Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Rossi írta:A Bakuretsu Huntersnek csak az első részét láttam, valahogy nem jött be, de most, hogy említetted (ajánlottad?), lehet hogy majd folytatom.

hát akár ajánlásnak is vehetjük ha az előzmény az volt :-P :wink:

nem rossz a sorozat, néha igencsak fájó humora van, de vannak benne helyenként komolyabb jelenetek is, engem leginkább a Trigunra emlékeztet (mert mind Vash mind Carrot eleggé hasonlitanak mentalitásban egymáshoz), de nekem kicsit csalódás volt, a Trigun messze jobb :cool:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Midoo írta:Ugyanez a kettő, meg a már korábban említett Gungrave, amelynek az animációjával képtelen vagyok megbarátkozni.
Mert a TV-verziót nézed, aminek az animációja 2003-as animéhez képest tényleg gyenge. :3 A DVD-kiadásra nagyon szépen renoválták az animációt.

Egyébként igen, a Ryvius az a fajta anime, amire nagyon oda kell figyelni, mert nem szájbarágós, így aztán az utalások, magyarázatok, stb. könnyen elszállnak az ember feje felett. (A Bebop és az Utena ilyen még, nagyon.)

A Mushishi meg... az tényleg valami csoda. Az egy dolog, hogy látványra és zenére gyönyörűszép, de az egész valami olyan hihetetlen érzékenységgel és stílussal van megcsinálva, annyira zseniális az előadásmód, és amiről szól (ahogy az ember úgy félúton rájön), az annyira nagyon emberi... eh, zseniális és kész.

Hogy ontopic is legyek, amiket most nézek
Ouran koukou - még mindig az év animéje. :D
Kemonozume - eddig az év legérdekesebb animéje.
Innocent Venus - erős középszer (+ randa CG), de kikapcsolódásnak tökéletes, yay limonádé~
és néha-néha belekukkantok a Honey & Cloverbe, csak az a baj, hogy annyira nagyon hűen követi a mangát, hogy (miután azt már elolvastam), egyszerűen nem nagyon van motivációm arra, hogy nézzem... pedig tényleg az egyik legjobb anime, amit láttam.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

mufurc írta:Mert a TV-verziót nézed, aminek az animációja 2003-as animéhez képest tényleg gyenge. :3 A DVD-kiadásra nagyon szépen renoválták az animációt.
Legjobb tudomásom szerint a DVD-verziót nézem, ahogy az a KAA fórumon a Gungrave release topicban le van írva. De biztos.
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Mushishi tényleg ver mindent,amit eddig láttam...mufurc már mindent leírt,ami lényeges(amúgy kösz neki,hogy írt róla,különben nem is tudnám,hogy van),tényleg az a legjobb szó rá,hogy emberi...
Hanatarou desu.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Midoo írta:Legjobb tudomásom szerint a DVD-verziót nézem, ahogy az a KAA fórumon a Gungrave release topicban le van írva. De biztos.
Akkor nem tudom, mi bajod vele, a DVD-verzión az animáció abszolút korrekt. Persze, nem egy Ouran vagy Mushishi, de azt a minőséget nem is lehet elvárni egy kis költségvetésből készült animétől...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Shinzo írta:nem rossz a sorozat, néha igencsak fájó humora van, de vannak benne helyenként komolyabb jelenetek is, engem leginkább a Trigunra emlékeztet (mert mind Vash mind Carrot eleggé hasonlitanak mentalitásban egymáshoz), de nekem kicsit csalódás volt, a Trigun messze jobb :cool:
Engem az egész Bakuretsu Hunters a Slayersre emlékeztetett, talán épp ezért tetszett is az eleje. :) (Tovább sajnos még nem néztem, de ami késik, nem múlik. :D) Vash és Carrot jellemében mondjuk én sem sok hasonlóságot fedeztem fel. Jah, és a végével csak óvatosan, ha jól tudom eléggé komoly hangvételű az előzőleg bemutatott poénkodásokhoz képest. :wink:
Kép
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

"Kinek a pap, kinek a papné"........ ahogy a mondás is tartja.......... :-P

amugy a Trigun is elég komoly hangvételű lett a végére...


EDIT: ja igen, rászántam magam hogy megint nézzek valamit és jelenleg belekezdtem az egyik legrövidebb sorozatba a Generator Gawl-ba :cool: (mivel nincs tul sok idöm mostanában)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Shinzo 2006.08.21. 12:17-kor.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Én Witch Hunter Robin-al töltöm az éjszakákat... :wink:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Appleseed Érdekes anime, elsőre igen nehéz volt megszokni a CGI-s karaktereket, így is csak a második felére sikerült, utána már jobban tudtam figyelni az eseményekre.Többszöri megtekintés ajánlott, sokkal több van benne, mint azt gondoltam volna. Úgyhogy a későbiekben biztosan újranézem. Persze elég sok mindent nem értettem, lehet, hogy érdemes lenne a sorozatot is megnézni, hogy ismerjem a hátteret. Vége viszont fantasztikus volt azokkal a pókokkal.

Kite Elég érdekes egy darab. van hangulata, de összességében leginkább úgy tudnám jellemezni, hogy egy stílusos szemét. Rengeteg dolgot nem értettem, szívesen fogadnám a segítséget. Pl nem tudom, miért is kellett azokat az embereket megölni; elvileg mert gyerekeket molesztáltak, de közben meg ők is ugyanazt csinálták. Akkor most hogy is van ez? :weh:
Mindenesetre azért leszedtem Mezzo Fortét is, egyszeri megtekintésre talán megéri. A Kite is ilyen volt...
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Prétear
Gondolom már sokan látták, de aki nem látta, nézze csak meg.^^ Tényle eléggé Hófehérkés, de nagyon szép anime, és csak 13 részes.^^
Popotan
Első rész után legelső észrevétel: ecchi. o_O de még mennyire...Második: iszonyatosan kawaii^^ Főleg az egyik főszereplő, Mii-chan (-tan :3 ), meglehetősen Komugis beütése van, és a seiyuuja is azt hiszem ugyanaz.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Edina-chan írta:Prétear
Gondolom már sokan látták, de aki nem látta, nézze csak meg.^^ Tényle eléggé Hófehérkés, de nagyon szép anime, és csak 13 részes.^^
Dunno... sztem csak a vége volt Hófehérke (jó, meg a hét pritiboy), a többi inkább Hamupipőke... :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Igen, a végére értettem csak nem írtam oda, hupsz XDD :drop:
Avatar
zsog
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2006.08.10. 19:17

Hozzászólás Szerző: zsog »

Mostanában kezdtem bele a Hell Girl-be. Érdekes anime. Nekem nagyon tetszik a grafikája. Egyszerű és tiszta,de mindig visszadja a történet hnagulatát. Ahogy a zene is. Bár se a nyító- se a zárózene nem tetszik. Mondjuk az op utolsó képsora nagyon ott van. Eddig csak öt részt láttam és eddig talán az 5. tetszett a legjobban. Más a menete mint a többinek.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Na, Akira-t nem vitte gép Oo, Hellsinget meg még nincs kedvem befejezni, Fruits Basket DVDt meg nem találtam meg, szóval unalmamban elkezdtem a Fushigi Yuugit letölteni... :D 4-5 éve láttam utoljára, akkor nagyon tetszett...

Azért tényleg fura, hogy az ember véleménye azért meg tud változni kis idő alatt (jó, mondjuk most nagy időről beszélhetünk :D)... akkor még nagy szám volt nekem a Fushigi Yuugi, mert a Sailor Moonon kívül nem is ismertem még nagyon más animét :(. Végülis most is tetszik (9. részig jutottam), de nem röhögök annyit rajta, mint anno, valahogy a poénok helyenként túlerőltetettnek, a szerelmi szálak meg túl nyálasnak-unalmasnak hatnak... továbbá utálom a sok visszaidézést (tudom hogy sorozat, meg minden, TVben vetítették, de akkor is...). Miaka meg idegesítőbb, mint valaha :D De ettől függetlneül nem bántam meg, hogy újra belekezdtem, mert amúgy tudom, hogy egy nagyon ötletes történettel van dolgom, ami nevetésre vagy sírásra késztet, meg persze ne elhanyagolhatók a férfikarakterek *________* Hotohori-sama ::daisuki:: na meg amúgy még most is a kedvenceimhez sorolom a filmet :)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Mostanában 11-ig vagyok fennt, és fél 8-tól nézem. Ezen az időn belül
minden mesét megnézek.
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

anubys írta:Appleseed Érdekes anime, elsőre igen nehéz volt megszokni a CGI-s karaktereket, így is csak a második felére sikerült, utána már jobban tudtam figyelni az eseményekre.Többszöri megtekintés ajánlott, sokkal több van benne, mint azt gondoltam volna. Úgyhogy a későbiekben biztosan újranézem. Persze elég sok mindent nem értettem, lehet, hogy érdemes lenne a sorozatot is megnézni, hogy ismerjem a hátteret. Vége viszont fantasztikus volt azokkal a pókokkal.

Kite Elég érdekes egy darab. van hangulata, de összességében leginkább úgy tudnám jellemezni, hogy egy stílusos szemét. Rengeteg dolgot nem értettem, szívesen fogadnám a segítséget. Pl nem tudom, miért is kellett azokat az embereket megölni; elvileg mert gyerekeket molesztáltak, de közben meg ők is ugyanazt csinálták. Akkor most hogy is van ez? :weh:
Mindenesetre azért leszedtem Mezzo Fortét is, egyszeri megtekintésre talán megéri. A Kite is ilyen volt...
Nos Appleseed sorozattal hiába fogsz próbálkozni, ugyanis nincs, csak egy régebbi OVA, ellenben érdemes elolvasni a mangat, mármint ami elkészült belőle :D

A Kite meg olyan dolog, hogy "hát ez beteg" , egyébként meg mindenkit akit kivégeztek, vmi bűnt követtek el, nem csak kiskorúak molesztálása, de ha jól sejtem a kórboncnok egyéb saját érdekei is kötődnek a dologhoz, és bár nincs konkrét utalás rá, van egy érzésem, hogy ezek részben bérgyilkosságok is.

Egyébként per pill én is mufurchoz hasonlóan Ourant, Kemonozumet meg Innocent Venust nézek, a friss címek közül. Ezen kívűl még elkezdtem az Angelic Layert, meg menéztem a Fate Stay Nightot 19. epizódig bezárólag, hát ez utóbbi elég gyengére sikeredett. Szép grafika, de sztori semmi kül, meg ha még van is benne vmi, az mindig robbanásszeráen derül ki, és akkor még a karakterek bénaságáról nem is beszéltünk, és akkor ilyenek harcolnak egy nagyhatalmú mágikus kegytárgyért? Ez a ai fiatalság ... pfff ... Bár a harcjelenetekből össze lehetne hozni egy élvezhető AMVt.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

tegnap eljutottam a feléig a Generator Gawl-ban és jelentem még mindig tetszik, de ha végzek vele megirom a véleményem............ :-P
:cool:
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Keshik írta:Nos Appleseed sorozattal hiába fogsz próbálkozni, ugyanis nincs, csak egy régebbi OVA, ellenben érdemes elolvasni a mangat, mármint ami elkészült belőle :D
Elvileg lesz sorozat is (link és link).
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Blame
hát. nehéz bármit is mondani róla. a grafika és az animáció nagyon jó, a hangulata magával ragadó (önkéntelenül az Animatrix egy-két jelenete jutott eszembe róla), de tényleg (szinte) semmit nem ér a manga nélkül. olyan az egész, mintha pár oldalt kiemeltek volna a mangából (amit még nem kezdtem el :drop: ) és csináltak egy -a történet szempontjából kissé spoileres- trailert. nagyon rövid, az a 6+1db 5-6 perces rész iszonyatosan kevés, érzésem szerint az egész ordít egy rendes sorozatért. ezek ellenére a pillanatnyi toplistámon (nem is tudtam, h van ilyenem) az Ouran után a második helyen landolt, és egy darabig ott is marad :D aki még nem látta és tetszett neki a Animatrix, v szereti az ilyen sötét hangulatu scifiket, az mindenféleképpen nézze meg.
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Mufurc jó véleménye nyomán felkeltette az érdeklődésemet a Mushi-shi

Rendkívül érdekes sorozat,mindenkinek csak ajánlani tudom... Ami megfogott benne,hogy sosem az történik benne amire számítok..és ülök a képernyő előtt azon elmélkedve hogy ki volt képes ilyesmit kitalálni..elgondolkodtató és szép..
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Midoo írta:
Keshik írta:Nos Appleseed sorozattal hiába fogsz próbálkozni, ugyanis nincs, csak egy régebbi OVA, ellenben érdemes elolvasni a mangat, mármint ami elkészült belőle :D
Elvileg lesz sorozat is (link és link).
Öhh ... Igen azt tudtuk már valamennyivel az első film után, hogy készül egy második film és utána egy TV sorozat(http://www.animenewsnetwork.com/article.php?id=6489), de ez nem változtat a tényen, hogy még nme elérhető, vagyis még nem lehet megnézni, pedig nekem úgy tűnt hogy anubys így értette, ha nem hát bocsátassék meg nekem, hogy nem szeretem ha az emberek gondolatait nem olvasva csak azt tudom értelmezni, amit leírt, és nme azt amit gndolt, és ahogy gondolta leírni ...
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Nem szándékoztam semmiféle indulatot gerjeszteni, csupán nemrég olvastam róla, így megemlítettem. De ez esetben megelőztél.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Keshik, nem tévedtél, tényleg az OVA-ra gondoltam, csak tévesen sorozatot írtam. Ha már it tartunk, a mangát honnan tudom beszerezni?
Kite-ban viszont ilyen erővel lehettek volna akár öngyilkosok is :roll: , persze, tudom, hogy abban nem a történetet kellett nézni, de azért mégis....

Tegnap maratoni stílusban végignéztem a Laint. Már úgy a hatodik rész körül agygörcsöt kaptam, ::jcrazy:: mikor végeztem vele, utána annyira futotta, hogy elkúsztam az ágyig és 12 órára kómába estem. Szóval csak óvatosan az ilyenfajta pszicho sorozatokkal! A körülményektől eltekintve nagyon is tetszett, de lehet, hogy szerencsésebb lett volna finomabban adagolni...
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Sok újdonsággal nem szolgálhatok, ugyanis többségében még mindig Card Captor Sakura-t nézek, már június óta. :^_^: Én szeretem fokozatosan adagolni a részeket, ne legyen vége túl hamar egy jó sorozatnak. :wink: Az első movie ugyan tetszett, de koránstem volt olyan jó, mint maga a sorozat. Az egész történetet le lehetett volna tudni 3/4-1 óra alatt, én kicsit hosszúnak éreztem a másfél órát.
Ezen kívül továbbra is figyelemmel követem a KKM, az Ouran Hostobu, az xxxHolic, a Hachikuro 1. és a TRC 2. szezonjának részeit.
Sajnos Kyou Kara Maou fordítói iszonyatosan lassú tempóban haladnak, így már közel 1 éve nézem a sorozatot. ::hoo:: Pedig pont most vannak olyan cliffhanger részek, amikor már az ember kaparja a falat, hogy végre láthassa a következőt! :wwall: Nem is tudom... egyáltalán valaki rajtam kívül nézi még ezt az animet? XD
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Ez a Tonagura ez teljesen meghalás (végre elkezdték fordítani). Ahogy Maire-chan előkapja az m16ost a játékmackóból és "kivégzés" :lol: :lol: :lol:
Kép
Válasz küldése