Death Note

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

A két film nagyjából a mangát dolgozza fel. Amúgy az első film kb. a hatodik kötettel végződik, bár nagyban eltér tőle. Szóval bárki megnézheti, mert annyi spoiler nincs benne.
Kép
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Valahogy Light a live actionben nem az igazi. Nem is tudom hogyan fogalmazzam... nem olyan élére vasalt elit gyerek mint a mangában. Szerintem.
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nos, ma én is megnéztem a TV-film első részét. Mit mondjak, a változtatások érthetőek, de szerintem jobb lett volna sorozatot csinálni a sztoriból, de az persze nme lehetséges, hisz ott van az anime, amely sorozat formátumban hozza a sztorit. A CG bár nagyon jó túlságosan is mű. És a színészi játék is elég gyenge volt, eltekintve Yagami rendőrkapitánytól, iletve L alakításától, a többiek valahogy harmatgyengék. De azért érdekes egy darab, a TV filmek minden betegségével.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ami engem illet nekem nagyon bejön a film és a színészi munka szerintem rendben van. Sorozat is lehetett volna belőle annak ellenére hogy van anime, ugyanis nagyon sok animéből készül később live sorozat, lásd. pl. Gokusen, GTO, stb. Szóval egy sorozat sem lett volna akadály, de talán jobbnak látták movie-t csinálni belőle.
Kép
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Hát bigya! A mangát moccs olvasom (nosebleed TAMPONT AZ ORROMBA), az animéből láttam össz-vissz 1 részt (uramisten annyira poser :roll: ...bár melyik anime nem az) a film még töltés alatt SEM áll. Úgyhogy manga RULZ, az animét meg nem merem tovább nézni.
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Andro írta:nagyon sok animéből készül később live sorozat, lásd. pl. Gokusen, GTO, stb.
Ez általában igaz, bár konkrétan a GTO-nak előbb volt live action verziója mint anime.
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Random (újra)fan megnyilvánulás: EP11 ownz! Pedig már kezdtem feladni a sorozatot, az uccsó pár rész sztem nem igazán volt a helyzet magaslatán... de ez megint helyretette a dolgokat... lolipowah
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Biiru Seijin írta:Random (újra)fan megnyilvánulás: EP11 ownz! Pedig már kezdtem feladni a sorozatot, az uccsó pár rész sztem nem igazán volt a helyzet magaslatán... de ez megint helyretette a dolgokat... lolipowah
azt ne mondd nekem hogy az nem volt ownzorz mikor L a képébe mondta hogy "Whatashiva Erű" :dirr:

sztem tartja még a színvonalt a sorozat
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Death Note. Nagyon jó. Sőt.
Ajánlották, hogy jó hűdejó, és gondoltam ha egyet megnézek abból nem lehet baj. Éjjel fél háromkor tudtam elszakadni a monitortól (vége lett az épp aktuálisan utolsó teniszezős résznek). Tudtam ebből már nem lesz másnapi Mikro-Makro ZH :D.
Régen volt rám már ilyen hatással anime! Ez nagyon ÜT! Zseniális! Az egész alapszituáció már magában halál jó! Az, hogy a "főgonosz" szemszögéből nézzük végig a történetet, vele érzünk, neki drukkolunk hát ezt nagyon megfogták a készítők. A néző (pl én) azon töri a fejét, hogy hogy kéne a szegény ártatlan FBI ügynök csajt eltenni láb alól :D A metrós incidenst meg végig tátogja az ember, hogy neee Raito-kun hogy lehet ennyire laza :D
A másik oldalon meg L. direkt ilyen gusztustalan freaknek van beállítva, de úgy, hogy közben mégis tud komoly és félelmetes lenni. Amikor megláttam milyen is valójában teljesen Gollam jutott róla eszembe! És ő a pozitív főhős!
A történet meg már így az elején is ijesztően fordulatos... Mi lesz még itt :D

Ennek örömére megnéztem a Live Action 1-et, de az eléggé alulmúlta várakozásaimat. Japánban mindenki ilyen rossz színész?!?! :D Egyedül Light színésze képzett valamennyire (és Light hugának van még 2 hiteles megnyilvánulása), de ezen kívül mindenki olyan mintha abból a papírból vágták volna ki amiről a szöveget olvassa. Semmi beleélés. Pedig amikor először meglátjuk L-t nem rossz, de később ő is csak úgy viselkedik mint valami báb.
Az a legfájdalasabb, hogy a rendezői instrukciók nem terjednek az éppen központban lévő szereplőkön túl, szóval aki a háttérben van az mereven vár. Végig az egész filmben. És ha mozog is esély nincs rá, hogy úgy ahogy ilyen szituációban természetes lenne.
És erősen meghúzták a történetet (mondjuk nem egészen 2 órába kellett hogy beleférjen) de sajnos nagyon sok olyan nüansznyi apróságot szedtek ki belőle ami nem is vett volna el időt, csak kicsit szinesítette volna a sztorit. Amit meg bennehagytak arra föl is hívják a figyelmet ettől minden az előtérben zajlik és nem igazán lesz többsíkú a film. (Ha nem kellett volna tizenakárhány másodpercig L fejét néznünk ahogy csokit eszik akkor is levágtuk volna, hogy mi a helyzet).
A kamerakezelés meg olyan volt mint valami szappanoperában. Semmi dinamika (csak ha ráközelítenek valakinek az arcára) semmi érdekes bevágás.
Ennek ellenére a sztori jó volt :D
Kép
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Nem is a színvonal zuhanása a baj, hanem hogy számomra nem keltette uazt a feszültséget kb az FBI-os csaj óta. (Az L-es jelenet persze jó volt :D) A mostani rész meg megint.

A live actiont meg még mindig tologatom - vagy már nincs benne spoiler?
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

SoonDead: Nem minden japán színész rossz, vannak nagyon jók is, és nem mindig rajtuk múlik a film sikere. Fujiwara Tatsuya (azaz Raito) nagyon jó színész (ismerős lehet a Battle Royale-ból mint Nanahara Shuya). Nekem változatlanul az egyik kedvenc live-om a Death Note.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Egy kicsit telleg zuhant a porgosege az egesznek, inkabb filozofalgatosabb lett a dolog, de ez most nagyon utott tenyleg!! (de egyebkent ez nem az a Shinigami amelyik elindult a "masik" vilagbol ugye?o.o) Szaz meg szaz dolog iranyba mehet innentol a sztori, es ez nekem rettenetesen tetszik, kivancsi vagyok rettenetesen..
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

11.ep rendesen betett. Nagyon várom a további fejleményeket, vajon lesz-e még ilyen szintű csavar a történetben. Láttam pár hátteret és volt olyan, amin egy seregnyi shinigami volt... :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Ennél még durvább csavarok várhatók :)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

benji írta:Ennél még durvább csavarok várhatók :)
Tanusíthatom, elég a mangát olvasni hozzá.
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Szerintem a liveaction nagyon nyerő, mert L pwnol mindenkit XD azok a pózok... XD

Az anime most hol tart a mangához képest? (nem merem végigolvasni a topicot, hátha spoiler van benne, gomen, jártam már így ^^; úgyhogy ha már mondtátok, akkor előre bocsi, de megkérdem megint) Szeretném olvasni a mangát, de csak onnan ahol az anime (12. rész jelenleg) tart ^^ Köszi előre is!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Na végre túljutottam a hatodik részen is az animében. Nagyon jó!!!
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nos, a 12. részben végre fellélegezhettem... én nem olvasom a mangát (még kitartok h ne kezdjek bele :D) és a legutóbbi rész végén valahogy kicsit idiótának tartottam a "fake Kira" szerepeltetését, de most a 12. rész megnézése után sokkal több értelmet látok benne, sőt, nagyon jónak tartom h evvel kavarják most a vizet :)

Továbbra is zseniális a sorozat! csak kár h erre is várni kell folyton T_T
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nagyon kíváncsi lennék, mi volt dec. 12-én a specialban. Nincs meg valakinek? :neutral:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Najó. Kellett nekem Death Note oldalt olvasgatni.
Szépen beleütköztem egy spoilerbe...Manga, 58. fejezet. :shock: :cry:
Azt hiszem elkezdem olvasni a mangát... o_O;
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Turelem mangat nem olvasoknak Death Note fordulatokat terem.. :dirr:
Milyen special anubys? Az animebe csinaltak egy special reszt, v vmi Live Actionos dolog?
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Na ha sikerem lesz, akkor végre behozom magam az animében. Nem tudja valaki hányadik részig feliratozták?
Kép
Avatar
atis
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.11.21. 22:43
Tartózkodási hely: Nagytétényi koli, vagy Söjtör... mikor hogy
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atis »

12. részig.
13. rész asszem 10-én jön ki... majd talán(lehet rosszul tom)
David, és Gunther XD
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Anubys: a specialben nem volt semmi új, csak ilyen összefoglalás az addigi eseményekről... azért nem is subolta sneki, mert igazán nem sok értelme lett volna :)
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Az 58. fejezet olyan fogalom lesz lassan,mint a 301-es szoba... :-P
Hanatarou desu.
Válasz küldése