Romeo x Juliet

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Romeo x Juliet

Hozzászólás Szerző: miyume »

most áprilisban indult a sorozat, a GONZO stúdió készíti- ami már minimum a szép és igényes grafikára garancia.
maga a történet az eredetihaz képest rendesen át lett alakítva, de a lényege ugyanaz maradt, csupán a főszereplők dolgát nehezítik meg mégjobban. több a dráma, küzdelem, és ahogy rendes animéhez illik megspékelték egy kevés fantázialénnyel (pl szárnyas lovak). a zenék nagyon el lettek találva, a grafika gyönyörü-ember legyen a talpán aki lány létére nem szeret bele Rómeóba XD
a sorozat jelenleg a 3. résznél tart, én részemről nagyon várom a folytatást
ajánlom mindenkinek aki nem szeret spórolni a zsepivel
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

A lényege ugyanaz maradt? Hát legfeljebb ha azt mondjuk, hogy a Romeo és Júlia lényege az, hogy "jaj, nem lehettek egymáséi, wah wah".... ami baromira nem így van. :roll:

Egyébként ha az ember elvonatkoztat (...nagy nehezen, nekem a fejem fájdul meg tőle) attól, hogy ennek az animének az ég egy világon semmi köze bármihez, amit Shakespeare írt, legfeljebb csak névleg, egy elég kiszámítható és klisés fantasy cucc. Legalábbis egyelőre, remélhetőleg lesz jobb is. Egyelőre csak a karakterdizájn miatt nézem, ami tényleg szép lett.

Btw, ami Romeót illeti... ő egy az egyben Albert, a Gankutsuou-ból. Csak fekete hajjal. Még a gesztusaik is tök ugyanolyanok. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Hozzászólás Szerző: Corot »

A húúúúúde sok rész után amit eddig láttam belőle (kereken kettő epizód), azt kell mondjam, hogy nem nagyon tetszik. Nekem túlságosan megkeverték, olyan Hamupipőkés-Zorrós(az a vörös álarc)-Fantasy és erre ráadásnak Júlia megkapta az Odin nevet. Én ezt nem igazán átdolgozásnak nevezném, inkább fogtak egy klassz kis alapművet és telepakolták minden "jóval", amiről azt gondolták, hogy igényli a jónép. Na de még nem adtam fel, egyenlőre nézegetem! Egyébként a hátterek nagyon tetszenek (számomra ez az anime egyetlen pozitívuma, eddig).
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Anime nekem idáig tetszik.
Szerintem Top 10es is lesz.

Jobb, hogy átvan írva, eredeti úgysem igazán jött be, izgalmas, drámaibb, na meg fantasy, ami a kedvenc műfajom.
Pl volt pár jelenet ami olyan mintha Suikodent néznék.
De ha Júlia duzzog akkor olyan mint Pacifica az Spből.

Romeo nekem nem igazán szimpatikus, inkább Francesco, Tybalt, vagy Curio.

És mivel William is benne van, így az biztos, hogy a sorozat végére megírja majd az eredeti Romeó és Júliát .

Fantasy és RPG rajongóknak mindenképp ajánlom az animét.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Elhaym írta: És mivel William is benne van, így az biztos, hogy a sorozat végére megírja majd az eredeti Romeó és Júliát .
lehet- minden esetre nekem nagyon tetszik hogy belerakták őt is XD
én is fantasy rajongó vagyok és ha még romantikus is akkor az külön jó pont (szeretem az olyan animéket amikben az van ami az életemből hiányzik ^^)
az eredetit is szerettem, meg Zefirelli filmjét- egyik másik feldolgozását sem ezt kivéve. remélem minimum 26 részt kihoznak belőle.a sok változtatás sem zavar, mert a bánat lenne kíváncsi ugyan arra 1000szer
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Én csak a kinézete miatt nézem,mert nagyon tetszik a grafikája. A történet valahogy pokolian idegesít felébreszt bennem némi fekete tulipán feelinget...ha van még aki emlékszik a filmre akkor tudni fogja mire gondolok. Mindenesetre kíváncsi vagyok mi lesz még belőle...
Kép
Avatar
romero83
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.01.01. 20:45
Tartózkodási hely: Nagykőrös
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: romero83 »

Szerintem jó lett. Tudom ajánlani minden kedves nézőnek.
Igaz, hogy klisével dúsított... de ezt ebben az esetben egyáltalán nem negatívumként hoznám fel...
Erre számítani lehetett, már a címéből is.

Az alapja igenis ugyanaz maradt... mivel két fiatalról szól, kik között első látásra szenvedélyes szerelem bontakozik ki... + a két ház ellenségeskedése is ide sorolható.
Shakespeare-t olyan mértékben említeném, hogy az egyes részekben, Shakespeare műveire utaló idézetek lelhetők fel. Pl. Ahogy tetszik, III. Richárd... Minden részben található általában 1-1 ilyen dialógus.

Az RxJ amolyan Shakespeare turmix átírva, fantasy elemekkel fűszerezve... de mégis a Rómeó és Júliához áll közelebb.
A grafika, CG és a zenéi nekem kimondottan tetszenek. Szépek nagyon a romantikus részek is.
A Zorrós "Vörös Forgószél" pedig tényleg nem lett a legjobb... :)

Rég óta vártam ezt az anime-t, (mivel a nevem Rómeó :)) amit el is kezdtem fordítani, feliratozni. Akinek szüksége van magyar feliratra, ők a weboldalamon megtalálják.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

romero83 írta: A Zorrós "Vörös Forgószél" pedig tényleg nem lett a legjobb... :)
bocsánatos bűn ^^- bár inkább ez mint csendben üljön és várja a sorát :cool:
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Hozzászólás Szerző: Corot »

romero83 írta:Shakespeare-t olyan mértékben említeném, hogy az egyes részekben, Shakespeare műveire utaló idézetek lelhetők fel. Pl. Ahogy tetszik, III. Richárd... Minden részben található általában 1-1 ilyen dialógus.
Na igen, a harmadik epizódban volt szerencsém belefutni egy ilyen idézetbe. Viszont nem értem, hogy miért van erre szükség. Olyan mintha egyfolytába azt akarnák az ember orra alá dörgölni, hogy a Rómeó és Júlia bizony egy Shakespeare mű. Szerintem utalásként bőven elég William szerepeltetése is, semmi értelme az idézgetéseknek.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

én meg azt nem értem hogy ez miért lenne baj. nem hinném hogy az orr alá dörgölés lenne a cél, mivel azt hogy Shakespeare mű a R és J azt még Mucsaröcsögén Józsi néni is tudja. :wink: és tekintve hogy nincs sok ezekből az idézetekből, nincs túlzásba vive-ez inkább csak szőrszálhasogatás szvsz
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

romero83 írta: Rég óta vártam ezt az anime-t, (mivel a nevem Rómeó :)) amit el is kezdtem fordítani, feliratozni. Akinek szüksége van magyar feliratra, ők a weboldalamon megtalálják.
Grat a felirathoz. Első két részt már meg is néztem így és nagyon jó lett.

-------------

Engem nem zavar, hogy Júlia álruhát ölt, ettől mégjobban érzem az RPGs hangulatot.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Hozzászólás Szerző: Corot »

miyume írta:én meg azt nem értem hogy ez miért lenne baj. nem hinném hogy az orr alá dörgölés lenne a cél
Azt mondtam volna, hogy az orr alá dörgölés lenne a cél? Foglamam sincs mi volt a célja az anime készítőinek. Azt viszont tudom, hogy amikor nézem az animét olyan érzésem van, mintha lépten-nyomon belém akarnák verni (tudatosítani akarnák), hogy amit nézek az egy Shakespeare mű.
Idézetek, meg William. Egyáltalán nem baj, hogy benne vannak, csak teljesen feleslegesek (szerintem)!!!
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

Én mgé sajnos nem tudtam elkezdeni (vizsgaidőszak előtt nem szeretném teljesen lázba hozni magam, úgyhogy fogcsikorgatva meg kell próbálnom kibírni ezt az időt - bár úgy sem fog menni); de megnéztem az openinget (a zenéje gyönyörű) és egy trailert. Olyan szép az a szárnyas lovacska...! :)
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
Avatar
Julietta
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.05.24. 20:15

Hozzászólás Szerző: Julietta »

Én eddig 5 episodeot láttam és nagyon jó az anime.
Tud valaki olyan lapot ahol le lehet tölteni az animét?
:lol:
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

idáig 7 epizód jelent meg. ezeket pl http://www.isohunt.comról le tudod szedni
7. ep: Tybalt erősen kúlos ::neko:: és végre történt "valami"
nekem továbbra is tetszik ^^
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

7. és 8. rész nagyon jó volt. Erre a két részre hibákat sem tudnék mondani, kár aki hamarabb feladta.

Jobb végig nézni egy animét és csak a végén véleményt mondani.
Nálam is volt sok anime aminek első részei nem jöttek be, (nem Romeo mert az egyből tetszett ) de később meg kedvencem lett.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
lokids
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2006.12.22. 12:02
Tartózkodási hely: Még nem dőlt el

Hozzászólás Szerző: lokids »

Elhaym írta:7. és 8. rész nagyon jó volt. Erre a két részre hibákat sem tudnék mondani, kár aki hamarabb feladta.
Igen... Főleg a csókjelenet rendezése a zenével... Nagyszerű volt. :)
One mind, One tought.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

csókjelenet nekem is tetszett, bár picit kiszámítható volt (már nem a történet miatt), láttunk már ilyen menekülős, kézelkapós- "engedj el" csókot, de azért szép volt :D
és most rohanok és megnézem a 8. részt ^^
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Történet más mint az eredeti, hasonlóság nem nagyon van. Simán lehetett volna más címe is az animének, bár akkor nem nagyon figyeltek volna fel rá az átlagos történet miatt.

Műfaja fantasy romantika.

Fantasy része, meg a szerelmi szál jól sikerült, ezek miatt tetszett meg az anime is. Harcok is látványosak, amik főleg karddal és nyíllal zajlanak.

Anime első fele jobban sikerült, második felében már voltak gyengébb részek. Pl 11, 14. Grafika is rosszabb minőségű lett, de ez főleg a 16nál tünik fel.

Befejezés: leszbicsókot, meg Juliet szárnyát kihagytam volna. Vége nem lett Happy end, szomorú volt, de nem sikerült annyira meghatóra amilyet szerettem volna.


Jó volt, hogy mutatták a többi szereplő, hogy élte tovább az életét.

Kedvenc szereplőm nem volt, de Juliet, Tybalt, Francesco és Curio szimpatikus volt

Zene: első ending nagyon jól sikerült, többi zene elég átlagos lett, pedig a zenét Hitoshi SAKIMOTO készítette aki a FF 12-ét is.

Többet vártam az animétől, vannak nála jobb fantasy animék , de hibái ellenére azért tetszett.
Akik nagyon szeretik a fantasyt és a romantikát azoknak érdemes tenni vele egy próbát.

8,5 és 9 pontot adok rá.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Válasz küldése