Arc the Lad

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Játszd végig a játékot, vagy több RPGt és rájössz, hogy miért jó.
Mivel nagyon sok a szomorú szám, meg Meryl halála is nagyon drámai. Játékban végén Arc és Kukuro is meghal, ez szerintem már dráma.
Nekem legalább is tele volt megható jelenetekkel. Szegény Lieza is sokat szenvedett.
Bár az anime végét elrontották a játékhoz képest , meg volt pár dolog amiben eltér, de jó volt viszont látni a kedvenceket.
Pl csak az Sp hangulata jön be jobban. Mert már 3 éve számomra az a legjobb anime.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
soragirl
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.02.23. 10:42
Tartózkodási hely: Varbó (de néha Miskolc is)

Hozzászólás Szerző: soragirl »

Zaiehd írta:Hát nem csak a neved Mufurc :?
azért elég éles ez a kijelentés, annyira nem reménytelen a történet de az tény hogy lehetne jobb is! :lol:

Ca Én még újonc vok, de látom te is, és + tod mondani, h tegyek fel képet?


1ébként sztem tök jó az anime, de nekem kicsit zavaros, mer japánul néztem felirat nélkül, úgyhogy csak találgatok. De van akitől +kérdeztem, h kb miről volt szó, mer ő + feliratozva látta. Nekem a vége tetszett a ljobban. Pusssy
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Második fele tényleg jobb. Eleje kicsit nehezen indult be, de RPGnél általában így van.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

sztem egesz jó sztori. nekem tetszett habár nem nagyon jönnek be az ilyen stílusu animek, de amugy eleg jo. kicsit sajnáltam h meghalt az a csajszi, elknek a gyerekkori baratja... de hát így kellett lennie...
Kép

life is pain, get over it
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Nem kösz a spoilert, matsuo, odáig nem jutottam el -.-

EDIT: ja de, odáig eljutottam :D
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

jujjj.. bocsika.. nem volt széndékos.. el is felejtettem hogy az majd később van

ne hari.. tényleg nem akartam.. amugy van még sok más szaftos részlet amiről nem beszéltem, szal lesznek még meglepetések :D
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Yumika
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.04.24. 21:18
Tartózkodási hely: Szlovákia

Hozzászólás Szerző: Yumika »

Sztem ez is egy nagyon jo anime, de vagy a torténetet írják át úgy h az Arc-rol szoljon vagy a címet cserélik le h az Elk-rol szoljon. Mindossze ennyi a hibája.:D
Yumika
http://gportal.hu/portal/landoftherisingsun/ - Japan land of the rising sun!
http://anime-fanfiction.animehq.hu - Átjáró a fantázia birodalmába.
Ajánlom figyelmetekbe.:D
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Cím nem hiba. Anime úgyanis a játék 2. része alapján készült. Első szólt Arcról. 2-ban már Arc visszatérő szereplő.
Van Arc the lad 3, 4, 5 is. 3ban még van Arc, 4 és 5ben már nincs, de cím maradt hisz játéknál mindig így van.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

Yumika írta:Sztem ez is egy nagyon jo anime, de vagy a torténetet írják át úgy h az Arc-rol szoljon vagy a címet cserélik le h az Elk-rol szoljon. Mindossze ennyi a hibája.:D
egyetértek. ok, hogy az anime egy játék alapján készült de akkor arról is szóljon.. nem ismerem a játékot amugy, csak ha már Arc a címe akkor sztem ő kéne legyen a főszereplője is.
Kép

life is pain, get over it
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Engem is zavar, de mi jogom panaszkodni, ha be se próbálom szerezni a játékot? ;)
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Játék első részének Arc a főszereplője, minden kiderül róla. Ezután jött a folytatás, de mint legtöbb RPGnél már más a főszereplő, mert Arcról már mindent tudni. Arc itt már visszatérő szereplő. Ebből készült az anime.
Arc 3ban megint új főszereplő van. Arc 4 ben már nem is szerepel Arc, de a cím maradt, hisz játékoknál mindig így van. Arc 4ben Arc már csak egy legenda.

Cím leginkább azoknak fura, akik nem ísmerik az előzményt.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Eper
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.04. 16:11

Hozzászólás Szerző: Eper »

Mai napig nem tudom eldönteni nekem tetszett-e. Visszaolvastam valaki mondta, hogy rövid, nekem meg egy kicsit hosszú volt, szvsz néhány helyen sokáig húzták a dolgokat, lehet a játékban ez nem volt gond, mert rlég hosszasak tudnak lenni az rpgk..meg nem mondom hol érezte ezt, de gyakran azon kaptam magam, hogy legyen már vége a résznek, mert unom. Pedig nem vagyok folytonakcióravágyó. Voltak benne nagyon megrázó részek, ezt pozitívumként írtam fel, és a zene is nagyon passzos volt. Karakterek közül Elk és Lieza is jó sokszor idegesített, nem tehetek róla..:S Inkább Arc és társai nőttek a szívemhez, sajnáltam volna ha sokan meghalnak onnan, nagyon szomorú lett volna. Mindenesetre még egyszer nem fogom sztem megnézni, elég kiszámítható is volt több helyen..
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Nekem inkább rövidek voltak a részek, meg ki is maradt pár dolog ami a játékban benne volt.

spoiler

Arc és Kukuro meghal a végső harcban. Animéből ez kimaradt.

Lieza szerintem nagyon ari, mindig a csapatomban volt. Elcet én sem bírtam.

Ajánlom a játékot, úgy jobban lehet érteni a sztorit.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Eper
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.04. 16:11

Hozzászólás Szerző: Eper »

Lieza, mint rajzolt karakter tény, hogy helyes, de szegényt bepakoltam abba a kupacba, mint FFVIII-ból Rinoát- szippogó főhősnő ^^""
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Rinoát én sem bírtam, (Yuna jobb) de a síros szomorú lányokat könnyen megkedvelem.

Arc 1 története:

Egy lány Kukuro a misztikus hegyet örzi. Némi sugallatra úgy dönt segít eloltani a hegységben lévő titokzatos tüzet. Mikor kialszik a tűz egy 3000éve lezárt démon szabadul fel. Események mögött a gonosz Andel áll, aki a király jobb keze.
Arc apja 10 élve meghalt, így kiakarja deríteni mi lett vele. Felveszi apja páncélját és elindul a hegyekbe. Itt találkozik a lánnyal, majd a démonnal, aki legyőzi. De egy különleges fény visszahozza az életbe Arcot. Ezután Arc küldetése az, hogy szörnyek és démonok ellen küzdjön. Fel kell kutatnia apja halálát és a démonok eredetét. És elpusztitani a démonokat.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nekem ez a történet vaéahogy jobba tetszik mint az anime storyja.. nah de sebaj.. hátha csinálnak ebből is egy animét :)
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Eper
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.04. 16:11

Hozzászólás Szerző: Eper »

Hát, valahogy kevésbé hat világvége fíílingűnek, bár nem tudhatom XD
Poén lenne később csinálják meg az első részt..szerintem ha akartak volna belőle csinálna azzal kezdték volna..aztán lehet csak kiment a fejükből..XD
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Elhaym írta: spoiler

Arc és Kukuro meghal a végső harcban. Animéből ez kimaradt.
Jéé igen :shock: ez sokkal jobb mint az hipper buta lezárása a storynak mint ahogy az animében meg van.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Eper
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.04. 16:11

Hozzászólás Szerző: Eper »

Nekem amúgy a végével semmi gondom nem volt.. én sajnálom elhaláloztatni a karaktereket ^^
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Anime történetével sincs baj, de tényleg csak akkor lehet élvezni ha előtte ísmerjük az előzményt is. Csak a vége ne lett volna elrontva. Úgy látszik sokaknak nem tetszett a dráma. Pedig egy dráma animéhez drámai vég illene.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Annó a tv-ben pár részt láttam belőle, és akkor úgy tűnt, akár érdekes is lehet. Most megnéztem egybe az egészet.

Nem volt rossz, de nem mondom, hogy hú de szuper. Illetve el lett rontva a vége, ahogy ezt sokan mások is mondták.

Mert nem mondom, hogy örültem, hogy meghalnak, de mikor már meghal valaki, akkor nem kell tündérmesésen visszahozni, ez nem Excel, vagy Bastard

Na mindegy, szóval nem bántam meg, hogy megnéztem, de nem érzem úgy, hogy valaki rosszul jár, ha nem nézi meg.
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Ide még nem írtam le.

Arc the lad vélemény

4 éve láttam előszőr az animét, akkoriban minden RPGből készült animét megnéztem és egyikben sem csalódtam. Ha a játék tetszett, akkor már az anime is. Ezért is volt jó hír, hogy az A+ leadja az Arcot(Így talán egyszer a többi hasonló anime is látható lesz)

Történet

Arc 1: egy lány Kukuro a misztikus hegyet örzi. Némi sugallatra úgy dönt segít eloltani
a hegységben lévő titokzatos tüzet. Mikor kialszik a tűz egy 3000éve
lezárt démon szabadul fel. Események mögött a gonosz Andel áll, aki a
király jobb keze.
Arc apja 10 élve meghalt, így kiakarja deríteni mi lett vele. Felveszi apja
páncélját és elindul a hegyekbe. Itt találkozik a lánnyal, majd a
démonnal, aki legyőzi. De egy különleges fény visszahozza az életbe
Arcot. Ezután Arc küldetése az, hogy szörnyek és démonok ellen
küzdjön. Felkell kutatnia apja halálát és a démonok eredetét. És
elpusztitani a démonokat.


Arc 2:Ebből készült az anime.

http://www.aoianime.hu/?anime=525

Arc 3: 8 évvel később játszódik.
Itt már Alec a főszereplő.
Életét meghatározza a 8 évvel ezelőtti katasztrófa, A Disaster.
Városa elpusztult. Egy Hunter mentette ki és adott neki egy kardot.
Alec is Hunter szeretne lenni, amint felnő. Célja kideriteni ki az a Hunter
aki megmentette. Szerintem egyértelmű ő Elc. Meg a megválaszolatlan
kérdésekre is választ kapunk.

Arc 4: Arc, Elc és Alec itt már legenda, több száz év eltelt.. Emberek elvesztették varázshatalmukat, új faj jelent meg a Deimos, akik démoni lények. Háború tört ki az emberek és a Deimosok között. De egy nap egy ember lány Nafia és egy Deimos férfi Windalf egymásba szeret. Két ikerfiúk születik.. Windalf ellopja népétől a szél követ ami nagyon fontos nekik, egyik felét az egyik fiának adta, míg a másik felét a másiknak. Menekülniük kell, de támadás miatt különváltak.
Történet innen párhuzamosan zajlik egyszer az egyik majd a másik fiút írányítjuk.
Nafiánál marad az emberi külsejü Kharg, Windalfnál a Deimos vonásokkal megáldott Darc. Felnőnek. Kharg nem tudja, hogy van testvére, Deimos népet is utálja. Darc szeme láttára megölik az apját, rabszolgaként nől fel. Khargnak jó jelleme van, Darcnak egyre gonoszabb. Előbbi a Deimos fajt, utóbbi az emberi fajt akarja elpusztítani. Mi lesz ha megtudják, hogy testvérek? Egymás mellett vagy ellen fognak harcolni?

Arc 5: erről jobb nem beszélni, szinte történet sincs, csak annyi, hogy egy fiú Hunter akar lenni.


Visszatérve az animére. Lassan indul, de ez is megszokott Rpg elem, így jobban megísmerjük a szereplőket. Anime végig drámai, de főleg a 2. fele. Vicces rész nem nagyon van. ami szintén jó pont.
Részek izgalmasak, drámaiak, de sajnos van egy két filler rész is, ami animében zavaró de játékban viszont nem, mert ilyenkor van alkalom az alküldetésekre, egyéb tevékenységekre. Volt, hogy egy hétig nem haladtam tovább mert volt mit csinálni.

Befejezés: Játék drámai vége jobban tetszett, mint az anime happy end vége, de azért utobbi sem volt rossz.

Kedvencek: Lieza, Clive, Kukuro és Arc

Szinkron és zene is jó volt. Zenéknél főleg a drámaibbak, szomorúbbak tetszettek.

Pár szinkronhang:

Yui Horie : Lieza (más szerepei még:Spiral Rio, Eternia Corina, Kikaider Mitsuko)

Hiro Yuuki =Arc ( más szerepei még:Star Ocean Claude)

Nobuo Tobita = Clive ( más szerepei még:Bleach Cloud , Gankutsuou: Baptistin; Caderousse, Kiddy Grade Sinistra, Uta Kata Sei , Yu Yu Hakusho: Suzaku)

Daisuke Namikawa = Elk ( más szerepei még: Full Metal Panic! Leonard )

Grafika: Főbb szereplők rajzolása most is szép, pedig 99es anime. Mellékszereplőké viszont már nem olyan jó. De ha azt nézzük, hogy a játék 98as és 2Ds, így már nem is tünik gyengének.

Animét már 4szer láttam. 9 pontot adnék rá a kisebb hibái miatt.

Minden fantasy, dráma és RPG kedvelőnek ajánlom.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Válasz küldése