CLAMP mangák^^

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Cathreen
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.06.21. 22:15
Tartózkodási hely: Central Headquarters

Hozzászólás Szerző: Cathreen »

Yaten írta:Az X-1999 mangát befejezetlenül hagyták, mert az egyik rajzoló kénytelen volt kilépni a csapatból a keze miatt, s már nem igazán tud rajzolni. Tehát 18-20 kötet körülig van. Több nincs és állítólag nem is lesz.
Igen, elég rég óta nem jött új kötet... én úgy tudom 18-ig van.
Kép
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

Kint Németo.-ban vettem XXXholic-ot és már sajnálom, hogy nem vettem meg a többi részét. :eyes:
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Cathreen írta:
Yaten írta:Az X-1999 mangát befejezetlenül hagyták, mert az egyik rajzoló kénytelen volt kilépni a csapatból a keze miatt, s már nem igazán tud rajzolni. Tehát 18-20 kötet körülig van. Több nincs és állítólag nem is lesz.
A fenti hír nem tudom, hogy igaz volt-e, de nem rég derült ki ez:
http://aoianime.animehq.hu/forum/viewto ... c&start=60

(Én is sokáig úgy tudtam, hogy a keze miatt nem rajzolják tovább, de persze ez eléggé átlátszó kifogás. A fenti szintén az számomra, de... ez van. Clampék elmehetnek a búbánatba... :sniper: )
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

Nem lépett ki senki a csapatból, kb. két hete volt egy interjú velük a japán NHK TV egyik műsorában, és mind a négyen megvannak. :) Az X abbahagyására vonatkozó okokat is többé-kevésbé megerősítették. Én még bízom abban, hogy ha lehetőségük nyílik rá, be fogják fejezni.

Sőt, úgy hallottam, hogy Mokona újra rajzol, néhány Tsubasa illusztrációt ő készített a hivatalos CLAMP magazinban. Talán ez annak az előjele, hogy újra fel fogják venni az X-et. ^^
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Lenne egy (hülye) kérdésem. Ez nem is igazán a mangákhoz hanem animével kapcsolatban. Szóval épp néztem a Clamp School Detectives-t és az egyik részben benne volt Miyuki. Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy Miyuki esetleg felbukkan-e minden Clamp animében/mangában, vagy csak nagyon keveset tisztel meg a megjelenésével?
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ayumi-chan írta:Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy Miyuki esetleg felbukkan-e minden Clamp animében/mangában, vagy csak nagyon keveset tisztel meg a megjelenésével?
...ez egy nagyon jó kérdés. A Tsubasa mangában kb. minden (?) világban látni egy rohanó Miyukit ^^. De amúgy én animékben nem sűrűn láttam rohangászni... javítson ki valaki, aki több Clamp animét látott ^^" *Sakurát leszámítva nem túl nagy Clamp-anime rajongó*
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Értem, köszönöm ^^. Csak nagyot néztem amikor Miyuki feltűnik és segtséget kér a három fiútól. Én sem láttam túl sok Clamp animét, de ebben például Miyuki feltűnt és azért kérdeztem meg ^^"
Kép
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

Miyuki szerintem inkább a mangában futó (szó szerint :D) geg - bár én még csak a Tsubasában láttam. Animék közül X-ben, RG Veda-ban, TB OVA-ban, CCS-ban) biztosan nincs benne, Magic Knight Rayearth-t nem láttam végig, azt nem tudom, de sztem nem valószínű. ^^;;
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Furcsa hogy weboldalt már szenteltem a Clamp mangáknak, de ebbe a topic-ba még 1 hozzászólást sem írtam. Itt az ideje! :D
Komolyabb témában kedvencem a Tokyo Babylon, de a RG Veda is nagyon jó, bár még csak 2 kötetet olvastam eddig. X szép meg minden, a témája is elgondolkodtató, de befejezve kicsit többet érne. :( Miyuki-chan mangáról egyszerűen a mai napig nem tudom elhinni, hogy Clamp munka. :shock: Clamp School Detectives nagyon fun, csak ajánlani tudom. (bár inkább fiatalabboknak) ^^ 20 mensou mangát keresek egy ideje, de sajnos már Tokyopop-tól se lehet megrendelni, mivel out of order. :( Nagy kár, Akira a kedvencem a detektívek közül, kíváncsi lettem volna a saját kis történetére.
Egyenlőre ennyi, remélem megérte előhúzni ezt a topic-ot az antikváriumból. :D
Kép
Avatar
Adeline-Girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2006.05.02. 17:43
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Adeline-Girl »

nah.. én tegnap fejeztem be a Chobits-ot...
igazából eddig ez az egyetlen manga amit végigolvastam... 2 kérdésem lenne:
1. a persoconokat hogy tudják emberi bőrrel boritani?
2. a persoconok nem öregednek ugye? akkor mi lesz majd Chii-vel ha Hideki megöregszik és meghal?..
na mind1, lehet hogy ezekre már választ is kaptam a mangában, akkor bocsika...
nah mind1, ezeket leszámitva szerintem:
wááááááh, ez tökjóóóó volt, ááh, nekem tökre tetszett.. cajj, tökjóóóó :-P
ááh, tökjó...
na mind1, csak ennyit akartam mondani :-P
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Adeline-Girl írta:nah.. én tegnap fejeztem be a Chobits-ot...
igazából eddig ez az egyetlen manga amit végigolvastam... 2 kérdésem lenne:
1. a persoconokat hogy tudják emberi bőrrel boritani?
2. a persoconok nem öregednek ugye? akkor mi lesz majd Chii-vel ha Hideki megöregszik és meghal?..
1, sztem a mangából nem derül ki hogy mivel borítják be őket... de ha ez a "jövőben" játszódik akkor csak kitaláltak valamilyen anyagot ami hasonlít az emberi bőrre :P
2, chii elromlik egy idő után mert ő egy persocon xDDDD
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

1) Én sem tudom milyen anyag hasonlít az emberi bőrre, de szerintem ez nem is lényeges annyira. Angelic Layer-ben úgy volt, hogy megvették az alap, egyenrobotokat, bőrszínt pedig egy speciális számítógép és a robothoz vásárolt eszköz segítségével adtak neki. Mivel a Chobits és az Angelic Layer világa kapcsolódik egymáshoz, így feltételezem, hogy a persoconok is hasonlóképp készülnek.

2) Nos, igen, ez a hátulütője egy ilyen kapcsolatnak. Mivel Chi egy persocon, bármilyen különleges is, egy idő után el fog romlani. Hogy mi lesz akkor ha Hideki meghal? Szerintem jobb nem belemerülni ilyen drámai gondolatokba, végülis a Chobits befejezése happy-end. ^^
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ha már felfrissült ez a topic, akkor egy hír:
vki a livejournalon írta: SQUEE. SPAM. WHATEVER. OMG X!!!!!!!!! I MISS YOU!!!!!! ;_____; i know [info]chibiyuuto told me on MSN, but i wasn't too sure (sorry for not trusting you, [info]chibiyuuto :( ) BUT NOW I AM 100% SURE. platinum is coming out on 25th sept, should be coming as a separate issue of NEWTYPE i might be able to get it at the start of september *__*, new stuff about kobato., (i think) an essay on CLAMP IN WONDERLAND EX, i think the cover page and first pages are of X (and maybe RG Veda/MKR/Angelic Layer/Tsubasa) AND IN A SEPARATE BOOKLET, A B5 SIZED COMIC OF X, THE REMAINING PARTS NOT IN THE COMIC!!!! AHHHHHHHHHHH i can die happy. very happy. extremely happy. so happy i'm depressed that i messed up this page.
...hmo__o. Ha ez igaz, akkor én is boldogan (?) halhatok meg... De egyelőre még nem tudom elhinni, míg nem látom a két szememmel, Clampéknál sose lehessen tudni. Emberek, X BEFEJEZÉS? *csipkedi magát*

Amúgy link: http://x-reggg.livejournal.com/88229.html - de azóta láttam a hivatalos oldalon is a hírek között, szóval elméletileg a hír tényleg igaz.

Ha nem adják ki rendesen kötetben, végük van. Kinyírom. Mind a négyet. -_-
Avatar
Kate
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.10.12. 12:19
Tartózkodási hely: Kunhegyes
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kate »

Én minden CLAMP müvet imádok. A kedvencem a tsubasa RESERVoir CHRoNiCLE. Keveredik benne szinte minden mű. :D Annyira jóók!
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Én csak most akadtam rá a CLAMP mangáira, de nagyon tetszenek, különösen a rajzstílus.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: CLAMP mangák^^

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nem tudom vannak-e még itt CLAMP-fanok, mindenesetre elég árulkodó hogy az utolsó komment 9 éves ebben a topicban :D Na mindegy, azért egy pár sort pötyögök ide, ugyanis volt még némi elmaradásom CLAMP-cuccokból, és ezeket mindenképp be akartam pótolni, mielőtt nekiugranék a maradék 15 kötet TRC-nek, elvégre a spin-offok akkor jönnek át leginkább, ha az ember ismeri az eredeti karikat.

RG Veda - Clampék első nagy munkája, amivel befutottak. A címéből azt gondolná az ember hogy valami Rig Véda-átirat, vagy annak tartalmi részét próbálja történetbe önteni, de a hindu-buddhista mitológiából ismert neveken kívül nem nagyon van köze hozzá. A sztori egy mitikus történelmi korszakban játszódik, ahol az istenek és emberek még együtt éltek, az előbbiek uralván a világot. A nagy mennyei istencsászár dicsőséges uralkodásának végére legerősebb hadvezére tett pontot lázadásával, és kegyetlen terroruralmat vezetett be, ám egy prófécia szerint uralmát hat csillag együttállása fogja megdönteni, melynek legerősebb tagja egykori nagy riválisának fia - akinek már 300 éve halottnak kellene lennie. Ezt a jóslatot megkapja Yasha-oh is, akinek szintén kulcssszerepe lesz, csak akkor még ezt nem tudja. Ő ébreszti fel 300 éves álmából a varázserdőben nyugvó fiút, Ashurát, akiről a prófécia szól, és a császár parancsával ellentétben nem megöli, hanem magához veszi a gyermeket, ezzel magára vonva a főgonosz haragját, és amiért klánja kiírtásával fizet. Yasha-oh elhatározza, hogy védelmezni fogja a gyermeket, és összegyűjti a hat csillagot, hogy bosszút álljon klánjáért, megdöntve a császár uralmát.

Az első 2-3 köteten látszik hogy writing terén még csak szárnyaikat próbálgatták a csajok, mert elég kaotikus és fejezetről fejezetre jönnek az érezhetően átgondolatlan plot twistek (nem a tipikus CLAMP-fajták, hanem amikor érzi az ember hogy a koncepció nincs rendesen végiggondolva), de utána beindul a történet. A karakterek és az ő jellemük-reakcióik elég ismerősek voltak az X mangából, csak itt egyszerűbbek. Az Ashura-angstet baromira túltolták a közepe felé, de addigra már volt más ami leköti az olvasót. Két helyszínen játszódik a sztori, folyton váltunk a lázadó csapat és a Mennyei Palotában történő események között, mennek az összeesküvések és a szemétkedések ezerrel, aztán a végső összecsapás alatt jön egy (nyolc-tíz) nagy fordulat, de ezek már a CLAMP-véle kavarások. Itt is előkerül a Sors és a Végzet, mint a csapat által igencsak kedvelt kerettéma, OMG darkosangsty és tragikus feeling, meg persze némi BL-fanszervíz, de erre nem akarok panaszkodni, egyrészt mert ez szinte minden cuccukban megjelenik, másfelől meg én is kaptam jó egy kis yuri-párost :D akik simán kedvenc karik lettek ebből a mangából, főleg Kendappa-oh, és nem(csak) a leszbi-vonal miatt + Karura, aki igencsak stílusos fájtercsajszi. Eddig még simán 7 körül volt az egész, de aztán az uccsó kötetben előkapták a szokásos darkos összevissza kavarást, csak itt nem úgy jött ki a lépés hogy nekem is tetszen + és amit a leszbicsajaimmal csináltak JAAAJJJJ -_-""""" Mondjuk a jóslat-része jól jött ki és illeszkedett a fatalista keretbe, de amit a karikkal leműveltek, az masszív headdesk-ekre késztetett.

Ennek ellenére a 6/10-et így is megadom neki, mert voltak tetszetős dolgai mind sztori, mind szereplő-fronton, és az art valami gyönyörű. Sajnáltam is hogy csak elég vacak minőségű scant találtam, de a teljes oldalas, a duplalapos és a színes képeknél látszik hogy milyen részletes és durván profi munka.

Magic Knight Rayearth - Erről nem regélnék sokat, mert egy teljesen okés shoujo, de a korhatárát 12-14 év köré lőném be. Ezzel az előtt is tisztában voltam hogy elkezdtem volna, de el akartam olvasni, hogy a TRC hivatkozásai világosak legyenek. Az art kevésbé részletes mint az RG-nél, de ehhez a sztorihoz talán jobban is illik, itt azért nem valami OMGSERIOUS cuccról van szó - viszont a közepén van tipikusan CLAMP-os fordulat, amit nem gondoltam hogy el fognak lőni egy alsókorhatáros shoujoban. A második felében már kicsit sok volt a nyálbish, de amúgy rendben van ez a cucc, csak nem én vagyok a célkorosztály. 5(fölé)/10

Clover - Erről viszont szívesen írnék - ha lenne mit. Csak nem nagyon lehet, mert tipikusan egy "style over substance"-féle cucc. Emléxem jó régen egyszer már belekezdtem, de annyira nem tudtam hová tenni hogy inkább dobtam, de mivel csak 4 kötet, mondom most már végigtolom az egészet. De elég gyorsan lehet vele haladni, mivel eleve csak 120 oldal egy kötet, ráadásul kevés szövege van, 1 óra alatt végeztem vele. Tartalmi szempontból eléggé lóg a levegőben, mert minimális plot van csak, a karakterekről se tudunk meg jóformán semmit, ráadásul kerete még annyira sincs mint története. Viszont az art, a panelkezelés, a rohadt erős kontrasztok, a minimális vagy nem létező hátterek, és a rajzstílus amivel ezt a jövőbeli disztropikus milliőt át akarják adni, az szvsz a zsenialitás magasfoka. Ha animuhoz kéne hasonlítanom, mondjuk a Kizumonogatari első félórája lenne - se eleje, se vége de a kreatív cinematográfia és vizuális elemek simán megragadják azokat akik fogékonyak az ilyesmire. Namost a Clovernél is hasonló a helyzet, csak itt még némi darkos feelinget is sikerült belecsempészni a dologba (mínusz bugyifanszervíz^^, van helyette némi BL, de az minden Clampban van). Sajna nincs befejezve, viszont sztorit így is csak nyomokban tartalmaz, és Sue íve lezárul a 2. kötet végén, így nagy hiányérzet nem marad. Szal a zseniális artsy megvalósítás viszi el a cuccot, és kellemes csalódás, mert nem is hittem az elején, hogy ebből bármi kisülhet. De ez amolyan "hit-or miss"-kategóriás dolog, aki vevő az ilyenekre annak be fog jönni, mindenki más meg csak pislog rá hogy miezazizé. Szal ez feelingre utazik, tartalmat ne nagyon keressen benne senki.

6/10
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: CLAMP mangák^^

Hozzászólás Szerző: Surci »

Tsubasa Reservoir Chronicle

Atyaúristen gyerekek mivoltez?! MIVOLTEZ?!?! MIVOLTEZ?!?!4

Kép

A TRC-vel való kapcsolatom már több mint egy évtizedre nyúlik vissza, és nemcsak a CLAMP-féle cuccok fanolása miatt (bár igazi "vérfannak" nem mondanám magam, inkább csak szeretem a rajzstílusukat, egyes műveiket és egyes karaktereiket), hanem mert nem kis szerepe van abban hogy eléggé bírom a különféle spin-offokat, crossovereket, alternatív univerzumokat és hasonlókat. Ez utóbbi nem a TRC-vel kezdődött, de nagyot dobott rajta az biztos. Ezt az iromány tele lesz fankodással, szólok előre.

Szóval a dolog úgy indul, hogy a négy boszi fogta az összes eddig életrehívott karakterét, és beledobálta őket egy hatalmas spin-off multiverzumba, középpontban a CardCaptor Sakurában megismert Sakurával és Syaorannal, akikhez hozzácsaptak két teljesen új szereplőt, Fai-t és Kurogane-t, akikkel együtt különféle világokba látogatnak el amolyan "Sliders-in-manga"-módon. A fő küldetés összegyűjteni Sakura világok között szétszóródott, és mágikus erejű tollakba zárt emlékeit, melyek egy baleset miatt vesztek el.

Ami legelőször is megfogott még anno, az az expozíció. Az dolog hogy a CardCaptor Sakura összességében máig kellemes emlék, és a SakuraXSyaoran páros kánon lett a végén, és eleve cukik együtt (Syaoran hogy tudta adni a tsunerét XDDDD). Az itteni inkarnációik viszont már tinik, és a felvezetésben valami eszméletlenül aranyosak, ráadásul a "gyerekkori barátság kölcsönös tiniszerelembe fordul"-féle love van közöttük, és ÉPPEN meglenne a vallomás, de valami mindig félbeszakítja :D Szokott animés-mangás hülyeség, de világos: itt nem egyoldalú, hanem kölcsönös dologról van szó, és ezt a másik fél is tudja. AWWWW *_* Szal nemcsak hogy nincs a szokott pöcsölés, vagy "választani kell a háremtagok között" vagy egyoldalú szerelem, így nem a tinitökölődést és gagyi "félreértéseket" kell végignézni. Persze lesz helyette más, de ezeket az Isten is egymásnak teremtette, emellett Sakura itteni énje is kawaii genki girl - ez fontos lesz később. Ezt az idillt cseszi szét egy baleset (ősi romoknál végeznek ásatást, melyeknek mágikus erejük van, ahogy Sakurának is, aztán amikor meglátogatja az itt régészként dolgozó Syaorant, az épület reakcióba lép a rejtett erejével, és szétszórja a lány emlékeit a dimenziók között). Syaoran mint hősszerelmes vállakozik a feladatra: össze kell gyűjteni az emlékeket, így a főpap (CCS) Yukito elteleportálja őket (xxxHolic) Yuuko boszi boltjába a mai Tokyo-ba, ahol megkapják két újdonsült útitársukat a rejtélyes, ám mindig vidám (?) mágus Fay és a morc, de egyenes kiállású Kurogane képében, valamint a fehér Mokonát mint teleportáló és kommunikációs eszközt, a csapat mascotját, de előtte meg kell fizetniük az árat: mindenki azt adja, ami neki a legfontosabb.... aztán indulhat az utazás.

Ezek még mindig a régi emlékeim voltak a mangáról (elejéről olvastam újra most), de igazából ezeken a köteteken érezni, hogy a célközönség a 13-15 éves korosztály, meg a régi CLAMP-fanok. Shounen magazinban futott, de érezni rajta hogy uniszex cuccnak szánták: vannak benne harcok a fiúknak, bishik és elég minimális BL-fanszervíz a csajoknak, minden világban cameóznak a régebbi Clamp-karakterek, tele van marha jó poénokkal, SD-fejekkel, a rajzstílus is shounenes... Olyasmi mint mondjuk a Kenshin vagy az Inuyasha, csak még annyi darkosság sincs benne, könnyű követni, nincsenek nagy fordulatok sem. ÉS NINCS GYÖKÉR ECCSIFANSZERVÍZ! SEMENNYI!!! YESSSS!!! Hőseink utazgatnak, Sakura kezdi összeszedni magát, van persze némi foreshadowing hogy majd lesz itt valami főgonosz, angsty múltak, akadnak itt-ott elejtett áthallások más univerzumokra, de erről simán azt lehet gondolni hogy csak amolyan fansimogató utalás egy-egy másik mangájukra, nevet egyet rajta az ember aztán el is felejti... És megy tovább a limonádé-feeling poénokkal, harcokkal, néha romantikus hangulattal, de amolyan SAO vagy Tündérfarok-féle izé az egész (csak nagyon szerethető karaktergárdával), úgyhogy aki nem a célkorosztály vagy nem CLAMP-fan és nem élvezi a crossoveres dolgait, el is könyvelheti egy középszerűnél kicsit viccesebb és szebb átlagshounennek.

Ez el is tart úgy a 12. kötetig (ami szintén kis lightos arc, én viszont szeretem mert Sakura szempontjából elég fontos). Eddig olvastam anno, elfogytak a fejezetek, mondom kivárok vagy 3 kötetet, aztán valahogy sose akart összejönni 2-3 ch-nál több... Akkoriban még nem volt fenn minden a heti magazin megjelenésének másnapján (régi szép idők... :D). De a továbbiakban is hasonlóra számítottam, és amikor most újra eljutottam idáig, azon agyaltam kik nem cameoztak még, lesz-e megint Seishirou, az ikrek Hokuto és Subaru vagy Kamui és Subaru lesznek-e, Ken&Souma párként felbukkannak-e, stb... Aztán kapunk egy flashbacket, amire ugyan számítani lehetett, de hangulatilag mégis sötétebb volt mint az eddigiek. Aztán jön a következő világ... de az is valahogy más, nem a szokott kis lájtos környezet, sőt az elején a csapat be is szed pár durvább sérülést... Ilyen eddig nem volt. Az itteni figurák is eléggé mások hozzáállásban mint az eddigiek. És aztán történik valami, egy nagy fordulat, aminek voltak előjelei, de hogy ilyen irányba menjen el a dolog arra nem lehetett számítani. És nem szabadulnak ebből a szemét világból, míg mindenki meg nem kapja a maga részét a szívásokból. Aztán tovább. De a következő világ is sötét disztrópia, ráadásul a fordulat miatt a csapat is eléggé maga alatt van... És így tovább, vége a mókának.

Vagyis a második felétől gyökeres változás áll be, és ezt először a cucc hangulatán lehet észrevenni, aztán nemcsak a plot alakulása kezdi kiakasztani és egyben berántani az olvasót, hanem a sorsdöntések is. Itt senkit nem ment meg a mágia, vagy a szerelem ereje, hanem mindennek ára van, kit vagy mit tudsz beáldozni a következő csodáért. És nincsenek jó opciók, csak rosszak vagy annál is szarabbak. És fizetni kell. MINDENKINEK. Mintha CLAMP-ék most akarták volna kiélni magukat, ha már az X végén nem volt alkalmuk. Ill. mintha a megcélzott demográfiában is ugrottunk volna a 16-17 évesek felé. Úgyhogy nagyon betalált, különösen hogy nagyon szeretem ezt a csapatot, és rajtuk kívül volt még egy karakter, aki simán a legjobb manga mellékszereplővé lépett elő: xxxHolic Yuuko. Igen, itt a TRC-ben. Róla minden spoiler, így nem is írnék többet.

Ahogy egyre haladunk a történetben, úgy válik egyre darkosabbá, valamint az eddig a háttérben megbúvó, csak utalások szintjén létező fő szál is kezd egyre inkább előtérbe kerülni. Aztán egy újabb hatalmas fordulat, csak néztem mi a fene folyik itt, beszívott Nanase, az író, vagy mi az isten van? Mert csak a kérdőjelek szaporodnak, simán seggből előrántott szálnak gondolhatunk sokmindent abban a pillanatban, és egyre inkább érzi az ember hogy ez már nagyon nem TiniSakura és TiniSyaoran vidám és kalandos utazása, hanem a kibaszott X/1999 és hogy itt már nem holmi Grief Seedek Emléktollak gyűjtögetéséről szól a fáma, hanem valami sokkal-sokkal nagyobb dologról: az egész egy óriási multidimenzionális sakkjátszma, ahol a Sors keze mozgatja a szálakat, és bárhogy küzdenek hőseink ellene, nincs menekvés. A utolsó kötetekre a történetbeli csavarok már valóságos plot hurrikánná erősödtek, és innen nem fogok spoilerezni semmit, de elsőre nem lehet mindent felfogni... Ez az egyetlen, ami hibát felrónék neki, az utolsó 3-4 kötet iszonyat hirtelen és hatalmas plot twistjei. De csak elsőre, mert amúgy baromijók, de annyira tömény hogy csak néz az ember. VISZONT: ami történt, annak mindenképpen úgy kellett történnie, pontosan azért hogy ne maradjanak plothole-ok. És mindennek megvan az előzménye, ahogy a végén kiderül: EZT AZ EGÉSZET A LEGELEJÉTŐL, A LEGESLEGELSŐ OLDALTÓL KEZDVE ÍGY RAKTÁK ÖSSZE!!!! OMFG!!!4 Három napja fejeztem be a mangát, azóta ezt rakosgattam össze. És kijött. ÜT. Az end... oké. És nem oké. És anyátokat. Itt most kiakadhatnék pár dolgon, de nem írok még spoilertag alá se semmit. -_-

A Sors-témát viszont tőlük szokatlan felütéssel kezelik: nincs kőbe vésve, és döntéseinkkel befolyásolhatjuk azt, sőt, a Sors eleve nem egy felső, láthatatlan erő, hanem saját és mások múltbeli tetteinek jelen-és jövőbeni következménye. Ritka engedmény ez...

Abszolút nem gondoltam volna hogy ilyen fordulatot vesznek az események, mert az elején semmit nem lehetett érezni ebből, és úgy voltam vele hogy CCS Sakurát és Syaorant csak nem szívatják meg... Nem a fenét. Így lett végül a tini love storynak és kalandnak induló történetből egy téren és időn átívelő interdimenzionális sötét tündérmese. Zseniális.

És tudnék itt-ott kötekedni. De nem akarok. És gondolkoztam hogy megadjam-e. Mert talán nem hibátlan, és mellé borzasztó sok szubjektív elem miatt jött ki nálam a lépés. De annyival magával ragadott és annyira imádtam hogy megadom. Gyerekek, ez:

10/10

És még egy, ez már személyes: mostanában javarészt a Yousei Teikoku c. kiváló gótloli Jrock-bandát nyomatom, és bizony nemegy számuk kifejezetten Tsubasa mangás zene lett. Illik is hozzá, de főleg ez. Azt vettem észre, hogy minden különösen fontos jelenetnél vagy döntésnél valahogy ez a szám szól (a SORS iróniája: ez is egy Mirai Nikki ending...), pedig 3 órányi zene van tőlük a playlistben. De ez mindig a legdrámaibb pillanatokban került elő, főleg a végén, amikor már mindent elborítanak a Sors és a téridő univerzumokat összekötő és szétrobbantó hullámai.... AWWWW *__* És a szövege is sokkal jobban megy Sakurához és Yuuko-hoz mint amihez eredetileg készült. Szal ez lett a TRC himnusza nálam, hangulatban mindent visszaad amiről szól ez a történet. Különösen a refrén. Gyönyörű.

Volt még:

- Seishirou megint :cool:
- szimpatikus (!!!!!!!!!) Fuuma
- Sorata és Arashi. HÁZASOK. KÁNON HAPPY END ITT. Egyik legrégebbi shippem. Az X-ből. Aki látta/olvasta azt, tudja miért ilyen nagy szó. ^^
- Kendappa-oh mint Amaterasu. *__*
- Goth Sakura. :cool:
- A nagy X cameónál Kamui kapja Fuuma csapatát és vica-versa. LOL.
- Gyógy-kissu Sakurától ^_^ . Legaranyosabb pillanat, pedig van benne pár ^^

Ps.: Jelezném, hogy nem 16 éves fanboyok/grillek törték fel az accomat, ez a brutális nyáladzás én voltam. :D Elszálltam ettől a cucctól, mint a győzelmi zászló. Méghogy X év/animanga után nincs katarzis... ^_^ Csak azt sajnálom hogy itt nincsenek fanjai, jól szét lehetne elemezni.

Slusszpoén a végére: mely animék/mangák szereplői láthatóak a következő képen? Mindkét személy esetén 3 darab elfogadható válasz adható :D

Ennek örömére leszedtem az xxxHolic mangót is, anno 3 kötetet lenyomtam belőle, nem volt rossz, de az epizodikusság és a japán folklór-téma nem igazán fogott meg. Újra bepróbálom, hátha. Aztán majd jól elbeszélgetek róla magammal itt a topicban. Nem baj, legalább sok mindenben egyet fogunk érteni. :D

Ill még egy: a Tsubasa elejéből készült egy iszonyú gáz és gagyinger 52 részes sorozat. Mindenki kerülje nagy ívben, se hangulatban, se tartalmilag meg sem közelíti a mangát, rommá van fillerezve, és a második anime, amit még Kajiura zenéi se tudtak menteni (a másik a SAO :P). A CLAMP meg is tagadta, felbontotta a szerződést a stúdióval miután meglátták. Ennyire rossz.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: CLAMP mangák^^

Hozzászólás Szerző: Catrin »

かわいい De tényleg, jó olvasni ezt a lelkesedést. Írj majd a Holicról is! Nálam annyi a történet, hogy a Holicot naggggyon szeretem még most is, és tetszett mindig is, ahogy a Clamp cuccok kapcsolódnak, szóval megnéztem a TsuChro animéket is. Hát úgy valahogy nálam nem működött a dolog, vontatott, önismétlő, unalmas, befejezetlen << főleg ez, hogy kb. úgy éreztem semmit nem (/alig) haladt a két évad alatt. Az ovák már jobbak, érdekeltek, sajnálom, hogy nem kapott anime zárást, legjobban pedig a Holic sorozatok és az utsó Watanukis ova közötti lyuk izgatott, szóval... Elhatároztam, hogy elolvasom mindkét mangát, mert úgy sokkal csábítóbbnak tűntek, de annyira fontosabb volt sok más cucc, hogy azóta sem haladtam velük semmit. Szerintem előbb nézem meg inkább az X, a CardSak vagy a Kobato animéjüket, aztán majd egyszer mangázódom.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: CLAMP mangák^^

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nagyon el tudok ám szállni, ha betalál valami :D . Ebben meg szinte minden benne volt amivel le lehet venni a lábamról. Ilyenkor nyoma sincs a szőrszálhasogató kötözködésnek ^^
Catrin írta: Nálam annyi a történet, hogy a Holicot naggggyon szeretem még most is, és tetszett mindig is, ahogy a Clamp cuccok kapcsolódnak, szóval megnéztem a TsuChro animéket is.
Holic animét ugyan nem láttam, a TRC és a Holic manga közötti kötődésekről viszont már most annyit tudok nyilatkozni, hogy testvérsztorik, párhuzamosan haladnak és a TRC eseményeire talán még nagyobb hatással is van Yuuko, mint amik a Holicban történnek ( a TRC cselekménye sokkal monumentálisabb, a Holic inkább lélektani). Biztos hogy a mangát fogom belőle olvasni, mert bár tudom hogy a sztorit követi az anime, de a CLAMP papíron egyszerűen sokkal feelingesebb és igényesebb. És be is van fejezve, a Holic manga még 5 évig futott az anime vége után.
Catrin írta:Hát úgy valahogy nálam nem működött a dolog, vontatott, önismétlő, unalmas, befejezetlen << főleg ez, hogy kb. úgy éreztem semmit nem (/alig) haladt a két évad alatt
A TRC anime rossz. Igénytelen, az animésön is szar, gagyi színkezelés, tele van időhúzó fillerekkel, ezen túl is egy-egy harcot széthúznak 2-3 részre, kiszedték a poénokat, sőt fontos jeleneteket írkáltak át benne (jó szarul). 52 epizód alatt jutottak el a 12. kötet végéig, 24 epizódba bele kellett volna férnie az első nagy flashbackig (vol 14.) mindennek. És ami a legrosszabb: SEMMIT nem sikerült elkapni a manga feelingjéből, sem érzelmeiből, ezért is érezted (te is) unalmasnak, mert bár ezek a részek alapvetően könnyedek, mégis hangulatosak. Emlékszem mekkora csalódás volt, 10 ep környékén kivágtam, ill egyszer belenéztem amikor Seishirou érkezett, hát nem kellett volna >_< Az OVA-k már akkor játszódnak, amikor kezd bedarkulni a manga is. Nem is ugyanaz a stúdió készítette, bár ezeket már nem láttam, asszem az Acid Tokyo arcot dolgozzák fel, az kb. a manga fele (15.-16. kötet). De mindegy is, befejezve sosem lesz, és mangában úgyis sokkal jobb.

De ez úgy általában vonatkozik minden CLAMP-cuccra. Három animeadaptációjukra tudom azt mondani hogy hangulatilag is okés, az egyik a CardCaptor Sakura, a másik a Chobits (csak ennek az üzenetét nem szeretem....), ill a Tokyo Babylon, de az meg csak a manga egyharmadát dolgozza fel. Kár mert az a 2 OVA nagyon jóra sikerült. Az összes többi ezerszer jobb mangában.
Catrin írta:előbb nézem meg inkább az X
Tudom hogy nem vagy nagy mangás, de ebből kizárólag a mangát tudom ajánlani, mert

1. az art több mint gyönyörű

2. van egy mozi, ami talán közelebb áll hozzá feelingben, de másfél óra baromira kevés egy 19 kötetes mangára. Sok szereplő, rengeteg kapcsolat van benne, és kifejezetten kidolgozottak mindannyian. A moziban viszont semmit nem lehet érteni belőle, csak jönnek meghalnak, aztán vége is.

3. van egy TV-sorozat, ami tartalmilag féligmeddig ugyan hozza a mangó sztoriját, de olyan tizenkettő-egytucat edgyshounen-feelingje van, ráadásul anime-only befejezést kapott, olyat, ami teljesen idegen a sztoritól.
Catrin írta:CardSak
Ebből bármi mehet, pontos adaptáció, nagyon aranyos, és ahhoz képest hogy kodomo-rated, nemegyszer érettebb gondolatok is előkerülnek benne.

A Kobato nálam kimaradt, túl habosbabos shoujonak tűnik (ahhoz képest hogy elvileg seinen...)

A TRC mangához annyit, hogy nem feltétlenül kell minden cuccuk, de amelyik MANGÁT érdemes ismerni hozzá, az az RG Veda, az X/1999, a CCS (ebből anime is jó) és a Tokyo Babylon (meg talán a Rayearth, de annyira az nem fontos). Persze önmagában is érthető, csak így ezerszer poénabb az első fele és érdekesebb a második. Azaz csupán 100 ep animén vagy (ha jót akarsz magadnak) 50 kötet mangán kell átrágni magadat és már TRC-zhetsz is :D Nekem tiszta felüdülés volt a sok anime után mangát olvasnom, kell a változatosság. Úgyhogy hajrá!
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: CLAMP mangák^^

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Oké, meggyőztél. Előbb akkor majd mangázódni fogok, kezdve az X és a többi kapcsolódó cuccokkal, aztán majd párhuzamosan TsCh és xxxH. Hogy mikor jutok oda azt még mindig passzolom, de az animék akkor ráérnek utána, CardSak anime lesz talán az utsó a sorban. Viszont a Kobato kivétel, azt idén egyszer már majdnem elkezdtem, jövőre tuti beiktatom.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: CLAMP mangák^^

Hozzászólás Szerző: Surci »

Örülök hogy kedvet kaptál ^^ Még egy kis guide, hogy érdemes sorrendben haladni a mangókkal:

1. RG Veda: proto-X, avagy lásd milyen a Clamp, amikor nem alacsonykorhatáros shoujót rajzolgatnak + szokd a hülyeségeiket.
2. Tokyo Babylon: főleg az X-ben előkerülő áthivatkozásai miatt. Seishirou és Subaru ott elég hangsúlyos szereplők, viszont az ottani kapcsolatuk a TB-beli eseményeken alapul, és enélkül elég érthetetlen. De amúgy is az egyik legjobban összerakott régebbi mangájuk. Utána meg lehet vaccsolni az elejéből készült 2 OVA-t, jó kis retro 90-es évekbeli hangulata van.
3. X/1999: CLAMP-féle darkosedgy shoujo kvintesszencia.
4. CardCaptor Sakura: a Tsubasa előtt ajánlom, és ha megkedveled a főszereplőket, jobban fognak tetszeni tini-kivitelben is. Ha mindenképp tervezed az animut, akkor a manga helyett nézheted azt is, mert lényegileg ugyanaz, csak több benne a kártya meg a filler (mangában 20 kártya van, az animében pedig vagy 50), de nem unalmas mert amúgy cuki, csak elég repetitív. Van 1-2 nem túl lényeges eltérés, de a lényeg átjön, úgyhogy felesleges kétszer lenyomni (max ha nagy fanja leszel). Mondjuk az anime 70 ep, a manga meg csak 12 kötet, utóbbival gyorsabban lehet végezni.
5. végül TRC-xxxHolic.

Néztem már én is ezt a Kobato-t, annyira nem hosszú (6 kötet), úgyhogy mégis beiktatom, de a mangát, mert az még 1 évig futott az anime vége után. Olvasgattam az eltérésekről, de elvileg nem nagyon vannak, a csak az animében egy-két szálba jobban belemennek. Majd postolj róla ide ha megnézted, aztán összehasonlítjuk.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: CLAMP mangák^^

Hozzászólás Szerző: Leara »

Na, sikeresen behabzsoltam a Cardcaptor Sakurát :D. Az animét láttam belőle, de már elég rég és mivel fel kellett frissítenem magamban a sztorit a Clear Card-hen előtt, ezért gondoltam jobban járok, ha a 70 résznyi sorozat helyett az 50 fejezetes mangát iktatom be... és milyen jól tettem! A CCS animében is cuki meg minden, de emlékszem, hogy anno túl hosszúnak éreztem és jobban is működött ez a sztori ilyen hosszal. Pörgős volt, ráadásul hatalmas plusz volt nálam, hogy Meiling karaktere itt nem is létezik XD.
Viszont volt benne egy dolog, ami zavart, az viszont nagyon... tudom, hogy CLAMP-ék szeretik a nagyobb korkülönbséget, de a Rika-chan és a tanára közötti kapcsolat már pedofília kategória (hm, Sakuráék talán ilyen 11-12 évesek, a tanáruk meg 30+... szóval, ja). Nem rémlik, hogy az animében is ilyen nyilvánvaló lett volna a kapcsolatuk, abban talán tompítottak a dolgon. Mindenesetre remélem, őket hanyagolják a folytatásban...

Sakura és Syaoran viszont továbbra is az anime/manga történelem egyik legszerethetőbb párosa, kedvet is kaptam egy TRC újrázáshoz is, ha sikerül valamikor beiktatnom :D. Ott már úgyis annyira kuszálták a sztorit, hogy néha elvesztettem a fonalat, szóval biztos nem ártana felfrissíteni.
Válasz küldése