sorolják, én is elég sok kontextusban hallottam már a kettőt így emlegetni, egymáshoz mérni, stb...
Pontosan, DLX eltalálta. :) Szóval mindkettő cyberpunk, mindkettő kultuszfilm. Olyanok az anime filmek között, mint a TV sorozatok közt az EVA. (És itt most nem saját ízlésről beszélek, hanem tényekről.) Hasonlítgathattam volna az Akirát akár az EVA-hoz is, ha kultuszanimékről van szó (pedig ezek sem ugyanabban az évben készültek, és a történetük sem egyezik...), viszont a GITS-hez mégis csak közelebb áll. :wink: Arról nem is beszélve, hogy a DVD rajongói audiokommentárjában Tonyáék is párhuzamot vontak a két mű között.
raz86 írta:Full Metal Panic-ot néztem(többnyire inkább szenvedtem) végig.Olyan összevisszaságnak éreztem az egészet.Volt pár rész amik tetszettek de áááá!Nekem olyan volt mint ha egyszerre akart volna mecha,akció,romantikus,echi,akció,thriller lenni.Nem tudom pontosan megmagyarázni de egyszerűen túl zagyva volt nekem.Persze lehet hogy bennem van a hiba. :neutral:
Na igen, nézés közben bennem is az maradt meg az első sorozatról, hogy "van ebben akció, romantika, dráma, vígjáték, de valahogy egyik része sem kiemelkedően jó". ^^" Ettől még nem utálom, egyszer nem volt rossz, de pl. a Fumoffu nekem sokkal jobban bejött, ahol már egyértelműen a poénokra mentek rá, és ütött is. :D
Kép
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

raz86 írta:Full Metal Panic-ot néztem(többnyire inkább szenvedtem) végig.Olyan összevisszaságnak éreztem az egészet.Volt pár rész amik tetszettek de áááá!Nekem olyan volt mint ha egyszerre akart volna mecha,akció,romantikus,echi,akció,thriller lenni.Nem tudom pontosan megmagyarázni de egyszerűen túl zagyva volt nekem.Persze lehet hogy bennem van a hiba. :neutral:


:-P Biztos azért,mert olyan vagy,mint Ishida.Szvsz neki sem tetszene a FMP.
Hanatarou desu.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

FMP-ben télleg kicsit sok minden volt... különkülön jók lettek volna... kicsit olyan érzésem volt, mintha nincs ötletünk az akció-mecha-dráma vonulathoz, csak 10 résznyit tudnánk berakni... hmm... töltsük föl echi-vígjátékokkal... Fumoffu meg second raid viszont egész jó... mert ott nem keverték a dolgokat
Kép
DLX

Hozzászólás Szerző: DLX »

Régóta meg szerettem volna nézni a Far Beyond the Clouds c. animét, lévén hogy a Hoshi No Koe az egyik legszebb anime, amit valaha láttam. Ma este (nem sokkal hajnali fél 5 :-P után ) túl is vagyok az animén, és hazudnék ha azt mondanám, hogy 100%osan magamévá tettem.

A történet tényszerűleg, nagyvonalakban tiszta, elméleti síkon már sokkal több folttal küszködöm, de idővel, és pár újranézéssel remélem majd betömődnek ezek a lyukak... vagy nem:)

Minden esetre nem egy egyszerű alkotás. Az animéhez tartozó (komoly)zene baromira el van találva, akik szeretik a hegedűt, azok külön örülni fognak. A mű legeleje óta volt bennem egy kis Battle Angel Alitás érzés, hiszen a fő vonal itt is egy álomról szól, egy vágyról... eljutni egy lehetetlennek látszó helyre. Persze nem Alita 2-t fogunk látni, csak másokban is különösen ismerős érzés lehet az indulással kapcsolatban. Filozófikus síkból (meg párhuzamos univerzumokból) van jó sok, olyannyi, hogy egy megnézés után kétlem, hogy bárki is teljesen megértené az egész sztorit.

A CG lélegzetelállító, bár a Hoshi No Koe után erre számítani lehetett. Számomra a karakterek néha zavaróan elütöttek a csodálatos Backgroundoktól, de ez legyen a legnagyobb baj.

Nah nem animeismertetőt akarok írni... Shinkai Makoto újabb remekműve az "Emlékezetességi listán" 7.8/10 (Az érzelmesebb fajtából még könycseppeket is kicsallhat a mű.)

Infó az animeról

Álljon itt néhány kép a műből

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép
Avatar
Nakamura Kazuma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2006.05.19. 20:46
Tartózkodási hely: in your mind
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nakamura Kazuma »

Ghost in the Shellre és DN Angelre figyeltem fel :P

D¤N¤Angel
http://aoianime.hu/index.php?oldal=reviews&rev=293

Ghost in the Shell
http://aoianime.hu/index.php?oldal=reviews&rev=1
'SYD BARREEEEEEEEEEEEETT!!!!!!!!!!'


http://kazuma.middangeard.org.uk
Pink Floyd Fan Site
Avatar
nasty
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2006.07.29. 14:11
Tartózkodási hely: Budapest City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nasty »

Ezeket szerintem nem kell már bemutatni :wink:
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Strawberry panic: csak a második résznél tartok, de itt mindenki leszbi? :D

-----

Hát így a negyedik rész után átértékeltem magamban a dolgokat, el kell tekinteni a szereplők nemétől (illteve a nemek azonosságától) és máris nagyonszép :)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Lehet én látom rosszul, de egy yuri animében nem az lenne a lényeg, hogy azonos neműek? :D (Mondjuk még nem láttam, épp keresem hogy honnan tölthetném le, FTP-ken nincs.)
Kép
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Oké, hogy elvileg az a lényeg, de kicsit nehéz volt elfogadnom, hogy a clueless lányka bekerül a lánykoliba, ahol szinte mindenki vonzódik hozzá (ha nem hozzá akkor más lányhoz...)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Xelloss meeten olyan szépeket mesélt az Excel Saga-ról, hogy kíváncsiságból megnéztem az első részt. És egyáltalán nem rossz! Az az ending meg... :rozsaszintancoloelefant: Arra számítottam volna, hogy legalább annyira fárasztó őrültség az egész, mint a FLCL, de ez nézhetőbb, egyelőre az idiotizmus főként abban nyilvánul meg, hogy a főhősnőt időről-időre kinyírja valaki :D azaz :dirr:. Lehet, hogy egyszer végig is fogom nézni.
Az első epizód után, ajánlás: csak azoknak, akiket nem zavarnak a (nagyon) morbid dolgok, és az elszálltan hülye "humor".
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Az Excel fő lényege nem csak a beteg humor, hanem a rengeteg animés és egyéb filmes utalás is, ezt azért ne felejtsük el. :D
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Igazad van, ezt elfelejtettem említeni. :-P Ebből a szempontból a "vidnote"-ok (is) nagyon hasznosak...
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Az Excel Saga humora nem annyira beteg, mint inkább fárasztó. Az első epizódon még én is végig nevettem, de később már fárasztó lett. A filmes utalások közül pedig a birodalmi csillagrombolós a legdurvább... de a "civil osztag" főnöke is súlyos egyéniség, volt egy olyan jelenet, amitől azonnal Darth Vader jutott róla eszembe... :vigyor:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xelloss írta:Az Excel Saga humora nem annyira beteg, mint inkább fárasztó. Az első epizódon még én is végig nevettem, de később már fárasztó lett.
Nem tudom, nekem végig tetszett. :D Mondjuk engem nem is fárasztanak annyira a poénok, az Excelből is megnéztem úgy napi 2-3 részt, a Dokuro-chanra meg azt mondtam, hogy "végre valami ütős, beteg, poénos anime". :lol:
Xelloss írta:A filmes utalások közül pedig a birodalmi csillagrombolós a legdurvább... de a "civil osztag" főnöke is súlyos egyéniség, volt egy olyan jelenet, amitől azonnal Darth Vader jutott róla eszembe... :vigyor:
Darth Vader inkább a 3. részben volt, Nabeshin egyik exbarátja (illetve barátnője :D), akiről a maszkja levétele után az is kiderült, hogy nem más, mint Maetel a Galaxy Express 999 című animéből. ::japhaha:: (És nem mellesleg az egész 3. rész egy régi vietnámi háborús film paródiája, zseniális ez az Excel. :D) A főnökről nekem inkább Gendo ugrott be, talán a sok "a szemüvegem lencséje visszaveri a fényt" jelenet miatt. :)
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Az exbarát(nő) szerintem inkább a Vasálarcosra utal, bár, lehet, hogy neked van igazad. Az epizódok között meg volt, ami tényleg tetszett( a világvége típusúaktól végig, vagy a bowlingos is), csak volt amitől már elég sokat ásítottam.
A Dokuro-chan pedig tényleg "ütős, poénos", az Excel Saga-val ellentétben a BTD-chan-nál végig dőltem a nevetéstől... :vigyor:
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

BECK-et fejeztem be tegnap.

Nagyon jó volt a sorozat. Számomra igen reális volt, nagyon jól tükrözte a hétköznapi életet és azt, hogy egy banda hogyan válhat híressé. Adott az egésznek egy stílust az is, hogy sokszor angolul beszéltek benne. A zenék fergetegesen jók voltak, mondjuk valakinek tetszik, valakinek nem, nekem különösen tetszett. Vannak benne kisebb poénok is, de mégse azokon van a hangsúly. Megpróbáltatások, romantika, koncertezések... nagyon jó volt, merem ajánlani mindenkinek. :)
Kép
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Rossi írta:Xelloss meeten olyan szépeket mesélt az Excel Saga-ról, hogy kíváncsiságból megnéztem az első részt. (...) Az első epizód után, ajánlás: csak azoknak, akiket nem zavarnak a (nagyon) morbid dolgok, és az elszálltan hülye "humor".
hamár az elszálltan hülye "humor"-ról beszélünk, akkor én ide sorolnám a Bakuretsu Hunters-t (aka Sorcerer Hunters) is :-P
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Shinzo írta:ha már az elszálltan hülye "humor"-ról beszélünk, akkor én ide sorolnám a Bakuretsu Hunters-t (aka Sorcerer Hunters) is :-P
A Bakuretsu Huntersnek csak az első részét láttam, valahogy nem jött be, de most, hogy említetted (ajánlottad?), lehet hogy majd folytatom. :wink:
(Egyébként üdv itt! :D )

Amúgy tegnap éjszaka fejeztem be az Infinite Ryviust, és az a véleményem, hogy zseniális. Hihetetlenül kifinomult lélekábrázolás és karakterfejlődés (igen: kifinomultabb és összetettebb, mint akár az EVA!, bár ez az anime nem egészen ugyanarról [mondjuk úgy: másról is] szól, de erről bővebben majd egyszer később), a kegyetlenség egy csepp vér nélkül fényévekkel expresszívebb megjelenítése, mint egyes *khm, khm, Elfenlíd* vérbentocsogó fanservice-paradise animékben; egy szóban összefoglalva: remekmű.

Mindezek fényében, ajánlás: azoknak, akik a komoly drámákat kedvelik és nem zavarja őket egy jellegzetes nyomasztó, pesszimista hangulat, és tudnak is koncentrálni- nem mintha maga a történet lenne WTF, de mivel
Nem minden esetben szembetűnőek vagy akár egyértelműek a dolgok (és ez szereplőkre lebontva is igaz)

ezért szerintem nagyon oda kell figyelni, hogy hogyan változik az egyes szereplők jelleme és egymáshoz való viszonya. Én pl az ilyeneket általában elég jól fogom, de a Ryvius annyira összetett, hogy kénytelen leszek még egy-két alkalommal megnézni, hogy teljesen átlássam az egészet. (Már ha össze tudok szedni elég lelkierőt, hogy visszatérjek az anime nyomasztó, -273°-os világába. :lol: )

Ilyen remekművek után mindig az a problémám, hogy mit nézzek meg legközelebb, úgy, hogy ne is legyen csalódás ekkora színvonal után. (Na jó, ez legyen a legnagyobb gondom az életben...) Mindenesetre:
mufurc írta:Szerény véleményem szerint ugyanis az anime műfaj azért jött létre, hogy a Mushishi elkészülhessen

ezután nem is kérdés, hogy most mi következik- és az sem kérdés, hogy mufurc ilyen kijelentése után ezzel az animével szemben vannak elvárásaim. Btw, már láttam az első rész elejéről pár percet, és az gyönyörű volt (Rossi szereti az erdőket :cool: ...).

Szóval, jikai: :D Mushishi...
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Ugyanez a kettő, meg a már korábban említett Gungrave, amelynek az animációjával képtelen vagyok megbarátkozni.
Válasz küldése