Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Hozzászólás Szerző: Arysa »

Hát igen a Death Note egy olyan anime amit tényleg 1x meg kell nézni.
Én most kezdtem el a Kannazuki no Miko-t és idáig tetszik, bár még csak a 3. résznél tartok benne.
És már a 17. részénél tartok a The One Being Sung-nak. (Japcsin nem jut eszembe a címe XD.) Egy kicsit húzós a története, de azért már végignézem!!
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Elkezdtem az Ouran High School Host Clubot.
Hát, beteg anime az biztos. De nekem nagyon tetszik ^^
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Hirtelen rám szakadt az ég is :) Mármint, az animéket tekintve ;)

Nagyon sok mindent néznék egyszerre, már belefogtam a következőkbe, vagy épp végeztem velük:

Death Note
Hanbun no tsuki ga noboru sora
Fate/Stay Night

És kacérkodok a gondolattal, hogy megnézzem a Bleach-t :) Azt hiszem egyenlőre ennyi. Általában az A+-on szoktam az animéket követni, de már meguntam, hogy esetleg várnom kell az ilyen kaliberű, lassan alapművekké váló animékre, ezért most portyákra indulok :)
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Scrapped Princess

Már egy ideje kerülgettem, hallottam róla jót is, rosszat is, aztán végül csak megnéztem. És meg kell mondajm, nem csalódtam. A történet egy fiatal lányról szól, akinek el van átkozva a sorsa, mivel egy prófécia szerint pusztulást hoz majd a világra. Vannak, akik az életére törtnek, mert félnek a jóslat beteljesülésétől, és vannak, akik védelmezik, mert nem igazán hisznek holmi bárgyú jóslatokban.

Elsőre nem tűnik túl izgalmasnak, de ahogy haladunk előre a sorozatban, igen érdekes (számomra legalábbis az volt) háttér bontakozik ki. A történet ugyanis a távoli jövőben játszódik, a középkori környezet ellenére.

A másik, amit sikerült jól eltalálni, a szereplők. Sok van belőlük, és mind részletesen kidolgozottak, egyéniek, és megvan mindegyiknek a maga helye, nem erőltetettek.

A képi megjelenítés szintén kellemes, az akció részek pedig pörgősek. Egyedül a vége lett klisé szagú, valami eredetibbet is lehetett volna odabiggyeszteni, vagy jobb magyarázatokat kitalálni, de komoly gond mondjuk ott sincs.

Aki szeretne kikapcsolni úgy, hogy néhány gondolattal azért eljátszik közben, annak mindenképpen ajánlom.

80%
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Ouran High School Host Clubot kezdtem el nézni én is nagyon tetszik. Eddig az ikrek viszik a pálmát, de a többi tag is nagy arc. Ja meg ami még tetszik azok a kis nyilak.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Mily véletlen, én is az Ouran High School Host Clubot kezdtem el nézni (sőt már 3 napi állandó nézés után abba is hagytam, és befejeztem XD). Nekem mindenki a kedvencem. Azt is megjegyzem, hogy mindenkinek az ikrek a kedvencek, én leszek a merő kivétel! (Természetesen imádja Kaouru-t ikrek egyikét, de ez most mindegy XD) /Én Tamaki és Mori fan vagyok!/
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Én is az Ourant néztem, a hétvégén fejeztem be. Természetesen imádom az ikreket, főleg Hikarut (Hikaru egy paraszt.), és sajnálom hogy ennyi az egész és nincs folytatása T_T
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Ez így nem ellentmondásos? Hikaru paraszt? :) Én csak ajánlani tudom XD
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Serial Experiment Lain: :shock: erre nincs szó...eddig négy részt láttam belőle, ha össz-vissz ennyi lenne már akkor is favorizálnám.

Ha ez ennyire jó marad, és a vége is megfelelő, akkor megvan a második kedvenc animem. (mert hát bármilyen jó is Lain, Shinji nyomába senki nem érhet) :)
Kép
Avatar
Moonie
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.04.22. 10:24
Tartózkodási hely: gép előtt:P
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Moonie »

Ouran High School Host Club rulz!X3 Nálam Tamaki és Nekozawa a favorit :D
1ébként úgy tudom, az Ourannak nincsen vége, legalábbis a mangának nem hiszem... ugyanis pár hete jelent meg a 10. kötet Japánban, szal futó sorozatnak tűnik :) (micsoda cseresznye, h elkezdtem gyűjteni a mangáitXD első 4 már meg is van :))
"Mi a különbség a király és a lova között?"
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

tegnap fejeztem be a Scrapped Princesst
tetszett.végig ugyanazt a hangulatot hozta, a grafika is szép lett- nem voltak összecsapott jelenetek. a történet is izgalmas volt. bár hogy őszinte legyek kicsit csalódtam. valaki azt mondta hogy rá ugyanolyan hatást tett mint a Chrno Crusade- és én ezt valahol vártam, de elmaradt teljes mértékben. (tudom ez szubjektív) ennél happy endebbet ki sem tudtak volna hozni belőle ^^, közel sem volta akkora dráma mint számítottam

Furi kuri- 6 epizód tömény agymenés ::japhaha:: csak kapkodtam a fejem hogy be tudjam fogni azt a tömény marhaságot amivel bombáz XD asszem ez az az anime amit a világon semmihez nem lehet hasonlítani
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

miyume írta: Furi kuri- 6 epizód tömény agymenés ::japhaha:: csak kapkodtam a fejem hogy be tudjam fogni azt a tömény marhaságot amivel bombáz XD asszem ez az az anime amit a világon semmihez nem lehet hasonlítani
Hát igen a FLCL nagyon agyament egy alkotás :D De legalább szép :D

Most kezdtem bele a Tsubasa Chronicle nevű dologba. Hát nemtom nem igazán az én stílusom, de igéretesnek tűnik.
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Kino no Tabi the Beautiful World Már-már groteszk módon kifigurázza az emberi hülyeségeket, de egyeltalán nem viccesen. Rávilágit arra, h mi történhet, ha valami egyszerű dolgot halálosan komolyan vesznek. Időnként volt egy kis Lain feelingem is, ami különösen tetszett :), bár egyeltalán nem hasonlítanám össze a kettőt. Egy szó, mint száz, tetszett!


Pale Cocoon Remek techdemo, de a hangulatot nem adta át annyira, ennek ellenére a sci-fi kedvelőknek legalább egyszer meg kell nézni!


Hayate no Gotoku! Jópofa idiótaság, de nincs benne semmi extra új amitől különös figyelmet érdemelne. (legalábbis részemről)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Ayashi no Ceres és Utena. Az Utenát mindenkinek ajánlom, fantasztikus anime! A Ceres pedig... hát, nehéz leírni, azt látni kell! =)
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

tudom h már régi, de én most trigun-t nézek, és oda vagyok Vash-ért :P
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Utenát végignéztem... hát nagyon kész. Tényleg igazi klasszikus. Emellett az FMA-t is lenyomtam 4 nap alatt, szintén nagyon tetszett.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Haibane Renmei Már elég régóta kerülgettem, de nem bánom, h belekezdtem. Előszőr megtévesztőek voltak az angyal kinézetek, de szerencsére semmilyen vallási megközelítés nincs az animeben, a fő vonal csakis ok és okozat keresésre szűkül.

Voices of a Distant Star Ez meg egy jó példa arra, h hogyan kell a hangulatot lehúzni 25p alatt... :)

Ouran High School Host Club Bár egyenesen ítrtózom az ilyen karakterisztikától, de annyian írták, h jó, h muszáj voltam voltam belenézni és... :dirr: mivel már a végefelé járok, kinéztem a következőt, ami a NieA_7, de nem vagyok benne biztos, h végig is fogom nézni.


Sajnos a napokban megint rájöttem, h tulajdonképpen szinte csak 3 anime miatt nézek animeket, mert azokat akarom újra megtalálni/látni egy másik műben, de minél többet nézek animet, annál inkább rá kell, h jöjjek, h utánozhatatlanok.. (NGE, LAIN, EXCEL SAGA)

Btw, vmi Lain szerűt nem tud valaki?
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

érdekes, most így a Tenjou Tenge után az Ikkitousen egy erősen közepes koppintásnak látszik :D az előbbinek kidolgozottabb karakterei vannak, egyszerűbb, könnyebben követhetőbb története, kevesebb pantyshot és vér, bár az nagyon zavaró h egyáltalán nincs lezárva :?
szóval szórakoztató kikapcsolódás. (chibi Maya+chibi Aya rulz :cool: )

most épp a Mahoraba-t nézek, szintén kellemes, bár egy kicsit többet vártam tőle.
Kép
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

Yuri írta:Tudtok vmi post-apocalyptic stílusú animét ajánlani? Aki ismeri a Fallout játékokat, az tudja miről beszélek. Lehetőleg vmi komolyabb darabot.
Trigunt meg Avengert már láttam. :)
nézd meg aoianime-n hogy mien ezekhez kapcsolódó animék vannak még :)
Kép

life is pain, get over it
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

LOL, az egy pöttyet régi hozzászólás volt ám, konkrétan 2005-ös. :)
Egyébként akkor még nem volt kapcsolódó anime rovat az oldalon.
War... War never changes.
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Befejeztem az Ueki no Housoku-t ...
Egyszerűen zseniális...
Olyan magas szinten ver minden mást , hogy az hihetetlen...
Magasan kedvenc...
És...
Spoiler:
a végén naon kúúl volt az Ueki vs. Anon harc , de én picit csalódott vaok Ueki Maoh ja felöl...
Végülis nyert úgyhogy minden ok. :D
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Most néztem meg a Steamboy-t. Döbbenten állapítottam meg, hogy (legalábbis az aois ismertetők alapján) ez az első olyan anime, amelynek értékelésében nem értek 100%-ban egyet Hikarival :D

Oké, biztosan nem egy Akira. De nem hiszem, hogy a látványorgia (WOW) kicsit is a történet, vagy a mondanivaló rovására menne. A mondanivaló pedig nem is annyira a "Kinyitható-e minden kapu, melyet a tudomány elér?", mint inkább az, hogy a tudomány egy szűk (a közösségért dolgozó) elit kiváltsága legyen, vagy elérhető legyen a "nép" (azaz a profitra éhes magánszemélyek, társaságok, stb.) számára is. Ez pedig sztem. érdekes kérdés, ami - különösen a történelemi szempontból hihetetlenül meghatározó újkor tekintetében - igencsak megmozgatta a fantáziámat. A szereplők közül Ray-t és nagyapját határozottan megkedveltem és végig szurkoltam nekik - az pedig, hogy senki sem maradéktalanul "jó" inkább erény, mint hátrány. A film maga pedig eleve irreális, hiszen steampunk univerzumban játszódik - nehezen lehetne reális a bazinagy, fekete lebegő kastély, a gőztankok, és a Da Vinci-féle gőzmeghajtású repülő szerkezetek mellett. :lol:

Szóval szerintem egy egészen kellemes egyestés anime, ami bőven megérdemelné a "nem túl jó" helyett legalább a "jó" besorolást.
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Legend of Galactic Heroes

Sokat fontolgattam, hogy elkezdjem-e, a nem éppen rövidnek mondható 110 részre való tekintettel, de végül rászántam magam.

És pillanatok alatt a toplista első helyére került.

A szereplőknek köze nincs a mindenfelé tucatszámra rohangáló archetípusokhoz, teljesen valóságosak és megfoghatóak. Mondhatnám, fantasztikusak. A történelmi párhuzamokra épülő környezet is mesterien megalkotott, élethű és teljességgel átérezhető (évekig tanultam történelmet és hadtörténetet, így ebből a szempontból külön felüdülés és ritka színfolt volt számomra a sorozat). A zenei aláfestéssel együtt mindez olyan hangulatot tudott kelteni, amilyet még semmi más, amit idáig láttam. Egyedül a Battle Angel Alita mangája volt rám ilyen mély hatással, de az teljesen más tészta.

Egy szó, mint száz, a legjobb anime, amit eddig volt szerencsém megtekinteni. Jah igen, a cosplay listára is beverekedte magát...


100%
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Nemrég elkezdtem olvasni a La corda D'oro-t a manga.hun és utána rátaláltam az animére is. Sztem tök jó. Akik kedvelik a shoujo történeteket és a komolyzenét :D azoknak biztos hogy tetszeni fog.
Avatar
kikuchiyo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2006.10.14. 15:20
Tartózkodási hely: A létminimum alatt

Hozzászólás Szerző: kikuchiyo »

Őrnagy írta:Legend of Galactic Heroes

100%
Nem mintha számítana a véleményem, de 100%-osan egyetértek.
「勝利か失敗か、マイン・カイザー?」
「違うな。『失敗かより完全な失敗か』だ。」 - (LoGH :))

Jelenleg nézem: Romeo×Juliet, Darker than Black, Seirei no Moribito, Dennou Coil -- Priority Project: To Get A Life (cancelled)
Válasz küldése