Inuyasha

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Hamár előkerült ez a téma, engedelmetekkel én is megosztanám kedvenc befejező szcenárióimat. Mindegyiknek ugyanolyan esélye van, sajnos majdnem kizártak, de nagy előnyük, hogy a 4 főszereplőből ki melyik világban éljen tovább? kérdés látszólag NP-nehéz problémáját természetes módon megoldják.

1. Sango, Inuyasha, Miroku meghal
2. Kagome, Inuyasha meghal
3. Kagome, Sango meghal
4. Kagome, Miroku meghal
5. Sango, Inuyasha meghal
6. Miroku, Inuyasha meghal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára scineram 2007.04.06. 19:36-kor.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

és még én vagyok pesszimista... :cool:
azért én nem bánnám ha legalább itt nem halna meg senki főszereplő- de lehet ez csak az én perverzióm
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram: Sango és Miroku akkor sem tudnának "világot váltani", ha akarnának, szóval róluk nem is vitáztunk, csak az ő nevük is feljött. :wink: De akkor már ha "End of IY"-t akarsz, egyszerűbb, ha a végére kiderül, hogy Kagome múltba való utazása felborította az egész tér-idő kontinuumot, és megsemmisül az egész világegyetem, illetve szerencsésebb esetben csak a mi galaxisunk. :dirr:

Komolyra fordítva a szót: Spoilerek nélkül annyit mondhatok, hogy Rumiko nem szokott csak úgy főszereplőket heccből kinyírni, max ha gonoszok, vagy elkerülhetetlen a haláluk. Ha lesz még halott a jófiúk közül, akkor Kohakura tippelek. (Illetve IY is meghalhat, de csak abban az esetben, ha Rumiko az FY befejezést másolja majd le.) Viszont azt nagyon ajánlom neki, hogy Narakut nyírja ki a végén. :twisted:
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

End of Inu- XD ez tetszik- azért remélem nem egy jó nagy bumm lesz a befejező kép
Hogy Narakunak pusztulnia kell az egyértelmű, és Kohaku is sanszos tekintve hogy már meghalt, de hogy Inu meghaljon na ezt kikérem magamnak ( figyi milyen pozitív vagyok XD). mostmár "boldogan élnek amíg meg nem" befejezést akarok- főleg hogy most néztem meg 3 movie-t és újra rákaptam az Inura - 1. film a legjobb!!!
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ez az End of IY szókapcsolat kísértetiesen emlékeztet az End of Evangelion-ra :dirr:

De félre a pesszimizmust ^^
A leglogikusabb befejezés az lenne, ha Kikyou végre visszatérne a túlvilágra, Naraku, Kohaku és Shippou pedig meghalna, a többiek gyászolnák őket egy ideig, aztán...Hoppá, Shippou-t nem is kell meghalasztani :dirr:
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Szerintem azért még odébb van a befejezés. Mindenesetre Kohaku végzete elég egyértelmű csak ugye ott van Sango akinek az egyetlen életben maradt családtagjáról beszélünk. Mindenesetre ha nyista szilánk akkor por és hamu vagyon Kohaku is.
Jó lenne már valami folytatás. Movie vagy OVA tökmindegy csak valami.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szacsi írta:Ez az End of IY szókapcsolat kísértetiesen emlékeztet az End of Evangelion-ra :dirr:
Talán nem véletlenül... XD
Szacsi írta:Hoppá, Shippou-t nem is kell meghalasztani :dirr:
Ezt majd Narumival beszéld meg. XD
Ynah írta:Jó lenne már valami folytatás. Movie vagy OVA tökmindegy csak valami.
Na igen, a manga ezen a héten érte el az 500. fejezetet, ha mázlink van, még idén vége lesz, aztán jó lenne valami folytatás animében is. Ha mást nem is, egy Final Chapter Movie-t igazán összedobhatnának majd a végső csatáról. (csak akkor ne a Movie-s, hanem a sorozatban használt karakterdizájnnal)
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Titkos írta:scineram: Sango és Miroku akkor sem tudnának "világot váltani", ha akarnának, szóval róluk nem is vitáztunk, csak az ő nevük is feljött. :wink: De akkor már ha "End of IY"-t akarsz, egyszerűbb, ha a végére kiderül, hogy Kagome múltba való utazása felborította az egész tér-idő kontinuumot, és megsemmisül az egész világegyetem, illetve szerencsésebb esetben csak a mi galaxisunk. :dirr:

:
He-he! Ez nagyon Vissza jövőbe stílusú volt. XD
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Titkos írta:
Szacsi írta:Hoppá, Shippou-t nem is kell meghalasztani :dirr:
Ezt majd Narumival beszéld meg. XD
Pontosan. Shippounak MEG.KELL.HALNIA!

*running away from Shippou-fans*
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

nem értem mi a baj shippouval... kicsi, gyáva, szemtelen és boszantó de egyébként teljesen rendbem van :dirr:
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Pontosan rátapintottál a lényegre. :dirr: Amúgy nem lenne vele bajom, HA emellett nem lenne akkora nagy szája, hogy egy elefántot keresztbe le tudna rajta nyelni... >.>
Amúgy meg igazságtalanság, hogy Shippou mindig cseszegetheti Inut, bezzeg ha ő visszavág, akkor jön Kagome az osuwari-val, és mindig Inuyasha van megbűntetve...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

tudod testvérek közül is mindíg a nagy kap büntetést, akkor is ha a kicsi volt rossz...(de jó hogy öcsém nem velünk él :dirr: )
shippounak az a baja hogy a szüleinek nem volt idejük megnevelni (modjuk ez elég szomorú történet)- de akkor tudná hol a helye. mivel most ő a kis kedvenc és tudja hogy Kagome úgyis megvédi ezért szemtelen mint a piaci légy.azért volt egy rész amikor nem védték meg- amikor Kirara eltűnt- na az vicces volt :lol:
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Igen-igen, egyik kedvenc befejezésünk. :D

Mondjuk az egyetlen, ami tetszik Shippouban, azok a gombái, azok olyan veszettük aranyosak. xD;
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Shippouval azért nincs bajom, mert való igaz, hogy rendszeresen beszól IY-nek, de van amikor még jogosan is. XD (pl. abban szerintem igaza van, amikor épp megjegyzi, hogy IY megint hülyeséget csinált, csak mert nem gondolkodott előre, ilyenre sok példát láttunk XD) Aztán az megint más kérdés, hogy valóban visszaél azzal, hogy ő a kisebb, de szerencsére Kagome nem mindig osuwarizza le Inut időben, így Shippou kap egy akkora púpot a fejére, mint amekkora az. :lol: Meg azért ismerjük be, volt pár poénos pillanata. :D (Azt nem felejtem el, amikor Naraku gondolatolvasós démona az összes szereplőnek megmondja egyenként, hogy mire gondolnak, és hogy jobb, ha nem próbálkoznak semmivel, aztán amikor Shippou-hoz ér, ő izzad ezerrel, a szörny meg csak elfordul. XD Utána pedig Shippou van felháborodva, hogy mi az, hogy őt nem tartja méltó ellenfélnek. XD)
Egyébként én biztos azért vagyok Shippouval elnézőbb, mert az Urusei Yatsurában is van egy hasonló kisfiú-típusú szereplő, csak ő még perverz is, és az aranyos külsejét használja arra, hogy a nők ölelelgessék, de még őt sem tudtam utálni, pedig kétségkívül idegesítőbb. XD
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

A ShippouvoltrosszdemindigszegényInuyasha-tszidjákle dologhoz:

Shippou-nak vannak jó beköpései, de sokszor tényleg szemtelen, úgyhogy megérdemli, ha kap egy-egy púpot a fejére.
Inuyasha meg forrófejű, goromba és ahogy már előtte valaki (talán Miroku^^") megfogalmazta, akkora az egoja, hogy egy egész falunak elég lenne XD Úgyhogy rá is bőven ráfér egy-két osuwari.

Úgyhogy csak dolgozzák egymást XD
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Számomra kettejük közül Shippou az ellenszenvesebb, ugyanis hiába Inuyasha is egy barom legtöbbször, de ő végülis egy hipertápos féldémon bazi nagy és erős karddal, úgyhogy legalább nem a semmire veri a nyálát. Persze Kagome is az ő szintjükön van idegesítés terén. Egyébként frissíteném End of Inuyasha szcenárióimat, és akkor ez már egy release candidate lesz.

RC1:
new features - Shippou, Kohaku meghal
bugfixes - Sango terhesen hal meg
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Amúgy a sok Shippou, Kikyou, Kagome, stb. hater mellett kezdek örülni, hogy én csak Narakut utálom. :dirr:
Kép
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

Az Inu végéhez:

Senki nem gondolkodott még el azon hogy vajon Kagome korában már miért nincsenek démonok?

Nem lehetséges hogy valami köze lesz az Inuék kontra Naraku végkifejlethez és ahoz hogy mi lesz az ékkővel. Szerintem valami módon ezzel fogják kiírtani a démonokat (avagy soft verzió: mind emberré válik :D ).

Szerintem nem véletlen hogy annyiszor hangsúlyozva van hogy Kagome idejében már nincsenek démonok. Rumikonál nincs véletlen, ill. fölösleges info.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hát, ha úgy nézzük, a Noh maszk az eléggé démon volt, bár kétség kívül, hogy olyan szellemek, amik Inu korában vannak, nincsenek. Mondjuk azért, mert ezt szerintem a hiedelemvilághoz köthetjük. Az egyik kedvenc animém, a Mononoke Hime elején az hangzik el, hogy a középkor Japánban az istenek és a démonok kora volt. Persze sok minden fennmaradt mára is, de a modern világ már nem erről szól. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

soft verzióhoz: sztem Sesshomaru minimum öngyilkos lenne :cool:
vagy azért nincsenek mert lecsapott a középkor után a démonirtó meteor és kihaltak mint a dínók XD... meg ha azt nézzük a modern kor vívmányainak ( pl vállról indítható rakéta) még Naraku sem lenne ellenfél
engem is érdekel mi történt igazából hogy eltűntek. talán Midoriko reinkarnálódott és lezúzta az összes gonosz démont, a jók meg asszimilálódtak és szépen természetes halált haltak, s utódaik ma is köztük járnak ( ez sok mindent megmagyarázna... Fekete László...)
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

miyume írta: meg ha azt nézzük a modern kor vívmányainak ( pl vállról indítható rakéta) még Naraku sem lenne ellenfél
XD

Az is egy lehetséges variáció, hogy a démonok megtanultak alkalmazkodni az emberekhez ill. beleolvadni a környezetükbe, nem? :o

(Clive Barker: Az éjszaka szülöttei - ebben is hasonló volt a helyzet)
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én Shippot és Totosait nem bírtam.
Naraku és Kikyo lett csak kedvenc. Többi szereplő közömbös.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Lionela írta:Szerintem nem véletlen hogy annyiszor hangsúlyozva van hogy Kagome idejében már nincsenek démonok. Rumikonál nincs véletlen, ill. fölösleges info.
Igen, szerintem is lesz valami. Kagome idejében csak a maszk volt (és eredetileg, ha jól emlékszem, azt is pecsét védte), illetve a lélektilinkó, de azt is csak Kagome látta, és nem volt annyira aktív.

Narakunak meg nem tudom, hogy mennyit ártana pl. egy rakéta. XD A mangában most mintha gyengébb lenne, vagy Inuék tápolódtak fel. SPOILER:Amikor a szívét különválasztotta, akkor halhatatlan szintet ért el, amíg nem a szívét támadták, hanem őt. Utána a feltápolódott Moryoumarut is magába olvasztotta a Kongosouha szilánkokkal együtt, illetve a korábbi szívét visszavette. (az emberit is) Aztán Kikyou-nak volt az a terve, hogy a Shikon gyönggyel elpusztítja, ami nem jött be, de legalább egy picit legyengítette. Erre most Sango "csakazértis" alapon rádobja a bumerángját, amiről kiderül, hogy egy olyan erős méreggel lett átitatva Yakurodokusen által, ami kapásból folyékonnyá olvasztotta Narakut, és még rengenerálódni sem bírt. Kérdés, hogy ha Toutosainak ilyen ismerősei vannak, miért nem szólt nekik korábban. Jah tudom: Sango nem a címszereplő, ő nem ölheti meg Narakut. Meg akkor nem lenne több mint 50 kötet a cucc.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

-na nem volt semmi visszaolvasnom 3 oldalt-

Inu-endingekhez:
Szerintem: az lenne jó ha Kohaku meghalna mert szerintem úgyis megfog amikor az ékkövet rakják össze (meg emlékei is lesznek meg a szilánk ...értitek. Nemmagyarázom tovább mert már volt eleget.).
Aztán.. e miatt Sango hát hol máshol mint Miroku karjaiban köt ki és ezek után már nem is lesz nehéz annyira a szétválás az Inu-Kagome és Miroku-Sango páros között. Azt még nem döntöttem el hogy milyen formában mejnen át Inu -, de átmegy. Ja és.. szerintem fogunk látni gyereket Miroku-Sango által, nemtom de ez úgy nagyon hmm..kellene.

Kikyou elvileg azért 'él' hogy legyőzze Narakut és hogy mindent rendbe tegyen. Majd esetleg miután Naraku Meghal ő is eltűnik vagy hasonló de nagyon szépen kivitelezhető lenne egy igazi Kikyou-távozás.

Shippou...na egy ilyen karakter is kell a sztoriba nemkell őt annyira ócsárolni. Szvsz nagyszájú és az ő ending-részét tekintve jól meglesz A Faluban.

-Kagoménak muszály Inuval lennie- :lol:

Rumiko 4ever. Szerintem nagyon komplex ez a sztori.

Na most írok valami reálisabb és logikusabb endinget attól függetlenül hogy még a sorozat végére se értem, de az a héten meglesz.
Naraku elpusztul csatlósaival együtt és szerencsétlen Kohaku-ügy nyúzva lenne jó sokáig.
Sango és Miroku ígyis-úgyis gyereket nemzenek.
Meghal Kaelde valami naagy harc folytán(úgyis öreg meg hasonlók)
Kikyou folytatja magányos élőhalott létét és mindenkit békén hagy.
InuYasha ellesz a Faluban Shippouval és Kagome visszamegy a modern világba de olykor olykor átmegy látogatóba :arrow: nemjönössze csakazértse egy pasival sem beleértve Inut is.

Kb ennyi. Később írok még ugyanebben a véleményben amikor változik a hozzáállásom.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

Ayumie írta: Ja és.. szerintem fogunk látni gyereket Miroku-Sango által, nemtom de ez úgy nagyon hmm..kellene.
SPOILER!

Egyenlőre úgy nézz ki, hogy örüljön Miroku hogy egyáltalán megéli Naraku halálát, nemhogy még ideje legyen Sangoval kis Mirokukat a világra hozni.

Ayumie írta: Kikyou elvileg azért 'él' hogy legyőzze Narakut és hogy mindent rendbe tegyen. Majd esetleg miután Naraku Meghal ő is eltűnik vagy hasonló de nagyon szépen kivitelezhető lenne egy igazi Kikyou-távozás.

Nem győzöm hangsúlyozni hogy a mangában a Kikyou szál már el lett varva, ezzel egyszersmint a két lány közti választás problémája is meg lett oldva.

SZINTÉN SPOILER (JÓ NAGY)
Nevezzük nevén a dolgokat: Kikyou meghal. Ezúttal végleg. Azaz "a szépen kivitelezett igazi Kikyou távozás" megvolt.
Őt ne számoljátok már a jövőképekhez.
Válasz küldése