Sorozatok

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ynah írta:Sopranos verhetetlen. Nagyon jó. Végignéztem ami elérhető azaz mindent és most várom a folytatást.
Sopranosszal az a nagy baj, hogy tényleg eszméletlen jó, csak éppen nem megy sehová (amit nagyon tudok utálni egy sorozatban, ami nem sitcom - ezért is örülök, hogy a Róma ilyen rövid, és kicsit félek is a második szezontól). Sz'al, az első pár szezonért én is oda meg vissza vagyok, de egy idő után az egész átmegy végeláthatatlan szappanoperába... maa, ahogy hallottam, esett is a nézettség mostanában, úgyhogy talán nemsokára befejezik.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

A Sopranos sztem az egyik legalapabb sorozat. Az viszont igaz, hogy néhol kissé ellaposodik.. A következő szezon az utolsó lesz. A 7-el fogják befejezni.
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

A Rómát a kritikusok azért vádolták anno, mert a készítők egy nagyon magas költségvetésű sorozatot csináltak ami igen rövidre sikerült. Nagyon sok pénzt elköltöttek ráadásul sokaknak nem tetszett az a történetvezetés ami ugye található benne, miszerint a két katona szemén keresztül látjuk a történetet. Ami szerint az egészben a legjobb volt. Hihetetlenül vicces szituációkat is teremtett az ok-okozati összefüggéseknél. Én is félek a második sorozattól olvastam róla fura infokat valamelyik filmes magazinban...de ahogy a vak is mondta...
Sopranos...hát igen. Tény,hogy eléggé egyirányba folydogál és nem akar végeszakadni, de azért mégiscsak jó, és bár viszinylag régen láttam az utsó évadot azért komolyodnak a dolgok benne.

A Szökésről meg tudnék mesélni, mert imho minden új részt megnézek...hát kb akkora mélyrepülése van számomra mint a Született feleségeknek vagy a Lostnak, ami hát...szóval..kriminális. Hihetetlen hogyan képesek jól induló sorozatokat csak a profitért elcseszni. Persze ezt film órán jól kivesézzük mindig, aztán búsulunk egy kicsit. Ennyi. Többet nem ér.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Maa, ami a Lómát és a magas költségvetését illeti, eredetileg minisorozat (= max. 5-6 epizód) lett volna, aztán a minőséget, és gondolom a külföldi befektetőket látva úgy döntöttek, hosszabb lesz... De így is látszik, hogy iszonyat sokba került, úgyhogy nem csoda, hogy ennyire rövid lett, már az is kész csoda (és sztem leginkább a jelöléseknek és pozitív kritikáknak köszönhető), hogy lesz egy második szezon. Mondjuk a magam részéről úgy vagyok vele, hogy ha már csinálunk valamit, főleg ha nagyszabású és történelmi, akkor csináljuk a lehető legjobban... Inkább nézek egy ilyen nagyon minőségi de rövid sorozatot, mint egy hosszút, ami középkategóriás megvalósítású. (Mondjuk, ami azt illeti, sztem az HBO-nak magának nincs olyan nagyon sok pénze a sorozatban, a költségeket leginkább a koprodukciós partnerek állják.)

Az más kérdés, hogy a cucc egyértelműen túl "magas" az amerikai átlagközönségnek... Nem egy olyan kritikát olvastam amerikaiaktól, hogy túl távol áll a nézőktől (ellentétben mondjuk a Deadwooddal, ami ugye western), hogy érthetetlen benne csomó dolog, pl. a hadsereg felépítése, a vallás, patriciusok/plebejusok, és egyéb dolgok, amit az átlag európai általános iskolában megtanult... (néha még mindig meg tudnak lepni az ilyen jellegű kulturális különbségek) Sz'al ja, ahogy vmelyik blogban írták, "kit érdekelnek az ősi európaiak". xD;;; (jellemző) A második szezonnal kapcsolatban leginkább attól félek, hogy megpróbálják közelebb hozni az amcsi nézőkhöz a dolgokat (amazon love interest? remélem, ez kacsa... >__<). De remélhetőleg majd januárban meglátjuk. (Btw, second season promo: http://www.youtube.com/watch?v=nQyvuv65Ejk )

A Sopranos... két storyline volt benne, amit nálam azóta nem tudott überelni: a mama és Pussy. Az a két sztori iszonyat jó volt.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Én úgy tudom- persze lehet tévedek- hogy az HBO kezdte el a projectet, és a Rai olasz csatorna és a BBC később szállt be. Ők hárman "felelősek" a sorozatért amit köszi innen is. Remélem nem lesz igazad és nem kapunk egy butított második season-t az átlag cipőárus szintjének megfelelően leforgatva.

Amúgy amit mostanában nézek már amennyire engedi a vizsgaidőszak az a BBC Prime-on a My hero. Nagyszerű angol humor, kellemes kacagtató helyzetkomikum. Nekem bejön. ( txt-n feliratozzák angolul nem tudóknak)
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Soprano az a Maffiózok? Ha igen abból már kicsi is elég volt, nagyon rossz. Utálom ha egy filmben csúnya beszéd van.

Szökésből 14 részt láttam és még megvan az izgalom amiért mindig várom a köv részt. Mostani pl nagyon megható volt.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Valaki nézi még rajtam kívül a Showtime-os Dextert? Hihetetlenül durva volt az utolsó előtti rész, tűkön ülve várom a season finalt!
Nem nagyon szeretem, amikor egy sorozat 12-13 részes évadokkal megy... Olyan gyorsan véget ér az egész.

Állítólag tavasszal megcsinálják a második évadod, aminek alapjául a - mily meglepő - Dearly devoted Dexter szolgál, ami az író második Dexter könyve.
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

folytatni fogják az Elnök emberei-t ::jthrill:: ::jthrill::
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Született Feleségek helyett most valami új sorozat lesz, a Mélység titka vagy hasonló címmel.
Kép
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Andro írta:Született Feleségek helyett most valami új sorozat lesz, a Mélység titka vagy hasonló címmel.
pedig azt szerettem. T_T
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Inkább Szökés, egy időben volt vele.
Ha jó sorozatot akartok látni akkor mindenképp ajánlom.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Elhaym írta:Inkább Szökés, egy időben volt vele.
Ha jó sorozatot akartok látni akkor mindenképp ajánlom.

Pont ezért nem néztem, mert egyidőben volt vele.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Róma második sorozat első része alapján egyelőre nincs miért félni... oké, kicsit akarodzott az elején a dolog (uh, miért is menne vissza Antonius Atiáért? Atia miért kezd hirtelen úgy viselkedni, mint egy féltékeny feleség? :P), de aztán beindult, és akkor már nagyon jó lett. :3 Jól megcsinálták hogy valamilyen szinten mindenki sáros, és próbál mismásolni meg ködösíteni - mondjuk a kedvencem Octavianus és Pullo beszélgetése volt. :D "Szóval, Vorenus hazarohant, Caesar meg ott volt egyedül a szenátusban, védelem nélkül." "Um, de honnan tudták az egész dolgot Niobéval? Csak mi ketten tudtuk." "Um. Sz'al. Elmondtam a nővéremnek. Ő meg elmondta Serviliának, akivel... izé." "Ahem. Oké." "Ez kettőnk közt marad." "Persze. Amúgy, részvét a nagybácsidért." "Már az apám." "..." xDDDDD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Elhaym írta:Inkább Szökés, egy időben volt vele.
Ha jó sorozatot akartok látni akkor mindenképp ajánlom.
Szökéssel egy a baj, ugyanott tart mint ahol tartott a harmadik rész után kb. Néztem kb az első 5-6 részig, és beleuntam. Ezt a sztorit egy normálisabb mozifilmben ki lehetett volna végezni, az hogy sorozat lett belőlle, sajna csak pénzről szól.

Amit meg néztem mostanában az az Everwood, de az is csak az elején tetszett igazából. Akkor még olyan hétköznapi témákkal foglalkozott, hogy bárkit megragadott. Most meg minden részben valaki élete tönkremegy, megvakul, rákos lesz, túladagolja magát, AIDS-es lesz, depressziós, stb, stb... Ami még most használható sorozat és magyar TV-ken megy az a Csillagkapu Atlantis... de az is eredeti szinkronnal már inkább. :-P
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Heroes-t nézünk. Nagyon tetszik. vannak benne akadozós részek ugyan, de eddig nem idegesített ami nagy szó sorozatoknál.. Hiro Nakamura nagyon édes benne... és nem azért mert japán. :wink: Bár maga a történet sablon és erősen hajaz a szokásos mutánsok akiknek különleges képességeik vannak, stb témára, de a szereplők viszonylag megmaradnak hétköznapi embereknek. Kíváncsian várom hogyan fogják agyoncsapni, addig is jó nézni.
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Fűbenalvó írta: Szökéssel egy a baj, ugyanott tart mint ahol tartott a harmadik rész után kb. Néztem kb az első 5-6 részig, és beleuntam. Ezt a sztorit egy normálisabb mozifilmben ki lehetett volna végezni, az hogy sorozat lett belőlle, sajna csak pénzről szól.
Sztem próbáld tovább nézni, mert az még igencsak az eleje, késöbb beindul, azt nincs megállás, csak pislogás...

A Heroes-t már nem mertem beválalni, az első 4 rész után nehéz volt abba hagyni... (sok animet be kell pótolnom még :))

A Lost miatt angstoltunk nagyon sokat, első két évadot végig néztük az AXN Lost maraton keretében, de a harmadikkal mi lesz, az jó kérdés. Addig OK, h kicsit ezt is szüneteltetik, de én úgy hallottam, h mivel bejött a népnek, el akarják húzni.....és az már régen rossz.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Szökés: nem tart ugyanott, sorozat lényege, hogy a minden részben felmerülő akadályokat,h ogy oldják meg, + sorban, hogy szerzi meg Michael a Szökéshez lévő dolgokat. Ez mellett ott a másik szál Lincolnt miért akarják kivégezni stb.
Most is úgy volt vége, hogy nehéz várni egy hetet.
Plusz olyan szereplőről derült ki, hogy nem jó, akiről senki sem gondolná.

Egy rész kevés lett volna hozzá, egy részes filmek le sem tudnak kötni, nincs idő megísmerni a szereplőket, minden hamar megoldódik, unalmas lenne.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Elhaym írta:Szökés: nem tart ugyanott, sorozat lényege, hogy a minden részben felmerülő akadályokat,h ogy oldják meg, + sorban, hogy szerzi meg Michael a Szökéshez lévő dolgokat. Ez mellett ott a másik szál Lincolnt miért akarják kivégezni stb.
Most is úgy volt vége, hogy nehéz várni egy hetet.
Plusz olyan szereplőről derült ki, hogy nem jó, akiről senki sem gondolná.

Egy rész kevés lett volna hozzá, egy részes filmek le sem tudnak kötni, nincs idő megísmerni a szereplőket, minden hamar megoldódik, unalmas lenne.
Hát, lehet hogy epizódikusan van valamennyi története, de láttam már sokkal fantáziadúsabb sorozatokat. Nagyon nem tetszik, hogy minden részben megoldanak valamit, és minden rész úgy ér véget, hogy ajjajj valami gáz van már megint. Kicsit arra emlékeztet mint amiért a Dragon Ball-t sem szerettem. Mindig jön egy "még erősebb legerősebb" akit le kell győzni. Ami baromira eladja ezt a soroazatot az a nagyon jó rendező és a profi marketing háttér. Szerintem... :-P
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
gab
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.01.14. 23:49
Tartózkodási hely: elvittek az ufok

Hozzászólás Szerző: gab »

szkajfaj sorozatok szerintem messze a legjobbak a mai felhozatalbol, ezek kozul nekem foleg stargate sg-1 es stargate atlantis jonnek be (bar magyarorszagon is adjak, higyjetek el, letolteni megeri mert jo. es ha egyszer hozzaszoksz az eredeti szep angol verziohoz, sirni fogsz a magyar szinkronon, hogy milyen tehetseges modon rontjak el a hangulatat es minden masat az egesznek) angol verzioban 12/10 mindketto altalaban, magyar szinkronnal meg nem volt idegem vegignezni egy reszt sem, minden tiszteletem annak aki kepes ra.
"The past is a puzzle, like a broken mirror. As you piece it together, you cut yourself, your image keeps shifting. And you change with it. It could destroy you, drive you mad. It could set you free."

Kép
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Most a Jericho-t kezdtem nézni,elég jó,nekem bejön csak már 2 hete nincs új rész :( Már maga a tény,hogy leatombombázzák amerikát,jóva teszi a sorozatot :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Fűbenalvó írta: Hát, lehet hogy epizódikusan van valamennyi története, de láttam már sokkal fantáziadúsabb sorozatokat. Nagyon nem tetszik, hogy minden részben megoldanak valamit, és minden rész úgy ér véget, hogy ajjajj valami gáz van már megint.
De pont ezmiatt lehet várni izgatottan a köv részt, hogy hogyan lehet az újabb gondot megoldani. De nem csak ez a lényeg, pl a főszereplő is nagyon szimpi, na meg ott a másik dolog, hogy fogják leleplezni az ellenséget, hogy fognak boldogulni amint megszöktek, hisz nem bújhatnak el örökre, egyszer elkapják őket. Ezért is várom nagyon a 2. évadot. Az már más milyen lesz, hisz nem börtönbe játszódik.

Egyébként te milyen sorozatokat szeretsz?
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Háhááá na mit láttam? Az összes Olsen-banda részt. :mrgreen: Hát mire a 14 rész végére értem már nagyon kész voltam. Az egyik kedvenc. ::japhaha::
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Én belekezdtem a legfrissebb Star Trek sorozatba, amiben Scott Bacula játsz a főszerepet. Régen nagyon nagy trekkie voltam és először nem tetszett, mert nagyon elragaszkodik a már megismert Star Trek világtól, de rájöttem, hogy egyben ezért is nagyon jó.
Alaphelyzetben még a legelső sorozat előtt játszódik, azaz még Mr. Spock hegyesfülű barátunk meg sem született és még föderáció sem létezik. Egyszerűen elkészült az első olyan földi űrhalyó amivel elkezdhetik felfedezni azt, hol ember még nem járt... :mosoly:
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Az Enterprise? azt én is néztem egy darabig, amikor ment vmelyik csatornán :)

btw, folytatják az Elnök Emberei-t ::jthrill:: csak most nem szerdán, hanem kedden éjfélkor :? (az első részről le is maradtam^^")
Kép
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Star Trekből a Deep Space Nine az egyetlen normális sorozat szerintem. De az viszont nagyon odavág.

Mellesleg néz itt valaki Battlestar Galacticát? Én nemrégiben kezdtem el, és FENOMENÁLIS. Előtte nagy gagyiságnak gondoltam, de miután pl. digg.com-on hihetetlen nagy figyelmet kap bármilyen Galacticával kapcsolatos sztori, és az egekbe magasztalják, valamint miután egy ismerősöm nagyvonalakban körülírta a sztorit, és megtetszett hallás alapján, gondoltam rászánom magam. Hát egyáltalán nem bántam meg, Firefly óta nem élveztem ennyire Sci-fi sorozatot. :D (eléggé Sci-fi rajongó vagyok, csak sok a minőségtelen sorozat).
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Válasz küldése