Loveless

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd?

Aoyagi Ritsuka
5
29%
Agatsuma Soubi
5
29%
Hawatari Yuiko
2
12%
Yayoi
1
6%
Kouya & Yamato
2
12%
Youji & Natsuo
2
12%
 
Szavazatok száma: 17

Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Loveless

Hozzászólás Szerző: Arysa »

Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem személy szerint ez az egyik kedvenc animém és hiányoltam a témák közül. Örülnék, ha minnél többen megismernék és elmondanák a véleményüket róla.
Ki lenne képes szeretni annyira, hogy a saját, drága életét eldobja értem?
Ha valaki a tengerbe vetné magát értem akkor kiszabadulnék ebből a lakból és visszatérhetnék az életbe...újra élhetnék. De ha ez egy nap megtörténne, annak élete árán, aki a leginkább szeretett, akkor sírnék nagyon...magányosan. A kövemet keresve sírnék. Még ha vérem borként folyna is, mi haszna lenne? Nem hozná vissza a tenger fenekéről azt, aki a legjobban szeretett." (Le Portrait de petit Cossette)
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nekem már legelső nézés után a top 5-ben landolt :)

Ami a leginkább megfogott benne, az a hangulata, a karakterei és az, hogy milyen finoman kezeli a bizalom és a szeretet kérdését. Emellett már csak hab a tortán, hogy szép a kivitelezés (az animáció közepes, de a hátterek és a színek összhatása igazán művészi) és gyönyörű dallamok vannak benne.

Azon meg még erősen gondolkodnom kell, hogy kire szavazzak, ugyanis mindenki nagyon közel áll a szívemhez ^^ (Kivételt képez Nagisa és Seimei - bár ő inkább a mangában vált igazán ellenszenvessé.)

***
Oké, legyenek a Zero srácok ^_^
Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Hozzászólás Szerző: Arysa »

Nálam 10 pontból 11-et kapott. A kidolgozása nagyon tetszik és a történet is egy új nézőpontot is adott nekem. A szeretet értelmezése ebben az animéban nagyon egyedi.
Egyedül Ritsuka viselkedése nem igazán tetszik benne, de vhol őt is megértem. És nagyon szeretem.

Ja én még nem is szavaztam. Asszem én is a Zérókat választom. (kedvenceim)
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Arysa írta:Nálam 10 pontból 11-et kapott.
Én is hasonlóképp voltam vele :)
Annyira különleges hangulat áradt belőle, hogy képtelen voltam abbahagyni, úgyhogy egyhuzamban megnéztem az összes részt ^^

Ez az a fajta anime, amit bőven néztem volna még sokkal, sokkal tovább is.
Nagyon örülnék neki, ha készüle majd folytatása, bár nem tudom, ennek mennyi az esélye.
Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Hozzászólás Szerző: Arysa »

Szinte bizti, hogy lesz belőle 2. évad, hiszen a mangában sokkal több derül ki. (pl. Seimei nem halt meg) Remélem nem árultam el olyan nagy titkot. :oops:
+ olyan hülyén lett vége, hogy szinte kötelességük új évadot készíteni belőle. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Arysa 2008.04.26. 16:38-kor.
Ki lenne képes szeretni annyira, hogy a saját, drága életét eldobja értem?
Ha valaki a tengerbe vetné magát értem akkor kiszabadulnék ebből a lakból és visszatérhetnék az életbe...újra élhetnék. De ha ez egy nap megtörténne, annak élete árán, aki a leginkább szeretett, akkor sírnék nagyon...magányosan. A kövemet keresve sírnék. Még ha vérem borként folyna is, mi haszna lenne? Nem hozná vissza a tenger fenekéről azt, aki a legjobban szeretett." (Le Portrait de petit Cossette)
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hát nagyon remélem, hogy úgy lesz, ahogy mondod :D
(És inkább spoilerezd ki Seimei-t.)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mit is mondhatnék, imádom ezt az animét. A mangát is olvastam amíg meg tudtam angolul szerezni. A folytatásnak meg örülnék, mert hát nem lett lezárva az anime. A manga még fut jelenleg ha jól tudom.

Hát én leginkább Ritsuka és Soubi felé hajlottam, de végül Ritsuka lett az eredmény. Igazából őket kettejüket imádom legjobban.

Seimei-t meg ki nem állhatom, szemét dög, mindenkit átver, még a saját tesóját is! Szegény Ritsuka meg majd megint szenved, holott éppen kezdene úgy-ahogy megbízni Soubi-ban.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nekem masodik "ilyen" tipusu animem volt Gravi utan..dehat eg es fold..imadom/imadtam, nagy kedvenc, olyan hangulatanime (pl az a 2 resz amikor elmennek a vidamparkba, az nekem nagyon bejott, nagyon jol volt megcsinalva, meg nagyon viccesen :D)..pedig a sztori nem vmi jo, meg az elejen Soubi nagyon gaz a folytonos Szeretlek, Ritsukaval, de amikor azt a hegyi macskat lefenykepezte..ott nagyon szetestem..amugy abszolut Soubi parti vagyok, ah kinez az mar az elso percben szekleeses volt nekem..a masodik szezont en is varom, meg a manga 3.kotetet angolul normalis aron :S
Az uccso reszek meg irritaloan idegesitoek voltak..
Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Hozzászólás Szerző: Arysa »

Seimei elmehet melegebb éghajlatra. :mad: Megszakad a szívem, ha arra gondolok, milyen szemét Ritsukával szemben. Csak kihasználja őt Soubi-val együtt.
Na 8. Azért nagyon várom a folytatást. Ha megtudom mikor várható, azonnal szólok! De ezt elvárom másoktól is! Különben : :computer:
Ki lenne képes szeretni annyira, hogy a saját, drága életét eldobja értem?
Ha valaki a tengerbe vetné magát értem akkor kiszabadulnék ebből a lakból és visszatérhetnék az életbe...újra élhetnék. De ha ez egy nap megtörténne, annak élete árán, aki a leginkább szeretett, akkor sírnék nagyon...magányosan. A kövemet keresve sírnék. Még ha vérem borként folyna is, mi haszna lenne? Nem hozná vissza a tenger fenekéről azt, aki a legjobban szeretett." (Le Portrait de petit Cossette)
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Az egyik legnagyobb kedvencem, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül! :) Három nap alatt néztem végig de még utánna is nehezen tudtam elszakadni a hangulatától.
A kedvenceim Yamato és Kouya, nagyon tetszett az egymáshoz való ragaszkodásuk. Kár, hogy nem volt nagyobb szerepük.
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Tényleg, Kio miért maradt ki a szavazásból? <3
Imádtam a srácot XD
Ahogy gyanusítgatja Soubi-t XD
Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Hozzászólás Szerző: Arysa »

Mindenkitől akkor bocsánatot kérek! :cry:
Csak a főbb szereplőket soroltam fel. Mégegyszer bocsi.

Egyébként én is szeretem a gyanusítgatásait. Olyan aranyosan csinálja. :taps:
Ki lenne képes szeretni annyira, hogy a saját, drága életét eldobja értem?
Ha valaki a tengerbe vetné magát értem akkor kiszabadulnék ebből a lakból és visszatérhetnék az életbe...újra élhetnék. De ha ez egy nap megtörténne, annak élete árán, aki a leginkább szeretett, akkor sírnék nagyon...magányosan. A kövemet keresve sírnék. Még ha vérem borként folyna is, mi haszna lenne? Nem hozná vissza a tenger fenekéről azt, aki a legjobban szeretett." (Le Portrait de petit Cossette)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Na igen, Kio-nak nincs akkora szerepe. Pedig én is bírom.
Kép
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Szerintem a Zero-k voltak a legaranyosabbak! ::hehe::
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Loveless vélemény

Első részek még nem igazán fogtak meg, túl gyerekesek voltak a szereplők. 7. résztől már drámaibb lett a történet Soubi múltja és kínzása miatt. 11. rész volt a leggyengébb. Történet nem volt rossz, de nem volt kiemelkedő, kibírtam a heti 1 vagy 2 részt. Két leszbi lányt kihagytam volna a történetből.

Harcok tetszettek, főleg azért mert hasonlított pár RPG játékra.

Befejezés:
SPOILER
Hét Holdról semmi nem derült ki. Seimei miért hitette el, hogy meghalt? Gondolom ő küldte a Zerokat is, de miért akarta megölni Ritsukát? Ritsukának miért kellett játszania a játékkal?Soubi tudja, hogy Seimei él?


Aki tudja a választ nyugodtan válaszolhat. Remélem lesz folytatás, mert az anime épp most kezdett volna érdekes lenni. Jelenleg az utolsó rész olyan mintha csak az anime fele lenne.

Kedvencek: Mivel a legtöbb szereplő gyerekes volt és csak két komolyabb szereplő volt, így csak az utóbbi 2 volt szimpatikus.

Soubi

http://img262.imageshack.us/img262/6739 ... 007kk7.jpg

Ritsu sensei

http://img228.imageshack.us/img228/6967 ... 002ms6.jpg

Szinkron: 2 jó hangot említenék meg.

Katsuyuki Konishi = Agatsuma Soubi

Takehito Koyasu = Ritsu-sensei

Zene: Opening és ending nem volt rossz, de sokszor nem tudnám meghallgatni.

Egyszer megérte megnézni az animét.

7,5 pontot adnék rá.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Nausicaa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.11.02. 20:17
Tartózkodási hely: valahol , a világ egy távoli zugában , egy számítógép elött ...

Hozzászólás Szerző: Nausicaa »

hello !

csak annyi lenne az én problémám , hogy nem tudom , hány részes a loveless ::japtoun::
a neten nézelődtem és innen onnan hallottam róla de nem akarom elkezdeni , mert ezzel is úgy járok mint a narutoval / a nemtomhányszáz részt már nem volt kedvem végignézni , és nincs is időm /
szal , ha valki lenne olyan rendi és megmondaná hogy hányrészes annak örök hálám !!!!!
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Csak 12 részes és nagyon megéri megnézni^^
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

majd utana megeri elolvasni a mangat :dirr:
Avatar
Nausicaa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.11.02. 20:17
Tartózkodási hely: valahol , a világ egy távoli zugában , egy számítógép elött ...

Hozzászólás Szerző: Nausicaa »

oké !

köszi , igaz én a mangával keztem / csak azért mert elromlott a hangszóró :drop: / , de majd megkeresem az animét is :)
Avatar
Michiyo-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.12.27. 10:24
Tartózkodási hely: Ahol éppen vagyok....^^"

Hozzászólás Szerző: Michiyo-chan »

Nem igazán ismerkedtem meg a Loveless-el közelebről, de nagyon jónak tűnik. Meg tudná valaki mondani, hogy honnan lehet letölteni a részeket? Eddig mindössze az osztálytársam mobilján találkoztam vele ::reliev:: yuri formájában... Szóval tudna valki segíteni? ::hehe::
Megfigyelés alatt tartalak. Most olvasol. ^.^
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Én csak torrentes letöltést tudok, ha jó az, ITT találod. ITT pedig a raw, lentre, a keresőbe írd be a címét. Magyar feliratot is találsz hozzá :wink:
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Az animében nagyot csalódtam :/ Úgy álltam hozzá, hogy "na, most megnézek egy shounen ai-t, aminek tök jó története van". Tényleg tök jó története van, csak kár, hogy nem igazán lett befejezve ._." Adott egy nagyon szép manga, erre összecsapnak belőle 12 részt és "tessék, így lett meganimálva". Mintha valami "ajánló" lenne a mangához, hogy "tessék, innen vedd meg a mangát, és olvasd tovább". Nos, a manga - ha jól tudom - tovább viszi a történetet, már megvan a 2. 4. 5. 6. 7. egyszer csak elolvasom.
Egy kis átlagos értékelés:
Grafika: a háttér azt az érdekes összefolyt-festékfoltok hatást kelti ami semmilyen körülmények közt nem mutat jól. A karakterek hol kidolgozottak, hol nem, teljesen változó. Az animáció nagyon szép a harcoknál, a fülek mozgását viszont hiányolom, ha pl szól egy füles egyénhez valaki, akkor az a minimum, hogy a kis mimi megrezzen, vagy picit hátrafordul, elvégre cicafülekről beszélünk. A chibi alakok (aka super deformed) is rosszkor rossz helyen jönnek elő.
Zene: opening kissé nyávogós, endinget az 5. rész környékén kezdtem kedvelni, az különösen tetszik, hogy még az adott rész végén elindul a zenéje. Az ost-ktől viszont a falra tudok mászni, egyszerűen götrelmes. Nem csak az, hogy idegesítőek, még ráadásul rossz helyen rossz fajta szólal meg (ld.: harcoknál a hegedűs)
Seiyuuk: Soubié nagyon el lett találva, fantasztikus, Katsuyuki Konishi rules *_* Ritsuka viszont hozza az anime színvonalát, egyszerűen borzasztó, hogy lehet ilyen hangja egy 12 éves kisfiúnak? Értem én, hogy különbséget akarnak tenni közte, és a hasonló korú társai között, de szerintem nem kellett volna női seiiyu (Junko Minagawa).

Nagyvonalakban ennyi ^.^" 10/6
"Kio, ore wa hentai janai" -> fantasztikus x'33
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Nem értem, mi baja van mindenkinek azzal, ha egy anime nincs tökéletesen lezárva, vagy nem teljesedik ki a cselekmény. Ez néha tényleg zavaró tud lenni, de nekem a Loveless-nél egyáltalán nem volt az. Hogy őszinte legyek, nem is akarom elolvasni a mangát, mert az egészet nem a történet miatt néztem meg. A hangulata az, ami nagyon tetszik. Én a seiyuu-kal is meg voltam elégedve, az openinget/endinget is szeretem, bár az igaz, hogy az OST valami katasztrófa, ha magában hallgatom, de a részekben nem zavartak az aláfestőzenék. A grafika meg... én nem mondanám elnagyoltnak, talán a szereplők alakja torzult el egy kicsit, ha távolról láttuk őket.
Persze, nincs két egyforma vélemény, úgysem tudjuk meggyőzni egymást.^^
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Emmilyen anime? Látam 1-2 képet, amin van neko girl, de a bishi szót is sokat emlegették azon az oldalon...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@ak: Egy agyon hypeolt shounen ai anime, érdekes világgal, és lezáratlan történettel. Az érdekes világ abban merül ki, hogy látványosan fájtolnak itten egyesek, illetve abban, hogy aki még khm... szűz annak állatfülei is vannak.
Kép
Válasz küldése