Shakugan no Shana

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Shakugan no Shana

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Kersgéltem kicsit a fórumban és most vettem észre hogy erről a sorozatról még nincs topic.
Pedíg azt hiszem méltatlanul nem beszélünk róla.

Én nagyjából másfél éve nézek aktívan animékat, ezalatt megközelítőleg 30-40 sorozatot sikerült megnéznem. Melyek letöltését gondos válogatás előzött meg. ...és elmondhatom, hogy ez az egyik legjobban kiforott, legprecízebben felépített anime amivel valaha találkoztam.

Hogy miért? Maga az egész világ amiben játszódik, azok a törvények. Egyszerre hétköznapi és misztikus. Egyszerre kawaii és komoly. Mégis ez a műfaji egyveleg annyira jól van összegyrva, hogy egy pillanatra nem lehet letenni a sorozatot. minden animéban szoktam találni irritáló karaktereket, ebben viszont még a mellékszereplők is nagyon jól kidolgozottak és nem sablonszerűek.
Shana és Yuuji kapcsolata is aranyos, és romantikus egyben. Nem vitték tulzásba, kicsit mintha a Full Metal Panic-hoz hasonlítana ez a része a sorozatnak csak felcserélt fiú-lány szereppel.

Összegezve: Az első rész letaglózott. Az utolsó részeknél pedíg olyan szintű a feszültéség hogy lehetetlen. ...közte pedíg. Nos nagyon jó!!! ::^_^::
Kép
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Wúhúúú most kezdtem és jó télleg, bár kicsit meredek az eleje, hogy kapásból a mélyvízbe dob, de nem baj, már mind1, úgyis meghaltam és csak egy Torch vaok :D
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat engem nem igazan fogott meg sajna...belekezdtem nagy lelkesedessel, aztan a 6.-7. resznel nem jutottam tovabb :S (de igenyesnek igenyes azt alairom, csak nekem..vhogy nem jott be..)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Hát, én néztem belőle 3 epizódot, de abbahagytam, és érdekes módon nem a loli és egyebek miatt, hanem mert olyan szinten infantilis volt az egész, hogy nagyon. Gondolom direkt, hogy aranyos legyen, de én inkább azon gondolkodtam el, hogy a célközönség lám, az infantilizmust is értékeli, amíg kawaii anime leánykák (TM) körül forog. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Hát 3 rész szerintem nem elég ahhoz, hogy véleményt mondjak egy animeről [na jó ilyen csak egyszer volt a hack//roots-al] (bár nem is vagyok olyan nagyon ellátva sorozatokkal :))
Ha csak az első pár részből itélnék meg egy animet nem néztem volna meg az Air Geart ami azért nem roszz az összes hülyeségével együtt se. Ami a kawaii anime leánykákat illeti, minden második animeben van min. 1 ilyen szereplő aki csak kawaii és nem csinál semmit :mrgreen:
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Hmmm végülis nem volt rossz. Nekem amolyan leülök azt egy hétvége alatt befejezem sorozat volt. No gondolkodás csak hadd szóljon. Arra jó volt. A 2 dvd extra (shakugan no shana-tan) jobban bejött - fetrengtem a röhögéstől tőle.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

yetithebeast írta:Hát 3 rész szerintem nem elég ahhoz, hogy véleményt mondjak egy animeről
Ezt addig mondja az ember, amíg van elég ideje és türelme ahhoz, hogy végignézzen egy animét abban a reményben, hogy jobb lesz. :3 Ami engem illet, ha egy anime három epizód alatt sem tud felmutatni valamit, amivel megfog, akkor nem nézem tovább, ugyanis 100% hogy nem fog tetszeni.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Engem 6 resz sem fogott meg..nem tudom mier..az az igazsag h en akkor kezdtem el, amikor egy reszenkent kezdtek adni, azt hiszem vmikor tavaly ev vege fele, es akkor vhogy lassan elhalt a dolog..nem tudott felporgetni ahhoz h en varjak-varjak h tortenjen vmi..a dvd extrak mirol szolnak? ha viccesek lehet h megnezem oket :-P
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

mufurc írta:Hát, én néztem belőle 3 epizódot, de abbahagytam, és érdekes módon nem a loli és egyebek miatt, hanem mert olyan szinten infantilis volt az egész, hogy nagyon. Gondolom direkt, hogy aranyos legyen, de én inkább azon gondolkodtam el, hogy a célközönség lám, az infantilizmust is értékeli, amíg kawaii anime leánykák (TM) körül forog. :3
Nem tudom, miért vannak egyesek úgy azzal, hogy a aranyos, rajz ajópofa karakterek és egy kis hétközapitivitás nem fér meg egy helyen az akcióval, a drámával és a mélyebb történeti vonalakkal.
Egyszerűen pedíg csak annyiról van szó, hogy midnen megvan benne, mint ami a való életben. Nincs olyan, hogy valami csak jó vagy csak rossz a kettő együtt létezik, és éppen ezért szeretem az ilyen animéket, és ezekbe tudom beleélni magam, mert a fantáziavilágban önmagamra találhatok egy kicsit.
A kawaii animke lánykák pedíg nemtom miért lennének rosszak, vagy miért lenne jobb, ha az egész szürke és sötét lenne... szerintem az nem adna hozzá semmit. Nem szoktam személyeskedni, de mufurc csak annyi. Nemtom mennyi idős lehetsz a való életbe, de vigyázz, mert ez a post kicsit a túl kritikus öregedő belsőről tesz tanulságot. Lehet, hogy több animét láttál, lehet többmindent tapasztaltál, de próbálj nyitottabb maradni, és ezt nem csak erre az animére értem. :wink:
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Ezt az animét végignéztem, de nem jött be, mert túl bizarr volt az egész. Túlságosan keverték a sci-fit a mindennapokkal ebben a sorozatban, amik ellentétek, így ez számomra egy össze-vissza anime. Viszont a filmben érdekel, hogy Shana-val jön-e össze a főhős, vagy a másik csajjal, hisz mind a kettőt bírom. ^^
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

LoL Chidori...ez egy lol anime loli karakterekkel. Kezeljük már a helyén. Btw nekem is tetszett :> Shana rox :>
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Heh, tényleg LOL.... Sz'al az ég szerelmére már. Egyrészt ahogy már mondták, ez egy lolianime, nem egy világmegváltó, tökéletes alkotás (ha neked tetszik az egy dolog, de azért legyen már perspektívánk.... :3). Másrészt meg nézek már egy ideje animéket (nem, nem másfél éve, sokkal régebbóta), és ha másért nem is, ezért sztem igazán megengedhető nekem, meg mindenki másnak, annyi begyepesedettség, hogy van egy kialakult ízlésem, amihez hozzátartozik, hogy egyes műfajok tetszenek, más műfajok nem.... :roll: A loli cuccokat sose szerettem, de erről az animéről sztem elég sokat elmond, hogy még csak nem is a lolik zavartak benne leginkább. :3
Chidori írta:Nem tudom, miért vannak egyesek úgy azzal, hogy a aranyos, rajz ajópofa karakterek és egy kis hétközapitivitás nem fér meg egy helyen az akcióval, a drámával és a mélyebb történeti vonalakkal.
Én ezt sose mondtam....
Chidori írta:Egyszerűen pedíg csak annyiról van szó, hogy midnen megvan benne, mint ami a való életben.
Er, lol? xD;;;; Ld. első bekezdés. Azért tegyük a dolgokat a helyükre...
Chidori írta:A kawaii animke lánykák pedíg nemtom miért lennének rosszak, vagy miért lenne jobb, ha az egész szürke és sötét lenne...
Egy szóval nem mondtam, hogy jobb lenne ha szürke és sötét lenne, egyszerűen annyit mondtam, hogy igazán visszavehetnének az infantilizmusból. Szeretek sok animét, ami abszolút nem szürke és sötét, de nincsenek is benne babamán evilek meg óriásbabák meg vérmedvék... :D (legalább ijesztőek vagy stílusosak lennének, de nem...) A kawaii anime lánykákkal meg annyi a baj, hogy nem bírom a loli fanservice-t, ennyi. *shrug* Tudom, ez bizonyítja hogy vén cinikus vagyok, akinek a szívében már semmi melegség nincs. :D

A személyeskedésről meg annyit, hogy uh, kösz a tanácsot, de asszem épp elég nyitott vagyok, és ezt nem csak az animékre értem. :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Na meglestem az OVA-t is belőle. Egész ari volt, semmi action csak egy egyszerű iskolás komédia, viszont az előzetesben valami movie-ról volt szó ami valamikor áprilisban érkezik. Nem egetrengető a sorozat de azért várom.
Kép
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Tetszett az anime, nagyon is. TOP5, bár abban igazat adok, hogy tényleg furák a szörnyek. Főleg a legelső akasztott ki, debil egy szörny mint külsőre, mind viselkedésre. :P Ezen azért lehetett volna finomítani.
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Semmi baj nem volt vele, legfeljebb az, hogy a guruló változaton csak nevetni lehetett... Egyébként tényleg nagyon jó anime, Margery Daw, és Stupid Marco talán a legjobb karakterek... persze Shana-ék mellett.
Avatar
Móci
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2007.03.03. 11:07
Tartózkodási hely: Döbrököz
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Móci »

Időközben me gkijött egy special, olyan kedvcsinálónak a mozi előtt...
Nem rossz.
Nyár, osztálykirándulás, fürdők, lányok...
Érdemes megnézni, ez is eléggé viccesre sikerült.
Most már nagyon várom a mozit, remélem nem a sorozat összevágása lesz pár új jelenettel, mert akkor: :sniper: :knife:

És egy kis önreklám, ha már a specialnál tartunk.

Nézzetek be hozzánk, s keressetek rá a Shana specialra. :wink:

http://crimsonvertigo.extra.hu
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Kép
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Télen elkezdtem, majd elég gyorsan félbe is hagytam a sorozatot, már idejét sem tudom, mióta dekkolok a 9. résznél. Biztos én vagyok a hülye, meg a loli animéket sem csíptem soha különösebben, de nekem valami nagyon hiányzik, nem találtam benne semmi extrát, ami ébren tartotta volna az érdeklődésemet. Idegesített, hogy Shana-chan állandóan próbál nagyon morcnak és komolynak hatni, miközben alapjáraton folyton a kis cipóját majszolja, mindenen bepirul és a cuki hangján csipog*. Valahogy az egész anime olyan F/SN-osan csilli-villi és műanyag ízű, képtelen vagyok komolyan venni és egyfolytában az az érzésem, hogy inkább a 14 körüli korosztálynak, no meg persze a lolifanoknak készült (nem mintha én hű de komoly lennék, egyszerűen csak nem találtam a közös hangot a művel XD).
Biztos tényleg csak az én ízlésvilágom ilyen problémás, hiszen azért kezdtem el nézni, mert annyi dícséretet olvastam róla mindenfelé, de amikor a rendes történet csordogált, kifejezetten untam (könyörgöm, ebben még vér sem folyik rendesen, legyen bármilyen tragikus is a "fáklyák" sorsa XD) és még a medencés-filler epizódon szórakoztam messze a legjobban. :D

*Mellesleg a seiyuuja egyezik a Gintamás Kagura-chanéval, ami nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a csajszinak még egy félmondatát se legyek képes komolyan venni :lol:
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Pedig jó az a sorozat, már Margery Daw miatt is érdemes megnézni (rá lehet hivatkozni, hogy nem loli-fanoknak készült :D), de úgy általában szórakoztató. És bár tényleg nem túl véres, nem is kell annak lennie, így is pont jó.
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Érdekes egy oldal, főleg a szavazás durva. :D

Jesus died on the cross...

* for our sins
* in vain
* to give us catholic schoolgirls
* to give us an extended weekend

Xelloss írta:Pedig jó az a sorozat, már Margery Daw miatt is érdemes megnézni (rá lehet hivatkozni, hogy nem loli-fanoknak készült :D), de úgy általában szórakoztató. És bár tényleg nem túl véres, nem is kell annak lennie, így is pont jó.
Még jó, hogy igazi loli fan vok, így nekem tetszett mind2 szál. :-P ::jthrill::
A Movei már kijött? Nem tud release infót vki?
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

most fejeztem be ovástul mindenestül ^^ jó volt, tetszett, szórakoztatott
de ami a legeslegjobb: Shakugan no Shanatan kalandjai- EZT mindenkinek látnia kell!!!, a legtöbb poénhoz kell a sorozat ismerete, úgyhogy elsősorban azoknak ajánlom akik végignézték. két részből áll, az első kevesebb sajnos mint 4 perc, a második 7perc hosszú- bájosan idióta (és helyenként nem kicsit perverz) XD
októberben inul a második széria, kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle :D
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Október... hmhm. Legalább lesz mivel elvonni a figyelmem arról hogy vége a nyárnak. :-P
Szóval most nem mondom hogy várom, mert addig még 1-2 dolognak történnie kell, de azért nagyon kiváncsi leszek. Remélem kicsit több hétköznapi stílusú rész lesz.
...vagy kicsit normálisabb szörnyek. :D
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Válasz küldése