Serial Experiments Lain

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Serial Experiments Lain

Hozzászólás Szerző: anubys »

Utóbbi időben úgy tűnik, egyre többen kezdik nézni ezt a remek sorozatot; úgy érzem, van létjogosultsága, hogy saját topicja legyen.

Ha bárkinek kérdése, vagy válasza ( remélem, olyan is lesz ) van a sorozattal kapcsolatban, itt megteheti.
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

nehéz egy anime az biztos, sok minden olyan van benne amit nem érteni kell, hanem érezni... kemény, de én szeretem az ilyet :D a távoliak közelebb vannak hozzám mint az itteniek...

off: hú... azért a szemiotika óra se volt semmi, majd ha megértettem, miről is szólt, szólok :P
Qualisign...Icon...Sinsign...Index...Legisign...Rheme...Simbol...D(?)sign...Sign...Pf...
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Az komoly, hogy a Lainak eddig nem volt sajat topikja? Nagyon valoszinunek tartom, hogy valahonnan elohalassza vmelyik mod a mar osregei, 800 oldalt tartalmazo topikot, hogy "itt van, hogy ne lenne"... ha meg tenyleg nem volt meg ennek az alkotasnak kulon topikja.. akkor baromira szegyelje el magat mindenki aki megnezte es nem ide vezetett az elso utja topikot nyitni!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tényleg nem volt, legalábbis senki nem talált ( bárhogy is kerestük )
DeluksZ írta:ha meg tenyleg nem volt meg ennek az alkotasnak kulon topikja.. akkor baromira szegyelje el magat mindenki aki megnezte es nem ide vezetett az elso utja topikot nyitni!
Te ezzel hogy állsz? :wink:


Mire épül a Lain világa? Van belőle manga? ( gondolom, hogy igen ) És ha van, olvasta-e valaki? Mennyivel részletesebben mesél, mint az anime?
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

anubys írta:Te ezzel hogy állsz? :wink:
Mielőtt off áradatot zúdítanék a topikra, közlöm, hogy történetesen van alibim az esetre. A Laint 2 éve, mikor Balatonakarattyán dolgoztam, volt szerencsém végignézné az esti műszak után. Felvittem a gépet Szegedről a szobámba, s örültem hogy működik, nem hogy netezni tudtam volna onnan. Ezért;)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

anubys írta:Tényleg nem volt, legalábbis senki nem talált ( bárhogy is kerestük )
Pedig volt, nem is egy a fórum története során, csak törölve lettek valamilyen oknál fogva (érdeklődés hiánya stb.).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Rage írta:Pedig volt, nem is egy a fórum története során, csak törölve lettek valamilyen oknál fogva (érdeklődés hiánya stb.).
:( Nagy kár. Pedig megérdemelné az életképességet. Igaz, ez "csak" rajtunk múlik. Úgyhogy tessék végignézni!
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Lehet hogy egy nagy komoly mű de nekem kifolyt az agyam mire megnéztem....tény hogy érdekes és különleges deeeee....no,hát nem az én műfajom,tessék megkövezni.. :3
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

nem kövez meg senki. én kb. 2 hónapja nézem, olyan szinten nem akar lecsúszni a vége. pedig szeretem a műfajt... :?
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

anubys írta:Mire épül a Lain világa? Van belőle manga? ( gondolom, hogy igen ) És ha van, olvasta-e valaki? Mennyivel részletesebben mesél, mint az anime?
Nincs belőle manga. :roll:
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Csak második nekifutásra tudtam megbirkózni a sorozattal, és őszintén szólva nem voltam hasra esve tőle ^^"

Az opening viszont nagyon nagyon jó :cool:
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Igen az op nagyon jó :D

Ez az anime egyelőre nálam mérföldekkel vezet bármi más előtt, szóval imádom a Cowboy Bebopot is (tényleg), de mindig eszembe jut, hogy a Lain még ehhez képest is mennyivel jobb. Chiaki J. Konaka és Yoshitoshi ABe egy zseni! Olyan sztorit hozotak össze, hogy le a kalappal. Mondjuk a Technolyze és a Haibane Renmei mellett nem meglepő a dolog :D

De elhiszem, hogy valakinek nem jön be ez a stílus. Egyik haverom a 2 résznél hagyta abba mondván, hogy eddig nem történt semmi. Ő mondjuk Bleach és Dragonball fanatik. Asszem értem mire gondolt.
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

kicsit fura volt számomra, volt benne egykét rész amit nem értettem meg...ami meg számomra továbbra is kérdés maradt: valójában ki vagy mi is Lain?

semmi esetre nem mondanám h nem tetszett, de talán kicsit elvont és tényleg kell vmi háttérinfo arról ami a lainben elhangzik (na most konkrétan nem tudnám megmondani h ezt mire értem, de az aoin levő leírásban jól le van írva-már csak az nem, h mi az...)
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

liache írta:ami meg számomra továbbra is kérdés maradt: valójában ki vagy mi is Lain?
Gyakorlatilag egy program, akit azért írtak, hogy a virtuális és a fizikai világ között feloldja a határokat. Viszont most így hirtelen nem is tudom, hogy milyen módon. Lehet, hogy megint meg kéne néznem...
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ez itt SPOILER. Tényleg.
Addig, hogy program stimmel. De nem azért, hogy feloldja a határokat. Hanem hogy szembeszálljon a hamis Istennel, Masami Eiri-vel, aki ártatlan fiatalokat gyilkosságra és öngyilkosságra kényszerít, és a lelkük fogságba esik a Wired világában. Lain program emberi testtel, ami azért kell, hogy emberi kötődéseket, érzelmeket alakítson ki (Barátság Arisuvel), és Eiri ne tudja őt is csapdába ejteni, a teste feladására rávenni.
Pont ezt a kötődést akarta átvágni a Knights, amikor a hamis Lainnel bántják Arisut, illetve elhíresztelik Arisu titkát (merthogy az nem Lain volt...).

Én szóltam előre.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Lain egy program???? Ez így egészen más megvilágításba helyezi számomra a történetet (kicsit mintha értrelemet is adna neki) köszi :)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

UFÓs jelenet:

sztem... olyasmiként kell azt értelmezni, hogy a valóság határai nem is kicsit átfolynak az emberek egyéb gondolataiba stb... szal ha a wiredben sokan beszélnek az UFOkról akkor az úgymond valósággá vállik... vagy valami ilyesmi XD ^^' bocs... nem tudtam most jól megfogalmazni
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Szerintem a földönkívülis jelenet arra utal, hogy
a) A technológiát, mely a Protocol 7 alapja (kollektív tudatalatti, a valóság és az internet összemosása)
b) Magát Laint
földönkívüli eredetű technológia segítségével dolgozták ki. Az utóbbi valószínűbb, mert Lain jelenik meg földönkívüli-szerű testtel a sorozatban. Meg persze nagyon rejtélyesnek hat, ha még ezt is belerakják az alkotók a sorozatba, mintha nem lenne elég így is a sok sci-fi elem :wink:

A sorozat hivatkozik a Roswell-incidensre, mely valószínűleg a kulcsfontosságú kontaktust jelentette az idegenekkel a sorozatban.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Igen, a lezuhant UFÓ-ból elég sok eszközt, technológiát beszerezhettek, amit aztán fel is használtak(kétes motivációk alapján...).
Avatar
Moetan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.09.30. 16:08

Hozzászólás Szerző: Moetan »

Láttam mert többem mondták, hogy jó és meg kéne nézni de engem nem kötött le a tartalma. Szép volt még most is az, a Lainféle hajviselet is tetszik, mert egyéni. Leszámítva persze a fanatikusokat akik mind ilyen hajban járkálnak. Nem volt felejthetetlen élmény, nem fogok rá egész életemben emlékezni, de rosszat nem tudnék róla mondani még ha akarnék akkor sem.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Csak a poén kedvéért:
Rage írta:
anubys írta:Tényleg nem volt, legalábbis senki nem talált ( bárhogy is kerestük )
Pedig volt, nem is egy a fórum története során, csak törölve lettek valamilyen oknál fogva (érdeklődés hiánya stb.).
Megint ugyan az fog történni vele, az ok pedig egyszerű. Ez több annál mit egy ember megérthet és senki nem tud semmi konkrétat megfejteni. Filóztam azon is, h egyeltalán van-e megfejtés erre az egészre de, ezt sem tudtam eldönteni... :D

Egy angol fórumon olvasgattam a legtöbbet, de a forum 6! éves fennállása alatt voltak dolgok amik teljes homályba merültek.... (Pedig már az ókori görögöket idézték, és félelmetesen beleilettek az idézetek az elhangzott mondatokba... brrr.)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

ak írta:Megint ugyan az fog történni vele, az ok pedig egyszerű. Ez több annál mit egy ember megérthet és senki nem tud semmi konkrétat megfejteni. Filóztam azon is, h egyeltalán van-e megfejtés erre az egészre de, ezt sem tudtam eldönteni... :D
Mármint a sztori? Szerintem 100%-ig meg lehet érteni, csak elégszer meg kell nézni. Elég öncélúan sok helyen igazán érthetetlenül van tálalva, de kb 2 hónapja néztem meg vagy hatodszor, és még ekkor is voltak olyan dolgok, amikre először jöttem rá, vagy addig nem figyeltem fel rá. (persze ehhez "edződni" is kellett valamennyit más, szintén bonyolult animéken, mert először a Laint még elég tapasztalatlanul láttam, sokkal inkább lenyűgözött a fílingje, minthogy a történet megfejtésére tudtam volna koncentrálni...)
A legdurvább ilyen az volt, amikor rájöttem, hogy a 10. rész elején Lain és Eiri kb 5 percen keresztül a másik szövegét mondják. És ráadásul ebben a szövegben benne van kb. a sztori teljes lényege, csak ha az ember ezt nem veszi észre, hogy hogy kell értelmezni, akkor az egésznek semmi értelmet nem lehet tulajdonítani.
Részemről le a kalappal az egész sztori előtt, és főleg a tálalás előtt, még akkor is, ha szándékosan "kevernek" néhol. Nagyszerű, hogy valóban ki lehet bogozni a szálakat, és nem csak önmagáért való kaotikus halmaz az egész, hanem nagyon gondosan felépített történet.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Eszméletlenül brutálisan "meg"rendezett az egész.

A sztori pedig nem teljesen kerek, pedig én láttam már elborult anime-t, de ez annál több!

Már csak az, h Lain igazából egy program volt, vagy tudtán kívül bekerült a hálózatba és utána ő sem értette mi van. Vagy a másik énjeivel mi a szitu? Ki volt az apja? Az kiderült, h több mint egy apa.., de mégis mi köze van még neki Lainhez??

És a vége?

Egybefolyt a valóság a hálóval v. soha nem is volt ott semmi valóság?


Komolyan én már a saját hitemben is megrendültem, annyira sok"k" volt. Hajlamos voltam egy pszihológiai alapismeretek könyvet is kiolvasni, és egyre csak több dologra jöttem rá (és itt kezdtem borzongani az animetől). A végén pedig már majdnem magamba fordultam, mert annyira nem lehet az emberekkel (mármint a körülöttem lévőkkel, ilyenekről beszélni), és elvesztem az info áradatban... :D
Lehet Lain is így járt? Túl egyedül volt biztos..., basszus, herre is most kell rájönnöm... :? :? :?
Let's begin, de gozaimasu!
jani129
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2006.06.03. 13:32

Hozzászólás Szerző: jani129 »

Egyszer vegigneztem, de mint latom, a felet se ertettem meg. 6x13x fel ora az annyi mint...
Karacsonyig meg lehet csinalni.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Sephiroth

A kérdés fel van adva.... :D (feljebb) Amit egyeltalán nem értek, h mi történt a végén, az az uccsó pár percnek most mi volt az értelme/mondanivalója? Nem mondom, h minden tiszta volt addig, de azt sehova se, tudtam tenni...
Let's begin, de gozaimasu!
Válasz küldése