Fushigi Yuugi

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Fushigi Yuugi

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

A kérdés egyszerű és szokásos: ismeritek, szeretitek ezt az animét? Vagy éppen nem? Írjátok meg! :)

Engem különösen az egyes karakterjellemek varászoltak el, kíváncsi vagyok, ti hogy álltok ezzel a dologgal.. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peorthita 2007.05.05. 14:29-kor.
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Hozzászólás Szerző: Arysa »

Én még csak 1-2 részét láttam ennek az animénak, de odáig nagyon tetszett. Egy nap biztos folytatom!!! :vigyor:
Ki lenne képes szeretni annyira, hogy a saját, drága életét eldobja értem?
Ha valaki a tengerbe vetné magát értem akkor kiszabadulnék ebből a lakból és visszatérhetnék az életbe...újra élhetnék. De ha ez egy nap megtörténne, annak élete árán, aki a leginkább szeretett, akkor sírnék nagyon...magányosan. A kövemet keresve sírnék. Még ha vérem borként folyna is, mi haszna lenne? Nem hozná vissza a tenger fenekéről azt, aki a legjobban szeretett." (Le Portrait de petit Cossette)
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

Hát én tényleg csak ajánlani tudom! :) Remélem, hogy majd a továbbiakban is elnyeri tetszésedet..:)
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Ez volt a második anime, amit számgépen láttam (az Inuyasha után), és ez volt az első, ami teljesen felkavart. Annyira, hogy azóta sem tudtam megnézni, teljesen letaglózott... főleg azzal, hogy hideget-meleget adott és így mindig fenntartotta a feszültséget. Arra gondolok, hogy halálveszély van, erre valaki bedob egy poént. Aztán megint halálveszély...
Ami nagyon-nagyon tetszik benne, az az, hogy a szokásos sztorivonalakon túl (szerelmi szálak+kavarok, ellenfelek stb.) főhangsúly van a barátságon (Miaka+Yui). Kedvenceim Hotohori (imádom, hogy hiú) és Tasuki (a hülyeségei miatt).
Jessie: - Már megint övék a vár...
James: - És miénk a lekvár.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hajh, egyik kedvencem, már csak azért is, mert Watase Yuu... Szerintem ez majdnem mindent megmagyaráz. ^^ Nekem is Hotohori a kedvencem. ^^ (Nakagot pedig gyűlölöm...)

Btw, nem volt már egyszer ilyen topic?
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

Igen, Yuu Watase valóban egyfajta garanciát jelent már a jó munkára. :) Nemrég találtam egy-két amolyan manga-mellékletet a Fushigi Yuugihoz, ahol az egyikben Watase, a másikban pedig (egy egészen más) Nakago a főszereplő.... Látszik, hogy van neki humora :) De ez a Fushigi Yuugi során is bebizonyosodott!

Hotohoriban én is a nárcisztikusságát bírtam nagyon, de mivel én inkább Tamahome-párti vagyok, néha aggodalmat keltettem bennem az a fene nagy szíve és odaadása :)

Tasuki, nos ő talán még egy külön fórumot is megérdemelne...Hihetetlenül jó párost alkottak a másik kedvencemmel, Nurikoval. És ami külön tetszett: bár nem ismerem szinte semennyire a nyelvet, de (japán szinkronnal és angol felirattal néztem a sorozatot) valahogy annyira lehetett érezni Tasuki "hegyi ember" dialektusát, amikor beszélt....Az 'r' betűi elvarázsolták, már-már egy mediterrán embert megszégyenítően pödörte őket (nem tudom, ez-e a megfelelő szó rá :) ) Kíváncsi vagyok, más is észre vette vagy csak én képzelem be? :roll:
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Ó, ez nagyon jó shoujo anime! Mindenkinek ajánlom. Érzelmes, kalandos és vicces is.
Kedvenceim Chichiri és Nuriko :)
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Újabb törölt topic támadt fel hamvaiból. :D Jól emlékszel Narumi, tényleg volt anno egy FY topic, én nyitottam. :)
A sorozat még mindig ott van a kedvenceim között, azon ritka cuccok egyike, ahol nem éreztem úgy, hogy húzzák a sztorit, végig pörgött az egész, teljesen indokolt volt az 52 rész. (Az OVA-kat meg szvsz kár volt megcsinálni.) Watase mangáit én is szeretem, de az FY még azok közül is a kedvencem.
Peorthita: Azokat a dolgokat nem csak te képzeled bele, Acheronnak van egy tök jó FY-s oldala, ahol szintén ilyesmikről ír. :)
Kép
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

Köszönöm a linket, valóban nagyon jó kis oldal. :)
Sajnos én akkor még nem voltam itt, amikor megnyitottad azt a másik topicot, de biztos írtam volna oda, mert a sorozat utáni pár napban tényleg csak ezzel voltam elfoglalva, nagy hatással volt rám :)
(mármint nem Tasuki beszédstílusával...:)

Chichiri valóban érdekes figura volt, bár a múltjával kapcsolatos dolgokat nem nagyon értettem, de sebaj, no da... :)

Hát az biztos, hogy mozgalmas anime! néha úgy éreztem már magam, mintha a Candide-ot olvasnám, csak úgy kapkodtam a fejem, annyi minden történt..:)

-Amúgy köszönöm az eddigi hozzászólásokat! :)-
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nekem személy szerint nagyon teszett ez az anime, de az OVA-ig már nem jutottam el... azt is elkezdtem nézni, de vmi miatt abbahagytam az első részneél. nem tom már miért :P
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Az OVA-kat majdnem mindenki szidja, mert pocsék, meg elrontja az élményt, meg hasonlók... De most, ha eljutok a sorozat végére (igen, nosztalgiázok), akkor csakazértis meg fogom nézni. :P
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

hajra!!! szesszó után még lehet én is megnézem. : )
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

már közelítek a végéhez és mindjárt elmegy a hajam! ennyi sz@rkeverést egyetlen animén belül- nem semmi, néha hú de fel tudnám pofozni a párocskánkat
és NURIKÓT AKAROOOM!!! ez nem fair- miért mindíg a kedvenceimet?! miért?! :sobsob:
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Kedves páromnak is mindig a kedvencét ölik meg leghamarabb... T.T
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

miyume írta:már közelítek a végéhez és mindjárt elmegy a hajam! ennyi sz@rkeverést egyetlen animén belül- nem semmi, néha hú de fel tudnám pofozni a párocskánkat
és NURIKÓT AKAROOOM!!! ez nem fair- miért mindíg a kedvenceimet?! miért?! :sobsob:
egyet értek... nuriko nekem is a kedvencem volt... ::bawl:: nagyon mérges voltam amikor láttam mit csináltak vele....de most nem hülyeség? ha egyszer szuper erős volt akkor minek csinálták ezt vele?... grrrrrr... pedig olyan jol alakultak már nála a dolgok... nah min1... ugy tűnik, h nincs tökéletes anime...
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Van olyan ember egyáltalán, aki nem szereti Nurikot? ^^ (Eh, na jó, én elsőre nem szerettem, csak később kedveltem meg igazán...)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Narumi:nincs
imádnivaló karakter - persze az elején gonoszkodik picit Miakával de ez még bőven belefér. az egész animéből őt szeretem a legjobban ::daisuki::
__
a 46. rész vége elég WTF?! és most nem tudom tovább nézni :sobsob: pedíg marhára érdekel a vége- bár azt sejtem hogy Nurikót nem hozzák vissza pedíg örülnék neki
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ha már Narumi kérdezte: Én már találkoztam olyannal, aki nem bírta Nurikót, de amúgy én is kedveltem. :)
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Nuriko pedig nagyon jó arc!
Én néhány résszel azután akadtam el a sorozatban, amikor a Suzaku-k közül az első meghal, és egyik ismerősöm szerintem nem véletlen, hisz már száll ki az élet a sorozatból :/
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Haha, megjött a DVD Box-om! ::jthrill:: Most már megvan eredetibe a sorozat, yay! ::jthrill::
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Narumi: de jó neked!!! mőködik a lejátszás?
egyébként tényleg túl van nyújtva, és marha zavaró a rengeteg szarkeverés amitől a szereplők ugyanazokat a köröket futják 100szor... talán mostmár befejezem és meglátjuk sikeredik e nekem tetsző befejezést kreálni
és továbbra is Nurikót akarom...!!!
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Aham, képzeld el, nincs régiókódja, így még a DVD-lejátszónk is simán viszi. :D
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

de jó! én is úgy beruháznék ilyen díszdobozos cuccra csakhát ahhoz még kellene kicsit spórolni, ami meg nem igazán megy amióta megnyílt az animebazár... :D
na majd egyszer

egyre hullanak a suzaku harcosok... mi lesz így? senki sem marad? Nakago pajtást igazán kinyírhatná már valaki...vagy majd én ::box::
még 3 rész...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára miyume 2007.06.25. 13:00-kor.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Látom, miyume, neked se nőtt a szívedhez Nakago...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

őszintén nem tudom ezt miből gondolod! XD imádom a fickót- citrommal a szájában közepesen átsütve :D
Válasz küldése