Comedy

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Comedy

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nos nem tudom hányan láttátok ezt az OVA-t, de sztem egy mestermű. ez egy rövid 10 perces anime. de nekem nagyon nagyon tetszett. a zene az nagyon meghozza a hangulatot és a szereplők is mind nagyon szimpik. habár nem sokat beszélnek benne, mégis elég sokminden kiderül a rövid kis történetből.

de ez csak az én véleményem. kíváncsi vagyok hogy ti mit gondoltok róla :)
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Egyik kedvencem <3

Nagyon hangulatos darab. Tetszik a színvilága és az ötletessége.
Egyszerű, de nagyszerű :cool:
Avatar
Yumika
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.04.24. 21:18
Tartózkodási hely: Szlovákia

Hozzászólás Szerző: Yumika »

Egyet értek mindkettotokkel kicsi a bors, de eros sztem errol szol a torténet. NAgyon heli a srác is benne. nem tudom van-e még egy fekete fehér anime a világon, de ez nagyon jo.:D:D:D
Yumika
http://gportal.hu/portal/landoftherisingsun/ - Japan land of the rising sun!
http://anime-fanfiction.animehq.hu - Átjáró a fantázia birodalmába.
Ajánlom figyelmetekbe.:D
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Egyszerűen imádom én is^^ Gyönyörű lett, és remekül megrendezett kis ova *__* Akárhányszor meg tudnám nézni~
Kép
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Érdekes és egyedi. Annnnyira bejön ez a rajzstílus, bárcsak más animékben is viszontláthatnám *__*

Egymás után háromszori megnézéssel sem tudtam betelni vele. ^^'
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Nekem is nagyon tetszett ez az egyedi kis OVA. Bár nem éreztem rövidnek, szerintem pont megfelelő hosszúságú volt, mindent elmondott abban a 10 percben amire szükség volt. Arra lennék kíváncsi, hogy vajon egy létező japán legendán alapul-e a mű vagy csak a történet kedvéért találták ki?
Kép
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Nekem is tetszett, nagyon érdekes a rajzstílusa. A sztorit sajnos nem tudom, én még nem hallottam. :(
Édes volt benne a kislány. ^^
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Hozzászólás Szerző: Corot »

Én pont a rajzstílusa miatt szeretem annyira. Talán már írtam valahol, de szerintem ez a kis rövid szösszenet remek példa arra, hogyan lehet csupán a képi világgal "mesélni", hangulatot teremteni. Zseniális!!!
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

Corot írta:Én pont a rajzstílusa miatt szeretem annyira. Talán már írtam valahol, de szerintem ez a kis rövid szösszenet remek példa arra, hogyan lehet csupán a képi világgal "mesélni", hangulatot teremteni. Zseniális!!!
engem is nagyon megragadott a rajzolás. még nem láttam ilyen stílusut. és azt is nagyon élveztem h nem beszéltek benne csak kb 3 szot.. nagyon jol meg van csinálva és a zene is jol ki van választva, csak azt nem értettem h most az a csávo az mi volt? én arra tippelnék h vámpír, de nem merek fogasdni rá..
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Az érdekes nálam is pozitívum volt. ^^

Szerintem nem vámpír, de nem is fontos, hogy pontosan micsoda. :)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Nagy kedvenceim közé tartozik. A hangulata, a zenéje, a stílusa...mindet csak dícsérni tudom. Rettenetesen megtetszett mikor először láttam és azóta már sokszor újra néztem. Fenomenális darab, mindig a hatása alá kerülök. Amilyen rövid, olyan jó. A férfiról én sem tudom micsoda, de nem zavar.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

jó nah, engem se zavar annyira, csak kiváncsi fajta vagyok :P
Kép

life is pain, get over it
shizuka
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007.06.29. 19:32

Hozzászólás Szerző: shizuka »

Pal-chan írta:....Arra lennék kíváncsi, hogy vajon egy létező japán legendán alapul-e a mű vagy csak a történet kedvéért találták ki?
Nem valószínű, hogy japán legendán alapul, az anime-ben is Írországot említenek, mint helyszín. Az ír mondavilágban fellelhetőek hasonló történetek: egy ember szembeszáll egy egész sereggel..., esetünkben az angol katonákkal. Erre egy külföldi fórumon tökéletes példaként hozzák fel a "Táin Bó Cúalnge" c. mondát: Medb királynő sereget gyűjt, hogy megszerezze Írország leghíresebb bikáját, ami Ulster nemzetségfőjének/ törzsfőnökének, Daire-nek a tulajdona. Mivel az ulster-i férfiakat egy átok teljesen legyengítette a 17 éves Cuchulain-nak teljesen egyedül kell megvédenie Ulstert a támadókkal szemben.

Ezalapján - némileg elvonatkoztatva - az anime történetvezetése is hasonló elven alapszik: védtelen falu, egy ember szembeszáll és legyőzi a megszállókat, az ország újra szabad lesz. Mindez kicsit megfűszerezve egy rejtélyes, magányos hőssel, akiről alig tudunk meg valamit és gyönyörű klasszikus zenei aláfestéssel, a megszokottól eltérő képi világgal tényleg mesterivé emeli ezt a rövid anime-t.
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Comedy

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Uh uh, gyönyörü egyszerüen gyönyörü!

Ilyenkor gyorsan azt szoktam mondani akinek tetszet a Comedy, néze meg ezeket is:
End of the World
Dan Petory Kyoushu no Yuuutsu
Higan
Garakuta no Machi

:D
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Comedy

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én meg pont az ellenkezőjét hallottam, hogy a többi film ebben a kupacban a nyomába se ér a Comedynek. Mondjuk már az anidb értékelésük is magáért beszél.
Kép
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Comedy

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

^ hát most kinek hogy.
Például a End of the World-t csak az artwork véget érdemes megnézni.
A Higan szerintem nagyon közel van a Comedy minöségéhez, rendkivül jó csak lehet nem tudta mindeki úgy átélni...
Garakuta no Machi mechafanoknak biztos tetszik :)
Dan Petory Kyoushu no Yuuutsu meg tiszta komédija csak no, hogy megint kinek tetszik ez a fajta :)

De igazad van a Comedy ezek fölött van, de nem kell lebecsülni a többit se :)
The world is my country, science is my religion.

Kép
Válasz küldése