Terra he...

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Terra he...

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Terra he... (地球へ…)

Műfaj: sci-fi, dráma

Hossz: 24 rész

Stáb:
Eredeti manga: Takemiya Keiko
Rendező: Yamazaki Osamu
Mecha dizájn: Izubuchi Yutaka
Karakter dizájn: Yuki Nobuteru
Stúdió: Minami-Machi Bugyousho

OP/ED:
UVERworld: endscape 
Miliyah: Love is...

Seiyuu-k:
Jomy Mark Shin - Saiga Mitsuki
Mother Computer - Orikasa Ai
Seki Leigh Shiroei - Inoue Marina
Narrátor - Wakamoto Norio
Physis - Kobayashi Sanae
Keith Anyan - Koyasu Takehito
Soldier Blue - Sugita Tomokazu
Kép
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Most készülök letölteni,valami személyes véleményt lehetne kérni?Ha van kedve valakinek... :)
Hanatarou desu.
Avatar
shearer
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2006.05.31. 11:39
Tartózkodási hely: Arcadia parancsnoki hídja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shearer »

Én láttam a ~20 évvel ezelőtt készült verziót is és azok után valahogy nem jött be. Túlságosan mást nyújt, mint az eredeti verzió és nem sikerült elvonatkoztatni. :?
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

A film nagyon nem az eredeti verzió... Az eredeti verzió Takemiya Keiko klasszikus mangája, amihez a sorozat egészen jól tartja magát addig, ameddig láttam.

Nekem a problémám az animációval van. Nem szokott zavarni, ha egy animében az animáció közepes (amíg nem rossz, addig semmi gond), de klasszikus mangát, főleg klasszikus shoujo mangát a mai korban közepes animációval adaptálni bűn. Az egész fílingnek annyira része az elegáns, szép megjelenés, hogy önkéntelenül is keresem az animében ennek megfelelő kifinomult, szép animációt... és lehet, hogy elkényeztetett a Bones, de egyszerűen zavar, hogy a Terra he-ben nem találom. :/

Aztán ott van Takehito. MIÉRT KEITH?! MIÉRT?! Ártott Keith bárkinek is? T____T

De ettől eltekintve eddig nagyon tetszik az anime, kár, hogy nincs nagyon időm nézni.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Nem akartam kommentelni ezt a postot, de muszáj. Nem tudom, mit értesz "kifinomult animáció" alatt, de szerintem abban egyetértünk, hogy jó lenne, ha minden mai anime legalább ilyen animációval rendelkezne. ;) A mangát nem olvastam, így nincs mihez viszonyítanom, de határozottan jónak tartom ezt a sorozatot, az animációtól függetlenül.
(A BONES-szal kapcsolatban pedig úgy érzem, elfogult vagy. A mostani CUCCaikból igaz, csak a The Skullman-t nézem, de olyan szép átlagos animációja van, hogy azt tanítani lehetne. :p)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Szép animáció alatt szép animációt értek. Ld. soksok in-between animáció (amíg láttam a Terra he-t, addig nem nagyon volt), a karakterek ne essenek szét egyik jelenetről a másikra (bizony előfordult nem egyszer), és lehetőleg még valamennyire kreatív is legyen (hát eddig nem nagyon volt az, egyes jeleneteket szinte "szóról szóra" átvettek a mangából, ami animében azért nem feltétlenül jó ötlet). Sz'al azért elég érdekes, mikor az ember azt látja, hogy több mint 10 évvel ezelőtt készült adaptációk, pl. a Kaze to ki no uta és a Natsu he no tobira, a maguk korabeli animációjával is sokkal jobban hozzák a Takemiyára (és a klasszikus shoujo mangákra úgy általában) jellemző képi világot, mint a Terra he, és erről még csak nem is a karakterdizájnok tehetnek, mert azok itt is nagyon tetszenek.

A Bonesos megjegyzés meg a Juuouseire utalt (ld. shoujo scifi). Mindenki mondhat bármit arra a sorozatra, de az animáció és a képi világ csodaszép volt, és nem csak mert pretty és shiny, hanem mert megfelelően kreatív is volt (pl. a kolónia, ahol Thorék éltek - a mangában semmi hú meg ha, az animében nagyon ügyesen átdolgozták kicsit és adtak hozzá egy kis futurisztikus fílinget), és a "kameramunkának" is megvoltak a maga kiemelkedő pillanatai.
Btw, a Skullman "second tier" cucc, nyilván nem abba fogják beleölni a legtöbb munkát. Nézd meg a Darker than Blacket, na az gyönyörű.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Karasu írta:Most készülök letölteni,valami személyes véleményt lehetne kérni?Ha van kedve valakinek... :)
Amint lesz időm megírom a szinposzist is a nyitópost-ba, addig is ne riasszanak el a negatív vélemények. A sorozat kiváló. Monumentális sci-fi, űrcsatákkal és két érdekes társadalom érdekes belső kérdéseivel. A zenéje pedig egyszerűen lenyűgöző. Nálam egyelőre tartja az EPIC színvonalat.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Csak jelzem, hogy számomra az egyetlen kinda-sorta negatív pont az animében az animáció. A többi nekem is nagyon tetszik, és abszolút megérdemli az "epikus" jelzőt.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Kösz szépen mindenkinek :) Ha ennyi embernek van róla véleménye8pozitív/negatív/vegyes),akkor érdemes elkezdeni.

(off: ha valakinek ahhoz van kedve,nyugodtan írja hupikék óriásbetűkkel azt a CUCCot,senki mulatságának nem vagyok elrontója :-P )
Hanatarou desu.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Régen láttam már ennyire izgalmas sorozatot, nagyon jól bánik a rendező a feszültségkeltéssel, a drámai szituációkkal.

Ami miatt viszont igazán elakadt a lélegzetem az az, hogy ezt a 9. rész még a korábbiaknál erőteljesebben hozta.

"PETER PAN TASUKETEEEEEEEE..."

Igazi katartikus befejezése volt ez az E-1077 űrállomás fejezetnek.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

OH SHIT. :shock:
Ennyit tudok hozzáfűzni a történtekhez (valamint azt, hogy remekül oldották meg).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Magyon pretty és édes :D Ráadásul valamiért a perverzióim a modern shojo feldolgozások xDD Viszont, a figyelmem nem tudta elkerülni hogy a terra he is...ahogy mostanában az újonan megjelent animesorozatok 80%-a végzetesen meleg. Engem már az op is kiütött xD
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Egyebkent telleg.. :dirr: Mindig megdobban szivem az Op lattam, meg nehany egyeb jelenetkor..egyebent nekem nagyon bejon az anime, most kicsit elkavarodtam az idot illetoen, de majd biztos megertem kesobb a dolgokat..
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

11. rész... OMFG!

TUDTAM, ÚGY TUDTAM, hogy nem szabad azt mondani az első részben, hogy "zutto tomodachi"...
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Azert azt nem teljesen ertem, h kitorlik a memoriajukat (ez esetben Samnel) de azert totalisan emlekszik Jomy-ra.. :weh:
Es Keith milyen unszimpatikus lett..es mar nincs is meg az arany hajpantja, igy mar nem is az igazi XD de mar akkor ertem az idougrast, csak azt nem kalkulaltam bele h Jomy nem oregszik ugy mint a normal emberek..
Válasz küldése