Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Mondjuk kifejthetnéd ezt a Narnia Terabithia kapcsolatot (mert mind2 film ismeretében megsúghatom hogy semmi közös nincs a kettőben, leszámítva hogy mind2 sikeres gyerekkönyvből készült)

Amúgy nem rossz film ez a tterabithia, tényleg csak az utolsó 20 perc vállalhatatlan, az tipikus disney ending, dehát a film végülis a 10-14 évesekhez szól nekik meg lehet bejön.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

ecoban írta:Mondjuk kifejthetnéd ezt a Narnia Terabithia kapcsolatot.
"The name of Terabithia, the imaginary kingdom, sounds very much like Terebinthia, a Narnian island, created by C. S. Lewis." csak ennyi... szóval nem sok :dirr:
Kép
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Nah hát van pár film amiért ha fizetnének se nézném meg mégegyszer. De a Taxi 4 biztos nem olyan, az összes többit üti^^ Legjobb Taxi komolyan 10/10
Meg nemrég láttam a Mr Bean nyaralt. Nagyon fárasztó, a közepénél már ott tartasz hogy kimenekülsz a moziból, de összességében jó film:P 10/8
És utoljára a Szöveg és zene címü csodát láttam, ami jó film meg minden de a romantikus közepénösszeveszősdeavégénugyiskibékülős hepiendes nem a stílusom 7/10
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Kidobós ::jhihi:: ::japhaha:: Kegyetrlen jó film.
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Taxi 4 - bezony király lett, de azért lehetett volna bennet több száguldozás, most inkább elment a rendőrökönröhögjünkmá'merazmilyenpoén irányba :mrgreen:

Kidobós - na ez típikusan egy amcsi film, de azért jó lett :D
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

300

Na, idáig is eljutottam. Orbitális baromságokkal, pózőrködéssel és klisékkel teletüzdelt propaganda. Annak viszont egész jó. Komolyan, ha az ember nem vár tőle sokat, kifejezetten szórakoztató. Különösen, hogy 750 Ft volt a jegy. :dirr:

Külön érdekesség, hogy a melettem üldögélő amerikai nézők jókat derültek rajta. :dirr:
Avatar
KCurama1991
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2005.12.09. 13:22
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: KCurama1991 »

300

szerintem egy nagyon jó film.. :) bár én már dvd-n láttam :P az a rész tetszik nagyon mikor Leonídiász elüvölti magát This is Sparta! és berugja a perszait. :D :lol: Én már régen láttam ilyen jó, új filmet.. nekem nagyon tetszett! :)
Sorsunk elől nem menekülhetünk. De alakíthatjuk...
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

A Gömb Végre megszereztem, 9-10évesen láttam. Igaz bele lehet kavarodni elsőre :? :D :D
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Bazi nagy film:
nagyon nagyon fársztó X)
az a elején minekültembeide, a közepén sirvaröhögős a végén agyhalál tipusu film.
de én nagyon bitam 8/10 :P
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Eragon, Kék Villám
Eragon: már megint 1 film aminek hiányzik a vége :? :?
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

A halál 1000 arca

Ezt a dokumentumfilm a halálról szól és csak az nézze meg akinek igen erős gyomra van mert nagyon durva (X besorolást kapott amit eddig még csak a Cannibal Holocaust kapott). Persze vannak benne bunda jelenetek, de az is csak ezért mert az eredetihez nem fértek hozzá. Ezenkívül a filmnek még van 4 része.
Kép
Avatar
MoombaSP
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.02.21. 20:03
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MoombaSP »

300
Kicsit későn, de sikerült megnéznem. Laza hozzáállásal ültem le, hogy nézzük meg mi ez, azt a végén fel sem tűnt hogy eltelt a majdnem 2 óra.
Persze, a film nagy része eye candy a spéci harcjelenetektől, de sztem jól van összerakva, a zenével együtt pedig eszméletlen jó, a stílusról és egy-két megoldásról
pedig szaglik a Sin City alkotók nyoma. (de érdekes mondatokat kreálok néha o.o) Az érdekes volt, hogy ezek szerint nem létezett
perzsa ember a testnyílásain, és nem nyílásain keresztül átszúrt/átdöfött/keresztül agatott, kilóra mért nemesfém nélkül. ^^
Egy biztos: amióta kijött, azóta az is tudja, aki még nem látta, hogy este a pokolban vacsoráznak, illetve hogy ez nem madness, hanem Spartaaaaa. :D
wolfi írta:A halál 1000 arca

csak az nézze meg akinek igen erős gyomra van.
Ez bizony így van. Nem rég szereztem be, és bár csak a "miből lesz a hamburger és báránysült" jelenetekig jutottam eddig,
már az is sok volt egyébként sokat tapasztalt gyomromnak. Mondjuk én róka nevelés helyett inkább majdnembeájulok,
ami elég röhejes, de hál istennek sikerült elkerülni :)
Szal durva cucc, de okulni/tanulni/borzadni tőle lehet rendesen.
"No leadership qualities, failed as an instructor...I guess they were right."
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

A Grimm testvérek.

Többen is mondták, h jó, érdemes megnézni, de nem érzem úgy h eddig lemaradtam volna akármiről is... Tény h ijesztő is lehetett volna, de nem tudtam komolyan venni, akár mennyire is komolynak szánták...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Tristan és Isolda

magyar órai tananyag... attól függetlenül nagyon jó volt, csak éppen mindig tudtam hogy mi fog töténni... pedig semmit nemhallottam a sztoriról eddig.
A legjobban akkor is a helyszínek tetszettek meg néhány színész ill színésznő.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

ak írta:A Grimm testvérek.

Többen is mondták, h jó, érdemes megnézni, de nem érzem úgy h eddig lemaradtam volna akármiről is... Tény h ijesztő is lehetett volna, de nem tudtam komolyan venni, akár mennyire is komolynak szánták...
Terry Gilliam rendezte, ami garancia arra, hogy nem kell komolyan venni. :D (a 12 majmot most ne vegyük számításba.)
Mindazonáltal ez volt eddigi leggyengébb alkotása, nálunk jun 27-től várható a mozikba a Tideland című másik 2005-ös műve, ami már egy árnyalatnyival állítólag nézhetőbb lett ( még nem láttam).

Krisztus utolsó megkísértése
- régóta tervbe volt véve, tegnap este végre sikerült megtekintenek és mindenkinek ajánlom, szerencsére nem ez inspirálta Mel Gibsont a Passió minél naturálisabb megalkotására, annak ellenére, hogy ebben is van egy-két húzósabb jelenet.

9/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Iraki Misszió Nincs jobb egy háborús filmnél. :!: :!: :!:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sikerült ismét megtekintenem a Fountain-t, ezúttal magyar szinkronnal és jó minőségben, úgyhogy most pótlom a januári értékelés elmaradását.

A film egész egyszerűen zseniális, katartikus végkifejlettel, meg kell hagyni, Aronofsky ismét kitett magáért, viszont valószínűleg nem lehet a stúdiók/producerek kedvence, mert sajna nagy bukás lett világszerte. Ez van, ha valaki rétegfilmet csinál relatíve nagy költségvetésből. Külön dícséret illeti a rendezőt azért is, mert Hugh Jackman-ből is képes volt színészt faragni (igaz, ez Nolan-nak is sikerült).

A szinkron sajnos gyengécskére sikerült, valamint az agyvérzés kerülgetett, mikor meghallottam, mi lett a film magyar címe. Lehetséges, hogy ez valamiféle hazai perverzió, hogy olyan címeket adnak, hogy lehetőleg semmi összefüggést nem mutasson a művel. Eddig a Sejt vitte ilyen tekintetben a pálmát, de az sokkal érzékenyebben fog érinteni, ha meglátom a DVD borítón a Kút feliratot. Remélem azért túl fogom élni.

Összegzésként, akit egy kicsit is érdekel a spiritualitás, szereti a lélekreható történeteket és az egyedi látványvilágot (szemkápráztató az arany szín), az semmiképp ne mulassza el. Szégyen és gyalázat, hogy hozzánk be sem hozták a mozikba!

10/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Bosszúhadjárat
A Kelet zsoldosa
:gun: Kész vagyok tőlük, kihagyhatatlan filmek.
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Tudodm hogy a topic neve milyen jó filmet láttál mostanság, de
Pókember 3
Legrosszabb pókember, túl sok érzelgés, gyenge harcjelenetek, ráadásul a kedvenc szereplőmet is megölték. Szal nem túl jó film, báraz is igaz hogy nem is rossz. Szal 5/10
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Apocalypto

Nos igen, Mel Gibson ismét megmutatta, hogy rohadt jó érzéke van a rendezéshez. A Passió is elég nagy vizet kavart (leginkább az amcsi konzervatívok között), volt sok pozitív, meg negatív kritika, panaszkodtak a naturalista ábrázolásmódjára, egyesek meg pont emiatt istenítették.

Nos, a naturalista ábrázolás ebben a filmben is visszatér, ugyanúgy, mint a lehető leghitelesebb ábrázolásra törekvés, ami itt a beszélt nyelvtől kezdve (angol sosem hangzik el a filmben hálistennek) a kosztümökön keresztül a díszletekig mindenben megnyilvánul. Úgy próbáltak mindent megcsinálni, hogy elhitessék a nézőkkel - a Maja birodalmat látja, ahogy az az utolsókat rúgja. Templomok egymás hegyén-hátán, emberáldozatok futószalagon, hatalmas éhinség, himlőjárvány.

A film engem több szempontból is elragadott, elsősorban a látvány, meg az, ahogyan közvetetten kapunk néhány foszlányt a maja kultúrából, és persze a film végpoénja, ami számomra hatalmasat ütött.
SPOILER: Egyesek szerint a Spanyol Conquistador Francisco de Montejo volt az, aki a film végén megjelent, és ez eléggé hihető is számomra
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
Adeline-Girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2006.05.02. 17:43
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Adeline-Girl »

Pókember 3
sztem túl hosszú volt, vannak rosszabb filmek.. szal tűrhető volt sztem.. peter parker meg emo-s lett :-P
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Napokban néztem meg az Epic Movie-t... ...(sok) vodkával elmegy, de amúgy nem egy nagy durr, sőőt leginkább fárasztó és unalmas. Szeretem az idióta dolgokat, de ez uncool. :neutral:
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Az éjszaka megnéztem a Pókember 3. részét és bár hallottam róla, hogy nem sikerült túl fényesen, erre azért mégsem számítottam.
A katakterek teljesen kidolgozatlanok, a szereplők döntéseiben nincs logika... Tipikusan az a helyzet, amikor a kevesebb több lett volna. A látvány ok, hogy rendben van, de esetleg egy igényesebb forgatókönyvíróra is költhettek volna többet. Bár a trükkökel is előfordul, hogy nagyon látszik a CGI. A film talán legszánalmasabb jelenete, mikor főhősünk egy pillanatra megáll a szélben lobogó amerikai zászló előtt, hogy pózoljon. És az egész úgy néz ki, mintha az itthoni gépemmel renderelték volna.
A legnagyobb gond a sztorival van. Jobban jártak volna (meg a nézők is), ha a rengeteg felszínes szál helyett inkább fogtak volna kettők-hármat és mélységeiben kibontották volna. Ami alapanyagot szolgáltat a film, az a következő trilógiára is elég lett volna.
A harci jelenetek sokszor annyira tömények, hogy nem könnyű kivenni, éppen mi is történik.
A helyzetteremtés remekül működik, mindenki a megfelelő helyen és időben van. Mármint ahhoz, hogy bonyodalom keletkezzen.

"Kedvenc" jeleneteim:
-A bűnöző éppen akkor esik bele a gödörbe, amikor a kísérletet kezdik, így homokeberré változik. Persze, a kísérleti területet nem figyelik meg kamerákkal, nem is érdekli a kutatókat, hogy mi történt.
-A homokember megölte Parker nagybáttyát, de ő bevallja, hogy nem direkt volt, bocsánat. Parker megbocsát mosolyogva.
-Ha Parker este készül, hogy megkérje MJ kezét, akkor délelőtt miért smárol mindenki szeme láttára egy másik nővel és utána értetlenkedik, hogy mi a baja?
-A komornyik miért nem mondta el eddig, hogy a Green Goblin a saját gépétől halt meg?
-Persze kiderül, hogy nem is az a gyilkos, akit gondoltak.


És ezek csak a leg hajtépősebb jelenetek, de van belőlük bőven még.

Nem vagyok Pókember fan, moziban csak a második részt néztem meg, mert az első után úgy ítéltem, érdemes lehet és nem is csalódtam. De ez a rész objekíven lett elszúrva ahogy van.

4/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A probléma nem csak itt van hanem máshol is. Nekünk már mint magyar átlag moziba járónak a Pókember nem több mint egy film. Csak kevesen olvassák rendszeresen a SM-t, míg amerikában ez egy kultusz képregény. Az átlag amerikai ismeri az olyan személyeket mint a Homok Ember és társai. Őket /mármint az amerikai közönség/ természetesen jobban érdekli a story és boldogok, hogy ifjonti hőseiket végre láthatják a mozikban, így elnézik az ilyen "aprobb" hibákat. Mert a készitők tudták, hogy a nézők ennek ellenére is befognak menni. Hissz csak nem mehet kárba 55 milliárd forint.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Los in Space De rég is láttam már.
Válasz küldése