Fushigi Yuugi

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

miyume írta:őszintén nem tudom ezt miből gondolod! XD imádom a fickót- citrommal a szájában közepesen átsütve :D
Rulez. XDD Amúgy Nakago egy köcsög, a Naraku/Aion/stb. "coolos hallgatag gonosz vagyok, és mindenkire sz*rok" típus, az ilyet én alapból ki nem állhatom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2007.06.27. 03:10-kor.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Jah, és tipikusan az az ellenség, hogy "nem tudsz hozzám érni úgysem, esélytelen vagy"... Ennek így semmi értelme.

Nah, Anti-Nakago Klubba ki száll be? :D
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Narumi: ÉNÉNÉNÉNÉNÉN!!! majd lesz egy zászlónk is amin Nakago van ábrázolva mindenféle csúnya némber gyűrűjében akik lohasztják az erejét XD
mellesleg sikeredett befejeznem az animét- szép lett a vége hogy SPOILER Tama-chan visszajött- és nagyon örültem Nurikómnak is ha csak egy kis ideig tért is vissza a lelke ^^ VÉGE (gomen nem esett jól fehérezni)
aztán hülye fejjel belekezdem az első OVÁba- és másfél epizód után meg is bántam és abbahagytam... úgy, de úgy felidegesített hogy több se kell. én az OVÁktól már megszoktam hogy általában kellemes leeresztések a sorozat után, kis atempause- oszt erre kezdjék még borzolni az idegeimet ilyenekkel- na kössz nem. azt már meg sem vártam hogy kiderüljön chichiriéken miért nem fog az idő és hogy kerülhettek egyszerre két helyre a suzaku "kellékek"- szal ezt már nem fogom megtudni, de nem is bánom. nem azért aggódtam végig 52 részt hogy még az OVÁn is öregedjek 10 évet...

edit: amúgy, az anime végén volt egy pillanat hogy azt hittem DB-t nézek XD SSJ Tamahome a kame-hame-val legyúrja az ellent XDDD olyan jót derültem ezen, hogy a dolog drámai oldala teljesen kiment a fejemből :gurul:
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nakago is lehetett volna rendes gyerek... már nem emlékszek h mitől volt olyan szemét.. nem is volt odavalósi ha jol emlékszem.. s talán szivatták ott kicsi korában.. lehet hülyesgéet mondok.. már rég láttam..
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Narumi írta:Nah, Anti-Nakago Klubba ki száll be? :D
Én! XD
miyume írta:edit: amúgy, az anime végén volt egy pillanat hogy azt hittem DB-t nézek XD SSJ Tamahome a kame-hame-val legyúrja az ellent XDDD olyan jót derültem ezen, hogy a dolog drámai oldala teljesen kiment a fejemből :gurul:
Tényleg, arról a jelenetről egy másik fórumon volt egy szép kis vita. :) A lényege az volt, hogy ugye Nakago szépen eljátszogat a végén az erejüktől megfosztott Suzakusokkal, ám amikor újra erőre kapnak, akkor Tama játszi könnyedséggel üti át Nakago gyomrát, mivel ő még csak nem is védekezik. A kérdés, hogy vajon Nakago szimplán feladta a harcot "most már úgy sincs esélyem" alapon (magyarul gyáva volt :-P ), vagy esetleg Tama sebessége, és az ő meglepődése tette lehetővé, hogy egyetlen ütéssel kiírják a sorozatból? :D Én az előbbire tippelek természetesen. :dirr:
matsuo-chan írta:nakago is lehetett volna rendes gyerek... már nem emlékszek h mitől volt olyan szemét.. nem is volt odavalósi ha jol emlékszem.. s talán szivatták ott kicsi korában.. lehet hülyesgéet mondok.. már rég láttam..
Igen, volt a végén egy flashback, amivel én személy szerint úgy voltam, hogy ha mondjuk a sorozat fele körül szúrják be, akkor talán még sajnáltam is volna egy kicsit Nakagót, viszont így az utolsó részben megjelenve már nem sokat nyomott nálam a latban.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Igen, egyet értek Titkossal, a sorozat végén már tényleg mindegy, én se tudtam megsajnálni.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

öhm.. hát nekem vajból van a szivem, és minden negativ szereplőt sajnálok a végén :P mert én azzal a gondolattal vagyok, h vmi okuk kellett h legyen h ilyenné váltak.. és ezért sajnálom őket, igy szegény kicsi nakago-t is ::umh::
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Én is. Amúgy is, fel voltam már rá készülve, hogy meg lesz okolva, mitől ilyen. És Soit is szerette...

Szal megcsinálhatjuk az ellenklubot =)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

yay!! ok benne vok :D nakago fanclub :P :P
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Pont a napokban fejeztem be a sorozatot. Meg is fogom miatta szívni rendesen a dolgokat, mert helyette vizsgára kellett volna készülnöm. De hát hogyan álljak ellen Nurikonak és Hotohorinak?!!!! Sehogy, és pont ez volt a baj. Egy nap alatt le is pörgettem a sorozat második felét, hiába üvöltött anyukám mögöttem. De jelemző hogy a kedvenc szereplőmmel történik az első tragédia, de ezt most hagyjuk. Ha már fan clubok lakulnak és egy Nuriko-Hotohori clubot kezdeményeznék. ^_^
Nakagoval kapcsolatban pedig az után a bizonyos jelenet után annyit reagáltam, hogy szóval ezért. Annyira nem hatott meg a dolog, bár más szemmel kezdtem Nakagora tekinteni.
A sorozat legvége pedig... heveny sírógörcs. Ehh, túlzottan is szentientális lélek vagyok!
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

sose bánd :) én örülnék ha tudnék sírni.. de én már imunis lettem az ilyesmire.. :P sajna, pedig néha olyan jol esne sirni egy egy animé-t nézve.. de ez van....
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Én még tudok! Bár egy FY-n már nem. ^^"

Nuriko természetesen nekem is a nagy kedvencem volt.. kinek nem? =) Úgyhogy pár fanclubot asszem lehetne itt alapítani. ;)
(De Nakagót sem hagyjuk ki! :D )
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Nakagót én se bírtam, a frászt hozta rám egy csomószor, de amikor elolvastam Watase ökörködéseit (Nakago, a szereplő, ld. manga.hu-n magyarul), majd'leestem a székről a nagy röhögéstől. Nehogy kihagyjátok!!
Az animében akkor kezdtem tűnődni azon, hogy neki is lehetnek érzései, amikor cipelte mindenhová magával a halott Soit. Amúgy meg: Yui:"Nakago, lenne valami kívánságod?" "Isten akarok lenni". "Oké, meglesz". No comment... :shock:
Jessie: - Már megint övék a vár...
James: - És miénk a lekvár.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Amúgy aki már látta az OVA-kat, az fel tudna világosítani, hogy mi az a kavarás Hotohori bátyjával? Avagy mit is mesélt el Houki Mayonak? Mer tnem értettem nagyon...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

én az OVÁtól a falra másztam úgyhogy odáig nem jutottam el...
viszont így utólag vosszagondolva van egy pár lol dolog a történetben..pl. Kínában csak az írásbeliségben létezik a kínai nyelv, egyébként japánul beszélnek XD..., a vége felé Miaka is olvasta a könyvet amikor haza került + amahome levelét a legvégén- vajon mikor tanult meg kínaiul? ?_?...
azt a DB jellegű részt értettem én, nem azon akadtam fent, hogy egyesült erővel super-Tama beveri Nakago arcát, hanem azon hogy SSJ harcosokat megszégyenítően kivilágosodik és az égnek áll a sérója, valamint kame-hame koppintás energiagömbbel + ugyan azzal a mozdulattal támad XD
fan clubok: beszállok a Nuriko- Hotohoriba mindenképp, az anti-Nakagoba (akkor is egy kis görény), és akarok egy Chichiri klubot is mert őt is naon szeressem :D
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

miyume írta:Kínában csak az írásbeliségben létezik a kínai nyelv, egyébként japánul beszélnek XD..., a vége felé Miaka is olvasta a könyvet amikor haza került + amahome levelét a legvégén- vajon mikor tanult meg kínaiul? ?_?...
Igen, jelenleg harmadjára nézem a sorozatot, és ez szerintem baki. A mangában már úgy mondják, hogy egy kínai könyvnek a japán fordítása (érdekes módon ránézésből tudják, hogy kínai az eredetije). Amúgy így már feltűnnek a kisebb-nagyobb hibák, bár nem vészes, csak logikai zavaros...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Narumi írta:
miyume írta:Kínában csak az írásbeliségben létezik a kínai nyelv, egyébként japánul beszélnek XD..., a vége felé Miaka is olvasta a könyvet amikor haza került + amahome levelét a legvégén- vajon mikor tanult meg kínaiul? ?_?...
Igen, jelenleg harmadjára nézem a sorozatot, és ez szerintem baki.
Ez nekem is szöget ütött párszor a fejemben, de nem túráztattam magam túlságosan rajta. :P Az ő gondja, a lényeg hogy én tudjam mi történik éppen.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

miyume írta:azt a DB jellegű részt értettem én, nem azon akadtam fent, hogy egyesült erővel super-Tama beveri Nakago arcát, hanem azon hogy SSJ harcosokat megszégyenítően kivilágosodik és az égnek áll a sérója, valamint kame-hame koppintás energiagömbbel + ugyan azzal a mozdulattal támad XD
fan clubok: beszállok a Nuriko- Hotohoriba mindenképp, az anti-Nakagoba (akkor is egy kis görény), és akarok egy Chichiri klubot is mert őt is naon szeressem :D
igen... az a DB-s jelenet, az nekem se naon stimmelt.. én is pont arra gondoltam h nah.. átmennek DB-be..

a Chichiri klubba én is beszállok :D mer nagyon szeretem a kis sebhelyes papot :)
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Chichiri nekem az egyik kedvenc karim volt. :D
Az OVA-s kérdésben sajnos nem tudok segíteni, az ilyen logikai dolgokat abban én meg sem próbáltam értelmezni. :dirr:
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Na jó, látom, hogy én vagyok itt egyedül, akinek legalább az egyik OVA még úgy-ahogy tetszett is, biztos gáz az ízlésem. :dirr:
Amúgy Chichiri tényleg jó no da! :D
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

Óóó, nekem tetszik mindegyik fan-club, bár a Hotohoris...neki csak a nárcisztikus énje fogott meg valamiért... :neutral:
Én szeretnék még egy Tasuki-clubot is. Nagyon sokat nevettem azon a jeleneten, amikor Miaka testvére egy hajszál segítségével próbált meg kapcsolatba lépni velük és Miaka megkérte Tasukit, hogy égesse el a hajszálat... REKKA SHI....nen! :):)

A Nakago-s mangarészletet én is olvastam, szintúgy csak ajánlani tudom!!!

Chichiri valóban nagyon jó karakter volt és ha választhatnék, hát nagyon szívesen ellenék az ő képességeivel. :) Bár az sem lehet rossz, ha az ember szikl

Lehet, hogy hülyeség, amit mondok Tama leveléről a sorozat végén, de nekem úgy rémlik, vagy lehet hogy már akkor önkényesen úgy gondoltam, hogy azt a levelet Miaka bátyjának segítségével írta meg, nem?
No mindegy....

Az OVA-kba én sem mertem belekezdeni, főleg abból az apropóból, amikor azt olvastam, (bár nem tudom, melyik részben volt), hogy
Tasuki beleszeret Miakaba... Az már olyan nem odaillő lett volna nekem...Miért mindig Miaka? Látszik, hogy kevés lány van a sorozatban..
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Peorthita írta: Nagyon sokat nevettem azon a jeleneten, amikor Miaka testvére egy hajszál segítségével próbált meg kapcsolatba lépni velük és Miaka megkérte Tasukit, hogy égesse el a hajszálat... REKKA SHI....nen! :):)
::japhaha:: ::japhaha:: ::japhaha:: ::hehe:: ::hehe::

A földre kerültem tőle... és rekeszizom görcsöt kaptam. Imádtam azt a jelentet. :P
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

milyen régen írtak erre a témára. Nem ártana egy kis frissítés. Anime nagyon jó (két nap alatt láttam a sorozat 52 részét, és az OVA 13-ját) Nem tudom tudtok e róla, de egy nagyon hasonló történet is napvilágot látott, ami a Harukanaru Toki no Naka De ímet viseli. Ezt is most elkezdtem nézni... de azt hiszem, hogy a favorit a Fushigi Yuugi marad. Imádom!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ellie17 2007.08.11. 17:24-kor.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Állítólag a Saiunkoku Monogatari is viseli magán az FY jeleit, bár erről nem rendelkezek pontos infókkal. Ami jó, azt gyakran koppintják...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Sainkoku monogatari? Akkor abba is bele kellene néznem. Van is pár rész. Mondjuk nem lesz kedvencem. A Fushigi Yuugiba négy olyan bishi pasi is van, akit imádok. Abban néztem a szereplőket, de... ki tudja...
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Válasz küldése