Tokyo Mew Mew (Vadmacska kommandó)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenced?

Ichigo
23
45%
Minto
5
10%
Retasu
5
10%
Purin
3
6%
Zakuro
9
18%
Shirogane
4
8%
Akasaka
0
0 szavazat
Aoyama
2
4%
 
Szavazatok száma: 51

Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Szeretem a Vadmacska kommandót. A kedvenc szereplőm Eliot. Olyan édesen tud nézni! ::daisuki::
Avatar
Goshujin-sama
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.08.25. 07:38
Tartózkodási hely: valahol ott

Hozzászólás Szerző: Goshujin-sama »

A kék lovag Ichigo pasija
Az életben a legfontosabb a chips és az Ecchi... és a Hentai...
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Nem tudtad volna ezt Spoilerben írni?
Ami azt illeti a Kék Lovag, Ichigo pasija, Mark...
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Goshujin-sama
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.08.25. 07:38
Tartózkodási hely: valahol ott

Hozzászólás Szerző: Goshujin-sama »

részletkérdés...
Az életben a legfontosabb a chips és az Ecchi... és a Hentai...
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Én is azt mondom, hogy részletkérdés. Végülis nekem jobban bejön a kék lovag mint Mark. ::daisuki::
Avatar
Slayer-Huntress
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2006.11.08. 18:38
Tartózkodási hely: Galaxy

Hozzászólás Szerző: Slayer-Huntress »

csemi andi írta:Szeretem a Vadmacska kommandót. A kedvenc szereplőm Eliot. Olyan édesen tud nézni! ::daisuki::

nekemis ő a kedvencem meg Zoey. Mikor legelsőnek láttam a kék lovagot aszt hittem hogy Elliott az. :roll:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem Kisshu és Shirogane a kedvencem. Viszont Ichigo-t és Masaya-t ki nem állhatom. Amúgy gyengébbek kedvéért nem lehetett volna odatenni az angol neveket is, mivel van aki nem látta japánul.
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Eredetileg az angol nevek voltak kint, csak azt meg a másik fele nem értette a társaságnak. :roll: Majd később módosítom.
Egyébként én szeretem Kishut, Masayat és Ryou-t is. ^^" És Ichigot is.
Kép
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Slayer-Huntress írta:
csemi andi írta:Szeretem a Vadmacska kommandót. A kedvenc szereplőm Eliot. Olyan édesen tud nézni! ::daisuki::

nekemis ő a kedvencem meg Zoey. Mikor legelsőnek láttam a kék lovagot aszt hittem hogy Elliott az. :roll:

És én még azt hittem, hogy egyedül vagyok ezzel a probblémával! :hee:
Ugyan ez a helyzet volt velem is. Mikor elsőre megláttam a kék lovagot egyből rávágtam, hogy Elliot az. Később rájöttem, hogy nem. És csak utána néztem meg a többi rész is, és vele együtt azt a jelenetett amikor kiderül, hogy ki a kék lovag. :lol:
Ha nem tudsz úszni, ne mássz fára, mert elüt a villamos!
Avatar
Fushicho
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2006.11.01. 13:47
Tartózkodási hely: A Tűz Birodalma vagy az emberek világ

Hozzászólás Szerző: Fushicho »

jó anime szeretem meg minden de csak az eredetit a Japánt az amicsinak nincs végen de amugy nemsok mindenben tér el de szerintem az amcsiba ugy fogják megcsinálni hogy a kéklovag az Elliot lesz .
Ez csak egy gondolat de van benne igazság gondolkozzatok el rajta
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Fushicho írta:de szerintem az amcsiba ugy fogják megcsinálni hogy a kéklovag az Elliot lesz .
Vagy marad a szokásos "átírjuk az eredeti szövegkönyv több, mint felét" szisztéma:
Zoey: Te vagy az??? :shock: Én azt hittem, hogy Eliot! Még a hangotok is egyezett! (:dirr:)
Kép
Avatar
Fushicho
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2006.11.01. 13:47
Tartózkodási hely: A Tűz Birodalma vagy az emberek világ

Hozzászólás Szerző: Fushicho »

jó igazad van sok szinte tényleg több mint a felét átírják :ossmile: ::jthrill::
A Főnix tűzből születik és tűzzé válik, mikor újászületik mindig egy erősebb főnix lesz belőle
Ne menekülj előlem úgy is megtalállak és az lesz a vég!
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Fushicho írta: szerintem az amcsiba ugy fogják megcsinálni hogy a kéklovag az Elliot lesz .
és mégis hogy? az egy dolog hogy megvágják a sztorit, meg a felét adják csak le és azt is átértelmezik... nade ahhoz hogy Ryou legyen a kék lovag a folytatásban, át kellene rajzolni az egészet.. erre meg nem hinném hogy van felhatalmazásuk.. nameg emberük :roll: - és annak akkor már tényleg semmi köze nem lenne a TMM-hez
Avatar
drenlove
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2006.11.17. 19:24
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: drenlove »

Annyira aranyos az anime. Kár, hogy nálunk csak 26 részig adják le! :cry:
"Bármilyen magányosnak is érzed magad,mindig van egy ember,aki minden hibáddal együtt elfogad"
/Fruits Basket/
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Xellosgirl írta:Kék lovaghoz annyi:
Szerintem Elliot
jahm, szerintem is...
újranézem ezt a sorozatot mert enyhe magical-girl hiányom volt és amúgy sem láttam az összes részét ennek az animének.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Kék lovag kiléte a 26. részben már egyértelmű. Csak megkell figyelni amikor Zoey sikít.

Egyébként

SpoilerMark az.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

annyira azért nem egyértelmű ha valaki magyarul nézi... abból a szinkronból aztán ki nem találni ( deep blue-ról nem is beszélve...), de ezt már boncolgattuk korábban
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

húú, a spoiler az sokkolt (mert nembírtam magammal) de jó azért tudni :D
és még mindig nemjutottam el egy kék lovagos részhez sem mert nagyon lassan haladok..
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Előszőr én is az A+on láttam, de nálam már ott egyértelmű volt ki a kék lovag, csak jól megkell figyelni a 26. részt.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Sister Tenshi írta:Öhm... érdekes a szavazás, Ichigo-nak hagytad a japán nevét Zoey helyett, Aoyama-nak betetted a Mark-os angol nevét, a többi szereplőről meg egyáltalán nem tudom, hogy ki kicsoda, csak azt, hogy egyik se a lányok valamelyike. ._."
Egyébként nekem tetszik ez az anime, sajnálom, hogy az angol verziót kaptuk, de a magyar szinkron egy-két szereplő kivételével kifejezetten jó lett szerintem.
Szerintem is nagyon jó anime. Élethűen mutatja be a mai tinédzserek problémáit, hogy ők azt hogyan élik meg. Amúgy szerintem Renee (Zakuro) a legjobb, mert egy kicsivel felnőttesebb a gondolkodása. Én most kezdtem el nézni a japán verziót, tényleg klasszisokkal jobb, mint az angol.
Én olyat hallottam, hogy angolul nem lesz meg a 27-52. rész, mert a japánoknak annyira nem tetszettek, hogy az angolok mindent átalakítottak benne, hogy nem adják el a második évadot, és valahol jogos. Egy animében angol nevet hallani, ráadásul Japánban játszódik a történet, nagyon rossz húzás volt.
De megnéztem magyar szinkronnal, és szerintem nagyon jó a szinkron. Jól eltalálták, hogy melyik hang, melyik karakterhez illik. Imádom Bogdányi Titanilla szinkronbéli alakításait, szerintem ő a legfantasztikusabb.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Szerintem inkább arról lehetett szó, hogy Amerikában nem volt akkora sikere, hogy a 4K!ds megvegye a maradékot. Akik szerették a japán verziót, azok nem jutnak hozzá az amcsi DVD-ken, mert a 4K!ds alapból nem rak semmilyen DVD-re eredeti hangot + feliratot ("a gyerekek úgyse olvasnak", ahogy az egyik főnök mondta egy interjúban...), a kisebb korosztályt, akiket meg akartak fogni vele, azokat meg nem sikerült. ^^"
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

sok értelme se lett volna megvenniük. nem tudnák hogy kapcsolni a második felét az elsőhöz mert annyira átszabták. aminek máig nem értem a szükségességét- vágatlanul sincs benne semmi olyan ami kicsit is brutális lenne vagy egyéb. alapjában véve ez nem egy erőszakos anime, és olyan részeket is kivágtak amiben mégcsak nem is harcolnak. olyan mintha csupán az epizód rövidítése lenne a cél amit meg végképp nem értek hogy az miért jó :roll:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A 4Kids-esek gyogyósok, így logikát nehezen lehet találni abban, hogy mit miért vágnak ki. :D A YGO-ban a kártyát is átrajzolják, hogy passzoljon az amcsi kiadáshoz, csak az a poén, hogy aki már látott eredeti angol lapot, az tudja, hogy a sorozat beliek totál nem úgy néznek ki. XD Na most egy ilyen cégtől én már meg sem lepődök azon, hogy a TMM-ben az átváltozást alakították át teljesen, mert "OMG, meztelen a kislány!". :dirr: Bár mentségükre szóljon, hogy belenéztem a későbbi részekbe, és van 1-2 olyan dolog, amit tényleg nehezen hagyhatnának benne a cuccban. Utolsó részben Deep Blue (ez a főgonosz neve ugye?) szabályszerűen leszúrja Kisshut, vagy ott van az a rész, amikor a Mint vs. Zakuro harc közben Mint folyamatosan azt bizonygatja, hogy mennyire szerelmes Zakuba. Ezek a dolgok nyilván nekünk nem durvák, de 4Kidséknek elég sok vágnivaló munkát jelentenének. Azonban én még sem gondolom, hogy az általuk eltolt első 26 rész miatt nem vették meg a folytatást. Náluk csak a pénz diktál, úgyhogy valszeg tényleg abban keresendő a hiba, hogy nem lett sikeres a sorozat. Megint csak az amcsi YGO-val jövök: Ott nem zavarta őket, hogy egyes karik, akik eredetileg meghaltak, náluk csak "túszul ejtődtek". (és valahogy "elrablóiknál" is maradtak...) A TMM-ben nem tudom, hogy volt -e ilyen mértékű átírás, de ezek után nem hinném, hogy a történetbeli logikai bukfencek miatt nem vették meg a folytatást. (Mondjuk az tényleg nem volt semmi, hogy az Eliot-Kék Lovag dolgot szándékosan megkavarták a hanggal, de szerintem őket ez sem érintette túl érzékenyen. XD)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

én még azt is el tudom képzelni, hogy pusztán azért lett Shirogane/Eliot szinkronja (ezzel erősen gyanuba keverve a karaktert) a kék lovag mert nagyon hasonlít rá és fogalmuk sem volt az eredetiről :dirr:
és ja. a 4k!ds-es cuccokban ha meghal valaki azt csupán legyőzik (OMG!) és minden sérülés nélkül összeesik- tudnak valamit ezek a srácok én mondom
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Volt egy időszakom, mikor egyfolytában TMM animét néztem, és nem bántam meg, mert a japán, vágatlan részekhez volt szerencsém, én így nem tudom pontosan, hogy milyen kivágásokat alkalmaztak az amcsik, gondolom, ismét a fiatalok kedvéért, valamint a karakterek, zenék átformálását is szintén az ehhez a csimbumhoz szokott közönséghez módosították.

Mikor egy olasz (!) honlapon néztem a jeleneteket, akkor döbbentem meg, hogy pl. Kisshu (Ragaszkodom a japán nevekhez ^^") derekánál levő csíkok el lettek tüntetve, mivel ezzel azt üzenték "állítólag" a nézőknek, hogy egy gizda, anorexiás szereplővel van dolgunk, ami egyáltalán nem igaz. Nekem ez sok volt..., és ez volt a legmaradandóbb, hogy emiatt képesek voltak Kisshu hasánál levő csíkokat kisatírozni... (Azok a medence csontok feltételezem, és aki nem érzi magát kövérnek, az kitapinthatja.. szerintem...)

Ami a zenét illeti, az amerikai sokkal poposabb, fényűzőbb, de nem adja vissza az anime bájosságát, inkább csak a menő csajosságra ad okot iménti változtatásuk is... A magyar hangok pedig jók lennének (örülök, hogy Czető Zsanett testvére, Czető Roland is szinkronizál, nagyon szeretem :) csak kevésszer lehet hallani, volt a Rejtélyes Városban is (Invázió) nem tudom a fiúnak nevét, Gomen XD), de engem is bezavart Moser Karcsi hangja, nem akarom lelőni a poént, bár sokan már úgy is tudják.. :)

Egyébként ez volt az első anime, amelyet magamtól a neten végig néztem! Hurrá! :)
Válasz küldése