Bleach

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

természetesen ez is egy lehetőség :roll:
Kép
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Zsan írta:Hogy miért nem használta Ichigo ellen a bankai-t annak még egyszerűbb magyarázata van. Ha átment volna bankai-ba valszeg fél Soul Society megérezte volna és mondta, hogy nem akarja reklámozni. :P

A legegyszerűbb verzió hogy amikor Ichi ellen harcolt még NEM volt Bankaija.

Valamikor az az utánni időben fejlesztette ki, mint Renji...
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

Szerintem már akkor is volt Bankaija. Mellesleg kapitánynak kérték fel, aminek ugye ez az egyik követelménye. (kivétel épp Ken-chan, ő a másik módszert választotta XD)
Amúgy az is lehet, hogy azért nem használta a Bankaiját, mert akkor az öreg Yama még nem adta ki az engedélyt, hogy "Na jó. Nagy a baj, lehet Bankaijjal rohangálni".
Szóval lehet, hogy nem csak nem akarta, hanem nem is lett volna szabad használnia.
Kép
Kép
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

119.részből egyértelműen kiderül, hogy már az Ichigo-val való harca előtt volt BanKai-a. És, hogy inkább hagyta magát legyőzni? :roll: :LOL:
Egyértelműen phr0zen-nek tudok egyetérteni. Egyre laposabb a történet, úgyhogy adjunk BanKai-t mindenkinek! :roll:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

anubys írta:Egyre laposabb a történet, úgyhogy adjunk BanKai-t mindenkinek! :roll:
Ha figyelmesen nézted 119et megtudhattad, hogy Ikkakun és Renjin kívül senki másnak nincs bankai-a aki nem kapitány. Szóval elég erős túlzás hogy azért mert egyetlen gyengébb szereplő képes a bankaira rögtön mindenki képes rá.
Sztem ezen az Ikkaku bankai dolgon túl lehetne tenni magunkat. Egyszeri dolog volt. Ha a mangaku eljátszotta volna még két-háromszor azt mondanám igazatok van, de egy ilyen dolgot nem kéne ennyire felfújni imho.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nekem viszont van egy olyan erős érzésem, hogy ez csak a kezdet. Mivel egyre erősebb ellenfelek jönnek, tényszerű, hogy egyre erősebbek kell, hogy legyenek akik az Arrancarok ellen mennek, hogy egy idő után ne csak Ichigo-t láthassuk harcolni, ezzel viszont borulhat a történet, ha kiderül, hogy nem azóta erősödtek meg, hanem, mint ahogy Ikkaku esetében is állítják, már régóta birtokában vannak. (Csak persze nem akarják, hogy mások is megtudják!)
"Jé, neked is van BanKai-od?" - random karakter x csapat 100+ emberének
Ha figyelmesen nézted 119et megtudhattad, hogy Ikkakun és Renjin kívül senki másnak nincs bankai-a aki nem kapitány.
Az alapsztoriban Ikkakunak sem volt, szóval még simán kiderülhet, hogy van másnak is. Persze kivéve Kenpachit :-P
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
moRtiZ
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.01.03. 12:52

Hozzászólás Szerző: moRtiZ »

Engem nem zavar, ha nem tetszik ne nézd :) Szntem k. jó volt 119 is :)
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

anubys írta: Az alapsztoriban Ikkakunak sem volt, szóval még simán kiderülhet, hogy van másnak is. Persze kivéve Kenpachit :-P
Az alapsztroriban - vagyis a mangában - benne volt Ikkaku bankai-a.
Soul Societyben nem említették, de ettől még lehetett neki.
Amúgy meg nem tudom mennyire olvasod a mangát, jóval előrébb jár mint az anime és az általad említett dolognak - "Jé neked is van bankaiod?" - edig semmi jelét nem láttam, szal egyhamar nem lesz ilyesmi :)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

:oops: Akkor gommen.
Mindenesetre a cinizmusom oka, hogy a 63.rész óta óriásit zuhanz a színvonal. Ennek ellenére tovább fogom nézni a sorozatot, de nekem akkor is az jön le, hogy csak a sikere miatt folytatják, amúgy rég lezárták volna a történetet.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Erre szoktam azt mondani,amit egy másik shounen fight anime logikai bukfencei kapcsán szoktunk leszögezni: a hibáival együt szeretjük,és kész. :)
És szvsz kár lett volna,ha KT nem rántja elő a füléből Ikkaku Ban Kai-át,nagyon jó kis Ban Kai az... :-P
Hanatarou desu.
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

A bleachtardok kicsit félretehetnék az elfogultságukat, ennyire egyértelmű plot hole-okat tényként kell kezelni, nem pedig megpróbálni letagadni. Egyébként Ikkaku bankai-ja számomra csak azért volt kimondottan lényeges, mert kb. negyed órán keresztül fuldokolva röhögtem rajta, mint plot hole, nem is mondanám kimondottan durvának, figyelembe véve, hogy mik folynak ebben a "pompás" animében (pl. Isshinről hirtelen kiderül, hogy kapitány volt, miközben az egész családban csak ő nem látta még nyomokban sem a szellemeket, vagy hogy pl. HOPPÁ, GYEREKEK, hiszen Ryuuken is quincy, pedig csak 5000 alkalommal mondtuk el, hogy Uryu az utolsó quincy! Végülis 9 éves japánoknak mindegy...)
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

OFF: a Bleachutálók (erre is ki kéne találni egy jó szót :D) is félretehetnék az elfogultságukat.
OFF vége
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Sajnálom Zsan, de én is phr0zennek adok igazat (pedig aki ismer, tudja, hogy nagyon szerettem a Bleach-et). Amit írt, az nem elfogultság, hanem tény. Ahogy írtátok, "a hibáival együtt is szeretjük" - ez így OK, semmi gond nincs vele, de nemlétezőként kezelni a sorozat hibáit szerintem nem vezet sok jóhoz. A sorozat le sem tagadhatná a Narutóval való "rokonságát", bár úgy érzem, ezen már jócskán túllépett, amikor a "COPYPASTA IS FINE TOO" módszert alkalmazta Kubo. A phr0zen postja végén felsorolt két esemény pedig szerintem röhejes és egyben szánalmas lépés volt a mangakától, valamint IGEN, egyáltalán nem zárható ki az, hogy később egyre több emberről derül ki, hogy rendelkezik a bankai képességével (Yumichika pl. 100%, hogy ilyen, hiszen Ikkaku állítása szerint ő erősebb nála).
Abban igazatok van, hogy az elfogultság nem egy jó dolog, de vegyétek észre, hogy ti is éppúgy véditek ezt a sorozatot, mint ahogyan mi szidjuk - annyi különbséggel, hogy azért mögöttünk áll egy-két érv. Mondjátok ki bátran, ami az igazság: "szar az anime, de mi így is szeretjük". Ennyi. :cool:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rage 2007.03.26. 21:24-kor.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Hát erről most elkezdhetnénk hosszas vitát nyitni, de a vége az lenne, hogy ez a topic is átmenne EL topicba :dirr:
Sztem maradjunk annyiban, hogy mi azt hisszük, hogy nekünk van igazunk ti pedig azt hogy nektek. :D
100%-ra sztem egyik csapat sem mondhatja. Ezt a vitát ezennel befejezettnek tartom nem fogok hozzászólni többet sok újat már úgysem tudnék hozátenni.
Kezdjünk el egy újat :dirr:
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

hát...lehet h tényleg túlzásba vittem egy kicsit^^
viszont továbbra is fenntartom a kérdésem, miszerint mit vártok a 9-16 évesektől?

a 120 pedig...khmm...vicces volt :?
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Nos ez olyan, hogy valakinek szar és nem tetszik, valakinek meg pont ez jön be =)
Köztudott hogy Rage nem szereti a Narutot, Bleachet, köztudott hogy nálam meg ez pont az ellentétje. Nem kell ebböl ügyet csinálni. :-P
Kép
Avatar
moRtiZ
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.01.03. 12:52

Hozzászólás Szerző: moRtiZ »

Királyság volt 120. is. Nemtudom, nekem meg mindig iszonyat bejön ez az anime, azt nem ertem, aki nem szereti az miert nezi. :weh:
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

de most komolyan.
kicsit szánalmas volt az amit Toushirou és Renji összeszenvedett. miért kell a korlátozás átlépése ahhoz, h használni tudják a bankai-ukat (nem hogy erős legyen, az másik). Renjiét majdnem szétszedték és Toushirou sem áll olyan fényesen :? Rukiának és Ikkaku-nak nem kellett ennyi, és mégis "sikerrel" jártak...
most nekem is filler-fílingem volt
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

A minősíthetetlen 120. rész kellő időre elvette a kedvemet az egésztől. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

borzasztó gyenge rész volt az elöző 10-hezt képest :S
mozgás alig volt benne, unalmas volt, nyújtottnak éreztem, ráadásul belekecerték azt a három filler fickót, hogy gyökérkedjenek egyet, a következő rész jobb lesz remélem...
Kép
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

Wagner írta:unalmas volt, nyújtottnak éreztem, ráadásul belekecerték azt a három filler fickót, hogy gyökérkedjenek egyet
Őket én sem bírom, már az sem tetszett, hogy Isshin harca előtt is ott szórakoztak, de ez a mostani....
Miért nem zárja be őket Urahara a többi kacatja közé? :D

Manga 269:Hát elég lapos volt a fejezet, viszont az utolsó oldallal elérték, hogy nagyon várjam a következőt. :D Ichigo VS Ulquiorra
Kép
Kép
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Szabi írta: Miért nem zárja be őket Urahara a többi kacatja közé? :D

Manga 269:Hát elég lapos volt a fejezet, viszont az utolsó oldallal elérték, hogy nagyon várjam a következőt. :D Ichigo VS

Ulquiorra
na ja, meg azok a pici plüssálatok, milyen gagyik már? :P annyira látszik, hogy a Bleach mangához semmi közük nincsen, hogy csak az anime készítői rakták össze őket...

de amúgy volt egy jó jelenet ebben a részben, amikor a pizsamás kislány felébredt és... :cool:
Kép
Avatar
Zero
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.02.01. 15:17

Hozzászólás Szerző: Zero »

121: végre egy igényes, izgalmas rész ;)
Új opening is jó lett, remélhetőleg azt jelzi, hogy mostantol kevésbé lesz filler-style...
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

121:
Új Opening:"ALONES" by Aqua Timez. A Rolling star után egy nyugisabb dalocska, kellemesen elhallgatható. A képek pedig nagyon árulkodóak, azoknak, akik olvasták a mangát.
Új ending:"Tsumasaki" by Ore Ska Band. Aki még nem hallotta őket, annak lehet elsőre furcsa lesz, de szerintem nagyon jó. :D Gothloli Soi Fong, és bőrdzsekis Byakuya meg ::daisuki:: ::uhoh::

A rész pedig jó volt, bár most 2 ponton is zavart a "copypasta" :?

Ch. 270: Végre elkezdődött a harc, aminek Ichigo gyorsan véget akar vetni, ezért mindent bevet, Ulqi nem kis meglepetésére. Rukia meg biztos nem halt meg, elvégre ez SJ manga. :-P
Kép
Kép
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

121:
egész jó rész volt
bár volt benne egy jelenet ami nagyon nem tetszett:
Ichigo arcának 2 perces püfölése (3szor ismétlődő képsorozat) sux :P
amúgy látványos harc volt :cool:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Wagner 2007.04.15. 17:49-kor.
Kép
Válasz küldése