Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Most éppen Battle Royale-t olvasok és alig bírom letenni. Nagyon jó, bár előbb láttam a filmet. Nekem mindkettő tetszik. Szóval aki még nem olvasta, ne hagyja ki!
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Egy gésa emlékiratai

Hát kicsit sajnálom, hogy nem került előbb a kezembe, mint a film, mert egyszerűen fantasztikus. :D Alig bírom letteni, és legalább annyira szép, mint a film. Ha majd végeztem vele, akkor újra megnézem a filmet, mert már nagyon kiestek a részletek. ^^

Egyébként még GYU-t is olvasok, a Monte Cristot meg félbehagytam... XDD (Miért van ez a hülye szokásom, hogy egyszerre legalább 3 könyvet akarok ovlasni? xDD)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Száz év magányt másodszor,és még mindig tudom kívúlről a családfát :-P (tudom hogy egyáltalán nem ez a lényeg,de szegény ember vízzel főz :oops: )
Hanatarou desu.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Stoppard: Rosencrantz and Guildenstern Are Dead (már marmadszorra^^)

vmint még a napokban: Pinter: Bithday Party, és így másodszorra már tetszett.. lassan felnövök az abszurd drámához =) ja és Beckett: Endgame <3 az már elsőre is tetszett :cool:
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

A suliból és szakjaimból kifolyólag mostanában a középkori angol irodalmat próbálják megetetni velem...
Chaucer: A Canterbury mesék kifejezetten kellemes a gúnyoros stílusával és a vicces/abszurd történeteivel, de a Troilus és Cressida már kicsit kevésbé tetszett a sok szenvedéssel/bénázással (persze az irónia ebben is megvan eleve a feje tetejére állított alaphelyzettel és Troilus ellentmondásos-töketlen jellemével). A nagy kavarógép Pandart csíptem, a többiek eléggé irritáltak. :D
Pinter Birthday Party-ja nekem totál kimaradt tavaly, de az abszurditást szoktam szeretni, úgyhogy asszem majd megpróbálkozom vele, ha lesz egy kis időm.
De ha már angol irodalom, akkor DICKENS! A Copperfield David-ot nem nagyon überelte nálam még semmi, mostanában meg nekiestem a Szép Reményeknek is, csak sajna nincs nagyon időm rá...
Jah meg Dorian Gray arcképe volt, amivel a minap 2 év olvasás után (igen, ez gáz XD) végre végeztem. Hogy miért haladtam vele ilyen lassan? Mivel hajlamos vagyok több könyvet párhuzamosan olvasgatni, valahogy mindig félretettem és folyton el kellett kezdenem előlről, mert állandóan elfelejtettem az addigiakat. :lol:

Történelem szakon is zajlik az élet...
G. Duby A katedrálisok kora c. irománya egész élvezetes, habár fáradtan picit esélytelen elviselni az irodalmi babérokra törő bácsi sajátosan érzékletes stílusát.
J Huizinga: A középkor alkonya - ezt is ajánlom bárkinek, akit kicsit is érdekel a történelem és a középkor sötét oldala.
Mindkét könyv nagyon olvasmányos és érdekes, csak én szenvedek velük, mert nekem kötelezőek. :dirr:
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Bambi... nem rosz tényleg :D Csak furán néztek rám amikor olvastam :mrgreen: (mondjuk egy akkora benga fiútól mint én mást várna az ember :D )
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

yetithebeast írta:Bambi... nem rosz tényleg :D Csak furán néztek rám amikor olvastam :mrgreen: (mondjuk egy akkora benga fiútól mint én mást várna az ember :D )
Ez rám is igaz, amikor alulról koratáros, vagy szokatlan témáju könyveket olvasok a nyilvánosság elött. :drop:

Amugy én egyszerre több könyvet olvasok, minden könyvet máshol: othon, suliban, buszon.
A buszon mostanában csak Salvatore regényeket olvasok, jelenleg a Vadászpengék trilógiát. És mindig takargatom a boritót nehogy kilátszódjon Drizzt és a csúnya orkocskák mások elött. ::reliev:: (nem szeretem ha furán néznek rám)
Kép
Kép
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én is hasonlóan vagyok. Vonaton és suliban Battle Royale, otthon meg Darrren Shan (most végeztem a Vérfüreddel). Na akkor kezdhetem is a Musashi első kötetét, amit még két hete vettem, de nem volt még időm belekezdeni.
Kép
Avatar
Adeline-Girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2006.05.02. 17:43
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Adeline-Girl »

Philip Pullman : Rubin és füst xD
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Avatara: Az Aranykor visszatér
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Most hogy kiadták Lem összes sci-fijét, teljesen rácuppantam a témára. Már korábbn is volt szerencsém novelláihoz, de most végre teljesen képbe kerülök :D BTW: még nem találkoztam sci-fi klasszikusok (Lem, Asimov, A. C. Clarke stb.) anime feldolgozásaival. Miért? Vak vagyok, vagy tényleg fehér holló?
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Szentágothai János & Réthelyi Miklós - Funkcionális anatómia I-III...

...és ha mindezek mellett jut még időm valamire, akkor:
- Kavabata Yasunari - Hóország
- Sigmund Freud - Álomfejtés
- Rejtő Jenő - A tizennégy karátos autó

(...imádok egyszerre sok dologgal foglalkozni)
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Felsőoktatási felvételi tájékoztató 2007 :dirr:
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Lin Yutang:Méz és bors
Aranyos dolgok vannak benne :)
Hanatarou desu.
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Karasu írta:Lin Yutang:Méz és bors...
Én nemrég a Mi Kínaiak címűt olvastam tőle...
Egészen érdekes könyv, bár kíváncsi volnék, hogy
ma is ugyanezt írná e le, amit "anno"...
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Stephen King - A mobil

ezzel nem fogok olyan gyorsan végezni. (szerintem kattant a pasas...) :roll:
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Neil Gaiman - Stardust..kis tundermese, az en lelkivilagomnak valo..(nem ugy mint pl Stephen King :S)
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

IloveRenji írta:(nem ugy mint pl Stephen King :S)
én sem azért olvasom, mert simogatja a lelkivilágom (akkor inkább Fable-t...mondjuk az Ezüstegeret. [SPOILER CSAK ERŐS IDEGZETŰEKNEK]"...az egy kígyó fürgeségével előrecsapta csinos arcocskáját, kivicsorította kétségtelenül erős, ifjú fogait, s belemélyesztette őket a Nadrágkosztümös Nő nyakába. Foga nyomán spriccelni kezdett a vér. A manócskalány beledugta az arcát, valósággal fürdött is benne, talán ivott is belőle..."[/SPOILER] köszi, mindezt a 19. oldalon, a ~ 450-ből :thumb: )
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Stephen King a rémálmait írja meg. Mivel pedig rém-álom egyértelműen nem lesznek benne pufóka angyalok és egymás szájában kutakodó hősszerelmesek. A mobil amúgy nem rossz írás, bár kétségtelenül nem a legjobb írása.

Biff evangéliumát fejeztem be ma. Nagyon tetszik! Amúgy meg hivatalból Friedrich Nietzsche: Túl jón és rosszon című munkáját.
Kép
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Adolf Hitler:Mein Kampf
Egész érdekes,bár még csak az elején vok.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Lin Yutang: Éljen a naagy regénye :cool: Egy múló pillanat. ::daisuki::

Amúgy most épp Banana Yashimotót olvasom, a negyedik könyvét. Egyre jobban kezdem megszeretni:) (Félelmeink)

benji: jó kérdés... lehet, h ezek a könyvek arra nem túl népszerűek?? Amúgy Lemtől még csak a Solarist olvastam, de az... hát WOW. Mondjuk filmen előbb láttam, de már úgyis wow volt. És ha még nem olvastad, javasolnám a Sztrugackij tesóktól a Stalkert. :roll:
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Ohh.. hosszú szünet után.. belevágtam az egyik kedvenc fantasy sorozatom új kötetébe: R.A. Salvatore - A Boszorkánykirály ígérete. (Ok nem egészen új, de sajnos valahogy elkerülte a figyelmem mikor kiadták.) :D
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Nemrég végeztem Salvatore - Vadászpengék trilógiájával.
És elkezdtem Gene Wolfe - A kínvallató árnya címü könyvet, ami egy négy részes sorozat első darabja. Végre egy könyv ami elrugaszkodik a hagyományos fantasy világtól, sokkal sötétebb, nyomasztóbb. A hangulatát leginkább a Thief DS cimű játékhoz tudnám hasonlítani. (Csak ajánlani tudom, akinek hasonló az izlése mint nekem. :dirr: :wwhip: .)
Kép
Kép
Kép
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Kicsit szakbarbáűrnak érzem magam, de...

Somlyó György: Rámpa. Nagyon :shock: :shock: de király! A nagy utazás óta nem olvastam a témában ilyen jót + Thomas Bernhard óta ilyen jó lírai regényszövést. :) Nem lehet abbahagyni a mondatokat. =)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Dante - Isteni színjáték... eszméletlen jó könyv! A nyelvezetét szokni kell ugyan... de mindegy JÓ KÖNYV ez a lényeg! ^^ Vergilius RULZ!!!
Válasz küldése