Texhnolyze

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
WaSabi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.06.06. 06:43

Texhnolyze

Hozzászólás Szerző: WaSabi »

Ahogy nézegettem a topicokat észrevettem, hogy az egyik kedvencem hiányzik a sokaságból.Nem tudom az okát,de szerintem ez az anime is megérdemel egy topicot.A Texhnolyze szerintem lenyűgöző,nagyon átgondolt,kidolgozott története van, ez ragadott meg első sorban.Noh és az sem mellékes,h egyes részek megnézése után rengeteg apró átfedést fedeztem fel,utalást a késöbbiekre,muszáj volt megnéznem figyelmesen az epizódokat újra. Nektek mi a véleménytek róla?Láttátok, hallottak róla egyáltalán?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

hallottam róla, láttam is úgy az első 6-7 részt... de valahogy nem volt erőm végignézni... Lain jobban tetszett XD
Kép
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

En vegig lattam, sot benne volt az elso 15 animemben, mintahogy az elso 5 mangamban a Blame! Valojaban azert neztem meg mert eroteljes hasonlosagot sejtettem a Blame!-vel. Olyan ertelemben tetszett, hogy megvolt a hangulata, de a szereplokkel nem voltam megelegedve, zombik egytol egyig.
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Tökéletesen réteganime, 100%-osan az ízlésem szerint. És az egyik legpesszimistább, amit valaha láttam. A sablonmentes, egyedi történet teljesen lenyűgözött, akárcsak a Lain esetében. Tökéletes kidolgozottság mindenféle mellébeszélés nélkül, elképesztő légkör. A másodszori megnézésre még durvábbnak hatott, mint elsőre. Remélem még sok hasonlóhoz lesz szerencsém (bár nem nagyon hiszem ^^"").
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Jó lenne, ha a Texhnolyze alkotógárdája villantana valamit, mert egyre siralmasabb a helyzet: a csapból is Haruhi, Fate / Stay Night és hasonló "igényes" anime folyik, alig akad egy-két normális CUCC. :\
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
WaSabi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.06.06. 06:43

Hozzászólás Szerző: WaSabi »

A Laint még nem láttam,de a Texhnolyze kapcsán szóba került,azt hiszem egy-két alkotó közös.De látom ti is nagyon dícséritek,belevetem magam,hamarosan :)
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

elnézést, még mindig csak a 6. részig van kész felirat? :eyes:
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Neerson írta:elnézést, még mindig csak a 6. részig van kész felirat? :eyes:
Már legalább egy éve kijött végig DVD-n. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
jani129
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2006.06.03. 13:32

Hozzászólás Szerző: jani129 »

Az elején az volt az érzésem, hogy ez egy olyan művészfilm lesz, amiben meg sem szólalnak, és nem tudom megfejteni, hogy mi zajlik, a végén felálllok a székből és az van a fejemben, hogy ez egy film volt!?!?? Most a 9. résznél tartok. Már nem gondolom.
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Nos végignéztem. Mit is lehetne mondani..? Szépen megrajzolt anime. Jó az ending opening /a sorozatot záró zene megható/ viszont.. van pár rész ami szerintem elég unalmas. Ezt onnan vettem észre hogy elaludtam rajtuk, pedig nem szokásom. ha jól számoltam 3 rész volt amit átaludtam, de aztán persze végignéztem mégegyszer. Hát nem tudom..
Az utolsó két részben felgyorsulnak a dolgok, csak úgy hullik mindenki minden oldalról. Onishi "kivégzése" tényleg nem gyenge.
Ami engem zavart hogy egyik szereplővel se tudtam azonosulni, vagy ha úgy tetszik egyiknek se lettem volna a bőrében /ezt most nem feltétlenül azért írom mert egyiküknek se volt szép halála../
Mondjuk az tény hogy nem divat-anime kategória /de utálom ezt a szót/ így nem valószinű hogy con-okon sűrűn futnánk össze Texhnolyze-os cosplayesekkel.
Egyszer mindenképp érdemes /érdekes/ végignézni, másodszorra nem tudom hogy nekem lenne-e erőm hozzá.

Még annyit, hogy a zene amiől írtam /Walking through the empty age valami hihetetlenül bejövős zene! persze egyszer szerintem mképp látni kéne a sorozatot, szóval nem csak az utolsó rész utolsó 5 percét/ Ahogy véget ér minden.. így utólag kissé fura. ahogy mutatják hogy milyen "csendes" lett a város, és ahogy ichise még utoljára nézi azt a képet.. áhh szóval nagyon szép és szomorú egyben.
Habár továbbra se ugranék neki az egész sorozatnak mégegyszer, de ajánlani abszolút tudom.
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

A napokban fejeztem be ezt az animét. és igen jó véleménnyel vok róla. De sztem annyira egyedi, h ezt a nézésekor is észben kell tartani. Pl n egy nap 4résznél többet nem tudtam/nem akartam megnézni mert annyira elgondolkodós agyalós h muszáj volt ilyen módon 1 kis időt adni annak, hogy "beérjen" bennem amit láttam.
A másik dolog: nem tudom hogy én nem értettem meg sok mindent ( ennek nem örülnék, nem szokásom nem rájönni a ki-nem-mondott dolgokra : )
vagy még valószinűbb hogy igen sok mindent a fantáziára bitak a készitők. Tulajdonképpen kik is azok, akik a Hill-en laknak, és mi történt a felszínnel, és 1általán mi a vég? Ezek olyan kérdések, amikore sztem mindenki teljesen 1értelműen tudna válaszolni, és még se, lepődnék meg ha ezek a válaszok teljesen eltérőek lennének. Mert ez az enime minden nézőnek mást jelent/másról szól / máshogy éli meg. És ez tudatos koncepció volt a készítésnél, ezért is vagyok ilyen nagy véleménnyel a Texhnolyze-ról.

ui: Sztem a japán szinkron borzalmas (pedig általában úgy nézem az animéket ) az angol viszont tökéletesen eltalált. Mindenkinek azt javaslom!
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Genesis írta:Mert ez az enime minden nézőnek mást jelent/másról szól / máshogy éli meg. És ez tudatos koncepció volt a készítésnél
Szerintem az alkotók egyetlenféleképpen értették az egész sztorit, csakúgy, mint a Lain vagy a Haibane Renmei esetén. Hiába találnak ki a nézők 20 féle teóriát, attól még a készítők nagyon pontosan tudták, mit akarnak. Más kérdés, hogy sokszor olyan kevés támpontot adnak, olyan sok kulcsfontosságú jeleneten siklik át a néző egész könnyen, hogy esetleg csak a sokadszori végignézés alkalmával fog megérteni dolgokat. Illetve sok esemény / eszköz nem kapcsolódik szorosan a cselekményhez, és ez sokszor félrevezető lehet, felesleges, a fő csapásiránytól eltérő filozofálgatásra sarkallva a nézőt. De az alkotók szerintem nem akartak szándékosan olyan animét készíteni, amit mindenki úgy ért, ahogy akar. Épp az a lenyűgöző, hogy nagyon alaposan, részletekbe menően kitalált történet van benne, ami ráadásul teljesen egyedi is.
Genesis írta:ui: Sztem a japán szinkron borzalmas (pedig általában úgy nézem az animéket ) az angol viszont tökéletesen eltalált. Mindenkinek azt javaslom!
Én angol szinkront egyetlen animénél sem ajánlok, pláne nem az olyannál, ahol feltehetőleg a hangulat megteremtésében igen nagy szerepe van az eredeti szinkronnak és az eredeti nyelvnek. Persze mindenki maga dönti el.

Genesis írta:Tulajdonképpen kik is azok, akik a Hill-en laknak, és mi történt a felszínnel, és 1általán mi a vég?
Szerintem nézd meg mégegyszer az egészet, másodszorra érthetőbb. Azután már olyan kérdések fognak foglalkoztatni, hogy "A zöld medence a lebegő emberekkel egy klónozó-gép?" XD
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Nah jól megkaptam :D
Tény hogy még csak 1szer láttam az egészet, valamint az is hogy ez a z első olyan animém amiben ennyire kapaszkodók nélkül hagyják a nézőt. De ne mondd hogy 1 csomó mindenen átsiklottam / nem jöttem rá mert az nagyon sértené az önbecsülésem :oops:
És sajnos a suli kezdetével nem lesz időm animéket nézni, úgyhogy nem írnád le dióhéjban négis mi az ami "kimaradt" nekem...
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ennek nincs köze az önbecsüléshez, én is átsiklottam egy csomó dolgon. Méghozzá azért, mert nagyon sok olyan jelenet van a sorozatban, ami az adott pillanatban, az adott részben értelmetlennek hat, ugyanis minden előzmény nélkül jelenik meg, és az ember nem tudja hova tenni. Ezért szinte tudomást sem vesz róla az ember, hanem inkább a sztorira koncentrál. Aztán a második megnézéskor, amikro már tudod, hogy mi fog történni, sokkal jobban oda tudsz figyelni ezekre a jelenetekre, és ráadásul nagy eséllyel már érteni is fogod őket. Legalábbis én másodszorra sok helyen éreztem, hogy "Omg, ezt a jelenetet észre sem vettem, pedig mennyi mindent megmagyaráz", vagy "Hú, hát XY dolog már itt is feltűnik? Észre sem vettem". Ez lehet, hogy tényleg szándékos az alkotók részéről. elszórnak egész fontos infókat a sorozatban, amiket először nem is lehet érteni.

Ja igen, magyarázatok, illetve elmélkedések:
http://www.khantazi.org/Rec/Anime/Index.html - itt egész érdekes elemezgetések vannak
http://en.wikipedia.org/wiki/Texhnolyze - ez pedig egészen szép, rövid összefoglaló a sorozatról

hopp, ezt meg majdnem elfelejtettem, bár nem minden magyarázattal értek egyet, azért érdekes:
http://www.somehow-someday.com/Texhnoly ... ?where=faq
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Köszi. Most 1 kicsit megnyugtattál... :D
Szeretném mindenképpen megnézni még1szer amint lehet, csak félek hogy igy 12.ben pláne koleszban nem lesz rá alkalmam egyhamar :(

Ez most nagyon off, lehet h van ilyen topik de majd helyre raksz hogy hová irjak/válaszolsz. Neked mi a top 5 animéd? Azért kérdezlek céltudatosan Téged mert mégiscsak Te vagy itt a fő szakreferens :D Sajnos elég kevés időm van animét nézni így gondosan meg kell válogatnom h mire szakitok időt...
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Pü-ben válaszoltam, hogy ne offoljunk itt :)
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Belebonyolódtam ebbe a sorozatba és most vagyok a 15. résznél és hát nem semmi! Az elején ilyen komor hangulatban nem történt semmi, de mostmár nagyon is. Csak győzzem felfogni... Pl. sokszor fogalmazódott meg bennem ez a kérdés: most ki ölt (öletett) meg kicsodát miért? Ha ennek tényleg jól fölépített értelmes háttere van és lesz egy jó végkifejlet akkor lehet hogy dobogós helyen végez a személyes ranglistámon...
Intro nagyon gyilkos. Kénytelen vagyok végignézni minden rész elején és néha erős késztetést érzek arra, hogy mégegyszer megnézzem...

Edit: Most jutottam el a 19. részig és hát... MI?!?!?! Na ERRE aztán végképp nem számítottam! Ha már a felszínen vagyunk repkedjenek már hájperszájberűrhajók meg legyen már minden csillivilli extraadvanced! Ehelyett mit kapunk? Valami fura kisvárost amiben ilyen low-power emberféleségek nem csinálnak semmit! De a rész végén a bevagonírozós videó messze kárpótol azért, hogy végig fölvont szemöldökkel és félig nyitott szájjal kellett néznem a részt (a könnyebb érthetőség kedvéért ezt ugye akkor csinálja az ember amikor köze nincs hozzá mi folyik körülötte) :D.
Avatar
offcore
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.08.17. 03:05
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: offcore »

Megnéztem 8 részt. Nagyon fárasztó, eddig bírtam. Olyan zombi az egész. Lehet, hogy később jobb lesz, de nekem elég volt ennyi fejfájás. Én fogékony vagyok az olyanokra, mikor el kell vonatkoztatni, meg gondolkodni, stb., de ez annyira nem nézőbarát, hogy nem bealudni rajta is nagy teljesítmény. Szerintem elcseszték, rosszul építették fel. Mint egy unalmasan magyarázó fizikatanár. Az unalmas fizikatanárokat meg az ember nem jókedvében hallgatja, de ennek legalább valamennyire szórakoztatnia kéne.
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Szerintem meg nem cseszték el, az egyik kedvenc animém. Na, erre varrjál gombot :D Nem mondom, hogy mindenkinek ajánlom a Texhnolyze-t, de aki fogékony a hangulatára és a stílusára, az biztosan értékelni fogja.
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
neroli
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2007.07.01. 18:50

Hozzászólás Szerző: neroli »

Van magyar felirat mind a 22 részhez, mert én csak 18. részig találtam magyar feliratot.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Shisou írta:Szerintem meg nem cseszték el, az egyik kedvenc animém. Na, erre varrjál gombot :D Nem mondom, hogy mindenkinek ajánlom a Texhnolyze-t, de aki fogékony a hangulatára és a stílusára, az biztosan értékelni fogja.
A hangulata, az zseniális. Egy idő után mindenképp. Igazából úgy kezdődött, hogy az ABe által közreműködött animék vonalán (iszonyatmód megborult Haibane Renmei fan volnék) találtam meg ezt a művet, és nekiálltam.
Aztán az első rész teljesen szétverte az agyamat. Komolyan, úgy hatott rám, mint a pángalaktikus gégepukkasztó, vagy a Lain 10. része, totálkár. Totális értetlenség, idegpályák kínjukban csomót kötnek magukra, effélék. Azt hittem, már meg se fognak szólalni az egész animében, csak néha...
A következő részekben Ichise kifejezetten idegesített.
Aztán elkezdtek helyükre kerülni a dolgok, hősünk kikupálódott, és úgy már-már érthető lett a felállás, a háttér persze homályban, mi a fenét akar ez a csatornamunkás külsejű sniper, ésatöbbi... és aztán a sebezhetetlen manipulátort egyszerűen kinyírták. Nagy pozitívum volt. Látszott, hogy itt nem a mellékszereplők fognak csak hullani a sebezhetetlen főhősök mellett. Életszerűen lett fantasztikus, hihetően homályos, és reálisan nyomasztó. De nagyon. El van ez találva... és ahogy közeledik a vége, meredeken egyre jobb az egész, és szerintem a befejezése, (meg úgy az utolsó pár rész), egyszerűen zseniális.

Így visszaolvasva, elég fellengzős voltam, de ez már csak ilyen szélsőséges mű...
Avatar
terika
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2007.06.27. 21:51
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: terika »

Semmi elcseszettség nincs ebben az animében. Még nem láttam végig, de egyelőre nagyon a hatása alá vont, igazság szerint még az elején tartok... Zene: mit is mondjak...cool.
És a postokat olvasva végig kell néznem...ezt egyszerűen nem hagyhatom ki :D :P
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Texhnolyze

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Hát végig szenvedtem ezt a sorozatot. Sokat vártam a sorozattól (ahogyan korábban az Ergo Proxitól is), de nagyot kellett csalódnom benne. A sorozatban alapvetően három történetet akartak beletömöríteni, de sajnos egyiket sem fejtették ki vagy nem jól mesélték el, így egy nagyon rossz valami keletkezett belőle.

1. Ha a történet cyberpunk/sci-fi akart volna lenni akkor nem kellett volna bele olyan erősen szerepelnie a jakuza háborúnak benne. Másrészt sokkal többet is elárulhattak volna a világról. Olyanokra gondolok, hogy most a városban az egész emberiség élt? Vagy csak egy része? Kik voltak azok a medencében? és a többi és a többi
2. Ha a magányos fiú történetét akarták volna elmesélni akkor feleslegesnek érzem a jövő-t mint környezet túl hangsúlyozáságát és többet is meglehetett volna tudni Ichise életéről. Ja igen szerintem Ichise Kusanagi Motoko eltitkolt zabi gyereke:
http://www.cyberpunkreview.com/images/texhnolyze10.jpg
http://www.cyberpunkreview.com/images/ghostshell12.jpg
3. Ha meg jakuzás story akart lenni akkor a másik két történet száll erőltetése volt a hibás (bár nekem személy szerint még ez a száll tetszett a leginkább).

Mindegy nem tetszett összességében a sorozat.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Texhnolyze

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ez se egy könnyű darab, már ami az összképet illeti. Két okból került látókörömbe: először is mert Yoshitoshi Abe-nak köze volt hozzá (Haibane Renmei, Lain, NHK, stb...), ezenkívül pedig jópár rajongója volt anno itt a fórumon.

Kettős érzésem van a CUCCal kapcsolatban, kezdem az erényeivel, bár ez lesz a rövidebb, mert ezeket inkább látni-hallani kellene, mint körbeírni. A technikai oldala zseniális. DAT ATMOSZFÉRA!!4 Valami hihetetlenül hangulatos és.. lehangoló. Igazi depresszív és nihilista feelinget visz végig a sorozaton, és mindehhez jön még a remek színkezelés és jól megválasztott zenék + az OPening iszonyat király. A rendezés top-tier: kiváló érzékkel véghezvitt vágások, szokatlan kameraszögek és váltások, illő hangeffektek. Az első epizód imho lehengerlő: összesen talán 3 mondatot mondanak a szereplők, de a képi világ bőven elég ahhoz, hogy az ember lássa: nem mindennapi cucc lesz ez. De tényleg, az az első ep engem teljesen berántott...

...csak aztán elindul a sztori, a karakterek is egyre többet kezdenek szövegelni, és ezzel egyenes arányban kezdett csökkenni lelkesedésem is. A fenti kiváló directing és egyedi képi világ szerencsére végig megmarad, azonban a cuccnak egyetlen nagy hibája van, de az akkora hogy sikeresen wasted potential-á degradálja ezt az egyébként ígéretes (es brutális és feelinges) sorozatot: a script. De minden ízében, a sztorivonal, a szövegkönyv, a karakterek, minden ezen úszik el, aminek tartalommal kellett volna megtöltenie az egyébként profin összerakott keretet. Most gyorsan ránéztem a készítő brigádra: a remek dirigálás nem véletlen, a Kőkapu rendezője jegyzi, miközben a forgatókönyv a Lain írójának keze munkája... hát ahhoz képest WAT (ugyanő felel a RahXephonért, na ezzel már éreztem a hasonlóságot -___-).

- A karakterek: nem is nagyon tudok kiemelni senkit, még a főszereplőt sem, annyira egydimenziós mindenki. Van egy adott jellemvonásuk, és erre épül minden cselekedetük, interakciójuk, kapcsolatuk. Az MC Ichise először iszonyú irritáló (bár ebben annak is része van hogy az elején nem kellett volna 6-7 részre széthúzni a szenvedését a szükséges 2 helyett), aztán fejlődik nagynehezen, de ez is olyan tesséklássék-módon történik... A többiek semmi, egy üde színfolt volt, a bajszos "turista"fazon, akiről kiderül
SPOILER
hogy nem igazán az akinek mondja magát, de aztán hazavágták, így maradt a semmilyen gárda.
- Zs-kategóriás monológok-dialógok, amik egyrészt életszerűtlenek, továbbá soxor próbálnak MÉLY szövegeket adni a szereplők szájába, csak épp totál out-of-context az összes, értelmük nulla.

- Sztori... Huh. Először is a narratíva csapongó, és nemcsak egy-egy felesleges, sehová nem vezető mellékszál van, hanem a közepénél bejön az a felesleges (és számomra érdektelen) bandaháborús subplot, vagy Ran falujának vonala, aminek szintén semmi értelme... Aztán logikátlan húzások:
SPOILER
pl. Miért a Texhnolyze-től várta a doktornő az emberiség felturbózását, amikor ezek művégtagok, ellenben a fő probléma a terméketlenség? A fenti világot se nagyon tudtam hová tenni... mármint azt hogy ilyen rigófüttyös rétek melletti kisvárosban várjuk a kimúlást. Személy szerint valami hightech-világot képzeltem el, de ez legyen az én bajom, az viszont már a sztorié, hogy az Lux-genezis úgy értelmetlen, ahogy van: ha egyszer a terméketlenség a gond, akkor mi értelme van a szaporodni képes embereket elszeparálni...? Ill. Kano motivációja világos, csak épp azt nem értem, miért nem próbáltak ehelyett inkább a felszínre jutni? Ez senkinek nem jutott eszébe a városvezetők közül sem, főleg miután Kano kiiktatta a Class-t, de még nem Texhnolyzált mindenkit?
Plothole plothole hátán, és sokszor éreztem erőltetettnek az OMGSODEEP-húzásokat, szal én bírom az ilyen típusú hatásvadászatot ha jól van összerakva, de nem igazán jött össze, inkább pózernek hatott sokszor. És persze a vérszexerőszak seinen-szentháromság menetrend szerinti érkezése.

- A pacing: ennyi eseményre 13 ep elég lett volna, de minimum 4-5 résszel lehetett volna kevesebb. Mondjuk elnézni a feeling miatt így is elnéztem, lehet hogy pont emiatt ez volt a készítők célja.

- A szereplők motivációi világosak, meg úgy az anime vége, világa és "üzenete" is (már amennyiben a teljes nihilt és fatalizmust annak lehet nevezni).

- Ran
SPOILER
vége DURVA volt O.O Ott azért lestem egy nagyot. Kano kibaszott beteg...

Összegezve: ha a sztorira meg a karikra jobban rámennek akkor igencsak maradandó élmény lett volna ez a cucc, így viszont IMHO sajnos egy mesteri megvalósítással operáló középszerű, sokszor erőltetett és álMÉLY sorozat a végeredmény. De aki a szokott animus standardoktól elrugaszkodó szériát szeretne látni, érdemes bepróbálnia minden hibája ellenére is, épp ezért nem bántam meg hogy végignéztem (de jelzem hogy nem való mindenkinek).

6(alá)/10
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Texhnolyze

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Egy nagyon kicsit visszajött az animézési kedvem (aminek elsősorban a Vinland Saga S2 az oka). Ebből lett a korábbi Sangokushi-trilógia abszolválás, illetve adok ennek a cuccnak most még egy esélyt (rewatch formájában).
Válasz küldése