Death Note

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem nem hiba :dirr: nekem mostmar Reito marad..
Szoval Raito-t en egyre inkabb egy pszichopatanak talalom..bar mar az elejen is tudtam h az, de h vki ennyire kegyetlen meg szivtelen legyen az mar sok, bar mosmtar L sem a "kedves, kis hibbant sutievo fiucskakent" viselkedett..(es nem tudom miert mondta h Sayonara Ryuk de most azon kattag az agyam...o.o) Ja, es a Misas dolog mar ott furcsa volt nekem h elopta a telojat..azt meg plaen nem tudhatta h hivni fogja..NEM ERTEM..:(
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Ugyanmár, kegyetlen meg szívtelen, de olyan pozőrül hogy jó, és kész :D Különben a Misás dologot - teló - én sem értem... btw átlapoztam a manga idevágó fejezetét, és ott fel lett sorolva még egy pár dolog ami miatt gyanúsítva lett. És még valami - mintha már L is túlment volna azon a határon amit megengedhetett magának az igazságot kutatva - akárcsak Light aki pedig szintén igazságot akar - csak a magáét. Ha L-nek még lesznek ilyen húzásai, akkor nem lesz sokkal különb Kirától... :weh:
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Korábban is mondtam, hogy szerintem nem sokban különböznek, csak most épp ellenkezőek az érdekeik.
Azért ez a rész még jobban hazavágott. Ebből hogy tisztázza magát Light?! Nameg az utosó mondat, hogy elbúcsúzott Ryuk-tól. :shock: Már nincsenek körmeim, amit tövig rághatnék, úgyhogy most a lábamon a sor. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
uncle
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2006.11.02. 12:34

Hozzászólás Szerző: uncle »

Hát igen, jó volt ez a 15. rész, de azért meg kell hagyni, hogy az első írói hiba is megtörtént, ezzekkel az bizonyítékokkal. Nekem úgy tűnt, hogy ezen a ponton nem volt jobb ötlete az írónak, pedig eddig eszméletlen jó csavarokat rakott a történetbe. Talán a rész vége ellensúlyozta ezt a "bakit".
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

A mangában több bizonyíték van (najó abban is van wtf-bizonyíték sztem) illetve az is érthető miért keresték kutatták át Misa lakását - a Mogi nevű pasi, akit ráállítottak Raitora látta őket együtt - ésatöbbi... Mindenesetre azért a következő részben jó lenne ha esetleg kifejtenék pontosabban... :neutral:
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Leirnad h a mangaban mit irnak errol pontosan meg? Mert nagyon kattag az agyam, csak hiaba..
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

uncle írta:...az első írói hiba is megtörtént, ezzekkel az bizonyítékokkal.
Nem feltétlenül nevezném írói hibának azt, hogyha nem rágnak valamit 1az1ben azonnal a szánkba. Lehet, hogy igenis kifejtik a következő részekben. Inkább csak az a kérdés, hogy vajon az író pontosan kitalálta-e, hogy hogy történt a dolog, vagy csak blöfföl.
Biiru Seijin írta:a Mogi nevű pasi, akit ráállítottak Raitora látta őket együtt
Spoiler írta:Akkor viszont nem értem, hogy mitcsinál L:
1\ Tegyük fel, hogy Light Kira.
2\ Figyeljük meg kivel találkozik ezekben a napokban, ezeket vizsgáljuk meg.
3\ Megtaláljuk közöttük a Second Kirát.
4\ Az alapfeltevésből eredményre jutottunk. Elég valószínű, hogy az helyes volt.
Jó persze lehet teljesen a véletlenre is fogni a dolgot, de L nem hiszem, hogy így tenne csak azért mert Light a hádzsimete no tomodácsija... Ha L bekasztnizná Lightot 1-2 hétre és elmúlnának a halálesetek akkor szerintem az azért elég bizonyíték lenne pl.

Most a kérdés még az, hogy pontosan mennyire biztosak Misában. (végülis nem vallott és már nem is fog hihihi :D) Mert ha Light nem Kira, akkor nem tudhatjuk, hogy Kira mennyit tud az ellene folyó nyomozásról, szóval elképzelhető, hogy sokat, és direkt Lightra akarja terelni a gyanút, és erre Misát használja föl akinek titkos kapcsolata van Lighttal. De ez nem túl valószínű, mert L-t nem ilyen könnyű megvezetni és egy ilyen megtervezett showban csak szemetszúr neki valami...
Amúgy meg mindenképpen érdemes megvárni valami igényesebb feliratot, mert Animenoobs már az előző két epizódot is végighazudta úgyhogy semmit nem vehetünk készpénznek...
Kép
Avatar
uncle
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2006.11.02. 12:34

Hozzászólás Szerző: uncle »

Egyenlőre nekem elég erőltetettnek tűnnek ezek a bizonyítékok, de ha a köv. részben jobban megmagyarázzák őket, akkor fejet hajtok.
Jó lenne igényes felirattal megnézni, de ki tud várni, amikor az események ilyen fordulatokat vesznek?!
off/Egyébként milyennek tartjátok a VIZ gondozásban megjelent Death Note mangákat? Én beszereztem az első 3-at és eddig elég jónak tűnik, habár az első köteten elkövettek egy kis erőszakot azzal, hogy kiszedték azt a képsort(ha volt egyáltalán, mert az anime-ben volt), amikor konkrétan elkezdenék megerőszakolni a motorosok a csajt. A mangában csak dumálnak egy kicsit, aztán a csaj már fut, végül Light ír...\off
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Spoiler írta:
Más téma: Valahogy az a gyanúm, hogy L homokos. Legalábbis nem lennék meglepve.
Hmm..és ennek mi az alapja? o_Ó Szerintem nem igazán.^^'

Remélem azért a következő részben megtudjuk, mi volt a tényleges bizonyíték.. :roll: Mondjuk sok mindenre kéne válasz, de idővel csak kiderül..xD
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

uncle írta:Eaz első köteten elkövettek egy kis erőszakot azzal, hogy kiszedték azt a képsort(ha volt egyáltalán, mert az anime-ben volt), amikor konkrétan elkezdenék megerőszakolni a motorosok a csajt. A mangában csak dumálnak egy kicsit, aztán a csaj már fut, végül Light ír...\off
A japán eredetiben is csak ennyi van, szóval nem vágták meg.
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
uncle
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2006.11.02. 12:34

Hozzászólás Szerző: uncle »

Kár, hogy az eredeti mangában sem volt benne, de lényegéen ez nem változtatna a manga érdemein, csak furcsáltam.
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Hello!
Valamelyikőtök látta már a Death note filmeket is? Merthogy vannak, és sztem nagyon jók. Az anime jól kidolgozott karakterekből áll, és gyönyörű a grafikája. A zene is tetszik. Csak sajna 15 rész van lefordítva még.
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

én láttam az első élőszereplőset... a második meg most jött le torrenten... majd megnézem...

megállapítás:
- Ryuk nagyon CG, nagyon nem illik be...
- Misa nem jó szőke ... öm... libának (nem azé mert nem szőke, de se a hangja se a modora nem Misás... szal nem butalibás...)
- L se tetszett... nem volt elég sötét és majom, akárhogy próbálta... és a hangja se tetszett...
- Papán nincs bajusz, még elnézhető... jah és ügyesen vágja egész végig ugyanazt a fapofát
- Watarit jól eltalálták úgy kinézetileg
- Raito volt az egyetlen, aki színészi játékra képes volt... (habár a fogai görbék, és ez kicsit irritált XD)
...

^^
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ellie17 írta:Csak sajna 15 rész van lefordítva még.
Nah, vajon miért? :dirr:
Kép
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

Ellie17 írta:Valamelyikőtök látta már a Death note filmeket is?
Nekem volt "szerencsém" mindkettőhöz. Az első még elment, a másodikban viszont már túlzottan eltérnek a mangától, ami nem feltétlenül baj, csak én nem erre számítottam.
Osztom Lione megállapításait, bár nekem Ryuk tetszett így is. :D És Yagami rendőrfőnöknek nem csak a bajsza, hanem a szemüvege is hiányzik. :-P
Kép
Kép
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Szabi: Második filmet honnan lehet leszedni?
Kép
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

http://www.mininova.org/tor/551468
RAW verzió, de szerintem neked nem okoz majd sok gondot a megértése. ::jeye::
Kép
Kép
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Azért a 14. részben vannak már dolgok aimk bakiztak számomra. pl.:
spoiler írta:eddig Ryuk mindig kiszúrta, ha követi valaki őket, de mot Remel együt sem veszik észre, ok nem nagy cucc, szvsz de egyre inkább a main storyra figyelnek és elveszik az a nagyobb fokú részletessége az animene
ettől elszámítva persze lol még mindig a sorozat, remélem nem adják alább.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Sabroso
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.05.09. 07:40
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sabroso »

Szerintem ez nem annyira veszélyes, hiszen eléggé felpörögtek az események,
spoiler írta:Lightot is jobban leköti most Misa, meg hogy nehogy csináljon valamit, plusz L, aki ott van az orra előtt, szal szerintem nem nagyon ér most rá titkosügynökökre vadászni. Meg Ryukot is jobban érdeklik ezek, mint az a matekóra, mikor kiszúrta Ray-t. Plusz Mogi nem is követi mindenhová szerintem, csak ahol emberekkel találkozik, tehát hazafelé a kihalt utcán nem, ezért nehezebb is lenne észrevenni.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ryuk nem azért van hogy segítse Light-ot. Ő csak a saját szórakoztatására van benne ebben az egészben. Szóval ha akar elmond dolgokat, ha nem akar akkor nem :) Pl hogy követik-e Light-ot vagy bármi.

(Belemagyarázásunkat olvashatták) :)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

SoonDead írta:Ha L bekasztnizná Lightot 1-2 hétre és elmúlnának a halálesetek akkor szerintem az azért elég bizonyíték lenne
Ezt korábban maga Light is felajánlotta és simán ki tudja játszani, elég ha hetekre, vagy akár hónapokra előre programoz egy pár halálesetet.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

de ha jól emlékszem ezt meg is tette mikor bekamerázták a szobáját O,o
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

L-nek hozzáférése van ahhoz, hogy melyik bűnözőket mikor milyen médiában említenek, tehát nehogymár ne tűnjön neki föl, hogy az "új" bűnözők közül nem hal meg senki... Meg egyébkéntis... Light nem táblázhatta be az elkövetkezednő -mondjuk- 1 hónapot- ugyanolyan sűrű halálokkal ahogy eddig megestek, vagy legalábbis nagyon nehezen hiszem el, hogy megtette. Szóval ezek az előre programozott halálesetek csak az íráskor aktuálisan a médiában megjelenő bűnözőket ölnek meg ezért nem annyira tuti a dolog.
Ha L kényelmes helyet biztosít Lightnak (börtön és börtön között is van különbség) és elmagyarázza neki a szituációt, akkor Light ha tényleg nem Kira, kénytelen belemenni a dologba, hiszen ő a fő gyanúsított és neki is érdeke tisztázni magát, de egyébként sincs nagyon beleszólása a dologba, mert L-t nem hiszem, hogy ez a lehetséges igazságtalanság eltántorítaná a dologtól, főleg, hogyha sikerül Light nevét tisztázni, akkor van alkalma bőven megjutalmazni, és neki adni a fele királyságát meg a lányát. Vagy ha azt nem is, akkor is szinte bármit megadhatna. Najó azért nem kell túlragoznom érthető mire akarok kilyukadni.

Már van kint RAW, szóval, ha az animenoobs hozza az előző heti tempót akkor holnap már deszünóto-day.

EDIT: Most jött ki a felirat... Valami ilyesmire számítottam :D L rághatja a körmét!
Tessék! Börtönbecsukták :D És terhelő bizonyíték, hogy elmúltak a halálesetek... Amire nem számítottam, hogy TÉNYLEG elmúlnak! Meg az öreg Yagamira se számítottam, hogy megőrül. Najó még nem teljesen, de a 17 previewból látszik, hogy meg fog... L kifejezetten zavarban van (de azért még elég sok hiányzik, hogy megtörjön). Ez az őszinte Light elég meggyőző. Akkor most vége lesz a "Kira öl" időszaknak és következik a Light nyomoz maga ellen? Vagy hogy intézi el, hogy visszaszerezze azt amit eddig tudott? Mert ha újra meg is fogja a Noteot akkor se számíthatunk Ryukre, hogy elmondja az előzményeket...
Ja és hatalmas összefüggésre jöttem rá: őszinteség == Matsudás szem
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára SoonDead 2007.01.31. 14:41-kor.
Kép
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Bepótoltam az utóbbi 2 részt. Na most lesz igazán izgalmas a történet. Amit itt Light kitalál és bevállal, szerintem a manga legzseniálisabb húzása.
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

A másik dolog, amin megakadtam:
spoiler írta:Amikor az FBI-os csajszi kereste Light faterját, akkor 2 rendőr is látta Lightot és a csajt együt elindulni....erről elfelejtettek beszámolni? Az zavar, h néha a semmiből olyan infot szed össze L, h wow, na de egy ilyet kihagyni??
Let's begin, de gozaimasu!
Válasz küldése