Ghost in the Shell

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Mit szólsz a moviehoz?

Nagyon tetszett
67
60%
Elég jó volt
19
17%
1* meg lehetett nézni
14
13%
Nem tetszett
12
11%
 
Szavazatok száma: 112

Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Már áll a botrány a legújabb GITS-eresztés körül. A Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society (nagyon elfoglaltaknak: GITS-SSC) teljes estés animéjét ugyanis szeptember elsején mutatták be Japánban a SKY Perfect szatellitrendszerén keresztül, három napra rá pedig már torrentsiteokon hemzseg a teljes verzió. A film terjesztéséért felelős Bandai jogi retorziót ígért a fansubbereknek, azoknak a fiataloknak, akik ingyenes, nyelvileg hiteles fordításokkal látják el a szigetország határain kívülre nem terjesztett animéket. Hogy ki a felelős az illegálisnak minősülő letöltésekért - a torrentsiteok, felhasználóik vagy a szerencsétlen fansubberek, ezt majd mindenki magának.
...
A Bandai november 24-én adja ki DVD-n a filmet Japánban, az európai disztribúcióval kapcsolatban pedig csak annyit nyilatkoztak, valamikor 2007-ben. Worldwide release, az nem dívik, hm?

Forrás: ld50.hu
igen, ez nem volt 100%osan előre megjósolható^^"

egy comment
2007, meg az anyád. na hun az a torrent lássuk csak...
::japhaha:: ::japhaha:: ::japhaha::
mindenesetre ma már nem nézem meg, majd holnap, kevésbe tompábban (amit eddig láttam, az elvárható egy SAC-tól)^______^
Kép
Avatar
Nataniel
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.04.20. 21:14
Tartózkodási hely: eddig a padláson voltam, most épp az agyadra megyek

Hozzászólás Szerző: Nataniel »

nekem pont szept 1. előtt ment tönkre a vinyóm és csak mostanra szereztem újat. úgynézki megvárom a fansub-os verziót mert esélyem sincs rá h így megértsem.... a zenék meg...isteniek...kell az OST!!! :-P
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Vááááá! Nov 26-án jön a GITS a mozikba! ::jthrill:: Pirosbetűs ünnep.
Legjobb, ha már most megyek jegyet rendelni. Gondolom ez azt is jelenti, hogy hamarosan várható a díszdobozos kiadás!!!
Fejlődünk! Alig több, mint 10 évvel vagyunk csak lemaradva :D :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

hol rendelsz te már most jegyet???
egyáltalán lehet már tudni, h hol lesz a prömier? muszáj elmenni :D :D
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Az Odeon szervezi, úgyhogy szerintem a premier is ott lesz. Az Akiráé úgy tudom, hogy ott volt, bár aról sajna lemaradtam; most nem akarom kihagyni. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Fejlődünk! Alig több, mint 10 évvel vagyunk csak lemaradva :D :D
Ami az Akira esetében 20 év volt, szóval tényleg fejlődünk! :lol:
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Na, akkor kezdhetek gyűjteni a díszdobozos kiadásra :mrgreen:

De jó lesz megint animét látni a vásznon. Remélem erre is sokan eljönnek majd.
Avatar
Gulandro
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.03.22. 09:23
Tartózkodási hely: "Anywhere I go..."
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gulandro »

Ahoy,

nemrég sikerült megtekintenem a 'Solid State Society'-t. Sajnos nem estem hasra. (Igyekszem nem spoilerkedni) a zenék a két seasonból vannak összeválogatva főként. Az opening és a credit theme az ami új lehet, azok a helyükön vannak, Yoko Kanno stílusban. Nekem szembántóan sok volt a CGI animáció, én értem, hogy ez egy új kor meg minden, de pl az Innocence-ben kevésbé bántott mert ott is kerestek egy közelítő megoldást a 2d-s/3d-s elemek között. Itt ilyen szándék nem sok látszott.
A történetről: ennél az epizódnál már nagyon kihegyeződik a különbség az Oshii féle meglátás és a SAC stílusa között. Hasonló érzésem volt mint a Bebop Movie-nál, hogy tartalom és mondanivaló szempontjából inkább illene a sorozat egy részének, mint különálló, "egész estés" produkciónak. (csak azért sem lövöm le a poénokat)
Hasonlóan a CB filmhez, itt is megjelenik egy érdekes, nyugatra való "fájdalmas" kacsintás. Valahogy az Egészségügyi Minisztérium központi épülete engem akkoris a WTC valaha volt tájképére emlékeztet, ha már egyszer elhittem azt, hogy a Marson is épült Eiffel-torony. Lehet, hogy üzenete volt, de hozzám nem ért el vele. :?
Talán nem mindenkinek tiszta (nekem sem volt az), hogy akkor most mikor meg hol is játszódik ez az epizód. Érdekes és tiszteletreméltó üzletpolitikával nem egy nyitott véget és folytatásra lehetőségeket adó befejezést reprezentálnak hanem a sorozat két évadja és az előző két film közé illesztették be az SSS-t. Igazán figyelmesek (nem látom tisztán, hogy mi folyik arrafelé a Gits jogi ügyletei mögött), hogy előrevetítenek elemeket az első filmnek, amiket jóleső érzéssel abszorbálunk a történet közben.
Érdekes módon mind a sorozat, mind a filmek kedvelőinek csak ajánlani tudom (állítólag van igen nagy torzsalkodás odakünn közöttük) és láthatóan egy közelítő, béketeremtő lépésnek lett szánva az SSS, hogy mind a két oldal megelégedésére szolgáljon.
Well, minden Gits rajongónak csak ajánlani tudom, így egy olyan hosszú és tartalmas eposszal bővült az animék sora, amiről nyugodtan lehet példát venni.
"Ha ki is lóg néhány tégla a falból, az épület attól még áll és lakható"
"Az élet apró
virágszirmok játéka.
Ebben gyönyörködj..." (haiku)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Igazából két movie-ra lennék kíváncsi, amit sehol nem találtam eddig, csak infot az anidb-n.
A The Laughing Man 2005 szeptemberi, az Individual Eleven-t pedig idén januárban adták ki. Megvannak esetleg valakinek?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

én tudom ezek inkább csak összefoglaló részek a SAC1 és a SAC2höz, Szal semmi új, talán még te is össze tudnád vágni egy jó progival, nem véletlenül nem fordította le senki (legalábbis angolra)...
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

akkor azért nem láttam őket sehol... (mondjuk nem is nagyon kerestem :dirr: )
Kép
Avatar
Shinjitsu no Shi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2006.11.01. 12:40

Hozzászólás Szerző: Shinjitsu no Shi »

Én speciel a moviekat is és a sorozatot is kedvelem, de inkább SAC-párti vagyok... főleg a második évad miatt. Az nagyon ottvan.
Most szereztem be a Solid State Society-t is... kíváncsi vagyok, milyen.
Egyébként Aramaki a kedvencem (szegény tényleg olyan kicsit, mint egy kiöregedett pávián, de nem a külsejéért szeretem :D).
"The world is not beautiful: and that, in a way, lends it a sort of beauty." Kino no Tabi

"Omigawd liek im sooo gawth i cut myself" - idiótákkal vagyok körülvéve...
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Bocsi, nem tudja valaki hogy Miskolcon fogják-e vetíteni a GITS-et? Mert az Akirát leadták és remélem ezzel sem kivételeznek...
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ááá!
Tegnap telefonálok Odeonba, hogy jegyet foglaljak a vasárnapi vetítésre, erre kiderül, hogy 10 perc (!) alatt elvitték az összes jegyet!
::bawl:: :gun: :sniper: ::bawl::
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Tíz perc?

Nem volt az hat sem. 15:03 kor telefonálok, kicsörög, de nem veszik föl, utána foglalt egy ideig (pár perc), majd utána kedvesen közlik, h csak 27-ére maradt....
Én meg csak pislogtam szótlanul...

Na nem is ez a lényeg, de van egy filmes haverom akit egyből felkerestem, h ugyan má nem e ismer valakit onnan? És a választól méginkább kidőltem:
"Gyere velem 25-én."
MIIII? Arra oda???
"Igen."

Ezekután már gondolkozni sem bírtam... :D :D
(premier elötti GitS? Mega lol!)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nekem 8 percet mondtak XD

De mondjak valamit? Nem lepődtem meg túlzottan...XD

Egyébként meg nem dől össze a vilég. Ez van, majd megnézem később :)
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

gondolom már mindenki tudja, de lesz "pótpremier" szintén vasárnap, csak 23.30kor :? még van jegy (legalábbis egy órája még volt) :D
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sikerült még jegyet szereznem vasárnap éjszakára. Igaz, hogy másnap reggel jóga, de hát egyszer kibírom. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

És igen! Ejött a nap amiről álmodni sem mertem volna! Láttam premier elött a GitS-et! Még mindig nehezen tudom elhinni, h ez a valóság, de pár dolog segített abban, h mégse szálljak messze... :cry:

Ugyanis én azt hittem, h ez egy remake lesz immárom magyar szinkronnal, de 'sajnos' ez egy 95-ös! angol verziójú copy tekercs és hát...hagy maga után kívánni valókat. Fanoknak persze teljesen mindegy, de aki most fogja látni előszőr...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Én kedden megyek, már nagyon várom :):):) (kevesek egyike vagyok, aki egy angol verzsönben reménykedett :D)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

én és egy barátom a mai fél-éjfeles vetítésre megyünk :) (holnap gyakorlat és utána egy kis m.a.g.u.s. nagyon fini lesssz :? )
ak írta:...de 'sajnos' ez egy 95-ös! angol verziójú copy tekercs és hát...
egyik szemem sír, mert egy normális magygar szinkront várt, a másik viszont kíváncsi, mert ánglisül még nem látta...
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

outsyder írta:egyik szemem sír, mert egy normális magygar szinkront várt, a másik viszont kíváncsi, mert ánglisül még nem látta...
Nem maradtál le semmiről, IMO az angol szinkron legnagyobb jóindulattal is csak közepes.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

H persze már csak azért is valamit valamiért, nekem fogalmam sincs mi az a nagy meglepi amire vetítés elött kell számítani...úgyhogy, ha valaki premieres megtudja osztani..., szerintem nem csak engem boldogítana (v. éppen szomorítana :D).
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Na, kialudtam magam. Megérte megnézni moziban is, rengeteg minden tisztábban kivehető (talán ezen nem is fog senki meglepődni :-P ). Az angol szinkronnal nekem semmi bajom, az első kb. 10 alkalommal úgy láttam, szóval volt időm megszokni. Viszont kíváncsi leszek a nem MTV-s szinkronra, mennyire sikerült eltalálni a hangokat.
Ha jól láttam, hiányzott egy darab a kópiából. :weh:
Amúgy, aki még idén szeretne egy példányt a DVD-ből, jobb ha csípkedi magát, mert ma láttam, hogy a 75%-a már elfogyott :shock: ( És még két és fél hét mire megjelenik!)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Megnéztem az originál filmet és hát hmm hogy is mondjam... Üt. Jó. Nem váltotta meg ugyan a világot, de nagyon ki van találva és van neki ilyen "hangulata". Most nem tudom, milyen a sorozat, de ha nincs nagy színvonalbeli romlás akkor tuti megnézem.
Mondjuk nem lett kedvenc, de ez betudható az én perverz agyműködésemnek is :P
Kép
Válasz küldése