Gótikus, Szimfonikus, Dark zenék...

Zenék, együttesek
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Éjdruida írta:És még egy rohadt nagy favoritom az a: Cinema Strange *___*
aahh! Kép Kép Kép Kép A Cinema Strange simán a legjobb old-scool goth/batcave vonalon mozgó zenekar. Eszméletlen, hogy mennyire hitelesen hozzák a kora 90es évek goth hangzását. Kép
Kép
Avatar
emmu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2005.12.08. 20:19

Hozzászólás Szerző: emmu »

Soha nem tudtam kedvenc együtteseimet így besorolni. Mármint hogy a rockon belül hova tartoznak.
De asszem nyugodt szívvel leírhatom ide azt az együttest, ami már évek óta számomra a legkedvesebb (sok más mellett persze), az pedig a HIM.
Róluk itt még nem találtam írást. Nevezik az ő zenéjüket mindennek a "hozzáértő okosok". Én mindenesetre ide valónak tartom. (A tesóm bánat zenének nevezi és egyszerűen csak szeretem)

Az általatok felsoroltak közül is sok van amit szívesen hallgatok, mint példának okáért a Nightwish vagy a Finntroll. Valamelyik oldalon felmerült a My Dying Bride neve is, ami szerény meglátásom szerint kifejezetten depressziós zene.
"Isten szolgái Ők, s az ítélet napjának hírnökei.
Sem Istenek, sem pedig Emberek.
Ők Angyalok......."
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

volt valaki a Gothica feszten a PeCsában? állítólag a Haggard nagyon jó volt
sajna én nem tudtam menni :S de szombat éjjel kitomboltam magam a Rádayban (Démonlord!!! :-P :-P :-P :-P )
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Sajna nem voltam én sem, mert időhiányban szenvedek a kedves vizsgaidőszak miatt :(. Amúgy nem tudja valaki, hogy Moonsorrow jön e- a közeljövőben?
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Yankee
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2006.01.25. 14:57
Tartózkodási hely: somewhere,I don't know,where...

Hozzászólás Szerző: Yankee »

amit én szeretek,az a L'ame Immortelle! az nagyon király,mindenkinek ajánlom,aki szereti a dark-os/gotikus zenéket!
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

ein írta:volt valaki a Gothica feszten a PeCsában? állítólag a Haggard nagyon jó volt
Ezt csak megerősíteni tudom! :cool:

Moonsorrow-ról nem tudok, de úgy tűnik, a Gothica renfdszeres látogatói. :roll:
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Schuldig
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2006.02.09. 16:43

Hozzászólás Szerző: Schuldig »

Az Arcana ide tartozik? :oops: Ők is valami gótikus zenét játszanak, de nem rock hanem inkább szimfónikus. Néha énekel benne egy nő is és azt hiszem van valami kapcsolat az Arcana meg az Edenbridge között, de igazából még nem jártam utána... ::jblush::
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Anchorage-t tudom még nagyban ide ajánlani, illetve Artrosis, Arts of Erebus, vagy a mostani nagy kedvencem: Autumn Tears.

Mind a goth műfajban mozog és eléggé kellemes színvonalt futnak be szerintem, ha más nem egyszer mindenképp érdemes legalább belehallgatni.

Instrumentális hangulatkeltőnek meg Darkly Pale javasolható, kissé eelinte idegtépőnek hathat, de a zongora elemei kétségtelenül nagyon kellemesek.

A zúzosabb goth mjuzákból pdig Gothminister-t ajánlanám.
Kép
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

Én leginkább a komolyzenei metált szeretgetem ^^ Nightwish... Kamelot... Epicaéknál leginkább a kórus tetszik *_*

♪♫♪ Sephiroth ♪♫♪
Éjdruida írta:Instrumentális hangulatkeltőnek meg Darkly Pale javasolható, kissé eelinte idegtépőnek hathat, de a zongora elemei kétségtelenül nagyon kellemesek.
erre rákeresek ;)
Kép
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

emmu írta: ....
De asszem nyugodt szívvel leírhatom ide azt az együttest, ami már évek óta számomra a legkedvesebb (sok más mellett persze), az pedig a HIM.
....
Régebben én is rajongtam értük, de más irányba fejlődött az izlésem.
Ma inkább Nightwish-t és Within Temptation-t hallgatok, de szerintem még Apocalyptica-t ís megemlíthetem ide. :D
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Adeline-Girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2006.05.02. 17:43
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Adeline-Girl »

emmu írta:De asszem nyugodt szívvel leírhatom ide azt az együttest, ami már évek óta számomra a legkedvesebb (sok más mellett persze), az pedig a HIM.
Róluk itt még nem találtam írást. Nevezik az ő zenéjüket mindennek a "hozzáértő okosok". Én mindenesetre ide valónak tartom. (A tesóm bánat zenének nevezi és egyszerűen csak szeretem)
Chiigirl is szereti a HIM-et, én is szoktam hallgatni néhány számát, meg írtam Chiigirl-nek ha jol emléxem 2 HIM albumot, tom hogy összesen kb. 7 van, de csak ezek voltak meg, na mind1..
"...Nézd, ez az én harcom és csak nekem ég az arcom,
A remény bennem csak addig él, ameddig én életben tartom..."
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Nem ismerem az összes albumukat, de abból amit ismerek a legjobb a
Deep shadows and brilliant highlights. A Love metal már gyenge volt (izlésemnek).
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

én most nem sorolom fel a kedvenceimet, mert már mind volt említve... :) talán még ők maradtak ki: Leaves' Eyes, The 69 Eyes...
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Mostanában az ilyen nagyon gótikus zene amit hallgattam az My dying bride volt. Nem rossz, elég lassú számaik vannak, azért birom őket :D
Kép
Avatar
jackspooky
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.01.21. 15:38
Tartózkodási hely: mezőhegyes
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: jackspooky »

hy én még új vagok itt fórumon és azt szeretném kérdezni h ugye ismeritek a malice mizert?
^^
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Malice: sztem sokan szeretik... (én csak 1-2 számukat)

Amúgy a Therionnak van új albuma, tessék hallgatni, mert nagyon jó! :cool:
Gothic Kabbalah
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

Én is szeretem...
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Re: Gótikus, Szimfonikus, Dark zenék...

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Theatres des Vampires-t ismeri valaki? Szerintem igen jo...
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Re: Gótikus, Szimfonikus, Dark zenék...

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Jééé...milyen topicot találtam...
Szóval...a listám:
-Within Temptation :Nagyon szeretem őket. Az elmúlt években 3-szor is játszottak Magyarországon, ebből kétszer voltam ott...sajna.:S
Nagyon jó zenéket játszanak.:)
Kedvenc számaim a teljesség igénye nélkül: Mother Earth, Perfect harmony, Angels, Stand my grand, Say my name, Our Solemn Hour....stb.
-Crematory: Őket is szeressük. A "hörgősebb" zenék közül talán ők voltak az elsők, akik megtetszettek.:)
-Midnattsol:Ahh...a WT mellett, szigorúan MELLETT és nem alatta vagy fölötte, ők a nagy kedvenceim.:)))
A zenéjüknek van egyfajta hangulata....és azok a norvég dalok (pl.Tapt av Hav) *love-ol* ::hehe::
-In flames:Hmm...őket is szeressük.
-Enya:Nem tom...világzene,vagy tudtok jobb kategóriát?Én mindenesetre szeretem.:)
-Alhana:Magyar együttes. A dalszövegeik...hmm...nekem valahogy a középkor jut róluk eszembe...főleg,hogy némelyben sárkányokat is emlegetnek.XD
-Cradle of Filth: Régen nem szerettem, aztán 1-2 daluk megtetszett és volt egy "nyálasabb" albumuk, amibe beleszerettem.xD
-Finntroll: Nos, tetszik.
-Lacuna Coil:Az ő zenéjük is tetszik, habár eddig csak barátnémnál hallottam...de vadászom a számaikra!!!:D
-Nightwish:Az újat nem ismerem, de annak idején, Tarja idején nagyon szerettem őket is és több albumuk is megvan.

Ezekhez még annyit fűznék hozz.....hogy visszaolvastam a topicban és sztem majd belehallgatok 1-2-be,amit írtatok.:)
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Gótikus, Szimfonikus, Dark zenék...

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

http://www.thedarkknightscore.com/

Ez eléggé darkos. A weboldalra kattintva a zene automatikusan elindul és lappozni fog 3 tétel között. Valamint videók is nézhetők a készítésről és a két alkotóval.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Gótikus, Szimfonikus, Dark zenék...

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Aki szeretne darkos, szimfonikus zenéket az írjon az alábbi e-mail címre.

fotozas@jatekpalota.hu
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Michiyo1188
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2010.08.12. 15:00
Nem:
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: Gótikus, Szimfonikus, Dark zenék...

Hozzászólás Szerző: Michiyo1188 »

Ha már van ilyen téma, én is írok ide, bár megemlítették mind a három csapatot, akiket főleg hallgatok:
Within Temptation és a Nightwish, illetve abszolút kedvenc nálam az Epica.
"Az anime is egy egyfajta drog...könnyű rászokni de nehéz leszokni"
nagy igazság. :D
Avatar
snowcat
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.08.14. 20:22
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gótikus, Szimfonikus, Dark zenék...

Hozzászólás Szerző: snowcat »

Nox Arcana munkásságát nagyon ajánlom. ::jsmile::


kedvenceim pedig:
Versailles,Nox Arcana,Dimmu Borgir,Kanon Wakeshima,Summoning,Immortal,Leander(Rising),Nightwish(régi),My Dying Bride,Shape of Despair,Veil of Sin.

itt a többi,amiket hallgattok:

30 Seconds To Mars, 69 Eyes, A7x, Ac/DC, Adastreia, Adorned Brood, Aesma Daeva, Aetherius Obscuritas, After Forever, Agathodaimon, agonist,Alhana, Almost Saint, Amon Amarth, Anathema, Angtoria, Anonim MC, Anorexia Nervosa, Antichrisis, Apocalyptica, Arch Enemy, Arcturus, Artesia, Avatar, Avirgus, Back to Times of Splendor, Baskíria, Bathory, Behemoth, Behexen, Bella Morte, Belphegor, Bikini, Bonanza Banzai, Borknagar, Bullet for my Valentine, Burzum, Carpathian Forest, Catamenia, Children of Bodom, Coheed and Cambria, Coldplay, Coldworld, Corvus Corax, Cradle of Filth, Crematory, Daczi Zsolt, Dalriada, Dark fortress, Dark Funeral, Dark Sanctuary, Dark Tranquillity, Darkthrone, Dead Can Dance, Deathstars, Deák Bill Gyula, Deine Lakaien, Demjén Ferenc, Depths of Desecration, Dethklok, Diabvlvs in Mvsica, Dimmu Borgir, Dissection,Dreams After Death, Draconian, Edda, Elegeion, Elend, Eluveitie, Emilie Autumn, Ensiferum, Epica, Era, Fahrenheit, Faun, Forever Slave, Galadriel, Gorgoroth, Gotminister, GraveWorm, Green Day, Guns N` Roses, Haggard, Hammerfall, Ideas, Illuminate, Immortal, Imperia, In Flames, Infernal war, Inkubus Sukkubus, Insomnium, Iron Maiden, Jelonek, Kalapács, Kárpátia, Kiss, Kiss Forever Band, Kormorán, Korpiklaani, Kun Péter, Lacrimosa, Lacuna Coil, Leaves Eyes, Led Zeppelin, Lord, Lord Vampyr, Lordi, Mandragora Scream, Marduk, Marilyn Manson, Mayhem, Metallica, Midnattsol, Midnight Syndicate, Moby Dick, Moonspell, Mors Principium Est, Mortal Love, Mortemia, Musica Gotica, My Dying Bride, Naglfar, Nargaroth, Nattefrost, Nazgul, Nightwish, Norther, Nostra Morte, Nox Arcana, Offetrorium, Old Wainds, Omega, Omen, Ophelia`s dream, Ordo Funebris, Ossian, P Box, P-mobil, Papa Roach, Pál Utcai Fiúk, Peste Noire, Pink Floyd, Piramis, Poesias Goticas, Pokolgép, Potentia Animi, Red Hot Chili Peppers, Republic, Rise Against, Rolling Stones, Rolls Frakció, Rotting Christ, Sabaton, Samael, Sanguis et Cinis, Satyricon, Sear bliss, Sex Pistols, Shakra, Shape Of Despair, Sirenia, Skillet, Slayer, Slipknot, Sopor Aeternus & the Ensemble of Shadows, Spoken, Sum41, Summoning, Supernem, Tankcsapda, Tarja Turunen, The Mars Volta, The Rasmus, Theather of Tragedy, Theatres Des Vampires, Therion, Tirana Rockers, To Mera, Trail of Tears, Triton, Trobar de Morte, trobar de morte, Tunyogi Péter, Tvangeste, Tymah, Umbra et imago, Untoten, Vader, Versailles, Virrasztok, Warmen, Watain, Whitin Temptation, Windir, Winds of Plague, Wintersun, Xandria, xasthur, XIV Dark Centuries
Légy önmagad. Jobb egy fura figurának lenni mint egy olyasvalakinek aki nem te vagy."- Reita-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Gótikus, Szimfonikus, Dark zenék...

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Wow, ábécé sorrendben!
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Gótikus, Szimfonikus, Dark zenék...

Hozzászólás Szerző: Ayla »

én nem akarok kötekedni de van köztük olyan ami nem gótikus, nem szimfónikus és nem dark.....
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése